DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 86 z 128
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 128
 #1135083  autor: davvid
 21 sie 2022, 21:22
Z powodu darmowego esima i drugiej karty myślę o zmianie starego Orange Free na Flexa. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz - zdarza się, że dzwonię i wysyłam smsy na zagraniczne numery i z tego co wiem, we flexie trzeba do tego wykupić pakiet :?
Czy jest jakieś obejście tego? Można np ustawić tak, żeby pobierało z podpiętej karty debetowej bezpośrednio po wykonaniu połączenia?
 #1135088  autor: KC-KARLOS
 21 sie 2022, 23:39
davvid: nie da się. Oferta ma wbudowany tzw. bezpiecznik, który chroni Cię przed przypadkowymi kosztami. Aby skorzystać z usług innych, niż te z planu, trzeba wykupić usługę/pakiet lub doładować saldo na usługi premium.

Aktualnie w ramach pakietu pomocowego z akcji Ukraina, pojawia się bezpłatny pakiet 100 minut międzynarodowych, wymiennych na 100 SMS/MMS do krajów UE + USA + Kanada + UK + Szwajcaria + EOG (Norwegia, Islandia i Liechtenstein) + Ukraina. Minuty są rozliczane sekundowo. W kodach promocyjnych wpisujemy UKR1008. Środki są ważne 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135130  autor: davvid
 22 sie 2022, 19:28
Dzięki za odpowiedź. Czyli jest taki jakby półśrodek z doładowaniem 'konta premium', z którego będzie potrącane na smsy i minuty na zagraniczne numery? Czy środki na tym saldzie mają jakąś ważność, czy np mogę doładować za 2 dyszki i np korzystać z tego przez kilka miesięcy aż do wyzerowania?
 #1135131  autor: KC-KARLOS
 22 sie 2022, 19:32
davvid:
Usługi międzynarodowe odpalasz wyłącznie kupując odpowiedni pakiet, który jest ważny 30 dni. Nie ma innej opcji.
Saldo Premium zasilasz środkami z konta Flex lub z karty płatniczej i tą zasiloną kasę masz tylko na usługi premium - jest ważna dopóki jest aktywny plan i w każdej chwili niewykorzystaną zasiloną kasę możesz wypłacić na dowolne konto bankowe w Polsce.
Jeśli nie masz środków, połączenie się nie uda i przyjdzie powiadomienie z aplikacji + SMS.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135297  autor: JARULi
 27 sie 2022, 21:59
Dla Wszystkich zainteresowanych, którzy zastanawiają się co dzieje się po usunięciu dodatkowej karty;

Do głównego numeru dodałem kartę głos+ internet.

iPhone 13 Pro (esim)+ Motorola G9 play (karta fizyczna)

Parę dni testów- jakość połączenia oczywiście spadła, ale powiadomienia o tym, że ktoś dzwonił, podczas gdy telefony były wyłączone- działały.

Nadszedł dzień sądu, użycie nowej funkcji: usunięcie dodatkowego numeru.

-dodatkowy numer przestał od razu działać (po tym zrobiłem restart iphona)

- jakość rozmów nie polepszyła się.

- powstał kolejny problem: podczas, gdy telefon był wyłączony i ktoś próbował się dodzwonić słyszał... nic, głuchą ciszę. Aż telefon rozłączał próbę nawiązania połączenia.

-oczywiście nie dostawałem powiadomienia, że ktoś próbował do mnie dzwonić.

Pomyślałem, że dam im szanse przez 24H- może systemy to przetrawią i będzie działać. Nic z tych rzeczy ;)

Już chciałem zrobić zgłoszenie na ich "super" profesjonalnym czat, ale wpadłem na pomysł, że usunę w iphone plan sieci komórkowej i wymienię kartę esim. Tak zrobiłem i... cyk wszystko zaczęło działać jakbym dopiero co nabył u nich nowy numer lub się przeniósł.

