DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 257 z 536
  • 1
  • 255
  • 256
  • 257
  • 258
  • 259
  • 536
 #1128565  autor: neotele
 21 lut 2022, 01:01
Karlos20 pisze:
16 lut 2022, 16:25
Promocja miała trwać do 30 września 2021, została przedłużona do odwołania.
Z waszego doświadczenia z podobnych sytuacji z przeszłości, jeśli Orange odwołuje promocję (dotyczącą podwojenia bonusu GB), to robi to z zaskoczenia, czy też informuje o tym klientów, kilka (minimum 1) dni wcześniej?
 #1128572  autor: KC-KARLOS
 21 lut 2022, 11:08
neotele: sugerujesz, że Orange będzie obcinał promocje? Nic na to nie wskazuje. Poza tym to byłoby za przeproszeniem zabiciem kury znoszącej złote jajka, gdyż promocyjna ilość GB jest doliczona do usług, które kupujemy poprzez Mój Orange, dlatego termin promocyjny został ujednolicony z terminem oferty.
A w tym wypadku info o odwołaniu pojawi się na miesiąc przed jej wyłączeniem. I to nie praktyka, a prawo telekomunikacyjne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128578  autor: neotele
 21 lut 2022, 11:52
Karlos20 pisze:
21 lut 2022, 11:08
neotele: sugerujesz, że Orange będzie obcinał promocje?
Absolutnie nic nie sugeruję.
Planuję skorzystać z tej promocji za jakiś czas i pytam, jak to było w podobnych przypadkach w przeszłości? ( o ile były w Orange takie przypadki)
 #1128579  autor: KC-KARLOS
 21 lut 2022, 12:17
neotele: promocja cieszy się popularnością, więc spokojnie, nie bez przyczyny dali ją na czas nieokreślony, który może trwać bardzo długo. Nawet jakby mieli ją wyłączyć, odpłatnie można skumulować i przedłużyć ważność środków. Dla mnie to uczciwy deal (chcesz korzyści - zapłać/doładuj się, nie chcesz korzystać to nie płać).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128581  autor: neotele
 21 lut 2022, 13:36
@Karlos20
Ja też pozytywnie odbieram tą promocję, jednak chcę ją aktywować dopiera za jakiś czas i zastanawiam się, czy mogę spokojnie poczekać, licząc na to, że Orange z uprzedzeniem ogłosi jej zakończenie, tak abym mógł ewentualnie zdążyć zasilić konto i aktywować pakiety w ramach tej promocji?
Dlatego pytam użytkowników Orange: Jak (i czy w ogóle?) to kiedyś bywało z ogłaszaniem zakończenia podobnych promocji?
 #1128585  autor: neotele
 21 lut 2022, 14:50
Remington pisze:
21 lut 2022, 13:49
Warto jednak śledzić to miejsce: https://www.orange.pl/view/komunikaty?footerlink=true (cwaniaki nie podają tam nigdzie daty publikacji komunikatu).
@ Remington: Dzięki za info.

Można spróbować skorzystać z archiwum internetu, gdzie są archiwizowane, co jakiś czas, co bardziej popularne strony. Np. ta z komunikatami od Orange:
https://web.archive.org/web/*/https://w ... rlink=true
Jak widać na tej stronie, jeszcze 25.01 nie było dwóch ostatnich komunikatów Orange, a są już widoczne w wersji z 2.02.
Zatem komunikat: [Odwołanie Regulaminu usługi „Zmień swój numer”...] widoczny na stronie komunikatów od co najmniej 2.02 i mówiący, że odwołanie nastąpi od 24.02, daje tu cenną wskazówkę, że (przynajmniej w tym przypadku) miało miejsce co najmniej 22-dniowe wyprzedzenie.
 #1128666  autor: kazik20
 24 lut 2022, 20:41
ORANGE to strasznie dziwna firma. Ciągnie dziś cały dzień tak słabo. Myślałem, że to z powodu wojny, ale jak zwykle sprawdził sie patent by wejść na MO i od razu łącze ruszyło z kopyta. Stara sztuczka o której czasem zapominam, bo używam głównie do ściągania dużych plików.
 #1128689  autor: kazik20
 25 lut 2022, 19:42
Jak to jest, że terminy ważności SIM na odbieranie to zwykle ok. +93dni a karta mego znajomego ma jakimś cudem aż ok. +150dni względem wychodzących?
Wszystko to taryfy FREE na karte. Wiek kart podobny. Od czego to zależy?

