DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 124 z 179
  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 179
 #1077337  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 16:31
Ale gdzie ja teoretyzuję? Bo nie widzę? Stwierdzam fakty, które są umieszczone na stronie Play. Niektóre małe wsie mają dostęp do 5G Ready, a centrum Warszawy nie. Play wątpię żeby kłamał w tej kwestii gdyż wiadomo, że lubią się chwalić. Nawet gdy nie ma czym.
Także o czym ty w ogóle piszesz?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077339  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 16:49
Piszę ogólnie o tym, że mało jest osób tutaj, które same coś zweryfikowały. Albo podpieranie się cudzymi testami, albo ktoś coś od znajomego kolegi sąsiada który ma szwagra słyszał i teraz dorabia teorię...
Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy sami nie korzystają...
 #1077340  autor: matek451
 29 lip 2019, 16:50
Faktycznie brak 5GR Play w Centrum Warszawy to jest" dramat" ale przynajmniej mieszkańcy tych Wólek gdzie Play wywalił taki BTS pozbędą się kompleksów wobec stolicy. I za to lud jest wdzięczny operatorowi. Także ja za to że na moim zadupiu na granicy Łodzi jest taka granatowa plama na mapie zasięgu. Choć mam też żal że bez MIMO4x4 na LTE2600, widać kasy zabrakło na nowe anteny ale jest nadzieja ze będzie kiedyś 5G bez Ready z niego to sobie ta niedogodność zrekompensuję. Bo bez MIMO4x4 to mam tylko 300Mb/s a chciałbym jeszcze więcej.
A na poważnie to centra dużych miast to nie są miejsca przyjazne do ciagłej modernizacji stacji bazowych i same chęci operatorów nie wystarczą aby wszędzie mieć 4 CC CA z MIMO4x4. Dotyczy to wszystkich operatorów. Play skupiony jest teraz na budowie nowych stacji a nie na modernizacji miast do 5G Ready który i tak jest tylko chwytem na użytek marketingu i nijak nie rzutuje na faktyczną, merytoryczna ocenę sieci Play jako całości.
 #1077341  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 16:56
No widzisz ty masz 300 Mb/s bez MIMO 4x4, a w centrum Warszawy można pomarzyć o 10 Mb/s. Taka super sieć, a w centrum stolicy nie wyrabia?
Ja nie mam nic do tego, że na wsi jest 300 Mb/s ale ledwo 5 Mb/s w centrum Warszawy czy innych dużych miast to kpina i nic więcej. Co jak co gdyby tak było w miastach pokroju Radomia, Kielc czy innych mniejszych ale centrum stolicy kraju? Śmiech na sali.
Pomijam 5G Ready bo wiadomo, że to marketingowa papka mogą sobie i 50G Ready reklamować tylko niech takiego kitu nie robią, że w centrum dużych miast sieć leży i kwiczy z przeciążenia, bo to jest co najmniej śmieszne. Chwalą się jak to 600 Mb/s wyciągają w siedzibie Play, a kilka km dalej przekroczyć 5 Mb/s trudno.

iphoneski
A co widzisz złego w tym, że ktoś opiera się na cudzych testach? Bo nie bardzo wiem? To one są jakieś złe czy jak? :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077343  autor: Window
 29 lip 2019, 17:01
A według was która aplikacja od operatorów jest najlepsza do zarządzania numerów?
Według mnie Play i Orange na równi później Plus a t-mobile nie testowałem
 #1077344  autor: JFK2016
 29 lip 2019, 17:03
spotify pisze:
28 lip 2019, 22:40
Mylisz się również, bo w voice też są różnice i to znaczne.
Podaje jako N! ponieważ w zależności od regionu te sieci działają inaczej. U mnie nawet zależności od dzielnicy.
Ruch voice jest znacznie niższy niż kilka lat wstecz (to widać w zakładach pracy, komunikacji miejskiej ...etc.), w tej chwili nie mam nr rodziny, znajomych działających w Play na RK (lata temu przekonałem wszystkich że nie warto się męczyć...), także nie mogę w realu potwierdzić jak działają obecnie te połączenia-przed rokiem 2013 był koszmar, na sieci macierzystej nigdy nie miałem problemów (co się zdarzało np. przed 2010 rokiem w Orange-gdzie w śródmieściu Łodzi sieć nie dawała rady z ich obsługą-była kiepska jakość, problemy z zespoleniem połączenia), ale czy z pewnością jest to zawsze wina sieci? Dziś wykonywałem połączenie służbowe na nr Plusa z nr Plusa (wiele takich robię w ciągu dnia, z racji tego że firma od około 20 lat korzysta z Plusa, wewnątrz hal jest wewnętrzny nadajnik tej sieci) -jakość połączenia była beznadziejna, pierwszy raz spotkałem się z taką jakością połączenia w firmie (po prostu do bólu kiepski aparat lub po prostu uszkodzony), za chwilę wykonywałem kolejne połączenia i bez problemów.
spotify pisze:
28 lip 2019, 22:40
Chodzi o to, że w N! nie masz 2-3Mb/s a w innym miejscu 150Mb/s. W N! prędkości są takie, że możesz praktycznie korzystać z neta w każdym miejscu.
Teraz to pojechałeś grubo :mrgreen: , przecież @matek451 punktuje Cię nie na przykładach wyssanych z palca, ale on wielu ludziom pomaga na forach w doborze oferty i z 2-3Mbps to się spotyka na sieci T-Mobile (N) pewnie z raz w tygodniu. Pisząc to opierasz swoje doświadczenia na miastach i autostradach, to są olbrzymie tereny Polski, gdzie jest gołe L800, a sprzedając usługę internetową bez limitu i nie robiąc nic z siecią, strzelili sobie samobója. :!:
spotify pisze:
28 lip 2019, 22:40
Na jakim paśmie?
Zapewne tj. pasmo L2600, to D-Link 921E i nie mam możliwości wyboru konkretnego pasma, łączy się z automatu.
spotify pisze:
29 lip 2019, 10:25
Dla przykładu. Mieszkam w sypialni i za dnia jak ludzie pojadą do pracy w Play mam 50-70Mb/s. Wieczorami nie przekraczam 3-4Mb/s a często nawet 2Mb/s.
Dalece się nie zgadzam z Twoją hipotezą obciążenia sieci, w takich sypialniach to klienci powszechnie korzystają z domowych routerów WiFi i nie obciążają sieci 3-4G. Sieć obciążają wieczorami taryfy data, ba nawet w tej "Twojej sypialni" są klienci data sieci 3-4G (wynajmują mieszkania, często zmieniają miejsce pobytu, systematycznie wyjeżdżają...etc.), a Play ma ich sporo, dużo więcej od T-Mobile (ciekawe czy wkrótce nie przegonią Orange, które jedzie po równi pochyłej...).
piotrzet pisze:
29 lip 2019, 12:21
Niestety nie pokazują nic. Skąd wiesz, że np w miejscu A ktoś nie testował sieci C w jednym miejscu na S10 gdzie osiągał 300 Mb/s kilka razy nawet na tydzień, a w miejscu B w tym samym mieście gdzie sieć C w ogóle nie daje rady nikt nie testował albo raz? Jaka wtedy wyjdzie średnia. Przykładowo będzie 10 testów po 300 Mb/s i nawet 2 po 1 Mb/s. Wtedy średnia wychodzi 250 Mb/s/ I na podstawie tego każdy wtedy może napisać jaka to sieć C jest super w tym mieście.
I znowu "trzepanie piany" na temat testów- i co z tego że one się coraz bardziej rozjeżdżają?! Kto robi testy-ten co ma problemy z netem i ten co ma bdb sprzęt i chce się nim pobawić (w każdej sieci są tacy klienci). Nie widzę powodów aby czepiać się rankingów, bo one przedstawiają jakiś tam obraz (każdy może po swojemu sobie zinterpretować). Jeżeli kroś jeździ po Polsce to wie jak sieć opów działa i rankingi są jakimś do tego odniesieniem.
 #1077348  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 17:11
Window
Jeśli chodzi o wygląd samej aplikacji to dla mnie Orange.
Porównanie mam, bo korzystałem. Z awaryjnością też żadnych problemów nie było.
Co do T-M wygląd jak dla mnie najgorszy, awaryjność też chyba najbardziej awaryjna.
Play i Plus wygląd średni. Nie testowałem więc co do awaryjności się nie wypowiadam ;)
Ale z tego co widzę na forach nie widzę aby jakoś szczególnie awaryjne pod tym względem to chyba najgorzej T-M.