Tak, więc usunięcie karty jest bezproblemowe, ALE zalecam od razu wymienić kartę esim, lub fizyczną na nową, żeby wróciły rozmowy dobrej jakości oraz powiadomienia o próbie dodzwonienia się.
 #1135475  autor: iphoneski
 01 wrz 2022, 15:07
6x 50, a nie 40GB. Widać za dużo gigabajtów klienci zbierali tym pakietem, więc postanowili to ukrócić. I to nawet logiczne, bo jaki sens ma kupno droższej opcji niż ta za 25 zł, skoro bez przerwy można było dorzucać do konta GB promocyjne?
 #1135496  autor: KC-KARLOS
 01 wrz 2022, 22:11
Moim zdaniem, tym ruchem strzelają sobie w kolano. Zamiast wprowadzić odpłatny pakiet, który by wydłużał życie Promo GB (tak jest z saldami GB w OFNK - dlatego klienci tej taryfy nie wyobrażają sobie migracji do Flexa), wolą utrudniać życie niektórym osobom. Im to się niedługo zemści i liczba klientów oferty przestanie rosnąć.
Na tą promocję można znaleźć sposób i to mega prosty - tylko trzeba to przetestować (wystarczą 2 kody promocyjne włączane w różnym terminie, nawet jednodniowym), a okaże się, że przez pół roku niewykorzystane cykliczne Promo GB mogą się zsumować - a o tym regulamin promocji nie mówi.

EDIT: z ciekawości włączyłem promkę. Niestety - rozczarowanie. Cykliczne promo GB schodzą przed zwykłymi Promo GB.
Jeśli ktoś ma saldo Promo GB - radzę nie włączać promocji 6x 50 GB. Jedyne zastosowanie tej promki - dla tych, co ciągle brakuje im gigabajtów.

Jednym zdaniem: "po 3 latach zaczynamy psuć Orange Flex"

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135497  autor: iphoneski
 01 wrz 2022, 22:53
Nie zsumują się. W regulaminie napisali wyraźnie, że paczki 50GB nie przechodzą na kolejne miesiące. Także nawet jak ogarniesz ważność, to i tak przepadną ci dane.
A co do promocyjnych, mogliby po prostu zrobić jak z Passami, czyli każdy kod wydłuża całość o swoją ważność, a nie jedynie zachowuje obecnie posiadany okres.
Wtedy przy wszystkich oferowanych kodach na tydzień, 2 tygodnie, miesiąc a nawet te śmieszne 3 dni za gole można by ładnie wydłużać całość.
Nie psuć, tylko uszczelniać. Ten pakiet studencki od początku był niedopatrzeniem. Fajnym, ale mimo to niedopatrzeniem, które zostało naprawione. Była to po prostu jedna z luk, które operatorzy co jakiś czas eliminują. W OFNK też czas prezentów prędzej czy później się skończy.
 #1135501  autor: harys
 02 wrz 2022, 05:40
Karlos20 pisze:
01 wrz 2022, 22:11
Niestety - rozczarowanie. Cykliczne promo GB schodzą przed zwykłymi Promo GB.


Jednym zdaniem: "po 3 latach zaczynamy psuć Orange Flex"
U mnie jest odwrotnie. Ten cykliczny promo GB jest nieruszony a GB schodzą z salda Promo GB.
Jest to psucie oferty, też się z tym zgadzam.
Ale prawda jest taka, że było do tej pory bardzo dobrze :)
Jadę na trzech numerach i internecie domowym ( drugi SIM do numeru głównego) od grubo ponad roku za pół darmo :)
Tak myslalem że kiedyś to się w końcu skonczy
 #1135511  autor: harys
 02 wrz 2022, 10:51
I jest to niezgodne z regulaminem :
GB w ramach tej Promocji będą wykorzystywane w pierwszej kolejności względem GB:
a. oznaczonych w aplikacji jako ‘Promo GB’,
b. otrzymanych w ramach usługi „Przekaż GB”,
c. zawartych w Twoim Planie.
 #1135515  autor: harys
 02 wrz 2022, 11:53
Na infolinii kazali mi się przelogować w apce, a potem ją przeinstalować. Nic nie pomogło.
Nigdy do tej pory nie musiałem kończyć sesji
przy aktywacji promo pakietów, ale warto spróbować. Dam znać
Edit: nic nie pomogło. W ciągu trzech dni ma się odezwać dział techniczny
 #1135548  autor: KC-KARLOS
 02 wrz 2022, 20:49
Sam się zamieszałem z tym wszystkim. U mnie też schodzi z Promo GB, zamiast z Cyklicznego Promo GB.
Twierdzicie, że jest to niezgodne z regulaminem promocji... ale jest jeden problem...
Spójrzcie na zaktualizowany regulamin (od 01.09.2022) przyznawania środków z kodów promocyjnych >> https://cms-doptools-pl.s3.eu-central-1 ... 467052.pdf
Zacznijmy od punktu 17:
17. Kolejność wykorzystywania dodatkowych pakietów GB jest następująca:
a. jako pierwsze wykorzystywane są GB bazujące na kodzie jednorazowego dostępu do usługi. Oznaczone w aplikacji jako „Promo GB”,
b. a następnie GB bazujące na kodzie wielokrotnego dostępu do usługi. Oznaczone w
aplikacji jako „Cykliczne promo GB”,

