DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 125 z 179
  • 1
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 179
 #1077418  autor: pakierhakierxd
 30 lip 2019, 10:44
u mnie w domu Play/Plus dziala duzo lepiej od Orange/T-Mobile ;)
mam Orange Love i o ile internet,tv,stacjonarny dzialaja wzorowo to o telefonie nie moge tego powiedziec i dlatego mam tez prepaid w Play (P20 Pro).

Pozdrawiam :)
 #1077427  autor: iphoneski
 30 lip 2019, 11:57
spotify pisze:
30 lip 2019, 00:30
Kolejna sprawa - przykład WellDone, który ostatnio pisał o zasięgu Play tam gdzie go nie było. A potem się okazało, że kanały w 2G TM Play traktuje jak swoje (wyjaśnił to @Pawrzes) To dopiero teraz będzie pisanie, że Play ma taki super zasięg bo nie jesteś w RK (a prawda taka, że możesz być RK korzystając z kanałów TM nawet o tym nie wiedząc) :-)
Ale to dotyczy tylko kanałów 2G
Są jeszcze duże braki, bo Play ma duże braki w miastach oraz w terenie. Na razie bez tego nie da się funkcjonować. Gdyby tego nie potrzebowali, to by RK wyłączyli.
Przecież wyłączają, następna prawdopodobnie będzie Łódź. Wiesz co by było jakby tak nagle wyłączyli wszędzie gdzie jest ich zasięg? By nie można było się do BOK przez kilka dni dodzwonić bo by ludzie z pretensjami zawracali gitarę że zasięgu wymuszonego nie mają a w reklamie było 4 sieci.
Później pewnie pójdzie drogą N! jako uzupełnienie zasięgu czy pojemności.
Nie zapominaj, że Play nie stawia tylko parasoli. W 2018 wieżowców było ponad 800 a wszystkich było ponad 1300 czyli te 500 to konstrukcje wspomagające miasta. Już kilka razy pisałem, że plan dobije pewnie do 10 tysięcy ale na więcej bym nie liczył. Po pierwsze to jest nowsza siatka a po drugie nie będzie dubli tak jak masz w N. Przykład z mojego podwórka, które pewnie kojarzysz. Po co N dwie stacje w takim Cekcynie? Jedna by w zupełności wystarczyła tak jak ma Plus. Sprawdzałem te maszty i na 3G T ok 15 mega przed zmianami w 1800 i 2100. A po zmianach na jednej stacji będzie 30 MHz pasma. Po co to komu? Dla przeciągu?
Jeżdżą przecież pociągi z ludźmi przyklejonymi do smartfona, samochody gdzie ludzie z neta korzystają, PKSy i inne środki transportu, które mijają nowe stacje Play.
Rozumiem, że użytkownicy W3 nie korzystają z takich środków komunikacji i tylko P4 jest obciążony takimi userami ? :wink:
Wszyscy mają i Play też. Dlatego właśnie nowe stacje nie są puste.
Obecnie w miastach nie robią prawie nic (poza wyjątkami i 5GR na iluś tam stacjach
No nie wiem czy takie prawie nic. 500 nowych stacji poszło na miasta w 2018, dynamiczne 1800, zobacz ile człowiek z Poznania wstawia rozbudowywanych stacji. Marketing idzie na nowe stacje żeby pokazywać ludziom, że Play wreszcie robi zasięg. Nie oznacza to, że nie rozbudowują tego co już jest. Nawet jakaś część wiejskich stacji dostała nowe pasma bo się dobrze przyjęły i pojawili się klienci.
 #1077460  autor: JFK2016
 30 lip 2019, 17:27
spotify pisze:
29 lip 2019, 22:33
A te miejsca w Plusie również tam się zdarzają, gdzie walka z Neo weszła na za wysoki level ;)