JFK2016
"Ruch voice jest znacznie niższy niż kilka lat wstecz"
Hmm ciekawe? Tak patrzę na wyniki finansowe i widzę wzrost wykorzystania minut na klienta od kilku lat. Jak to wyjaśnisz?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077352  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 17:22
@piotrzet Nie są złe, natomiast słabe jest wałkowanie jednego testu przez pół roku od pół roku. A poza tym coś takiego nic nie wnosi do dyskusji, bo każdy już ten test widział. Może dla odmiany gdzieś pojedziesz, coś sprawdzisz i się tym podzielisz? Póki co odmiana w twojej postaci wygląda tak, że po nabiciu mnóstwa postów o placu Defilad przerzuciłeś się na nabijanie postów o dworcu zachodnim. Już nie mogę się doczekać aż ktoś znowu wstawi jakiś słaby wynik Play (najlepiej taki 0,00 pobierania i wysyłania) żebyś mógł wreszcie zmienić śpiewkę.
 #1077353  autor: matek451
 29 lip 2019, 17:28
A Plus i T-mobile to w ogóle mają coś co nazwać można aplikacjami do zarządzania kontem przez internet? Miałem kiedyś T-mobile, czasy gdy aplikacje były nieznane ale dostęp do konta przez internet to było jakieś nieporozumienie. Plusa mam od lat i tak naprawdę do dziś nie rozgryzłem jak toto działa bo korzystanie z tego to jakaś droga przez mękę. ale u tych operatorów to pokłosie platform bilingowych a właściwie braku czegoś współczesnego w tym temacie.
Orange działa OK, jest faktycznie przejrzyste, szczególnie po ostatnich zmianach. na koniec Play24, zarówno aplikacja czy przez www była OK ale po ostatnich zmianach są problemy na kontach a operator nie potrafi sobie radzić z nim lub zlewa klientów co znacznie obniżą ocenę. Do poczytania https://forumplay.pl/showthread.php/544 ... ra%C5%BCka i https://forumplay.pl/showthread.php/552 ... h-taryfach To przykład że nawet najlepszą platformę, aplikację czy stronę www można skutecznie popsuć. Niestety ale pod tym względem obsługa Play w ciągu ostatniego roku pikuje ostro w dół. Nowy system zarzadzania w P4 to porażka, brak kompetentnych osób więc @jarekt ( @JanuT) ze swoim 15 -letnim wziął się do roboty aby ich zastąpić.
 #1077354  autor: piotrzet
 29 lip 2019, 17:31
iphoneski
Są słabe bo są o Play jak ktoś pisze o T-M i Annopolu to już jest cacy i jakoś nie widziałem żebyś krytykował :lol:
Standard o Play źle pisać nie można o innych owszem.
Ja testy sieci wstawiam. Dawno nie robiłem nic w Kielcach może w najbliższym czasie wstawię. W każdym bądź razie na pewno koniec sierpnia początek września pojawi się trochę testów z Krakowa, Warszawy, Częstochowy. I tras może między tymi miastami. Różnymi środkami lokomocji. Myślę też nad zakupem karty Play ale na razie nie mam zbytnio czasu.

