DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 66 z 128
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 128
 #1120412  autor: spotify
 16 sie 2021, 18:45
f0ku5 pisze:
31 lip 2021, 00:52
Ehh, w końcu te przejście do TM się nie odbyło, cały czas jestem we Flexie.
Powiem tak - pod paroma względami naprawdę mam go dosyć, ale niestety (?) trzyma mnie w nim oferta. Ta w TM jest jednak gorsza.
Jak sobie czytam czasami (bo już dawno mnie to nie bawi z sieciami, znalazłem inne hobby) to nie wiem z czego wynikają problemy?
Mam eSim. Apka działa, żadnych problemów technicznych. WifiCalling działa, rozmowy działają. Nawet awarii żadnej nie odczułem. Nie miałem (poza niżej w wadach) nigdy problemów z netem czy zasięgiem (a nie przebywam i nie poruszam się tylko w miastach w różnych częściach Polski) Poczty nie używam. Przekierowań połączeń również. Płacę i korzystam. Może po prostu mam szczęście :-)
I jeszcze ten rok z Music Pass za free (mogę słuchać Apple Music do woli :mrgreen: ) dzięki promocji.
Jedynie wady:
a) Raz na jakiś czas mnie wyloguje z apki ale wystarczy wpisać numer i już jestem
b) Miałem okazję w tym roku poleżeć na plaży - dość sporo. Gdynia, Sopot, Gdańsk - wzdłuż zatoki bez problemu. Kużnica bez problemu. Władek bez problemu. Nawet przy tych tłumach w czasie upałów. Jedynie dwa miejsca bieda - W Gdyni Babich Dołach (plaża na przeciw torpedowni) i Rewa (plaża). W zależności gdzie się położysz (miejsce na plaży), taki masz net - LTE albo 3G. Niestety - raz, że zasięg szczątkowy w obu technologiach, a dwa - to jeszcze używalny to on nie jest. Nawet strony ciężko otworzyć...
Poza tymi dwoma wadami za 25zł ani myślę gdzieś się przenosić ;) Po co? Na co? Jedynie co mnie ciekawi, to co Play teraz wymyśli z Next
Ostatnio zmieniony 16 sie 2021, 20:48 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1120413  autor: iphoneski
 16 sie 2021, 19:14
Problemy pojawiały się (teraz już chyba naprawione) gdy miało się dodatkowy SIM z rozmowami bez znaczenia czy zwykły czy na eSIM - fatalna jakość połączeń była i trzeba było przenieść numer i wrócić żeby działało normalnie. Cały czas przy dodatkowej karcie (jakiejkolwiek) nie działa poczta głosowa, nie ma też info o próbie połączenia gdy jesteśmy poza zasięgiem. Ale trzeba przyznać, że Orange podchodzi tu uczciwie do sprawy "nie ogarniamy w 100% tematu, więc dodatkowe karty macie za darmo". Gdy startowali tylko 6 miesięcy było darmo a potem 9 zł miało to kosztować. T też nie zrobiło tego dobrze a 9 zł chcą. Jak dla mnie mogą tego nie naprawiać - nie brakuje mi tej poczty jakoś strasznie a mam kartę darmo :)
Inne problemy pojawiały/pojawiają się incydentalnie u niektórych użytkowników i są potem rozdmuchiwane w necie - ja już przeniosłem trochę ludzi do Flexa i nikt nie narzeka, a większość z tych ludzi (zwłaszcza przechodzących z Plusa) są mi wdzięczni. Teraz mam najdroższy plan za 40 zł co w połączeniu z Music Pass na rok daje mi praktycznie nielimitowany net (nie jestem w stanie wykorzystać takiej ilości transferu). Mogłem zrabatować sobie ten za 30 i płaciłbym 15 zł, ale aż tak pazerny nie jestem a dzięki temu mam więcej danych w roamingu, w kraju nawet nie śledzę ile zużyłem, może Orange weźmie się za 5G jednak i będę mógł skorzystać, a jak zepsuje się net w domu będę zabezpieczony.
 #1120422  autor: f0ku5
 17 sie 2021, 00:48
Problemy we Flexie to dłuższy temat. Jak miałem combo iPhone + eSIM w AW to autentycznie miałem Flexa dosyć. Nie dało się w takiej kombinacji z niego korzystać. Potem porzuciłem Apple i jest nieco lepiej, ale w obecnej kombinacji (fizyczny sim + dodatkowy fizyczny sim tylko do internetu) nadal są kwiatki typu brak SMS'ów o tym, że ktoś się ze mną chciał połączyć jak byłem poza zasięgiem.

