DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 58 z 97
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 97
 #1135457  autor: iphoneski
 31 sie 2022, 22:44
Karlos20 pisze:
31 sie 2022, 21:59
iphoneski: 10 GB i NL za 15 zł za 10 dni? Ta usługa zupełnie nie pasuje do tej taryfy.
Nie pasuje, ale w moim zastosowaniu sprawdza się doskonale. Ja nie oczekuję od tej taryfy neta do transmisji Netflixa w 4K na 10 telewizorów. Ma mi na wyjeździe działać bank, firmowa poczta i chmura, Teams, live 357 i dysk iCloud. I gdy nie mam zasięgu O to zwykle mam zasięg Play, więc na wyjazdach mogę ze wszystkich niezbędnych usług skorzystać. Chociaż oczywiście pełna zgoda, że Play jako karta główna jest dziś tysiąc lat za konkurencją, dlatego nie mam tam głównego numeru.
 #1135492  autor: odkrywca1
 01 wrz 2022, 21:16
Wygląda to bardzo słabo
Ta oferta była idealna dla osoby starszej, która dzwoniła tylko do fakta
Czy teraz trzeba będzie naładować konto za 60 zł żeby plej się od**** na rok czasu przy utrzymaniu stanu darmowego?
 #1135493  autor: Zygzuso
 01 wrz 2022, 21:23
W jakich taryfach głosowych obok OdNowa występują jeszcze:
1. stan darmowy
2. pakiety bezterminowe
3. rok ważności konta bez wyższych kosztów
 #1135498  autor: Someone23
 02 wrz 2022, 00:21
iphoneski pisze:
31 sie 2022, 20:17
forum_tg pisze:
31 sie 2022, 19:57

A jak ktoś rzadko korzysta i pakiet wystarcza na dwa/trzy miesiące?
No to wtedy, według mojej teorii, nie płaci tej opłaty. Oczywiście nie płaci, jeśli skorzysta z pakietu. Zaznaczam, że to jest tylko teoria, ale oparta na logicznym myśleniu mózgiem. No bo jeśli kupiłem bezterminowy pakiet, to nie muszę wydawać żadnych dodatkowych pieniędzy, bo korzystam z wykupionego pakietu. Kupowanie pakietu i dodatkowe płacenie nie ma tu totalnie sensu.
I teraz są dwie opcje:
1: mylę się ja i taryfa przestaje mieć totalnie sens;
2: mylicie się wy i jest po mojemu, więc opłata dotyka tylko korzystających z cennika, by ukrócić praktyki wydawania grosza miesięcznie, żeby tylko dzwonić za darmo do Play.
Obstawiam 1 ;) i zgaduje ze taryfa dalej zachowuje swoj sens ALE wprowadzaja nie bezposrednia oplate 5zl za stan darmowy...
 #1135503  autor: neotele
 02 wrz 2022, 07:48
Dajmy sobie spokój z radosnymi spekulacjami i ewentualnymi podpowiedziami operatorowi, jak wyjść z tej sytuacji (gdyby faktycznie chciał zagrać nie do końca fair).

Poczekajmy na Regulamin i wtedy wszystko powinno być jasne.

