DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 126 z 179
  • 1
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 179
 #1077541  autor: spotify
 31 lip 2019, 18:55
iphoneski pisze:
31 lip 2019, 15:23
spotify przeczytałeś chociaż to co napisałem i to do czego odniósł się Piotrzet czy ci się nie chciało i wyciąłeś sobie kawałek z kontekstu?
@iphoneski
Przeczytałem ale nie rozumiem tej logiki. Masz do tego prawo, więc pasuje, bo nie wiem co odpowiedzieć.
Skoro Play podaje, że ileś tam % ludzi tylko korzysta z RK to ja nie widzę problemu.
Jeśli nawet teoretycznie z zapasem (strzelam dla obrazu, żeby zaraz się @Kryniczanin nie przyczepił) 20% dzisiaj jest w RK, to jest ok 2,5mln ludzi a nie miliony (ok 12.5mln Play ma aktywnych kart)
JFK2016 pisze:
31 lip 2019, 17:33
to jednak często się zdarza że Orange poza miastami działa dużo lepiej od T-Mobile
Tutaj Cie właśnie zaskoczę. Czytając wpisy @matek też tak zakładałem. Nie czuć tego poza miastami albo nie trafiłem (używam obie na co dzień). Różnice właśnie są bardziej w miastach a dokładnie między dzielnicami.
Albo inaczej bo zaraz klakierzy Play się aktywują.
Są różnice poza miastami między Orange i TM ale małe. Większe różnice są w miastach.
JFK2016 pisze:
31 lip 2019, 17:33
Użyję tutaj Twojego sformułowania "klienci tego nie zauważą" :mrgreen: .
Jasne, że nie zauważą :-)
Wymieniłem z grubsza różnice między O i TM skupiając się na szczegółach.
My się skupiamy na każdej pierdole, każdym szczególe w działaniu sieci. Dla zwykłego Kowalskiego to są informacje zbędne :wink:
 #1077557  autor: iphoneski
 31 lip 2019, 20:22
Ale gdzie Play podawał ile klientów korzysta z RK? Były tylko dane odnośnie ruchu a nie liczby klientów. Takich danych Play raczej nie poda bo pewnie prawie każdy klient gdzieś tam kiedyś z tego korzystał. A nawet gdyby twój strzał był celny to 2,5 mln odpowiada określeniu miliony klientów.
 #1077564  autor: spotify
 31 lip 2019, 20:48
iphoneski pisze:
31 lip 2019, 20:22
Ale gdzie Play podawał ile klientów korzysta z RK? Były tylko dane odnośnie ruchu a nie liczby klientów.
Whatever, czy ruch czy ilość. Sam się zastanów jaka to może być ilość userów.

Przy okazji.
Pisałem o parasolach Play i porównywałem do N! (zostałem jak zwykle osądzony za klakiera N!)
Proszę w tym temacie ładnie to opisał @lordbyd
viewtopic.php?f=24&t=82629&sid=f01daa30 ... tart=10065
 #1077567  autor: JFK2016
 31 lip 2019, 20:58
spotify pisze:
31 lip 2019, 18:55
Tutaj Cie właśnie zaskoczę. Czytając wpisy @matek też tak zakładałem.