matek451
T-Mobile jakiś czas temu zmienił aplikację mobilną tutaj na gorszą i stronę internetową tutaj akurat na lepsze.
Co do Play ten akurat ostatnio coś coraz więcej rzeczy psuje. Tak jak wspominasz, a to ta aplikacja i system ogólnie zarządzania kontem, a to VoLTE czy VoWiFi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077355  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 17:44
@piotrzet Nie krytykowałem bo rzadko udzielam się w wątku o N, nawet rzadko go czytam bo średnio mnie interesuje. Każdego można krytykować, ale ile razy można ten sam argument przytaczać? Jeśli jest tak jak piszesz i ktoś się czepia bez przerwy tej serwerowni w baraku to masz rację - to już było i każdy o tym czytał.
 #1077371  autor: spotify
 29 lip 2019, 20:45
Nie wiem co trzeba zrobić, żeby ludzie używali logicznego myślenia. Jak się Wam palcem nie pokaże, to zero jakieś własnej intencji twórczej.
Matematyka jako królowa nauk zawsze zmusza właśnie do logicznego myślenia. Po wpisach widzę, że z matmą mieliście słabo a teraz jak nie jest obowiązkowa (albo było nieobowiązkowa bo nie mam dzieci więc nie śledzę) to już w ogóle czeka nas katorga.

Po kolei zatem
iphoneski pisze:
29 lip 2019, 12:04
Tak ale te testy dają jakiś tam ogólny obraz sytuacji i na ich podstawie można olać bajki które niektórzy wypisują.
Nie wiem do kogo ten wpis ale wiesz o tym, że bajek nie piszę. Tym bardziej, że sam się przekonałeś o tym nie raz, jak na początku nie chciałeś wierzyć a później sam to zweryfikowałeś.
Bo gdyby faktycznie Play tak klękał w miastach i miałby wyniki <1 mega itp to nigdy by nie podbili tak wyników nowymi stacjami z których podobno nikt nie korzysta
Nikt nie twierdzi, że Play zawsze i wszędzie ma 1Mb/s.
. Bo skoro nie korzysta to kto ma robić testy? Krasnoludki? Tak samo miliardy stacji L800 w N.

Nie bierz wszystkiego dosłownie. Zacznij myśleć. To jest skrót myślowy. Jeśli jest nowa stacja, to każdy speedtest to świetne wyniki. Nie są obciążone przez licznych userów jak sieci W3.
Dla przypomnienia - @Kryniczanin nie raz twierdził, że jego "wioska" siedzi tylko w Play. A potem wkleja speedtest na tylko L2600 z prędkością ponad 120Mb/s (przy 20Mhz maks to 150Mb/s) To gdzie tu logika? Ponad 120Mb/s jak byk świadczy że pasma nieobciążone, więc ludzi praktycznie garstka.
matek451 pisze:
29 lip 2019, 14:35
Wg. niektórych kilka ich testów wykonanych w Warszawie jest bardziej reprezentatywne od 12 tysięcy testów wykonanych przez użytkowników na terenie całej Warszawy. Przerażający brak wiedzy i logiki, na tej podstawie wyciągają uogólnione wnioski dotyczące Play a rzeczywistość wygląda tak http://www.speedtest.pl/ranking_isp/7/3 ... 0-1204-0-1
Brak wiedzy i logiki powiadasz?
W mieście, gdzie razem ze studentami i obcokrajowcami, głownie ze wschodu mamy prawie 3mln ludzi (wg ostatnich danych podanych przez portal warszawa w pigułce) ok 12tys pomiarów jest obiektywnym wyciąganiem wniosków?
Skąd wiesz jaki procent wykonywały pomiary aby się podniecić wynikami a ile z tego ma problem z netem? Skąd wiesz jaka jest amplituda? Jakie są wyniki jednostkowe? Jakie w ogóle warunki brzegowe?
Ja nie znam ludzi, którzy korzystają ze speedtest.pl Do tego używają speedtest.net, który jednocześnie najcześciej po wpisach na necie widzę jako używany. Tym bardziej, że ma fajną apkę. Ale on nie robi rankingów.
Nie tylko ja o tym pisałem. Speedtesty z reguły ludzie wykonują w dwóch lub trzech przypadkach:
1) Jest problem z netem. Nie wyświetla się strona lub wolno otwiera. Itd. I co robi Kowalski - speedtest!!
2) Podnieca się wynikami bo strzela wyniki by się kumplom pochwalić.
Od dawna - chyba z dwa lata piszę, że speedtesty są g. warte. Wystarczy kilka stacji, gdzie prędkości są świetne aby zamazać wynik pozostałych słabych wyników.
Dotyczy to każdej sieci.
3) Jest userem telepolis i biega oraz bada prędkości na stacjach.
Sam testuje sieć/sieci i zwracam uwagę na najmniejsze szczegóły (co zresztą często już opisywałem i opisuje). Nie zawracam sobie gitary jakimiś rankingami.
Ogólnie Warszawa jest odbiciem rankingu ogólnopolskiego i tylko potwierdza że trójka się rozwija ku pożytkowi użytkowników..
Nie wiem czy odbiciem rankingu bo każde miasto i region ma swoje prawa. Wystarczy, że w danej miejscowości od lat większość siedzi w jednej sieci i już ma gorsze wyniki od reszty.
Brak zrozumienia dla podstawowych praw statystyki jaki prezentuje tutaj wiadoma grupa wręcz poraża.
Sam sobie zaprzeczasz. Oceniasz najpierw od wczoraj średnie prędkości po wynikach a dzisiaj piszesz o warunkach brzegowych, które są Tobie tłumaczone. A później odwracasz kota ogonem i oczerniasz jeszcze innych o brak logiki.
Te wywody niektórych na ten temat są śmiechu warte, nie mówimy tutaj o jednostkowych testach a o ilościach mierzonych w setkach tysięcy i to pozwala przyjąć ze test daje jakiś ogólny obraz działania poszczególnych operatorów w ujęciu ogólnopolskim a nawet wojewódzkim. Oczywiście nie musi się on pokrywać z indywidualnymi wynikami w konkretnych lokalizacjach. Ale o to w statystyce nie chodzi.
Sam piszesz, że jakiś ogólny obraz o którym pisze od dawna. A jak co do czego opierasz się na statystykach speedtest.pl Masło maślane. Już sam nie wiesz co piszesz.
matek451 pisze:
29 lip 2019, 15:32
I zaczyna się od nowa, gdzieś ktoś kiedyś w Warszawie w jakiejś lokalizacji uwiecznił speedtest w Play gdy on leży.
Jakbyś czytał całe zdania a nie jak to masz zwyczaju między wierszami, to nie raz takie wyniki były pokazywane w odpowiednich tematach.
Nikt nigdy nie twierdził, że w całej Warszawie Play leży. Ale zdarzają mu się takie lokalizacje i ma ich najwięcej ze wszystkich.
To samo u mnie.
matek451 pisze:
29 lip 2019, 16:50
Faktycznie brak 5GR Play w Centrum Warszawy to jest" dramat"
Niestety. Ale nie mniejszy dramat co robi N! poza miastami.
Play skupiony jest teraz na budowie nowych stacji a nie na modernizacji miast do 5G Ready który i tak jest tylko chwytem na użytek marketingu i nijak nie rzutuje na faktyczną, merytoryczna ocenę sieci Play jako całości.
Dokładnie. Tu masz absolutną rację. Dane ciągle rosną a miasta obecnie leżą w Play odłogiem. To znaczy coś tam robią ale bez większej skali (pomijam włączenie 5GR na iluś tam stacjach). N! przynajmniej się ratuje L2100 obecnie. Ale też daje dupska, bo za jednym zamachem by jeszcze wszędzie L2600 i L800 podokładali....
A nawet jak dołożą, to L2600 jest mało wykorzystane przez ich chu... konfigurację.
W N! ratuje ilość stacji. Gdyby mieli tyle co stacji Play z tak kiepsko działającym L2600 jak teraz, to mogliby w dużych miastach przybić piątek sieci zielonej. Play by ich zajechał bez mydła.
JFK2016 pisze:
29 lip 2019, 17:03
Ruch voice jest znacznie niższy niż kilka lat wstecz
Nie fantazjuj. Ruch voice nadal jest duży. Mylisz tylko z przyzwyczajeniami ludzi, bo siedzą w ekranikach i co chwile coś w nim dłubią. Wcześniej telefon używałeś głównie wtedy, kiedy musiałeś napisać smsa lub zadzwonić.
także nie mogę w realu potwierdzić jak działają obecnie te połączenia-przed rokiem 2013 był koszmar, na sieci macierzystej nigdy nie miałem problemów
Play dopiero może od 2-3 lat daje satysfakcjonującą jakość połączenia w swojej sieci macierzystej. Wcześniej od razu wiedziałeś, że gadasz z kimś tej sieci.
Tak czy siak musisz zacząć chyba więcej gadać przez telefon, bo masz w tym duże braki :-)
przecież @matek451 punktuje Cię nie na przykładach wyssanych z palca, ale on wielu ludziom pomaga na forach w doborze oferty i z 2-3Mbps to się spotyka na sieci T-Mobile (N) pewnie z raz w tygodniu.
W czym punktuje?
Czy ja oceniam sieć w Łodzi po mapie BTS? Nic nie jest śmieszniejszego jak ktoś z monitorem przed twarzą próbuje mi wmówić jak działa sieć w moim mieście, tym bardziej, że robię to w praktyce.
Oczywiście znając jego, przyjedzie za jakiś czas i będzie wklejał speedtesty tam gdzie Play śmiga i jest szybszy od nich próbując udowodnić, że ja zmyślam :mrgreen:
Tak jak to zrobił na Kaszubach, gdzie pojechał po dużej modernizacji sieci P4.