W Plusie dawno te miejsca są ogarnięte i jest FUP. T-Mobile przez 2 lata sprzedaży usługi adresowanej przede wszystkim poza tereny miejskie nie zrobił prawie nic (nie to ostatnio zrobił bardzo dużo w regulaminie :mrgreen: , jest FUP i nawet kary-jak klient będzie niegrzeczny i zabierze internet poza strefę to przez 2 miesiące będzie miał 1Mbps...).
spotify pisze:
29 lip 2019, 22:33
W moim przypadku oceniam sieci tam gdzie przebywał w czasie pracy oraz w moim mieście. Dla mnie nie jest wyznacznikiem jakości teren wokół komina. Mi telefon ma działać dobrze tam gdzie przebywam.
I jak pisałem - w życiu trzeba zawsze iść na kompromis. Nie jestem zwolennikiem chodzenia z kilkoma SIM. Telefon służbowy w weekendy leży na półce.
Po raz kolejny pojechałeś grubo-Łódź to duże miasto, do pracy jadę autem prawie 9km, a do jego granic jeszcze spory kawałek (w lini prostej bliżej), cenię sobie wygodę i używam od 3 lat telefonu dual-sim, obecnie już 2-gi aparat (najwygodniejszym byłby IPhone dual-sim, bo od kilkunastu lat używam OSX-a, ale nie wyrzucę na telefon 3,5tys., który i tak po 2-3 latach będę musiał zmienić bo intensywnie używam :-D ).
spotify pisze:
29 lip 2019, 22:33
bo TM nie sprzedał aktywacji 10mln neta mobilnego bez limitu
Pojemność L800 jest słaba, a z tych 209tys. abonentów data których ubyło Orange zapewne więcej przybyło do oferty T-Mobile niż do światłowodu pomarańczowych (zwłaszcza że Ty i wielu innych wmawia ludziom jak mantrę że O/TM to N i jedna sieć-to byli pewni że będzie działać identycznie , po przejściu do T-Mobile , nie jedna i nie działa identycznie , nie ma takiego tworu dla klienta jak N :!: ).
spotify pisze:
29 lip 2019, 22:33
@JFK coś pisałeś ale pewnie nawet bańki nie mają tych usług sprzedanych
"Bańka" to nieosiągalne marzenie, jak mają 0,5mln abonentów internetu domowego tj. wielki sukces (oni zamiatali ogon w taryfach data, posiadali przed wprowadzeniem internetu domowego coś między 200-400tys. abonentów, na dziś jeżeli się zbliżą do liczby Orange będzie to olbrzymi sukces). Teraz wprowadzili "FUP", sprzedaż znacznie spadnie. Choć trzeba uczciwie ich pochwalić że nie wciskają na siłę nikomu, ba ograniczają sprzedaż do możliwości technicznych sieci-to bardzo dobra praktyka. :)
 #1077461  autor: iphoneski
 30 lip 2019, 17:40
Też nie rozumiem dlaczego niektórzy traktują O i T jako jedno N. To są dwie odrębne sieci, wspólne są nadajniki. Klient mógł kupić usługi w N gdy było wspólne 1800 i 900 i nie było 800 i 2600. Wtedy pasma były wspólne i właściwie nie było różnicy jaka sieć. Teraz pasma są podzielone, jedna sieć dokłada nowe, druga może tego nie robić. Dodatkowo w przetargach było określone gdzie każdy z dysponentów bloków musiał zasięg zrobić, drugi partner N mógł to spokojnie olać.
 #1077481  autor: spotify
 30 lip 2019, 22:02
iphoneski pisze:
30 lip 2019, 11:57
Ale to dotyczy tylko kanałów 2G
A Ty myślisz, że Play pokryje całą Polskę LTE? Przecież LTE jak i 3G muszą oddychać (3G więcej). Jeśli Play chce sie pozbyc RK (tu chodzi głównie o voice), to właśnie dlatego rzeźbi z EGSM900.
By nie można było się do BOK przez kilka dni dodzwonić bo by ludzie z pretensjami zawracali gitarę że zasięgu wymuszonego nie mają a w reklamie było 4 sieci.