Miej dystans do tego co wypisuje @matek451, to często są pseudo fakty, aby bardziej trafnie to określić musiałbym użyć terminów medycznych... https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3598173.html, on nawet wiedział jakie pasma Plusa mi działają na działce 100km od Łodzi, gdzie LTE2600 było wcześniej niż w wielkim mieście, a na drugim pobliskim nadajniku Plusa L1800 też było wcześniej niż u niego na BTS w granicach miasta Łodzi. Takich miejsc poza miastami jest wiele i Plus na takich obszarach nie odstaje/jest nadal liderem, choć Play za moment zrzuci go, jak tylko jeszcze trochę uzupełni zasięg. Tutaj T-Mobile zaspał zupełnie, zaczynając sprzedawać no-limit domowy, mógł olać zupełnie miasta (oni mają najmniej klientów i tak by nie było tragedii), a zacząć szybko dozbrajać BTS-y poza miastami (tak zrobił Plus i sieć działa bdb, klienci nie rezygnują z usług, ubytek 13tys Q do Q tj. przy takiej bazie jak oni posiadają pikuś). Też trzeba powiedzieć jasno i wyraźnie klient nie dostanie oferty no-limit z prędkością 100Mbps/za 60 zł miesiąc (nawet gdy nadajnik pozwala na takie transfery-to tylko w nocy, Orange ma fajną ofertę dla firm [999GB/m-c], ale jak klient sobie próbuje "za bardzo fikać z transferem w dzień" , tj. szybko sprowadzony na ziemię z przycięciem transferu). W Łodzi najlepiej działa Play-ale jeszcze do ideału działania sieci daleko-przede wszystkim mimo tak świetnych transferów zdarzają się pady z całkowitym zamrożeniem transferu danych-w Plusie nie miałem tego nigdy, w Orange może 1-2 na 2 lata. U mnie transfer na internecie LTE idzie cały czas (Open VPN, telefony IP, monitoring...), także takie dropy są wykrywane błyskawicznie
Kod: Zaznacz cały
 Czas pracy: 42 dni, 2 godz., 13 min.
Bieżąca data i czas: 2019-07-31 20:50 CES 
.
 #1077571  autor: spotify
 31 lip 2019, 21:19
JFK2016 pisze:
31 lip 2019, 20:58
on nawet wiedział jakie pasma Plusa mi działają na działce 100km od Łodzi, gdzie LTE2600 było wcześniej niż w wielkim mieście
A skąd ma wiedzieć, skoro opiera sie na mapach BTS a one nie są zawsze aktualne?
W Łodzi najlepiej działa Play-ale jeszcze do ideału działania sieci daleko-przede wszystkim mimo tak świetnych transferów zdarzają się pady z całkowitym zamrożeniem transferu danych-w Plusie nie miałem tego nigdy, w Orange może 1-2 na 2 lata.
Prędkości to nie zawsze wszystko. To już również wiele razy pisałem. Pisałem również w kontekście Plusa, który mając aż 20MHz w 1800 LTE naprawdę ma stabilny net. Może czasami w mieście jest słaby prędkościami i spuchnięty ale na samo działanie nie ma co narzekać. Szkoda tylko, że Plusa szkielet jest taki słaby.....
Co do zamrożenia sesji. Mnie się również zdarzyło w Orange może 2-3 razy w życiu.
Na forum natomiast często ludzie narzekają na to w sieci pomarańczowej.
Osobiście wiecej razy mialem to w Play (mimo, że tylko ich testuje a nie używam na co dzień) ale żaden z userów Play się do tego nie przyznaje.
Mimo wszystko poza stabilnością Plusa dołozyłbym net od TMobile.

Masz rację, że słabo poza miastami w N! z tym only L800. Nieprzemyślane. Ale mam nadzieję, że jak skończą z miastami to i się za wioski wezmą ;)
 #1077572  autor: matek451
 31 lip 2019, 21:40
To jakie pasma masz tam na wsi w Plusie wiedziałem od dawna bo chwalisz się tym gdzie możesz więc trudno się nie dowiedzieć, no i ta lokalizacja stanowi przecież około 0,2%z wszystkich lokalizacji LTE2600 u lidera LTE więc baza jest tak szeroka że trudno się pomylić. Można się jej na pamięć nauczyć. Oczywiście manipulujesz bo ja nie pisałem o tej twojej dziurze tylko o Gdyni-Obłużu gdzie LTE2600 Plusa nie istnieje.
A co do gościa z Gdańska i jego pytania o Plusa to niech się sam przekona jak działa u niego, póki co się nie odezwał. Pytał o sprzęt więc dostał odpowiednia poradę, do skansenu Plusa u siebie nie potrzebuje niczego z LTE-A. Sprzęt z Plusa był dla niego za drogi więc starszy, tani B315 jak znalazł. Opis oferty Plusa z FUP też zgodny z jej działaniem , informacja o lejkach żeby nie był zdziwiony jak mu internet zwolni bo takich na forum Plusa nadal nie brakuje . A jak uważasz ze to co napisałem to nieprawda to pisz tamtym temacie, konto na Elektrodzie przecież masz. zobaczymy czy ktoś cię tam posłucha.