Nie wiem co tam @matek opisuje i mnie nie interesuje.
Nigdzie nie napisałem, że w TM nie zdarza się 2-3 Mb/s. Napisałem, że mi się nie zdarzyło. A to różnica.
Zresztą wystarczy wejść na fora inne, na fb itd. I tam również sie takie wpisy zdarzają. Ale teraz skłamałbym, gdybym nie napisał, że takie prędkości są w innych sieciach zgłaszane przez ludzi i dotyczy to również sieci zielonej, fioletowej i pomarańczowej. I nie mniej takich przypadków u innych, jak zapchane L800 w TMobile przez ich net mobilny
Pisząc to opierasz swoje doświadczenia na miastach i autostradach, to są olbrzymie tereny Polski, gdzie jest gołe L800
A skąd Ty masz taki wniosek? Masz zamontowany w moim aucie GPS?
Racja jest taka, że z reguły nie jestem w takich terenach wieczorami bo albo jestem już w domu albo gdzieś nocuje w hotelu już pod miastem większym.
Nigdy w TM nie miałem prędkości poniżej 7Mb/s, nawet na totalnych zadupiach z only L800. Ale oczywiście nie mierzę co 1km prędkości neta.
Nie mam najnowszego telefonu. Play wkleiłem jako przykład w sobotę, bo miałem okazję mieć kartę łącznie z telefonem z Cat16. Jako przykład jednego z miejsc i to za dnia w Play (w mieście) tyle co w only L800 w TM na wiosce wieczorem.
Dalece się nie zgadzam z Twoją hipotezą obciążenia sieci, w takich sypialniach to klienci powszechnie korzystają z domowych routerów WiFi i nie obciążają sieci 3-4G.