Dodatkowo mnie osobiście drażnią błędy nazwijmy to platformy Flexa. Może miałem farta, ale od samego początku trochę tych błędów odkryłem.
Przykład - bardzo bym chciał korzystać z cyklicznych passów, ale ktoś genialny we Flexie wpadł na pomysł, żeby każdy pass był ważny 30 dni, a plan miesiąc.
Powodowało to sytuacje w których pass z automatu odnawiał się dzień, dwa przed głównym planem. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że dodatkowe GB w roamingu przez to były właśnie ważne ten dzień, dwa, a po odnowieniu się planu znikały!
Zgłosiłem to w zasadzie tuż po starcie Flexa, mieli coś wykombinować, a problem do dziś nie jest naprawiony. Nie mogę przez to używać cyklicznych passów.

Tego typu błędów (z którymi nikt nic nie robi, ewentualnie nie wie jak) jest parę i jeśli dołożymy do tego kompletnych nieogarów z łapanki na chacie to naprawdę. parokrotnie chciałem już wyrzucić kartę SIM Flexa za okno, razem z telefonem ;)
 #1120426  autor: KC-KARLOS
 17 sie 2021, 09:06
U mnie przychodzą smsy jak tylko nie odbiorę połączenia przychodzącego, tak to naprawili :) Oczywiście też dostaje wiadomość, gdy podczas próby połączenia do mnie mam numer zajęty lub poza zasięgiem (to skuteczniejsze powiadomienie, niż przestarzała poczta głosowa). Działa też skutecznie blokada odbierania połączeń z numerów ukrytych/zastrzeżonych. Dodam, że mam dodatkowego SIMa z opcją "Rozmowy/SMS/MMS/Net", a karta główna to eSIM na iPhone 11 Pro.
Ważność passów czy Promo GB niestety jest liczona jak w Plusowych prepaidach, czyli w dobach. Trzeba uważać na ważność, choć sprytni dzięki wielokrotnemu korzystaniu z promocji wakacyjnej, nabili ładną ważność Music czy Video Pass - operator na tym skorzysta, bo będzie mieć od tych osób stały dochód co miesiąc (aby taką ważność usługi utrzymać, trzeba opłacać i mieć aktywny plan). Więc dzięki kumulacji ważności Passów, nie opłaca się mieć ich w wersji cyklicznej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1120429  autor: KC-KARLOS
 17 sie 2021, 10:23
iphoneski: spróbuj wymienić dodatkową kartę SIM z opcji samego neta, na "rozmowy/SMS/MMS/net". Problem powinien zniknąć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1120431  autor: Kamski
 17 sie 2021, 10:37
Ja jeszcze raz powracam z tematem promocji Insiders. Bo niby ta półroczna promka wyklucza się z 3 miesiące za 1zł na start, a tym czasem zaraz wkraczam w czwarty miesiąc użytkowania (kończąc promocję na start) i mam prognozowaną kolejną opłatę za subskrypcje za połowę ceny. Błąd wyświetlania w apce czy faktycznie mi policzy za pół ceny? Oto jest pytanie.
 #1120432  autor: iphoneski
 17 sie 2021, 10:52
Tak jak pokazuje aplikacja tak będzie. Ja niby miałem mieć taniej, aplikacja pokazywała normalną kwotę i tyle realnie zapłaciłem. Skoro tam ci pokazuje pół ceny to zapłacisz pół ceny.
 #1120434  autor: spotify
 17 sie 2021, 11:00
f0ku5 pisze:
17 sie 2021, 00:48
(...) nadal są kwiatki typu brak SMS'ów o tym, że ktoś się ze mną chciał połączyć jak byłem poza zasięgiem (...)
Nie znam tego problemu. Od samego początku wszystko działa prawidłowo - Iphone XS.
Wady wymieniłem post wcześniej. Teraz sobie tylko przypomniałem, że miałem problem z aktywacją eSIM - tzn niby aktywowane ale nie miałem usług. Ale jakiś nieogar na chacie mi pomógł. A tak z chata nie korzystam, bo nie mam powodów.
Wkurza mnie tylko że nie można przesunąć okresu rozliczeniowego (na abo nie było problemu - zrobili przesunięcie, wyrównanie i miałeś okres rozliczeniowy od kiedy chciałeś). Tutaj musiałbym wyłaczyć usługi na kilka dni i włączyć w ten dzień, od którego chciałbym mieć liczony okres rozliczeniowy
Wkurza mnie czasami, że muszą jakąś stronę otwierać ponownie (odświeżyć) bo Orange coś z netem nie zawsze bangla (mrożenie?)
Ale kurna - mam umowę bezterminową, właczam/wyłaczam dodatkowe usługi kiedy chce, mogę zmieniać abo co chwile (wyżej, niżej) itd. Jest eSIM. I to mam za 25zł!!! To jest jak za darmo więc nawet przy jakiś wadach mniejszych - who care? Gdybym płacił za to z 50zł to bym miał sie co czepiać.