Czyli w przypadku promocji "6x 50 GB" schodzą najpierw Promo GB, później "Cykliczne Promo GB".
Dalej...
i. w przypadku kiedy wprowadzisz dwa lub więcej Kody wielokrotnego dostępu do
usługi przyznane Ci GB nie będą sumować się. GB pochodzące z oddzielnych
Kodów będą miały oddzielne zużycie oraz datę ważności wynikającą z liczby cykli
wskazanych w opisie kodu oraz daty aktywacji,
ii. w przypadku aktywnych GB na bazie więcej niż jednego Kodu wielokrotnego
dostępu do usługi w pierwszej kolejności będą zużywane GB o krótszej dacie
ważności,
Czyli innym słowem - zapomnijmy o skumulowaniu i swobodnym przedłużaniu środków z promocji "6x 50 GB".
Pozostałe środki uzyskane z innych typów kodów - bez zmian - czyli dostęp jednorazowy (Promo GB) - skumuluje się z innymi środkami z tego samego salda i ważność zostanie wydłużona, gdy dany kod z Promo GB ma dłuższą ważność niż obecnie (np. 500 GB na 180 dni za polecenie piątej i dziesiątej osoby do Flexa).
Środki z jednorazowej ważności Passów - kumulacja ich ważności [zarówno tyczy się tych darmowych (były w akcji "Letnia scena Orange Flex"), jak i odpłatnych].
Inne środki promocyjne - jeśli są tego samego typu - jak Promo GB czyli kumulacja środków bez przedłużania ich ważności, chyba, że bonus ma dłuższą ważność niż obecna ich ważność.
Psujemy Flexa na całego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135552  autor: KC-KARLOS
 02 wrz 2022, 21:43
harys: sprzeczne, ale na końcu regulaminu jest adnotacja, że jeśli coś koliduje z regulaminem promocji, mamy spojrzeć albo do Cennika, albo do wyżej wymienionych fragmentów regulaminu pakietów promocyjnych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1135553  autor: iphoneski
 02 wrz 2022, 22:17
Niby jest adnotacja, ale po co tak bałaganić bez sensu? Nie można po prostu podmienić dwóch wierszy w regulaminie pakietu studenckiego i byłoby poprawnie? Zajęłoby to z 10 sekund.
Mnie też ciekawi to, czy teraz nie będą weryfikować statusu studenta. Zwróćcie uwagę, że wcześniej były tylko zapisy, że mogą tam kiedyś chcieć sprawdzić, ale szczegółów nie było. Teraz jest dokładny opis tej weryfikacji: mail z prośbą o skan legitymacji, porównanie danych z legitymacji z danymi rejestracji, w przypadku niezgodności odbiór pakietu. Już kiedyś zwracałem tu uwagę, że pakiet studencki jest przygotowany wyjątkowo chałupniczo i nie da się w żaden sposób ukarać za korzystanie z niego bez stosownych dokumentów, a teraz dali sobie podstawy.
Karlos20 pisze: Psujemy Flexa na całego.

A ja (jak zwykle) się z tobą nie zgodzę. Oferta nadal jest bezkonkurencyjna, jeśli ktoś oczekuje czegoś więcej niż klasyczny No limit. Nikt inny nie daje łącznie kilku kart, esim, passów, zniżek na usługi partnerów i tak wygodnej oferty zarządzanej w aplikacji. Będzie trudniej zbierać gigabajty ale umówmy się, ten sposób od początku nie powinien być dostępny dla osób które nie są studentami.
 #1135562  autor: KC-KARLOS
 03 wrz 2022, 07:19
iphoneski: patrząc na to, co robią, im (pomarańczce) zależy na tym, aby zapłacić za plan, niż "męczyć" się i wydawać kasę na wyszukane metody weryfikacji czy ktoś jest studentem - tym bardziej, że aby skorzystać z tej, jak i innych promocji, musimy posiadać aktywny, opłacony plan. Przerabiamy to już trzeci rok, tyle, że w tym roku przestaje być mega korzystnie, jak było wcześniej (wystraszyli się klientów, którzy skumulowali GB i długoterminową ważność Passów). No ale sami na to pozwolili.
A mogliby dodatkowo zarabiać dając odpłatnie przedłużanie Promo GB, skoro pozwalają kumulować ważność Passów.
Jedno jest pewne, nadal jest korzystnie, ale powoli zaczynają sami się w tym wszystkim gubić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 86 z 128
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 128
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 128