Mam dwie sieci (Orange i TMobile) i obydwie wieczorami dają radę bez znaczących różnic.
Już od dłuższego czasu piszę w odpowiednim temacie, że Play u mnie jest za słaby. Ma za mało stacji. Za mało pojemności. Brakuje pokrycia. I dlatego tej sieci nadal nie wybiorę, póki nie zaczną coś z tym robić. Są oczywiście miejsca gdzie Play daje radę lub pokazuje innym co to jest prędkość.
Jak już pisałem - Kaszuby pięknie zmodernizowali. Ale Trójmiasto jeszcze czeka.
N! też idealne nie jest. Nie mieszkam na zadupiu, ale nie trzeba dużo używać czachy aby zrozumieć, że 10Mhz L800 to nie komfort używania w stosunku do konkurencji. Chyba, że dwie stacje N! kontra jedna Plusa.
Już wiele na ten temat pisałem. Jak również Ci co mnie znają, jadę po każdej sieci bez wyjątku. Wylewam pomyje na Play, na Plusa. N! już nie raz pojechałem jak po szmacie.
Jeżeli kroś jeździ po Polsce to wie jak sieć opów działa i rankingi są jakimś do tego odniesieniem.
Ooo coś o mnie :mrgreen:
Powtórzę, że Play robi robotę i to dobrą. Ale im jeszcze brakuje.
Oceniam sieć po zasięgu, pokryciu, możliwości rozmów. Neta.
Nie interesuje mnie tylko LTE. Gdybym chciał opierać sie na necie mobilnym tylko i wyłącznie, to bym miał dwie karty - kogoś z N! do miasta i Plusa do terenów wiejskich. Jak Play zbuduje swoją sieć, to będę skłonny zmienić zdanie. Po testach oczywiście.
I co jakiś czas Play próbuje i sprawdzam co się zmienia na lepsze. N! mam na co dzień.
To samo z voice. Najlepsza para to była gdy miałem prywatny w TM i służbowy w Plusie. Ale firma zmieniła zdanie na Orange.
Window pisze:
29 lip 2019, 17:01
A według was która aplikacja od operatorów jest najlepsza do zarządzania numerów?
Według mnie Play i Orange na równi później Plus a t-mobile nie testowałem
Miałem Orange ale nie używałem prawie wcale. Obecnie mam TMobile i wielkie gówno. Reszta nie wiem.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 22:20 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1077381  autor: JFK2016
 29 lip 2019, 22:02
spotify pisze:
29 lip 2019, 20:45
Nie fantazjuj. Ruch voice nadal jest duży. Mylisz tylko z przyzwyczajeniami ludzi, bo siedzą w ekranikach i co chwile coś w nim dłubią. Wcześniej telefon używałeś głównie wtedy, kiedy musiałeś napisać smsa lub zadzwonić.
Oczywiście że jest znacznie mniejszy ruch/abonenta przy ofercie no-limit, rozliczenie minut przez opów tj. czyste żonglowanie statystyką. Jest więcej kart sim i przede wszystkim zwolniony RZ i ceny połączeń miedzynarodowych (tj. wręcz tąpnięcie w stosunku do cen z przed dekady). O i w voice to można pochwalić O/TM (N) w stolicy za liczbę stacji które robią robotę (np. Plus nie daje rady i dokłada nowe lokalizacje/pasma, a jak wiadomo w stolicy klienci prestiżowi z kasą :mrgreen: ).
spotify pisze:
29 lip 2019, 20:45
Play dopiero może od 2-3 lat daje satysfakcjonującą jakość połączenia w swojej sieci macierzystej. Wcześniej od razu wiedziałeś, że gadasz z kimś tej sieci.
Tak czy siak musisz zacząć chyba więcej gadać przez telefon, bo masz w tym duże braki :-)
Ja za dużo gadam przez fona (taka praca :mrgreen: ), ale nie wiszę na słuchawce (a jak wiszę na słuchawce z rodziną to poprzez VoIP-bez promieniowania), dzwonie na różne nr, nie sprawdzam które to Play, zresztą tak j.w. nigdy w Łodzi na sieci macierzystej Play nie miałem problemów z voice.
spotify pisze:
29 lip 2019, 20:45
Nigdzie nie napisałem, że w TM nie zdarza się 2-3 Mb/s. Napisałem, że mi się nie zdarzyło. A to różnica.
Zresztą wystarczy wejść na fora inne, na fb itd. I tam również sie takie wpisy zdarzają. Ale teraz skłamałbym, gdybym nie napisał, że takie prędkości są w innych sieciach zgłaszane przez ludzi i dotyczy to również sieci zielonej, fioletowej i pomarańczowej. I nie mniej takich przypadków u innych, jak zapchane L800 w TMobile przez ich net mobilny
Jak będziesz chciał szukać przykładu że się zdarzają takie lokalizacje w Plusie poza miastami, to zawsze znajdziesz, czy to tereny przygraniczne, czy jakieś mało zaludnione, czy takie gdzie mają dziurę w zasięgu. Jednakże T-Mobile jest najsłabsze poza miastami, to są olbrzymie obszary i olbrzymia liczba stacji z gołym L800. Teraz aby się ratować ograniczają dostęp do usługi internetu domowego no-limit, a skoro robiłeś testy/podróżując w dzień to mogłeś nawet tego nie zauważyć-obciążenie sieci gwałtownie narasta w taryfach data między h18-22.00.
spotify pisze:
29 lip 2019, 20:45
...Mam dwie sieci (Orange i TMobile) i obydwie wieczorami dają radę bez znaczących różnic.
... Nie mieszkam na zadupiu, ale nie trzeba dużo używać czachy aby zrozumieć, że 10Mhz L800 to nie komfort używania w stosunku do konkurencji. Chyba, że dwie stacje N! kontra jedna Plusa.
A ja mieszkam blisko centrum Łodzi i do voice spokojnie mogę polecić W4, do data Play, T-Mobile (jeżeli nie potrzebujemy publicznego IP), Orange z publicznym IP i Plusa również jeżeli nie zależy nam na zawrotnych prędkościach lecz na niezawodności i stabilności sieci.
Window pisze:
29 lip 2019, 17:01
A według was która aplikacja od operatorów jest najlepsza do zarządzania numerów?
Według mnie Play i Orange na równi później Plus a t-mobile nie testowałem
Mam tak jak Ty ww i żadna wg mnie d... nie urywa, Orange jest dobra do bilingu, użycia usług.
 #1077385  autor: spotify
 29 lip 2019, 22:33
JFK2016 pisze:
29 lip 2019, 22:02
O i w voice to można pochwalić O/TM (N) w stolicy za liczbę stacji które robią robotę (np. Plus nie daje rady i dokłada nowe lokalizacje/pasma,
O voice Ci już dawno pisałem. Do pokrycia w tej kwestii w skali ogólnopolskiej nie ma nikt startu do N!. Zdarzają się miejsca, gdzie jest tylko Plus albo Play ale mówię tutaj o złotym środku. Naprawdę trzeba szukać na siłę miejsca aby w N! nie szło gadać albo był brak zasięgu. Dotyczy to miast czy terenów wiejskich
Ja za dużo gadam przez fona (taka praca :mrgreen: ), ale nie wiszę na słuchawce
Nie wiem jaki masz charakter pracy. Ja dużo gadam w domu, w terenie i czy w czasie jazdy. A teren mam znaczny.
Jak będziesz chciał szukać przykładu że się zdarzają takie lokalizacje w Plusie poza miastami, to zawsze znajdziesz, czy to tereny przygraniczne, czy jakieś mało zaludnione, czy takie gdzie mają dziurę w zasięgu
.
Ja nie szukam. W żadnej sieci nie szukam. Ja tylko opisuje co mi się zdarza w praktyce. Jak działa dobrze to działa dobrze. I jest super.
Jak coś nie działa to koduje i opisuje. Nie jestem łowcą burz.
A te miejsca w Plusie również tam się zdarzają, gdzie walka z Neo weszła na za wysoki level ;)
A ja mieszkam blisko centrum Łodzi i do voice spokojnie mogę polecić W4 (...)