Zkolei mój bardzo aktywnie używany numer, często doładowywany znacznymi kwotami ma +ponad rok ważności odbierania.

O ile i czy wogóle przesuwa się ważność odbierania od przelewu sms?
A ile i czy wogóle terminy od wykupienia lub aktywacji darmówki NoLimit lub elastycznego Neta?

Wiadomo, że przekroczenie terminu odbierania to w zasadzie utrata numeru. Szukam metody by wszystkie numery jakoś utrzymać w ważności przy okazji wykupywania różnych usług. A nie zwykłego wydania 6zł na RWK.
 #1128694  autor: abrams
 25 lut 2022, 22:11
kazik20 pisze:
25 lut 2022, 19:42
O ile i czy wogóle przesuwa się ważność odbierania od przelewu sms?
Analizowałem ten temat ostanio. Tu masz info
https://www.orange.pl/kid,4002009758,id ... ticle.html
a w regulaminie
https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 871510.pdf
między innymi to:
10. U Odbiorcy, którego okres aktywny konta jest krótszy niż 5 dni, przekazanie środków w ramach Usługi będzie skutkowało dodatkowo przedłużeniem okresu aktywnego do 5 dni, niezależnie od kwoty otrzymanych środków. W przypadku Odbiorcy, którego okres aktywny jest dłuższy niż 5 dni, okres ten nie zostanie przedłużony, bez względu na kwotę otrzymanych środków.
11. Skorzystanie z Usługi w żaden sposób nie ma wpływu na okres aktywny i pasywny konta Przekazującego.
 #1128723  autor: biala1991
 26 lut 2022, 16:46
kazik20 pisze:
25 lut 2022, 19:42
Jak to jest, że terminy ważności SIM na odbieranie to zwykle ok. +93dni a karta mego znajomego ma jakimś cudem aż ok. +150dni względem wychodzących?
Wszystko to taryfy FREE na karte. Wiek kart podobny. Od czego to zależy?

Zkolei mój bardzo aktywnie używany numer, często doładowywany znacznymi kwotami ma +ponad rok ważności odbierania.

O ile i czy wogóle przesuwa się ważność odbierania od przelewu sms?
A ile i czy wogóle terminy od wykupienia lub aktywacji darmówki NoLimit lub elastycznego Neta?

Wiadomo, że przekroczenie terminu odbierania to w zasadzie utrata numeru. Szukam metody by wszystkie numery jakoś utrzymać w ważności przy okazji wykupywania różnych usług. A nie zwykłego wydania 6zł na RWK.

Sprawdziłam na swoich numerach, wychodzące wygasają oczywiście na dniach (koniec darmowego RWK :) ) a przychodzące mają ważność ponad 1000 dni. Dopiero teraz zwróciłam uwagę na tą rozbieżność i też nie wiem z czego ona wynika. Obie karty to leżaki, kiedyś były sporadycznie aktywowane jakieś pakiety a ostatnio wyciągałam je tylko po to, żeby wysłać smsa Start :D
To możliwe, że po zablokowaniu wychodzących numery nadal będą utrzymywane przez te 1000 dni?
 #1128756  autor: kazik20
 27 lut 2022, 15:21
Pewno to relikt poprzednich taryf OrGo lub POP czy innej.

