DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 263 z 536
  • 1
  • 261
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 536
 #1129448  autor: R.Mandano
 19 mar 2022, 18:28
Problem leży w tym, czy można wprowadzać taką opłatę (usługę :lol: ) w sytuacji, kiedy funkcjonuje opłata za RWK.

Podejrzewam, że osoba odpowiedzialna w Orange za nowe usługi nie bardzo rozumie język kraju, w którym firma Orange świadczy usługi.
:lol:
Albo jednorazowa opłata za RWK - albo comiesięczna opłata za brak aktywności.
:wink:
 #1129466  autor: babciagienia1p
 19 mar 2022, 20:56
Orange jest mocno poza moim radarem i dlatego popełniłam błąd.
Karta OFnK w bardzo rzadko używanym telefonie osoby leżącej. Aktywowałam bezpłatną RWK w ostatnim dniu kiedy była taka możliwość. Coś mi się przestawiło w starym łbie i wmówiłam sobie, że to było na przełomie marca i kwietnia 2021. Dzisiaj odpaliłam telefon i... niespodzianka. Po wysłaniu kodu *124*# okazało się, że konto zostało zablokowane na wychodzące - pokazuje stan 0,00 zł i informację, że można płatnie przywrócić środki, a trochę się tam uzbierało.
1) Co mam zrobić? Doładować i pokornie zgodzić się na dziesięcioprocentowy rekiet, czy też jest jakiś trik, aby go nie płacić?
2) W jaki sposób aktywować RWK za 6,- zł?
3) Jaka jest opłata za wymianę standardowej karty SIM starego typu na 3w1?
 #1129467  autor: lukjac
 19 mar 2022, 21:19
Gdyby wprowadzili wymóg aktywności że musi być wykonane akurat połączenie głosowe, a nie np. połączenie internetowe to byłoby mocno nielogiczne. Kupując nolimit z pakietem internetowym korzystam z czego chcę i operatora nie powinno obchodzić czy ja z numeru dzwonię, smsuję czy korzystam z Internetu. Karta jest aktywna, użytkownik korzysta z usługi lub usług, jest wykazywana aktywność na numerze.
 #1129469  autor: kazik20
 19 mar 2022, 22:00
Na utracone środki to chyba nie ma bata tylko te 20zł opłacić, ale ja też wyjąłem dziś zleżałą kartę to przyszedł taki oto dziwny sms
Na koncie masz zablokowane 0zl 4gr. Doladuj konto, a zablokowane srodki powroca na Twoje konto glowne w ciagu 24h od doladowania. Oplata za odblokowanie srodkow 0zl 1gr zostanie pobrana z konta glownego.
Pierwsze słysze o takiej opłacie :shock: :? i dlaczego tylko tyle?
Nie pamiętam dokładnie kiedy środki wygasły, ale raczej to było gdzieś w okolicy dwóch tygodni temu. Coś jest nie tak. Jakiś błąd, luka systemu. Termin 7dni darmowej gwarancji zwrotu już przecież minął. A 20zl opłaty też nie zaproponowali. Procent jakiś liczą czy jak? bo nie orientuję się w ewentualnych zmianach tych nowych zasad zwrotu środków.

EDIT: A już wiem https://www.orange.pl/omnibook/usluga-o ... -na-karte#
To faktycznie tak źle nie jest jak tylko 10% prowizji, bo myślałem, że zawsze to będzie stałe 20zł.

A co w przypadku przelewu sms? Zrobią ważność 5dni na kwotę np 1zł ale nie zwrócą środków zablokowanych z tego powodu? bo to wymaga pewno doładowania standardowego.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2022, 22:07 przez kazik20, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1129472  autor: babciagienia1p
 19 mar 2022, 22:18
@asdaf
Usługę, o której pisał @kazik20.
kazik20 pisze:
19 mar 2022, 22:00
EDIT: A już wiem https://www.orange.pl/omnibook/usluga-o ... -na-karte#

----------Edycja--------------
@asdaf
Dziękuję za pomoc. Dzięki Tobie znalazłam RWK za 6,- zł. SMS START na numer 8002.
Pozostaje pytanie czy da się ominąć dziesięcioprocentowy haracz za odblokowanie po doładowaniu.
 #1129499  autor: KC-KARLOS
 20 mar 2022, 20:05
unnameduser:
Opłata będzie pobierana po upływie 31 dni od ostatniej aktywności Abonenta, rozumianej jako wykonanie połączenia wychodzącego (minuty/SMS/MMS/internet) lub zakup usługi dodanej lub pakietu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1129507  autor: KC-KARLOS
 20 mar 2022, 21:23
Przekonamy się od 4 kwietnia, jak to zaczną liczyć. Czyli od 4 kwietnia wstecz - nieaktywność numeru od początku marca, albo pobór "kary" nastąpi od 5 maja.
Plus daninę zaczął liczyć za brak aktywności miesiąc wstecz (nawet informuje na 10 dni przed poborem opłaty, pomimo, iż saldo konta jest zerowe, a Ty korzystasz z pakietów otrzymanych za darmo). Play liczy wg okresu rozliczeniowego (stały dzień początku okresu, jak w abonamentach czy w usługach cyklicznych) - nie było aktywności - pobiorą opłatę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1129545  autor: babciagienia1p
 21 mar 2022, 19:53
asdaf pisze:
19 mar 2022, 22:45
Zapoznaj się z tym artykułem https://www.google.com/amp/s/www.telepo ... e-na-karte i spróbuj może zadziała.

Zadziałało. Dziękuję. Zamiast 25,- zł (doładowanie + haracz) przywróciłam środki za 3,- zł.
Swoją drogą to granda, że w podstawowej usłudze pobierają dodatkową prowizję, oprócz doładowania, za przywrócenie, na konto główne, zablokowanych pieniędzy użytkownika. Nie spotkałam się z tym u innych operatorów. Zwykle wystarczało samo doładowanie. Temat dla UOKiK-u?

PS. Ktoś kiedyś wspominał tutaj o sumieniu w kontekście korzystania z promocji operatorów...
 #1129548  autor: Remington
 21 mar 2022, 20:49
babciagienia1p pisze:
21 mar 2022, 19:53
Swoją drogą to granda, że w podstawowej usłudze pobierają dodatkową prowizję, oprócz doładowania, za przywrócenie, na konto główne, zablokowanych pieniędzy użytkownika. Nie spotkałam się z tym u innych operatorów. Zwykle wystarczało samo doładowanie. Temat dla UOKiK-u?

Nic z tych rzeczy. Przepadanie środków po okresie ważności jest zgodne z prawem, jedynie dobrą wolą operatora jest, że w ogóle pozwala je odzyskać.

Przepisy mają uregulować zasady zwrotów, gdy dochodzi do rozwiązania umowy w wyniku zmiany operatora. Ale kartonowe państwo nadal ich nie uchwaliło (żeby nie było: poprzednicy nie byli w tej kwestii lepsi).
  • Strona 263 z 536
  • 1
  • 261
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 536
  • 1
  • 261
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 536