Z Passów nie korzystałem wcześniej. Mnie nawet ze słuchaniem Apple Music starczało 15GB bez problemu na miesiąc. Wziałem teraz bo była promocja

Ogólnie - usługa jakieś wady mniejsze posiada (a która nie ma? W każdej sieci są kwiatki w każdej usłudze) ale nie narzekam. Nie ma dla Flex alternatywy - Plush się nie umywa, nju prawie to samo co Plush (chociaż dla mnie wyżej i lepiej). Tmobile - ok rozumiem trochę lepsze działanie sieci (mniej ludzi, więcej stacji) ale.....no właśnie ich IT. A Play - może coś zrobi z Next ale....no własnie to Play (a tam kwiatków zawsze miałem najwięcej a najmniej w tej sieci siedziałem - raczej jako testy).
Moi znajomi z Flexa są zadowoleni. Z Nju też. Jeszcze nikt z tych usług nie zrezygnował.
Nie bawię się w pseudo 5G (nawet słuchawki nie mam i nie zależy mi na tym na dzień dzisiejszy, bo to atrapa) ale może to Was miłośników wkurzać, że tego brak. Ale spokojnie - będzie wcześniej czy później.

EDIT
Żeby nie było, że nie mam żadnych wymagań za 25zł ;) Ale naprawdę nie mam się do czego przyczepić ale wady (każda usługa w każdej sieci je posiada) sa akceptowalne. Mało tego - nie odczuwalne. I wiem, że są tańsze opcje ale aż tak oszczędzać nie muszę. Po prostu tyle co płacę za Flex to jest idealny kompromis - jakości do ceny
To tak samo jak z platformami streamingowymi, na które jest teraz moda. Najtaniej wychodzi Netflix przy dzieleniu kont ale to byłaby dla mnie ostatnia obecnie platforma, gdzie bym płacił swoje złotówki (technicznie prawie idealna - co akurat w wadach które wymieniacie o Flex, Flex drugi biegun). Ale to co teraz nagrywają czy tworzą, to jest wołanie o pomstę do nieba (analogicznie jak bym we Flexie miał problem z zasięgiem/netem czy połączeniami) To nawet teraz po podniesieniu cen Netflixa do 15zł na łeb nie jest warte tych 15zł. Wolę dopłacić drugie tyle i wybrać coś konkurencyjnego
To tyle na koniec mojego spamowania :-)
Pozdrawiam i do usłyszenia kiedyś
 #1120491  autor: tomekmeili1166
 18 sie 2021, 23:42
Karlos20 pisze:
25 lip 2021, 12:41
Na czacie nieźle tam urlopują :D
Swoją drogą można skorzystać z ich "błędu", bo można kumulować ważność passów jednorazowych i nabijać takie ważności (na kilka lat), jak w OFNK przy bonusach z doładowań. To na osłodę :twisted:


Witam serdecznie czy kolega mógłby podpowiedzieć jak to zrobić. Chodzi o kumulację darmowych passow. Dzięki.
 #1120849  autor: iphoneski
 26 sie 2021, 20:12
Można już korzystać z dodatkowej karty w ramach Flex Rodzina. Przy okazji rzecznik poinformował w komentarzach, że nie ma planów na 5G w tańszych opcjach - Flex zostanie więc nadal najdroższą ofertą 5G na rynku.
 #1120897  autor: Wosiu96
 27 sie 2021, 23:37
Hej. Orientujecie się czy przy aktywacji esim na zegarku Galaxy watch w Orange Flex HD voice działa? Pamiętam, że był jakiś problem przy aktywacji w Orange Flex esimu ale nie wiem czy tyczy się to układu Sim fizyczny w telefonie + esim w zegarku. Z góry dziękuję za pomoc.
 #1120916  autor: maniek357
 28 sie 2021, 15:42
iphoneski pisze:
26 sie 2021, 20:12
[...] Przy okazji rzecznik poinformował w komentarzach, że nie ma planów na 5G w tańszych opcjach - Flex zostanie więc nadal najdroższą ofertą 5G na rynku.
f0ku5 pisze:Do czasu, kiedyś w końcu będą musieli to zmienić.
W niższych planach mogliby zaoferować dostęp do 5G za dopłatą, np 5-10 zł. Taki 5G pass :D
 #1121079  autor: Razor556
 31 sie 2021, 19:58
Na stronie Orange pojawił się Regulamin Promocji „6 miesięcy za 50%” ważny od 1 września 2021 - https://flex.orange.pl/media/2c0c96d7-6 ... 050%25.pdf. Ktoś wie co to takiego? W treści nie ma nic o The Insiders, piszą tylko generycznie o Kodzie Promocyjnym.
Otrzymasz promocyjne warunki korzystania z usługi tj. plan komórkowy za pół ceny przez pierwsze 6 miesięcy na dowolny plan komórkowy dostępny w ofercie Orange Flex jeśli wpiszesz w Aplikacji ważny Kod Promocyjny oraz aktywujesz usługę Orange Flex.

Chciałem przenieść osobę z rodziny do Flexa - numer na kartę, zarejestrowany, obecnie w taryfie Orange POP. Wiecie, czy tutaj też jest konieczna weryfikacja przez zdjęcie dowodu i selfie? Czy zarejestrowane numery są traktowane jako zweryfikowane z automatu?
  • Strona 66 z 128
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 128
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 128