Swoją drogą, prośba do Redakcji Telepolis, aby wystosowali do Play oficjalne zapytanie (o ile jeszcze tego nie zrobili) , odnośnie pojawiających się niejasności: "co w przypadku korzystania z pakietów?"
 #1135505  autor: msnet
 02 wrz 2022, 07:59
Z biura prasowego Play dostałem taką odpowiedź na pytanie dotyczące korzystania z wykupionych pakietów i opłaty za utrzymanie numeru:
"Od 3 października taryfa OdNowa w Play na Kartę przejdzie zmiany, o których ze stosownym wyprzedzeniem zostali poinformowani jej obecni użytkownicy. Nową opłatę za utrzymanie numeru w wysokości 5 zł pobierzemy tylko wtedy, gdy użytkownik nie wykona płatnych aktywności za tę sumę. Co istotne, w przypadku wydania mniej niż 5 zł będzie pobrana wyłącznie różnica między tymi kwotami.
Aktywności zwalniające z opłaty za utrzymanie numeru to wydanie co najmniej 5 zł z Pakietu Złotówek, doładowanie konta, zakup usług lub pakietów minut, SMS/MMS czy transmisji danych. Pozostałe działania nie zwalniają z opłaty."
 #1135517  autor: forum_tg
 02 wrz 2022, 12:43
Czyli Operator potwierdził to co napisałem wcześniej - trzeba "wydać" 5 zł lub wpłacić 5 zł na KG.
wydaje się że najsensowniej jest kupić pakiet, korzystać z niego i KG = 0 zł.
 #1135519  autor: iphoneski
 02 wrz 2022, 13:22
Tylko wtedy pewnie odetną stan darmowy, więc już sobie ludzie nie będą dzwonić na numery w Play za 2 grosze miesięcznie. Dlatego właśnie irytują mnie dusigrosze i cebularze, bo przez ich skąpstwo i cwaniactwo pogarszane są usługi normalnym użytkownikom. Dotąd miałem na odnowie zawsze pieniądze, żeby szybko kupić pakiet w razie potrzeby. Teraz za każdym razem będę musiał zalogować się do banku, zrobić zasilenie, poczekać aż wejdzie i dopiero wykupić pakiet.
 #1135520  autor: bogna22
 02 wrz 2022, 13:24
iphoneski pisze:
02 wrz 2022, 13:22
Tylko wtedy pewnie odetną stan darmowy, więc już sobie ludzie nie będą dzwonić na numery w Play za 2 grosze miesięcznie. Dlatego właśnie irytują mnie dusigrosze i cebularze, bo przez ich skąpstwo i cwaniactwo pogarszane są usługi normalnym użytkownikom.
...
Operator sam to ludziom wciskał.. że niby taki ruch i tak go nie kosztuje...


Czyli system zmiany taryf się zapcha ostatniego dnia :D Dajmy im jeszcze szanse, zapowiedzieli jakieś nowe pakiety...
 #1135521  autor: LILILO
 02 wrz 2022, 14:29
forum_tg pisze:
02 wrz 2022, 12:43
Czyli Operator potwierdził to co napisałem wcześniej - trzeba "wydać" 5 zł lub wpłacić 5 zł na KG.
wydaje się że najsensowniej jest kupić pakiet, korzystać z niego i KG = 0 zł.
To znaczy że jak nie dam im te 5zł to oni sami mi zabiorą te 5zł? Bo teraz od dawna nie doładowałem w Play konta i jest ok
 #1135522  autor: macqmacq
 02 wrz 2022, 15:43
iphoneski pisze:
02 wrz 2022, 13:22
Dlatego właśnie irytują mnie dusigrosze i cebularze, bo przez ich skąpstwo i cwaniactwo pogarszane są usługi normalnym użytkownikom.
Panie szanowny! Uważasz, że dotychczasowe korzystanie użytkowników tej oferty nie było zgodne z regulaminem??? Skoro operator zrobił tę ofertę/taryfę, to powinien przewidzieć skutki jej używania przez klientów! Proszę nie doszukuj się winy tam, gdzie jej NIE MA!!! :mrgreen:
 #1135523  autor: neotele
 02 wrz 2022, 15:45
Poczekajcie na Regulamin, gdzie powinny być opisane wszelkie zasady.

Wydaje się, że Play celowo nie opublikował Regulaminu, a może nawet nie jest jeszcze w pełni gotowy i czyta sobie to Forum (i inne podobne) i sonduje, jak jest odbierany jego pomysł i co można zrobić, a czego nie warto.
Więc nie spekulujcie i nie podpowiadajcie operatorowi, jakie niekorzystne dla użytkowników rozwiązania (, które byłyby przez nich do przyjęcia) może wprowadzić.
 #1135527  autor: koszalineo941268
 02 wrz 2022, 16:24
Moim zdaniem to będzie cennik, a nie regulamin, i zostanie opublikowany dopiero 3 października. Pierwsze opłaty będą pobierane 3 listopada. Znając Play implementacja warunków na produkcji nie będzie podana uprzednim testom, a przez to będzie zawierała luki w logice i będzie łatwy sposób na obejście opłaty.