Jakoś nie naparzają, jak im Orange czy Plus wyłączają.
Po prostu na dzień dzisiejszy nie mogą się bez tego obyć. Raz, że taka konfiguracja sieci, dwa że brak jeszcze pokrycia i 3 - zawsze RK to również ucieczka z zapchanej stacji, gdy im kanałów na voice brakuje.
Dodatkowo zobacz, że im więcej mają stacji i im mniej korzystają z RK tym więcej problemów w sieci Play.
Nie zapominaj, że Play nie stawia tylko parasoli. W 2018 wieżowców było ponad 800 a wszystkich było ponad 1300 czyli te 500 to konstrukcje wspomagające miasta.
Play stawia obecnie drapacze chmur, jeśli chodzi o maszty własne. Zawsze są wyższe od innych i zawsze anteny na samej górze. A jeśli chodzi o budynki i ich dachy, gdzie trzeba zainstalować anteny, to również wybiera najwyższe obiekty jakie są możliwe.
Po co N dwie stacje w takim Cekcynie? Jedna by w zupełności wystarczyła tak jak ma Plus.

Dla pokrycia. Jedna stacja nie pokryje terenu 360stopni. I dla pojemności.
Więc o jakich dublach mówisz? U mnie właśnie stacji N! ma najwięcej, czasami w niektórych lokalizacjach co drugi budynek. I dlatego mają pokrycie i nie padają wieczorami. Podobnie masz np w Wawie.
Wszyscy mają i Play też. Dlatego właśnie nowe stacje nie są puste.
@iphoneski- Nie zachowuj się jak dzieciak. Jasne, że nie są puste i z nich nikt nie korzysta. Są puste w stosunku do tego co ma konkurencja.
JFK2016 pisze:
30 lip 2019, 17:27
Po raz kolejny pojechałeś grubo-Łódź to duże miasto
Jeżdżę regularnie po 5 województwach na północy Polski. To znacznie większy teren niż Łódź ;) Chociaż nie ukrywam, że racji mojego lenistwa rzadko bywam blisko granicy niemieckiej i sąsiadów ze wschodu ;)
Trójmiasto całe, to taka Łódź :)

iphoneski pisze:
30 lip 2019, 17:40
Też nie rozumiem dlaczego niektórzy traktują O i T jako jedno N.
Już Wam odpowiadam.
Ponieważ te sieci działają obecnie inaczej i każda z reguły jest inaczej skonfigurowana.
Trzeba by było je ciągle porównywać 1:1. Łatwiej jest pisać jako N!, bo stacje mają wspólne.
Jest wiele między nimi różnić, więc może skupię się na tych kilka najważniejszych (zastrzegam, że różnicy wynikają z testów wyrywkowych jeśli chodzi o neta. To już wspomniałem, że nie sprawdzam kazdej sieci co 1km2)
1) TMobile ma więcej kanałów i zasobów. Zwłaszcza to widać w GSM900, gdzie w Orange jeszcze zapychane jest przez M2M
2) TMobile z reguły jest szybszy jeśli chodzi o prędkości UL i DL
3) TMobile ma więcej stacji niż O.
4) TMobile używa mniej czerwonego długopisu. Do nowej stacji Orange dowiesza się szybko (w drugą stronę to oczywiste nie jest). Do Play również chętniejszy jest TM od Orange.
5) TMobile ma mniej dropów, dalej sięga GSM i ma troszkę lepszy zasięg. Na 2G w dziurze szybciej się dodzwonisz niż w Orange. Jakość połączenia w 2G w TM dużo lepsza.
6) Nie przytrafiło mi się na imprezie masowej narzekać na TM (narzekałem jak dzielili pasma, które Iphoneski wymienił wyżej), czego o Orange powiedzieć nie mogę.
7) Ogólnie mniej problematyczny w działaniu na co dzień jest TM
8 ) Orange z reguły ma niższe pingi
9) Orange ma więcej stacji z CA
10) Orange agreguje częściej wyższe pasma LTE niż TM
11) Usługa WoWifi jest bardziej stabilna od TM
12) Orange więcej w rozmowach wykorzystuje VOLTE oraz 3G niż TM (wynika to pewnie z małej ilości kanałów na 2G)
13) Jeśli nic się nie zmieniło, to w Orange jest load balancing, czego nie ma w TM (nie sprawdzałem, operator z Niemiec się nie chwalił a nie mam Samsunga czy innego Androida aby to sprawdzić)
14) Rzadko się zdarza ale zdarza się, gdzie Orange ma szybszego neta
15) Więcej problemów z konfiguracją jest w Orange
16) Mniej ludzi w TM, mniejsze obciążenie niż Orange - praw fizyki nie oszukasz.
To tak po krótce