A ja mam ciekawostkę. Wykupiłem pakiet 3GB a biling zużycia podaje 3,31GB. Albo lejek się z opóźnieniem włącza (choć złotówek nie rusza) i można kilka minut jeszcze ciągnąć ponad pakiet albo jakieś strony są darmowe. Czyli tak: Wykaz pozostałego pakietu równo 3GB, a pełen wykaz zużycia podaje 3,31GB bo obejmuje także przepływy darmowe. Tylko co to za strony bo ja ani z SM nie korzystałem, ani żadnych edukacyjnych. Głównie YT, VOD-y różnorakie i TV streamy.
 #1128760  autor: KC-KARLOS
 27 lut 2022, 16:01
kazik20; niektóre strony (np. własne Orange, rządowe serwisy z domeną "gov.pl") nie zjadają neta, stąd możliwa jest wyższa wartość poboru danych w billingu. Dodatkowo gdy mamy inne usługi np. Social Pass, to pobór będzie jeszcze wyższy z powodu np. nieodliczania GB z wybranych serwisów społecznościowych (gdy czytamy serwisy informacyjne, śledząc informacje z Ukrainy, zawarte są linki/ posty z Twittera, a ten serwis jest objęty Social Pass, więc dany materiał z TT nie jest odliczany z GB na koncie).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128770  autor: biala1991
 27 lut 2022, 19:30
kazik20 pisze:
27 lut 2022, 15:21
Pewno to relikt poprzednich taryf OrGo lub POP czy innej.
Od zawsze miałam Orange Free. Te 1000 dni przychodzących to chyba jakiś błąd MO, bo grudzień 2024r. pokazuje mi się na wszystkich numerach, również na niedawno aktywowanej świeżynce.
Po włączeniu RWK wychodzące wydłużyły się o rok a przychodzące.. skróciły do maja 2023r. :)
 #1128806  autor: biala1991
 28 lut 2022, 22:26
Jeśli ktoś chce przedłużyć ważność konta o miesiąc dezaktywując RWK to lepiej niech nie czeka do ostatniej chwili, bo wygląda na to, że RWK w Orange działa tak jak w Plusie i wyłącza się o tej godź, o której było włączone :)
 #1128813  autor: kazik20
 01 mar 2022, 10:02
A tego to nie znałem. Mówisz, że dezaktywacja powoduje przejście na 31 dni ważności a nie jakieś kilka?
Za późno cynk puściłaś niestety. Dwa numery tylko jeszcze mi sie załapały, ale i tak dzięki ;)

A tak na marginesie. Czy wogóle taki numer z brakiem wychodzących może jeszcze otrzymywać przelew sms w praktyce? Bo widzę, że taki numer nie ma już możliwości aktywacji RWK z Neta. Nie wiem czemu, ale znikła taka opcja z listy. Właściwie to wszystko powinno zniknąć z MO bo przecież brak kasy i ważności wychodzących ;) co jest wymagane przy wielu usługach.

Zastanawiam się jaki komunikat przysyłają przy komendzie przelewu sms jeśli numer nie istnieje, przedawnił już się lub jest już w innej sieci
 #1128823  autor: biala1991
 01 mar 2022, 18:55
kazik20 pisze:
01 mar 2022, 10:02
Za późno cynk puściłaś niestety. Dwa numery tylko jeszcze mi sie załapały, ale i tak dzięki ;)

Sama późno się dowiedziałam i skorzystałam tylko na jednym numerze. Na drugim chciałam dezaktywować RWK po południu ale nie zdążyłam, bo rano wyłączyło się samo :D

1000 dni ważności połączeń przychodzących (niewiadomego pochodzenia :) ) wyparowało na wszystkich kartach. Kiedy włączyłam RWK okres pasywny ustawił się na +3mieś.

Czy konto czyszczą od razu po zablokowaniu wychodzących?
  • Strona 257 z 536
  • 1
  • 255
  • 256
  • 257
  • 258
  • 259
  • 536
  • 1
  • 255
  • 256
  • 257
  • 258
  • 259
  • 536