 #1077583  autor: iphoneski
 31 lip 2019, 23:15
@Spotify Wybacz ale nie masz racji. Ruch a ilość ludzi robiąca ten ruch to różne kwestie. Są ludzie z telefonami a nie smartfonami którzy korzystają z rozmów a nie internetu. Także bez danych od operatora to jedynie teoretyczne gdybania bez żadnych podstaw.
Sam pisałeś o Bydgoszczy gdzie stacji Play i N są porównywalne ilości i potwierdziliśmy ci dobre działanie Play na forum a mimo to RK jest. Dlaczego? Z pewnością nie z powodu braku zasięgu albo pojemności.
 #1077584  autor: spotify
 31 lip 2019, 23:50
Napisałem, zebyś sobie policzył. Skoro ktoś siedzi w RK to robi ruch. Zrób sobie jakieś równanie matematyczne i sam określ ile to może być.

W Bydgoszczy ilość stacji nie świadczy o pokryciu. Przecież wiadomo, że Play buduje wyższe stacje niż reszta i stawia wyższe maszty (nawet na budynkach). Może ma jeszcze problemy z zasięgiem w niższych kondygnacjach?
Do tego dochodzi EGSM, które robią w Polsce. Obecnie w 2G głownei się wspomagają roamingiem. Kanały GSM z TM są traktowana jako własne. Tutaj również czeka rekonfiguracja. Play może być jeszcze nie jest przygotowany do ruchu głosowego na swojej sieci macierzystej itd (ilość ruchu, konfiguracja itd). Jest wiele przyczyn dlaczego muszą jeszcze korzystać z RK
Jak już wielu pisało - im więcej Play ma stacji, tym większy zasięg własny. Ale to również wiąże się z problemami, gdzie np. okazuje się, że i Play ma braki w konfiguracji własnej sieci.
 #1077607  autor: iphoneski
 01 sie 2019, 12:59
Akurat w piwnicach Play często radzi sobie lepiej od reszty. Człowiek z którym czasem muszę pracować ma biuro w piwnicy właśnie. Jak dzwoni do mnie z karty T to po kilku sekundach rozmowy rozłączam się i wysyłam smsa żeby zadzwonił jak z tego bunkra wyjdzie. Gdy jestem u niego i musimy się z kimś połączyć dzwonimy z mojego telefonu bo dźwięk czysty, zasięg dobry i można gadać.
Co się tak na te wysokie maszty uparłeś? Wejdź sobie choćby na mapę btsearch i sam zobacz, w Bydgoszczy większość stacji to kościoły, budynki, kominy, w dodatku w większości to są lokalizacje albo te same albo zbliżone do konkurencji. Co do 2G można wyłączyć roaming i zostawić np w sąsiadach kanały T w 2G i tyle. Mieszkam tu i mam karty różnych sieci i to bardziej konkurencja powinna coś z sieciami robić a nie Play. To miasto jest gotowe na pozbycie się RK a mimo to Play go nie wyłącza. Czyli musi być jakiś powód. Ale na pewno nie taki jaki wielu próbuje tu wmawiać czyli Play leży w miastach i musi mieć RK żeby ruch przerzucać.
 #1077635  autor: JFK2016
 01 sie 2019, 22:23
matek451 pisze:
31 lip 2019, 21:40
To jakie pasma masz tam na wsi w Plusie wiedziałem od dawna bo chwalisz się tym gdzie możesz więc trudno się nie dowiedzieć
Najbliższe otoczenie nadajnika, to podobna wioska jak u Ciebie w granicach administracyjnych miasta Łodzi :mrgreen: .
matek451 pisze:
31 lip 2019, 21:40
no i ta lokalizacja stanowi przecież około 0,2%z wszystkich lokalizacji LTE2600 u lidera LTE więc baza jest tak szeroka że trudno się pomylić.