O różnicach między O a TM można pisać bardzo wiele. Nie mniej niż o różnicach między N! a Play czy miedzy innymi operatorami.
Prawda jest taka, że przeciętny Kowalski tych różnic zazwyczaj nie zauważy między Orange i TMobile czy między N! a Play. Klient końcowy zauważy wynik końcowy na kalkulatorze, gdy będzie płacił.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 22:45 przez spotify, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1077482  autor: iphoneski
 30 lip 2019, 22:29
@spotify A skąd wiesz, że po wyłączeniu plusa ludzie nie dzwonią? Mam kilka grup technologicznych na FB i nawet tam były posty co się dzieje bo nie ma zasięgu Plusa a był a tam jest kilka tysięcy osób tylko. To teraz policz sobie ile takich ludzi dzwoni do BOK skoro w Play są miliony klientów a nie kilka tysięcy z czego przecież tylko część jest w Play. I pomnóż to sobie teraz przez zasięgi całej W3 i wszystkie miejsca gdzie Play ma zasięg i by teraz RK tam wyłączyli. Byś na połączenie czekał chyba tydzień. Dlatego te wyłączenia trzeba robić stopniowo, informować ludzi żeby zminimalizować zdziwienie. Wreszcie wyjaśniłeś o co ci dokładnie chodzi. Oczywiście, że nowe stacje Play nie są tak zatkane jak reszty. Tu zgoda w 1000%.
Co do Cekcyna to się mylisz. Plus nie ma tyle stacji co N a pokrycie praktycznie takie samo. Argument z pojemnością też nietrafiony bo testowałem te stacje i nie mają znacznego ruchu. Są bo są, tak się właśnie robi 11 tysięcy stacji :)
 #1077484  autor: spotify
 30 lip 2019, 22:41
iphoneski pisze:
30 lip 2019, 22:29
Play ma zasięg i by teraz RK tam wyłączyli.