W moim przypadku oceniam sieci tam gdzie przebywał w czasie pracy oraz w moim mieście. Dla mnie nie jest wyznacznikiem jakości teren wokół komina. Mi telefon ma działać dobrze tam gdzie przebywam.
I jak pisałem - w życiu trzeba zawsze iść na kompromis. Nie jestem zwolennikiem chodzenia z kilkoma SIM. Telefon służbowy w weekendy leży na półce.
A najlepszy kompromis z wszystkim wadami i zaletami w każdej sieci zapewnia N! ze wskazaniem na TM. Ale gdy dorzucisz jeszcze wartości dodane jak np platforma itd to lepiej wychodzi O. P4 jeśli jeszcze pokryje Polskę (a przede wszystkim 3city) i wyłączy to cholerstwo zwane roaming krajowy, może być naprawdę świetnym kompromisem.
a skoro robiłeś testy/podróżując w dzień to mogłeś nawet tego nie zauważyć-obciążenie sieci gwałtownie narasta w taryfach data między h18-22.00.
Już to kilka razy pisałem. Nie robię testów co kawałek. Nie mam czasu na takie rzeczy. Żadnej sieci nie testuje co 1km. Od czasu do czasu uruchomię speedtest z czystej ciekawości. I tak wyrywkowo wykonuje w czasie jazdy różne testy na karcie SIM jaką mam pod ręką. Podobnie lubie włożyć kartę SIM operatora i zadzwonić do kogoś w czasie jazdy. Wtedy mam również test voice. Itd.
Playa pokazałem test w dzień ok godz. 17 w centrum.
Prędkości w TM przy takiej ilości pasma nie dziwią wieczorem. Dziwią Playa z kompletem pasm.
No i - @matek451 jak to on. Sieje panikę jak zwykle. O Plusie ostatnio też siał panikę o wyłączeniu L800, że ludzie będą mieli problemy. Podobnie z TM. Nie ma takiego dramatu. Występuje ale nie w takiej skali, jaki opisuje matek, bo TM nie sprzedał aktywacji 10mln neta mobilnego bez limitu
Nawet gdyby fantazje @Kryniczanina wziąć pod uwagę :mrgreen: , że N! ma 4mln stacji only L800 i 3/4 Polski, to 4mln stacji nie jest zapchane netem bez limitu od TM.(nie wiem ile mają, @JFK coś pisałeś ale pewnie nawet bańki nie mają tych usług sprzedanych)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 22:54 przez spotify, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1077386  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 22:40
spotify pisze:
29 lip 2019, 20:45

iphoneski pisze:
29 lip 2019, 12:04
Tak ale te testy dają jakiś tam ogólny obraz sytuacji i na ich podstawie można olać bajki które niektórzy wypisują.
Nie wiem do kogo ten wpis ale wiesz o tym, że bajek nie piszę. Tym bardziej, że sam się przekonałeś o tym nie raz, jak na początku nie chciałeś wierzyć a później sam to zweryfikowałeś.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni ;)
A na poważnie gdy masz rację i jestem w stanie to potwierdzić oczywiście to przyznaję.
Bo gdyby faktycznie Play tak klękał w miastach i miałby wyniki <1 mega itp to nigdy by nie podbili tak wyników nowymi stacjami z których podobno nikt nie korzysta
Nikt nie twierdzi, że Play zawsze i wszędzie ma 1Mb/s.
Tego nikt nie twierdzi, ale twierdzenia że w miastach Play klęka na podstawie kilku testów to się nazywa chyba nadinterpretacja... pisałem wiele razy, że bywam w różnych miastach i jakoś nie widzę żebym gdzieś nie mógł skorzystać z neta - maila puścić, filmu włączyć, jakieś wiadomości albo mecz obejrzeć itp. Nie robię testów co 5 minut bo mam lepsze przeznaczenie dla miesięcznego transferu a poza tym nie obchodzi mnie to. Jak działa to niech działa, jak nie będzie będę się martwił.
Bo skoro nie korzysta to kto ma robić testy? Krasnoludki? Tak samo miliardy stacji L800 w N.