W Plusie na obecną chwilę L2600 jest na 10% BTS obsługujących transmisje LTE. Zważywszy że w miastach to pasmo ma charakter marginalny w stosunku do konkurencji (np. Łódź), dlatego wciąż jest liderem poza miastami i w najbliższym czasie zagrozić mu może tylko Play (i to nie na zasadzie jakiejś automatyki, tylko j.w. piszę @spotify-nowe nadajniki obsługują stosunkowo mały ruch data [bo taryfy data nie działają w RK i klientów tego segmentu brak, a przecież Ty wiesz doskonale że to oni generują główny ruch data :mrgreen: ] i też nie robią zbyt chytrze sieci bazując głownie na U900 i L800 jak Orange i T-Mobile.
 #1077638  autor: iphoneski
 01 sie 2019, 23:27
10% nadajników LTE to będzie ok 700 lokalizacji. Raczej nie ma się czym chwalić biorąc pod uwagę ilość pasma zasięgowego (900) i ilość aktywacji internetu domowego. Plus to obecnie najsłabiej doinwestowana sieć i żadne zakrzywianie rzeczywistości tego nie zmieni. Nawet Play rezygnuje z ich zasięgu bo szkoda kasy. Plus jedzie teraz tylko na reklamach i materiałach sponsorowanych na każdym możliwym portalu. Jak podniosą ceny na jesień tak jak zapowiedzieli to ciekawe bardzo kto tam przejdzie. Plus był synonimem jakości, ale te czasy minęły odkąd sieć przeszła pod władanie Janusza biznesu.
 #1077655  autor: JFK2016
 02 sie 2019, 12:28
iphoneski pisze:
01 sie 2019, 23:27
10% nadajników LTE to będzie ok 700 lokalizacji. Raczej nie ma się czym chwalić
Sieć ma działać, a nie się lansować że jest 300Mbps z którego nikt poza speedtestem nie skorzysta, chyba że w nocy i to nie w Plusie (limit 200GB). W przez lata zepsutym rynku i pikowaniem cen, klienci nie rzucą się nawet na gwarantowane duże prędkości przy znacznie wyższej cenie.
iphoneski pisze:
01 sie 2019, 23:27
biorąc pod uwagę ilość pasma zasięgowego (900) i ilość aktywacji internetu domowego.
O czym Ty człowieku piszesz?! L800/L900 z 5MHz pasma to czysto zasięgowe dla klientów mobilnych, głównym pasmem do transmisji danych dla klientów internetu jest L1800 z 20MHz pasma (można się pocieszać ale niestety "wielkość ma znaczenie" :-D ).
iphoneski pisze:
01 sie 2019, 23:27
Nawet Play rezygnuje z ich zasięgu bo szkoda kasy. Plus jedzie teraz tylko na reklamach i materiałach sponsorowanych na każdym możliwym portalu. Jak podniosą ceny na jesień tak jak zapowiedzieli to ciekawe bardzo kto tam przejdzie. Plus był synonimem jakości, ale te czasy minęły odkąd sieć przeszła pod władanie Janusza biznesu.
Czyste "trzepanie piany", Play po prostu oszczędza i już, bo tam gdzie najbardziej potrzebuje RK, czyli poza miastami Plus w data działa najlepiej i już (też już ubywa miejsc bez własnego zasięgu).
piotrzet pisze:
02 sie 2019, 08:17
To jest raczej śmiech na sali. Transferują największe ilości danych, a liczba nadajników z L2600 jest tak mała.
Mistrzuniu trollingu się obudził, Plus ma L1800 z 20MHz pasma i dużo większą pojemnością, a nie gołe L800 z 10MHz pasma w T-Mobile/Orange które jest standardem poza miastami.
 #1077660  autor: piotrzet
 02 sie 2019, 12:55
Problem jest taki, że obecnie N! ma więcej lokalizacji z agregacją niż Plus wszystkich, a więc te 20 MHz jest na większej ilości stacji niż w Plusie wszystkich stacji.