Mieszasz sam siebie. Jeśli mają pokrycie to niech wyłączą RK. A nie zrobią tego, bo nie mają pokrycia! Proste jak budowa cepa.
U mnie wyłączyli Orange ale nadal jest RK, bo nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie RK.
Np główna ulica w Gdańsku Spacerowa i na odcinku leśnym wpadasz w RK. Itd
Nie są w stanie wyłączyć RK, bo wielu ludzi pozostanie bez zasięgu. A to będzie wtopa głównie marketingowa.
Co do Cekcyna to się mylisz. Plus nie ma tyle stacji co N a pokrycie praktycznie takie samo.
Sprawdzałaś w budynkach? Trzy sektory pokryją tam gdzie sektory sieją. A co między nimi?
Podam Ci przykład z podwórka.
Play na Obłużu ma stację, gdzie sektor trafia w Biedronkę. Od Biedronki dzieli parking Kaufland. I w Kauflandzie zasiegu Play nie ma (jest w Biedronce, jest na parkingu). Teraz postawili stacje (jeszcze nie działa) na Jantarowej (znowu na wysokim budynku i bardzo wysoko w terenie) I jest szansa, że sektor trafi w Kaufland.
Argument z pojemnością też nietrafiony bo testowałem te stacje i nie mają znacznego ruchu. Są bo są, tak się właśnie robi 11 tysięcy stacji :)
A co Cię to boli? Widocznie te dwie stacje są potrzebne na pokrycie.
Dwa - 11 tys stacji to po ok 5,5 na operatora. To znacznie mniej niż ma sam Plus i o wiele mniej jak chce mieć Play. Nawet gdyby N! miał 14tys stacji, to na jednego operatora wychodzi po 7tys stacji. I tak mniej niż konkurencja.
 #1077485  autor: iphoneski
 30 lip 2019, 23:10
Cekcyn i okolice to są moje rejony, także zasięg w budynkach znam tam lepiej niż własne kieszenie ;)
Serio nie ma pokryciowych różnic, a do pojemności też im to nie jest potrzebne. Podejrzewam, że teren trudny i po prostu zostawili sobie te dwie stacje na wszelki wypadek w razie gdyby N się rozpadło i każdy miałby własny zasięg robić albo po prostu zawiedli planiści.
Albo nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć. Mimo pokrycia nie mogą nagle wszędzie wyłączyć RK. 99% klientów nie wie nawet jaka jest różnica pomiędzy RK a zasięgiem własnym Play. Ci ludzie oglądali Polsat, w Polsacie było że zasięg 4 sieci a nagle mają tylko zasięg Play. Co zrobią ci ludzie? Dzwonią do Play że się zepsuło. Dlatego ta propaganda budowy, reklamy 5G ready, smsy jak to Play wygrywa w testach itp. Tak jak kiedyś zrobili przekonanie że tanio to tylko w Play tak teraz robią propagandę że jakość tylko na zasięgu Play. Przypominam, że to są miliony!!!
 #1077487  autor: Window
 30 lip 2019, 23:41
Ciekawe ile czasu pojawia się T-mobile gdy Orange pierwszy się przyłączył?
A co do N! gdyby powstał sojusz plusa i playa p² to by też średnio oby dwoje mieli podobnie
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 23:48 przez Window, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1077488  autor: spotify
 30 lip 2019, 23:42
iphoneski pisze:
30 lip 2019, 23:10
Podejrzewam, że teren trudny i po prostu zostawili sobie te dwie stacje na wszelki wypadek w razie gdyby N się rozpadło i każdy miałby własny zasięg robić albo po prostu zawiedli planiści.
A jaką stacje ma Plus? Wyższy maszt?
Pamiętaj, ze Plus mocniej sieje.
Nic się nie rozpadnie. Nie troll :P
99% klientów nie wie nawet jaka jest różnica pomiędzy RK a zasięgiem własnym Play.
Tym bardziej nie zobaczą różnicy, jeśli usługi będą działać.
Przypominam, że to są miliony!!!
To w końcu jak? Miliony korzystają z RK? Ostatnio słyszałem, że garstka :P
Jak chcesz pisać na argumenty, zrób lepiej zadanie domowe i się lepiej przygotuj, bo mieszasz jak kijem w piasku :-)
Window pisze:
30 lip 2019, 23:41
Ciekawe ile czasu pojawia się T-mobile gdy Orange pierwszy się przyłączył?
Trudno powiedzieć. Nie ma jakieś reguły. W odpowiednim temacie o budowie N! chłopaki już wiele razy wskazywali, że TMobile "modernizuje" swoje stacje i szybko działa na Orange. Orange zazwyczaj tylko swoje lokalizacje a partnera już z opóźnieniem albo wcale. Co też świadczy o tym, co operatorzy piszą. Więcej stacji ma TM i praktycznie na każdej stacji O jest TM. W drugą stronę to tak niestety nie działa a szkoda.
 #1077489  autor: Window
 30 lip 2019, 23:53
W mojej okolicy to Play[Mołtajny] zbudował maszt póżniej dołączy do masztu Orange i zapewnie też T-M.
A akurat przy dalszym maszcie w Michałkowo był plus i N!. Może się okazać że plus na tamtym zostanie sam
Gdy play zakończy roaming krajowy to w N! trochę będzie lepiej
 #1077490  autor: iphoneski
 31 lip 2019, 00:09
Plus ma ten sam maszt. Jeden jest przy ul. Leśnej i tam jest W3. Drugi masz na ul. Ogrodowej i to jest stacja O obecnie wykorzystywana przez N. Źle mnie zrozumiałeś, dlatego już spieszę tłumaczyć.
Nie miliony korzystają z RK tylko w zasięgu RK są miliony użytkowników Play. Podam ci na przykładzie żebyś lepiej zrozumiał o co mi chodzi. Mam znajomego w ofercie rodzinnej Play. Jego żona i dzieciaki korzystają normalnie z zasięgu Play. Stacja P4 stoi może 50 metrów od jego domu. Jak jaram na tarasie ;w domu zakaz) na samym 2600 mam 130 mega czyli stacja pusta. A co on ma na telefonie? Wymuszony zasięg Orange. Dlaczego? Bo ktoś mu kiedyś powiedział, że może tak sobie ustawić i wszędzie będzie miał zasięg no i ustawił. No i Play wyłącza RK i co? I on nie ma zasięgu. I właśnie o to mi chodzi. Są ludzie, którzy kiedyś byli w W3, ale wykombinowali, że w Play, włączą zasięg W3 i będzie to samo tylko taniej.
 #1077495  autor: Kryniczanin
 31 lip 2019, 07:30
Tak oto wygląda podręcznik manipulacji w wykonaniu spotify

