DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 264 z 536
  • 1
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 536
 #1129550  autor: babciagienia1p
 21 mar 2022, 21:03
@Remington
Konto było jeszcze w okresie ważności na połączenia przychodzące (75 dni do końca okresu pasywnego). To nie to samo co zwrot środków na konto bankowe przy zmianie operatora. U znanych mi operatorów (TM, Plus, Play i pochodne) nie zauważyłam dziesięcioprocentowej prowizji po odblokowaniu środków w wyniku doładowania.
 #1129552  autor: babciagienia1p
 21 mar 2022, 21:20
@Remington
Nie jest to takie proste.
Właścicielka numeru, dopóki chodziła, sumiennie doładowywała numer za 50,- zł co trzy miesiące. Teraz już nie chodzi i jest z nią utrudniony kontakt. Sama już nie zadzwoni. Trzeba pomagać. Trochę środków uzbierało się zanim przeszliśmy na RWK.. Nawet próba wymiany starej karty SIM na 3w1, żeby ktoś inny wykorzystał pieniądze np. na internet, spełzła na niczym. Nie ma dostępu do PUK-u (wymiana przez zakup nowego startera), a w salonie nie ma szans na wymianę nawet jak córka przyniesie wszystkie dokumenty, telefon, kartę, rachunki za telefon stacjonarny (nb. też w Orange). Pozostaje pełnomocnictwo notarialne, ale pewnie wizyta notariusza u osoby leżącej słono kosztuje. Przycinanie karty SIM troszeczkę ryzykowne, bo jak padnie, to zupełny klops.
Akurat tak się składa, że wśród rodziny i znajomych nikt nie ma telefonu w Orange, żeby zacząć czyścić konto przelewami SMS.
 #1129557  autor: Remington
 21 mar 2022, 22:19
Szacun, pomagać warto.

PUK nie da się przez Mój Orange (www) podejrzeć? Do niego wystarczy email i hasło z SMS-a. Ja przynajmniej tą drogą bym próbował wymiany.