Nie bierz wszystkiego dosłownie. Zacznij myśleć. To jest skrót myślowy. Jeśli jest nowa stacja, to każdy speedtest to świetne wyniki. Nie są obciążone przez licznych userów jak sieci W3...
Nie biorę dosłownie gdy jestem w teatrze i tam pozwalam autorowi na pewne niedopowiedzenia. Ale tu mamy forum techniczne i na skróty myślowe nie ma miejsca. Skoro stacje są puste to nie ma użytkowników i nie ma testów. Jeśli testy są to są użytkownicy, którzy je robią. Proste i logiczne. Koszt 200 mln rocznie za RK nie jest z powietrza tylko są/byli klienci Play na terenach bez ich zasięgu i teraz ci klienci przechodzą na zasięg własny. A jeśli wierzyć Play 5% ruchu w chyba 2017 roku szło przez partnerów po RK. To policz sobie ile to jest ruchu który stopniowo przechodzi na stacje własne.
 #1077387  autor: spotify
 29 lip 2019, 22:46
iphoneski pisze:
29 lip 2019, 22:40
Koszt 200 mln rocznie za RK nie jest z powietrza tylko są/byli klienci Play na terenach bez ich zasięgu i teraz ci klienci przechodzą na zasięg własny.
Przypominam - Play ma duże braki w miastach, gdzie RK jest nadal konieczne.
Poza miastami również ludzie dzięki cenie i wyborze RK korzystają/korzystali (bo wybór 3 operatorów)
Ale INTERNET MOBILNY w Play nie działa w RK. Jak nie działał, to nikt nie miał, skoro nie było sieci macierzystej. A teraz setki Polaków nie zrywa umowy wiążącej z W3 bo im Play stację postawił. Ruch jest znikomy i o wieeeelllle mniejszy w takim terenie na stacji Play niż na stacjach konkurencji.
A jeśli wierzyć Play 5% ruchu w chyba 2017 roku szło przez partnerów po RK
Ja w to nie wierzę. Podobnie jak 15mln ludzi w Play. W sumie podobnie jak innym operatorom. Oni zawsze pierd.... aby ładnie to w prezentacjach wyglądało.
Nie biorę dosłownie gdy jestem w teatrze i tam pozwalam autorowi na pewne niedopowiedzenia. Ale tu mamy forum techniczne i na skróty myślowe nie ma miejsca.
Bo mnie się juz nie chce. Jak się rozpisze i wytłumaczę to nawet łopatologicznie, to i tak czytacie między wierszami.
 #1077391  autor: iphoneski
 29 lip 2019, 23:23
@spotify I właśnie twierdzenie duże braki w miastach to coś, z czym się w twoich wypowiedziach nie zgadzałem i nie zgadzam. W żadnym z dużych miast nie spotkałem się z sytuacją korzystania z RK. Działo się to jedynie wtedy, gdy wyjeżdżałem z jakiegoś parkingu i szczątki konkurencji były mniej szczątkowe niż zasięg Play, więc telefon się tam logował ale to akurat wina złej konfiguracji macierzy i RK. I ok, nie przejechałem tych miast od lewa do prawa i nie sprawdzałem każdej bramy, więc pewnie są w miastach miejsca z RK. Ale nazywanie tego dużymi brakami a nie po prostu brakami to przesada. Mogę się założyć, że gdyby konkurencja posiadała RK też by płaciła za wykorzystane tam dane, bo do każdej dziury nie doprowadzisz zasięgu a ktoś ustawił sektor lekko inaczej i akurat w tą dziurę zaświeci i zasięg jest. Pewnie że nagle ludzie nie będą zrywać umów na net żeby śmigać do Play ale ruch w RK to tylko taryfy głosowe. A skoro nie wierzysz w raporty Play to tym gorzej dla twojej teorii, bo to by oznaczało, że ten ruch jest sporo większy czyli przez nowe stacje powinno iść jeszcze więcej ruchu niż można oszacować na podstawie raportów. A skoro tak to tym bardziej nowe stacje puste stać nie mogą. A nawet jakaś mała grupa ludzi która miała np net radiowy na czas nieokreślony albo kończyła im się umowa na internet mogła przejść do Play i biorąc pod uwagę ile ludzie teraz korzystają z neta nie będzie to ruch na poziomie kilku giga. No i nie licz tylko mieszkańców. Jeżdżą przecież pociągi z ludźmi przyklejonymi do smartfona, samochody gdzie ludzie z neta korzystają, PKSy i inne środki transportu, które mijają nowe stacje Play. Dlatego właśnie uważam że dobra pozycja Play w tych rankingach to nie wina klepiących setki testów na pustych stacjach tylko po prostu efekt rozbudowy, względnie wypier... Januszy z darmowego internetu a może jedno i drugie.
 #1077394  autor: spotify
 30 lip 2019, 00:30
iphoneski pisze:
29 lip 2019, 23:23
W żadnym z dużych miast nie spotkałem się z sytuacją korzystania z RK.
Na ulicy w mieście jest ciężko wpaść w RK. To się pojawia w budynkach, windach itd.
W odpowiednim temacie wiele razy @Mixiorek czy @kozien70 do dzisiaj o tym piszą.
Do tego dochodzi konfiguracja sieci, gdzie wiesz że masz zasięg macierzysty a wpadasz w RK. O tym też chłopaki pisali i piszą.
Kolejna sprawa - przykład WellDone, który ostatnio pisał o zasięgu Play tam gdzie go nie było. A potem się okazało, że kanały w 2G TM Play traktuje jak swoje (wyjaśnił to @Pawrzes) To dopiero teraz będzie pisanie, że Play ma taki super zasięg bo nie jesteś w RK (a prawda taka, że możesz być RK korzystając z kanałów TM nawet o tym nie wiedząc) :-)
Ale nazywanie tego dużymi brakami a nie po prostu brakami to przesada
.
Są jeszcze duże braki, bo Play ma duże braki w miastach oraz w terenie. Na razie bez tego nie da się funkcjonować. Gdyby tego nie potrzebowali, to by RK wyłączyli.
Mogę się założyć, że gdyby konkurencja posiadała RK też by płaciła za wykorzystane tam dane, bo do każdej dziury nie doprowadzisz zasięgu a ktoś ustawił sektor lekko inaczej i akurat w tą dziurę zaświeci i zasięg jest
.
O tym już też pisałem. Są wady i zalety budowy Play. Stawiają parasole ale one nie pokryją wszystkich sektorów. Zaleta, że taka stacja daleko sieje. N! ma niższe maszty ale liczniejsze, więc pokrycie sektorami ma większe.
Kiedyś @lordbyd o tym pisał, że najlepszym rozwiązaniem jest własnie budowanie sieci tak jak robi N!. Bo niższe maszty również doświetlają niższe partie budynków.
A że N! nie potrafi tego kiepską czy też niedopracowaną konfiguracją wykorzystać to inna para kaloszy.
Ponadto - Play chce jak najszybciej pokryć Polskę więc parasole idą w grę. Później pewnie pójdzie drogą N! jako uzupełnienie zasięgu czy pojemności.
Pewnie że nagle ludzie nie będą zrywać umów na net żeby śmigać do Play ale ruch w RK to tylko taryfy głosowe.