Na sam początek dajemy tezę która jest odzwierciedleniem pragnień i marzeń spotify:
Naprawdę trzeba szukać na siłę miejsca aby w N! nie szło gadać albo był brak zasięgu
Teza ta oczywiście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - ja w promieniu 20km od domu mam potężne dziury w zasięgu i nie muszę ich na siłę szukać - wymieniam je

Tylko moja okolica:
Berest, Czyrna, Dubne, Leluchów, Wojkowa, Izby, Banica, większość drogi Tylicz - Powroźnik (nieoficjalna obwodnica Krynicy w drodze do Muszyny brak zasięgu na długości około 5km), DW 981 od zjazdu z Krzyżówki do Polan dziura około 7km.

Co robi spotify? Czy przeprasza za swoje opowieści z tysiąca i jednej nocy, czy przyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o czym mówi? Czy w końcu przejdzie mu przez gardło, że od lat opowiada dyrdymały które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?

Nic z tych rzeczy - czas na atak:
To jest właśnie poziom rozmowy na tym forum :roll:
A czytałeś jak napisałem, ze N! nie ma wszędzie zasięgu?
Czytałeś jak napisałem, ze są miejsca tylko z zasięgiem Play czy Plusa a N! brak?
Lepiej wyciąć zdanie z kontekstu i skomentować co Ci pasuje

Jeśli N! ma setki, jak twierdzisz, to Play ma tysiące
Akurat mam w terenie większe doświadczenie na drogach od Ciebie
I to Plus a tym bardziej Play już dużo częściej z napisem „brak zasięgu” (play ratuje RK), gdzie w N! jest to bardzo rzadkie
To się nazywa podręcznik manipulacji.
 #1077496  autor: piotrzet
 31 lip 2019, 08:25
iphoneski pisze:
31 lip 2019, 00:09
Plus ma ten sam maszt. Jeden jest przy ul. Leśnej i tam jest W3. Drugi masz na ul. Ogrodowej i to jest stacja O obecnie wykorzystywana przez N. Źle mnie zrozumiałeś, dlatego już spieszę tłumaczyć.
Nie miliony korzystają z RK tylko w zasięgu RK są miliony użytkowników Play. Podam ci na przykładzie żebyś lepiej zrozumiał o co mi chodzi. Mam znajomego w ofercie rodzinnej Play. Jego żona i dzieciaki korzystają normalnie z zasięgu Play. Stacja P4 stoi może 50 metrów od jego domu. Jak jaram na tarasie ;w domu zakaz) na samym 2600 mam 130 mega czyli stacja pusta. A co on ma na telefonie? Wymuszony zasięg Orange. Dlaczego? Bo ktoś mu kiedyś powiedział, że może tak sobie ustawić i wszędzie będzie miał zasięg no i ustawił. No i Play wyłącza RK i co? I on nie ma zasięgu. I właśnie o to mi chodzi. Są ludzie, którzy kiedyś byli w W3, ale wykombinowali, że w Play, włączą zasięg W3 i będzie to samo tylko taniej.
Rozumiem, że jest na umowie terminowej? Bo jeśli nie to co to za głupota?
Nie dość, że korzysta z zasięgu Orange zamiast Play to jeszcze płaci drożej i ma obcięte prędkości.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077502  autor: iphoneski
 31 lip 2019, 10:31
piotrzet Umowa terminowa na rodzine, chyba trzecie przedłużenie o ile wiem. Też tego nie rozumiem dlaczego tak tym bardziej, że tak jak pisałem stacja Play jest prawie pusta.
 #1077516  autor: spotify
 31 lip 2019, 12:59
iphoneski pisze:
31 lip 2019, 10:31
piotrzet Umowa terminowa na rodzine, chyba trzecie przedłużenie o ile wiem. Też tego nie rozumiem dlaczego tak tym bardziej, że tak jak pisałem stacja Play jest prawie pusta.
@iphoneski nie rozumiem tego toku myślenia, więc nie chce brać udziału w tym dalej.
Przeciętny Kowalski ma w nosie czy ma RK czy sieć macierzystą. Usługi mają działać. Więc skoro wyłączą mu RK a zasięg sieci macierzystej Play będzie to nic mu nie zmieni.