Skoro twierdzisz, że stacji z L2600 jest około 700 czyli około 45 MHz, a w T-M takich lokalizacji jest uwaga ponad 500 więcej. Także jak już porównujesz to dokładnie, a nie tylko to co ci pasuje.
Po za tym to nie T-M czy Orange transferuje największe ilości danych, a Plus.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2019, 13:27 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077662  autor: iphoneski
 02 sie 2019, 12:58
JFK2016 pisze:
02 sie 2019, 12:28
Sieć ma działać, a nie się lansować że jest 300Mbps z którego nikt poza speedtestem nie skorzysta, chyba że w nocy i to nie w Plusie (limit 200GB). W przez lata zepsutym rynku i pikowaniem cen, klienci nie rzucą się nawet na gwarantowane duże prędkości przy znacznie wyższej cenie.

No to niech może wreszcie zacznie działać na oczekiwanym poziomie? Dwa przykłady z Bydgoszczy.
1: Osiedle domków jednorodzinnych. Gdy wchodziło LTE bez limitu prędkości na L1800 w okolicach 70 mega. Obecnie 30 mega to maksymalna prędkość do osiągnięcia i to w dzień. Zapomniałem sprawdzić wieczorem. W tym samym miejscu Orange spokojnie dobija do setki, Play nie pamiętam, musiałbym poszukać na liście starych testów.
2: Domki i kilka kamienic. Do wyboru LTE albo neostrada na miedzi. W ciągu dnia prędkości na 1800 w okolicach 100 mega (ludzie w robocie). Wieczorami i w weekend prędkości 5 mega. Jak połączysz 3 urządzenia z wifi wszystko się tnie. W tym samym miejscu O i Play spokojnie te 50 mega mają. Jak ktoś prędkości rzędu 5 mega nazywa działająca sieć to wypada jedynie współczuć. Gdy na tv włączyłem mecz z Play Now a na Macu szła rozmowa w FaceTime musiałem z czegoś zrezygnować. Po dołożeniu 2600 i agregacji tego prawdopodobnie sieć działałaby przyzwoicie.
 #1077663  autor: matek451
 02 sie 2019, 13:36
A skąd w ogóle informacja że Plus ma 700 stacji z LTE2600 ? M-c temu miał w sumie 758 pozwoleń na FDD LTE2600(637) i TDD LTE2600( 121), w lipcu dostał 230 na FDD LTE2600 ale trudno oczekiwać że wszystkie z tych 758 już działają nie wspominając o nowych pozwoleniach. Oczywiście że Plus "nie musi nic robić w miastach " z LTE2600 bo tam jak na lidera LTE przystało internet osiaga w porywach szalone 10-15Mb/s oczywiście przy odrobinie szczęscia i zapewnieniu sobie prawidłowego sygnału z BTS-a LTE1800aero2.
 #1077688  autor: matek451
 02 sie 2019, 20:10
@Window pytał kiedyś o aplikacje i zarządzanie numerami on line więc tu ciekawa dyskusja o awarii platformy bilingowej Play dla pre-paid https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... nt-telefon
Platforma lezy i kwiczy już 3 tydzień, Play nic nie robi z tym a teraz zaczyna posuwać się do kłamstw, twierdzi ustami @orsona_dzi że to jedynie błąd na Play24 ale sam udowodniłem kodem *111# ze to nieprawda.
W przypadku legendarnego pożaru DC T-Mobile na Annopolu jeździliśmy po T-Mobile jak na burej suce więc co można powiedzieć o tym przypadku? Tu żadnego pożaru nie było a system padł około 17/18 lipca i nadal działa wadliwie.
 #1077696  autor: piotrzet
 02 sie 2019, 22:19
A takie było narzekanie na T-M, a jak widać w Play nawet pożaru nie trzeba. Swoją drogą gdyby to Play spotkało pewnie usług nie byłoby kilka tygodni :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 126 z 179
  • 1
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 179
  • 1
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 179