Teraz głównie tak. Ale jeśli wpadasz w RK to wiesz jak długo z niego wychodzisz. Jesli tego nie wymusisz, korzystasz z RK data i voice.
Pamiętaj, że przez ostatnie dwa lata Play wybudował około 2k stacji. Czyli miał ich ok 5tys. A poza miastami skąd miałeś neta? Z RK.
I głównie dlatego, że data w RK kosztuje zdecydowali się w końcu na budowę własnej sieci
A skoro nie wierzysz w raporty Play to tym gorzej dla twojej teorii, bo to by oznaczało, że ten ruch jest sporo większy czyli przez nowe stacje powinno iść jeszcze więcej ruchu niż można oszacować na podstawie raportów.
Nie nie nie. Ja nie wierzę w raporty podawana przez Play. Zawsze podawał, że RK jest na poziomie 5-10% nieważne ile mieli ludzi i stacji. Dlatego w to nie wierzyłem, że tak mało.
Teraz może te 5% jest realne. A może nadal to ok 10%
Jaki ruch sporo większy? Ludzie telefony jako modemy wykorzystują?
Play miał klientów głównie w miastach. Ludzie RK wykorzystywali w miastach, gdy Playa brakowało oraz w terenie na wyjeździe.
A nawet jakaś mała grupa ludzi która miała np net radiowy na czas nieokreślony albo kończyła im się umowa na internet mogła przejść do Play i biorąc pod uwagę ile ludzie teraz korzystają z neta nie będzie to ruch na poziomie kilku giga.

Nawet niech będzie kilka tera. Do tej pory w tych terenach gdzie nie było zasięgu P4 ruch zgarniało całe W3. I co w W3 nie ma większego ruchu, bo więcej danych zużywamy? Oczywiście, pewnie byli jacyś karciarze itd, którzy już teraz z P4 korzystają. Chodzi mi o to, że na nowych stacjach nie ma takiego obciążenia jak mają jeszcze W3. Z czasem się to wyrówna.
Jeżdżą przecież pociągi z ludźmi przyklejonymi do smartfona, samochody gdzie ludzie z neta korzystają, PKSy i inne środki transportu, które mijają nowe stacje Play.
Rozumiem, że użytkownicy W3 nie korzystają z takich środków komunikacji i tylko P4 jest obciążony takimi userami ? :wink:
Dlatego właśnie uważam że dobra pozycja Play w tych rankingach to nie wina klepiących setki testów
Dalej nie rozumiesz. Nikt nie pisze o setce. Wystarczy kilkanaście w stosunku do kilkadziesiąt bardziej obciążonych.
Porównaj sobie te głupie rankingi do czasów przed budową i ile tracili do N!. Obecnie w miastach nie robią prawie nic (poza wyjątkami i 5GR na iluś tam stacjach), bo buduja zasięg w Polsce. A w miastach obciążenie największe. Jeśli Play w miastach nie szaleje, ruch data rośnie itd to średnie prędkości powinny im spadać. Ale jakoś średnia Play wzrosła i czasami nawet jest wyższa od N!. To skąd wtedy? To chyba jasne, że właśnie przez nowe stacje na wiochach.
 #1077397  autor: Kryniczanin
 30 lip 2019, 06:19
Naprawdę trzeba szukać na siłę miejsca aby w N! nie szło gadać albo był brak zasięgu
To mnie ubawiłeś, takich miejsc są setki w kraju nie trzeba ich szukać ze świecą czy na siłę. Ja tylko podaję dla dwóch maleńkich gmin Krynica i Muszyna gdzie nie ma śladu zasięgu.

Tylko moja okolica:
Berest, Czyrna, Dubne, Leluchów, Wojkowa, Izby, Banica, większość drogi Tylicz - Powroźnik (nieoficjalna obwodnica Krynicy w drodze do Muszyny brak zasięgu na długości około 5km), DW 981 od zjazdu z Krzyżówki do Polan dziura około 7km.

Plus i Play mają podobne dziury - Play szykuje się do postawienia stacji w Bereście więc pokryje Berest, Czyrną, Izby i Banicę i 7km dziurę na DW 981.
 #1077416  autor: spotify
 30 lip 2019, 10:36
Kryniczanin pisze:
30 lip 2019, 06:19
To mnie ubawiłeś, takich miejsc są setki w kraju nie trzeba ich szukać ze świecą czy na siłę. Ja tylko podaję dla dwóch maleńkich gmin Krynica i Muszyna gdzie nie ma śladu zasięgu.
To jest właśnie poziom rozmowy na tym forum :roll:
A czytałeś jak napisałem, ze N! nie ma wszędzie zasięgu?
Czytałeś jak napisałem, ze są miejsca tylko z zasięgiem Play czy Plusa a N! brak?
Lepiej wyciąć zdanie z kontekstu i skomentować co Ci pasuje

Jeśli N! ma setki, jak twierdzisz, to Play ma tysiące
Akurat mam w terenie większe doświadczenie na drogach od Ciebie
I to Plus a tym bardziej Play już dużo częściej z napisem „brak zasięgu” (play ratuje RK), gdzie w N! jest to bardzo rzadkie
  • Strona 124 z 179
  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 179
  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 179