Nie wiem również o jakich milionach piszesz.
Nie miliony korzystają z RK tylko w zasięgu RK są miliony użytkowników Play
A miliony z tego nie korzystają, bo to by świadczyło o czymś innym o czym piszecie.
I milinom nie będzie przeszkadzać brak RK, skoro dzisiaj te miliony już korzystają z zasięgu macierzystego, skoro budowa trwa.



Kryniczanin pisze:
31 lip 2019, 07:30
Teza ta oczywiście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - ja w promieniu 20km od domu mam potężne dziury w zasięgu i nie muszę ich na siłę szukać - wymieniam je
To nie jest teza.
Napisałem w skali ogólnopolskiej a nie o jakiś regionie. Cały czas to piszę.
Dopisałbym bym dwa słowa do tego zdania "można by rzecz" i już byś pewnie zrozumiał.
Chodzi o to, że w N! jest bardzo mało dziur zasięgowych. Praktycznie nie zdarza się aby pojawiło się "brak zasięgu" ale w skali ogólnopolskiej. Tego nie można powiedzieć o innych sieciach. I tam nawet bez dłuższego zastanowienia można wymienić miejsca, gdzie ich nie ma.
A Ty jak zwykle - mistrz manipulacji swoje.
Ale u Ciebie z czytaniem (najlepiej wycięcie zdania z kontekstu) i matematyką zawsze był problem, jak wg @Kryniczanina 3/4 Polski w N! jest only L800 :mrgreen:

Czy w końcu przejdzie mu przez gardło, że od lat opowiada dyrdymały które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?
:mrgreen:
Ten co twierdzi, że jest zasięg na trasie Hel Gdynia w pociągu w Play a później się okazuje, że wystawił rękę z telefonem przez okno :-)
Co i tak jest niemożliwe, bo nawet Plus ma problem z ciągłością nawet 2G na odcinku Jurata Hel

Dyrdymały Ty wypisujesz cały czas.
Ja przynajmniej jak mam chwalić Play (co robię) to o tym pisze nie raz. A u Ciebie tylko P4 jest idealna, N! to śmiech na sali a Plus to skansen.
 #1077517  autor: piotrzet
 31 lip 2019, 13:07
Z tego co widać jak ktoś napisze jakieś pozytywy odnośnie N! to działa to na niektórych jak czerwona płachta na byka. To samo jest w drugą stronę jak ktoś napisze źle ale o Play tym razem to wtedy jest dokładnie to samo. Ciekawe czemu to działa w jedną stronę jak ktoś pisze pozytywnie o Play to cisza jak makiem zasiał i dokładnie to samo w wypadku N! tylko negatywnie wyrazi opinię. Bardzo ciekawe :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077527  autor: iphoneski
 31 lip 2019, 15:23
spotify przeczytałeś chociaż to co napisałem i to do czego odniósł się Piotrzet czy ci się nie chciało i wyciąłeś sobie kawałek z kontekstu? Co z tego że ma zasięg Play skoro korzysta z wymuszonego RK? A skoro znam takich ludzi to znaczy że tacy są. Myślisz, że Play nie wolałby wyłączyć RK tam gdzie już są ich stacje? Są ludzie. Którzy uwierzyli w zasięg 4 sieci i teraz trzeba ich przekonać, że tego nie potrzebują a to musi potrwać.
 #1077533  autor: JFK2016
 31 lip 2019, 17:33
spotify pisze:
30 lip 2019, 22:02
2) TMobile z reguły jest szybszy jeśli chodzi o prędkości UL i DL
W miastach tak, poza nie.
spotify pisze:
30 lip 2019, 22:02
14) Rzadko się zdarza ale zdarza się, gdzie Orange ma szybszego neta
Mimo że Orange przygarnia dziś "amatorów cebuli", to jednak często się zdarza że Orange poza miastami działa dużo lepiej od T-Mobile (w miastach może być rzadko, jeżeli chcesz udowadniać swoje tezy w terenie to proponuję podać konkretne lokalizacje : ) ).
spotify pisze:
30 lip 2019, 22:02
16) Mniej ludzi w TM, mniejsze obciążenie niż Orange - praw fizyki nie oszukasz.
Użyję tutaj Twojego sformułowania "klienci tego nie zauważą" :mrgreen: .
  • Strona 125 z 179
  • 1
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 179
  • 1
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 179