Albo zmiana operatora kurierem, ewentualnie na nju prepaid i potem wystąpienie o zwrot środków z salda Orange (opłata 20 zł).
 #1129561  autor: asdaf
 22 mar 2022, 02:39
A nie można zadzwonić do BOK i zapytać o PUK? Oczywiście będą zadawać pytania weryfikacyjne typu: stan konta i jego ważność, kiedy było ostatnie doładowanie i jego kwota, PESEL właścicielki, nazwisko rodowe matki :)
 #1129562  autor: babciagienia1p
 22 mar 2022, 05:11
@Remington @asdaf
Dziękuję za pomoc.
Do zainstalowania apki też jest potrzebny PUK. W przypadku braku na czacie pojawiały się pytania bardzo trudne - np. stan konta i tu były wtopy, bo nie wiadomo czy 0,00 zł po blokadzie czy kwota zablokowana, czy była nadpłata po ostatniej fakturze za stacjonarny itp. Pytania narastały lawinowo po błędnej odpowiedzi o stanie konta. Sporo trudnych, np. kiedy było ostatnie doładowanie. Było dawno, przed przejściem na RWK (początkowo bezpłatne) . Nie można zainstalować apki na tenże numer, bo stara standardowa karta SIM jest duża (w urządzeniu do apki może być karta z innej sieci lub Wi-Fi) i nie wystarcza SMS weryfikacyjny, pytają o PUK lub mnóstwo pytań weryfikacyjnych.
Tak czy inaczej PUK będzie do zdobycia telefonicznie na rympał. Zadzwonię sama mając dane przed sobą.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Oczywiście najłatwiej było doładować + prowizja 20,- zł. Dzięki @asdaf i forum udało się przywrócić za 3,- zł. Teraz pojedziemy na RWK za 6,- zł rocznie i 0,01 zł miesięcznie za aktywność. Przy okazji nabędę trochę doświadczenia z Orange, bo w tej kwestii u mnie zupełna terra incognita.
 #1129569  autor: babciagienia1p
 22 mar 2022, 09:42
@asdaf
Już odzyskałam PUK bez doładowywania (tel. do Maxa z innej sieci i ciągła odpowiedź "nie rozumiem" - w końcu odebrał konsultant i przepytał po ludzku o wszystko co możliwe). Wcześniej odblokowałam konto za 3,- zł dzięki SMS-owi AKT7 na numer 80199. Zainstalowałam apkę na e-mail, login i PIN. Teraz mam chwilę na zastanowienie się co dalej.
Zostać w OFnK i płacić 6,12 zł rocznie, wymienić kartę SIM na 3w1 za 15,- zł, przenieść numer do innej taryfy via kurier, przelać środki na nowy starter 3w1 z innym numerem Orange, przenieść numer via kurier do innej sieci?
Numer będzie praktycznie nieużywany lub używany bardzo rzadko, ale właścicielka miała go "od zawsze" i gdzieś może być jeszcze "zaszyty", więc warto go na razie zachować.
Jeszcze raz dziękuję.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, 20:27 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1129578  autor: kazik20
 22 mar 2022, 13:57
No, dosyć ciekawa ta nowa promocja, ale ostatnio kumulacja tych promek w jednym czasie taka, że mi się już nie chce aktywować kolejnych, bo mam aktualnie zasoby w pełni wystarczające. Na majówkę kolejne by się przydały. Zwłaszcza nolimit rozmowy.
 #1129580  autor: R.Mandano
 22 mar 2022, 14:54
babciagienia1p pisze:
22 mar 2022, 09:42
@asdaf
Zostać w OFnK i płacić 6,12 zł rocznie, wymienić kartę SIM na 3w1 za 15,- zł, przenieść numer do innej taryfy via kurier, przelać środki na nowy starter 3w1 z innym numerem Orange, przenieść numer via kurier do innej sieci?
Numer będzie praktycznie nieużywany lub używany bardzo rzadko ...
Niech się Babcia przeniesie do A2-M, czyli Operatora, który nie stwarza żadnych problemów babciom i dziadkom.
:lol:
 #1129581  autor: R.Mandano
 22 mar 2022, 14:59
kazik20 pisze:
22 mar 2022, 13:57
No, dosyć ciekawa ta nowa promocja ...
1 - Problem jedynie w tym, że w praktyce trzeba zakupić nowy numer, bo każdy kto już ma numer to korzystał z Konta MO, choćby żeby korzystać z poprzednich promocji.
2 - Poza tym, po tym jak Orange zaczął rozdawać startery to prędkość netu spadła tak, ze tych 100 GB nie wykorzystasz w 30 dni.
3 - Typowa promocja dla nikogo, albo dla świeżaków, z tym że patrz pkt. 2 ...
:lol:
 #1129589  autor: kazik20
 22 mar 2022, 19:45
Prędkość spadła, ale chwilowo. U mnie było już pare dni normalnie dopóki nowe promki sie nie zaczęły czyli te z wiosną. Za chwile będzie już po nich i przypuszczam że nowe karty także się wyczerpią z pakietów powitalnych.
 #1129592  autor: biala1991
 22 mar 2022, 22:07
"Abonenci, żeby otrzymać 100GB, powinni zalogować się po raz pierwszy do konta Mój Orange - wersji 5. Można dokonać logowania numerem telefonu lub adresem e-mail."

O jakie konto MO chodzi? aplikacja czy www? Ta wersja 5 wygląda jakby dotyczyło apki.
I co z rejestracją konta na maila? nie jest wymagana?
We wcześniejszych promocjach warunkiem była rejestracja konta mailowego i pierwsze zalogowanie do apki a teraz jeśli aktywuje nowy nr i zaloguje się przez www kodem sms to dostanę 100GB, pomimo że nadal nie będę miała konta zarejestrowanego na maila? :)
 #1129605  autor: neotele
 23 mar 2022, 10:12
Uważajcie na tą "promocję" 100GB, gdy posiadacie jakieś bonusy, gdyż zgodnie z Regulaminem (poniżej) najpierw będą zjedzone wszystkie bonusy, a dopiero potem będziecie korzystać z "promocji" 100 GB.
Zatem dla posiadających jakieś bonusy, ta promocja, to pułapka. Najpierw wyczyszczone zostaną wasze bonusy, a po 31 dniach promocji zostaniecie ze stanem 0 GB na koncie.
16. Jeśli Klient posiada bonusowe gigabajty z usługi „Internet za darmo” lub z bonusu na start po aktywacji startera, to będą one wykorzystywane przed pakietem gigabajtów z Promocji.
 #1129611  autor: kazik20
 23 mar 2022, 15:07
Odnośnie opłaty za nieaktywność. Nie wiem czy już był wyjaśniany taki przypadek. Powiedzmy w kwietniu na numerze bez ważności środków dokonam zasilenia przelewem sms za 1zł. Czy wtedy natychmiast Orange pobierze mi te "karę" czy w jakimś terminie będzie to się działo czyli w 30-ym dniu od ostatniej aktywności, a potem 60 dni, 90dni itd? No bo bardzo zraża mnie do operatora taki domniemany jego myk na ograbienie klienta, że dokonam nawet standardowego doładowania 5-50zł i natychmiast utracę 5zł lub jego wielokrotność. Chcę poprostu dokonywać przedłużenia tylko ważności numeru dokonując raz na 90 dni przelewu sms lub zasilenia 5zł z banku i potem szybko wykorzystać te 100% środków zanim mnie kolejna kara dorwie. Tak mi wygodniej niż aktywacja RWK za 6zł na każdym numerze bez żadnych innych profitów.
 #1129622  autor: KC-KARLOS
 23 mar 2022, 18:26
neotele: 100 GB leci do salda Promo GB, więc można je za 9 zł wydłużyć o 31 dni, problemem będą GB za zasilenie w OFNK + GB z no-limitów - też można wydłużyć ich życie. Po prostu wystarczy doładować konto i kupić wydłużenie.