Polecam tekst sprzed lat zawierający opis kilku "niedoskonałości". Komcie też warte przeczytania
https://niebezpiecznik.pl/post/bledy-w- ... sie-braly/
 #1135529  autor: forum_tg
 02 wrz 2022, 16:44
LILILO pisze: To znaczy że jak nie dam im te 5zł to oni sami mi zabiorą te 5zł? Bo teraz od dawna nie doładowałem w Play konta i jest ok
Dokładnie tak
Albo doładujesz telefon w każdym miesiacu za conajmniej 5 zł lub wydasz 5 zł na płatne usługi (pakiety, połączenia, wiadomości itp.)
 #1135531  autor: iphoneski
 02 wrz 2022, 16:53
macqmacq pisze:
02 wrz 2022, 15:43
Skoro operator zrobił tę ofertę/taryfę, to powinien przewidzieć skutki jej używania przez klientów!
Lidl też kiedyś zrobił promocje marek własnych. Mogłeś kupić produkty, oddać opakowania i powiedzieć, że ci nie smakowało i oddawali pieniądze. A co robiła cebula? Kupowała w opór produktów, w samochodach przesypywała do własnych opakowań i wracała do sklepu po forsę, bo jedzenie podobno im nie smakuje. Serio myślisz, że o to chodziło Lidlowi, gdy wpadli na ten pomysł? Oczywiście nie, bo w wielu krajach europejskich nie mieści się nikomu w głowie takie postępowanie. A w Polandii wiadomo - przecież regulamin nie zabrania, więc można zakupy za darmo robić. Play też nie po to zrobił Odnowę, żeby ktoś wygadywał miesięcznie tysiące minut, płacąc za to 2 grosze.
 #1135533  autor: Remington
 02 wrz 2022, 17:12
macqmacq pisze:
02 wrz 2022, 15:43
Skoro operator zrobił tę ofertę/taryfę, to powinien przewidzieć skutki jej używania przez klientów!

Nie znam firmy, w której nad regulaminem czy zasadami jakiejś usługi siada kilka mózgów i rozkminiają wszystkie możliwe sposoby nadużyć. W praktyce wygląda to inaczej - ktoś wymyśla ofertę, pokazuje prognozowane zyski, po kilku miesiącach pokazuje ile np. zyskała ona klientów (niekoniecznie nowych), zgarnia premię, a za kilka lat już go tam nie ma, bo albo awansował, albo jest już w zupełnie innej firmie. Wtedy jakaś nowa osoba dostaje zadanie by przyjrzeć się tej kilkuletniej ofercie, bo ona nie przynosi zysków lub są one zbyt małe i jak wycisnąć z niej więcej. Siada więc i wymyśla co by tu w niej zmienić by zwiększyć przychód. I w ten sposób interes się kręci.

Klienci korzystający z jakiejś oferty długo popełniają właśnie taki błąd, że spodziewają się, iż wraz z nimi ta oferta ma równoległego "opiekuna" po stronie usługodawcy. Tymczasem ci opiekunowie zmieniają się co jakieś maks. 2 lata i każdy ma nową wizję, nowe pomysły i nowe zadania.
 #1135534  autor: macqmacq
 02 wrz 2022, 17:40
Iphoneski & Remington ;)
Oczywiście, że macie rację, ale to, co się za chwilę stanie, czyli "zmiany" (czyt. podwyżki), nastąpiły, bo OPERATOR dał w D..pę, a nie, że go to tego "zmusili" abonenci :lol:
 #1135537  autor: neotele
 02 wrz 2022, 18:05
koszalineo941268 pisze:
02 wrz 2022, 16:24
Moim zdaniem to będzie cennik, a nie regulamin, i zostanie opublikowany dopiero 3 października.
W rozsyłanych mailach piszą: "Jeśli jednak nie akceptujesz powyższych zmian, to do 2 października 2022 r. możesz wypowiedzieć Umowę z tego powodu. "

Zatem, w jakiejkolwiek formie to będzie, muszą opublikować to znacznie wcześniej, aby klient=konsument miał czas na analizę szczegółów i ewentualną decyzję, czy chce dalej kontynuować korzystanie z ich oferty na nowych zasadach (, które znamy obecnie w grubszym zarysie).

Inaczej posypie się lawina skarg do UKE i być może będą jakieś kary dla operatora.
  • Strona 58 z 97
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 97
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 97