kazik20 - było o tym mowa wielokrotnie, kara będzie pobierana (do 5 zł czyli wysokości pozostałej kasy na saldzie głównym), jeśli w ciągu ostatnich 31 dni od ostatniej aktywności na numerze nie użyjemy płatnych usług czy nie wykorzystamy środków z pakietów. Sprawdzimy te zasady w praktyce za nieco ponad miesiąc. Poczekaj...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1129626  autor: biala1991
 23 mar 2022, 19:45
Karlos20 pisze:neotele: 100 GB leci do salda Promo GB, więc można je za 9 zł wydłużyć o 31 dni, problemem będą GB za zasilenie w OFNK + GB z no-limitów - też można wydłużyć ich życie. Po prostu wystarczy doładować konto i kupić wydłużenie.

Wydłużyć wszystko można tylko średnio to opłacalne, lepiej po prostu nie tracić kasy na doładowania, które dają bonus internetowy wykorzystywany w pierwszej kolejności. Na nowym numerze to stosunkowo łatwe, na starych z wykupioną roczną ważnością bonusa już gorzej, bo wtedy przedłużenie 100GB z promocji wyniesie nas 12x9zł :D

I tu wracam do swojego pytania, jak będzie przyznawane promocyjne 100GB?

"3. Bonus włączymy na wszystkie numery Orange na kartę na Państwa koncie abonenckim, jeśli zalogujecie się adresem e-mail."

Jeśli nie mam zarejestrowanego konta na maila i je założę aktywując nowy numer to na nowym numerze i na wszystkich starych dostanę po 100GB? A realnie bonus będę mogła wykorzystać tylko na tym nowym, bo na starym mam bonus za doładowanie (z RWK za 29zł) który schodzi jako pierwszy? :D Wychwycony przez neotele zapis burzy dotychczasową praktykę. Z wyjaśnień Orange (słowo kluczowe: wyjaśnień niezapisanych w żadnym regulaminie) to GB z akcji promocyjnych miały pierwszeństwo przed bonusem za doładowanie. Orżnąć postanowiło to zmienić na potrzeby tej promocji czy już na stałe?
 #1129627  autor: KC-KARLOS
 23 mar 2022, 20:16
Promocyjne 100 GB z akcji powyżej, są na saldzie osobnym, idą w pierwszej kolejności (szczególnie przed GB za zasilenia w OFNK).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1129630  autor: biala1991
 23 mar 2022, 20:37
Orange umieścił w regulaminie ten zapis:

"16. Jeśli Klient posiada bonusowe gigabajty z usługi „Internet za darmo” lub z bonusu na start po aktywacji startera, to będą one wykorzystywane przed pakietem gigabajtów z Promocji."

ale go nie przestrzega i promocyjne GB nadal schodzą w pierwszej kolejności.

To ile są warte ich zapewnienia (nawet nie ujęte w żadnym regulaminie tylko w formie wyjaśnienia), że korzystanie z bonusa za doładowanie zalicza się do płatnej aktywności? :D
  • Strona 264 z 536
  • 1
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 536
  • 1
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 266
  • 536