DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 308 z 537
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 537
 #1138039  autor: biala1991
 07 lis 2022, 05:29
polskiejablka pisze:
06 lis 2022, 23:07
Ja jestem zadowolony, że nadal można korzystać z opcji prawie dwudniowego nolimitu za złotóweczkę. Fajna opcja.
Z tym, że NL za 1zł został już tylko w nowej wersji gdzie z kolei NLty miesięczne są droższe: 31zł i 39zł zamiast 25zł. Aktywując NL jednodniowy klient przechodzi na nowe wersje usług i bezpowrotnie pozbawia się możliwości korzystania z tańszego NL miesięcznego. I do tego dąży Orange kastrując starą wersję.
Trzeba jednak przyznać, że i tak zachowali się uczciwiej niż TM, który z dnia na dzień praktycznie zaorał całą taryfę. Orange przynajmniej zostawił możliwość włączenia NL za 25zł smsem albo kodem.
 #1138052  autor: polskiejablka
 07 lis 2022, 14:02
Skąd teoria, że włączenie nowego NL pozbawia możliwości korzystania w przyszłości ze starego NL? Wielokrotnie korzystałem z nowego NL za 1zł (z uwagi na MMSy) i ciągle w MO widziałem możliwość aktywacji starego NL (fakt, nie testowałem czy można aktywować). Jedyne niedogodności jakie mogą wynikać, to w sytuacji gdy przechodzimy na nowy NL, gdy stary mamy aktywny (resetuje się licznik odnowień). Ale regulaminy obu promocji nic nie mówią o fakcie niemożliwości aktywacji starego NL gdy NIE mamy aktywnego nowego.
Regulamin starego NL pisze:44. Usługa łączy się z każdym wariantem usługi opisanym w regulaminie „Rozmowy, SMS-y i MMS-y + pakiet GB” w taki sposób, że po aktywacji usługi „Rozmowy, SMS-y i MMS-y + pakiet GB” pozostałe gigabajty oraz dni ważności z Usługi zostaną dodane do usługi „Rozmowy, SMS-y i MMS-y + pakiet GB”, natomiast Usługa zostanie wyłączona.
Regulamin nowego NL pisze:53. W sytuacji, gdy Abonent ma włączoną usługę „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” w dowolnej wersji i zleci włączenie Usługi, pozostałe dni ważności oraz gigabajty z usługi „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” zostaną przeniesione do nowo włączonej Usługi. Jednocześnie usługa „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” zostanie wyłączona.
"Zostanie wyłączona", co nie znaczy, że nie można jej później włączyć, gdy spełniamy warunki.

Btw. w MO na www widnieje u mnie teraz pakiet "Rozmowy bez limitu do komórkowych (cykliczne) / (jednorazowe)" w cenach i ważności jak stary NL po zmianach. [EDIT: Sprostowanie. Cykliczne 7dni za 7zł, 31dni za 25zł, ale już jednorazowe są dostępne od 1dni za 1zł do 31 dni za 25zł, czyli stary NL przed zmianami.] Pytanie czy to jest stary NL czy faktycznie tylko "rozmowy do komórkowych"?! [EDIT2: Nieważne, to inna usługa, regulamin].
Ostatnio zmieniony 07 lis 2022, 20:05 przez polskiejablka, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1138053  autor: KC-KARLOS
 07 lis 2022, 14:27
polskiejablka: jest pewność, gdyż nawet sama zmiana taryfy, może wykasować korzyści dla dotychczasowych Abonentów - zobacz co się dzieje we Flexie (obecny klient nie wróci z innego wyższego planu na likwidowany plan za 25 zł), a szczególnie w nju abonament (głosowy) - gdzie stały klient nju aby dostać w opcji 29 / 39 zł dostęp do 5G, musi zmienić taryfę na opcję z 5G, pozbawiając się atutu oferty - czyli zasady "nie korzystasz, nie płacisz"; "korzystasz mało - płacisz mało".

Wróćmy do meritum:
jeśli masz środki ze starego no-limitu i włączysz nowy NL, środki zachowasz, ale stary NL wyłączą. Operacja jest ryzykowna, bo możesz stracić korzyści dające ze starego NL - stąd odradzam kombinacji w tej kwestii. Sam wpadłem w pułapkę starej opcji (proponowali dokupienie GB z przedłużeniem ważności o 7 dni - niestety, dzięki tej operacji straciłem tymczasowo kumulację GB, którą przywróciłem reklamacyjnie). Dlatego nie radzę niczego ruszać, gdy masz opcje cykliczne - tym bardziej, że warunki cenowe, dla tych, którzy je posiadają i odnawiają nie zmieniły się (również dla tych, co mają no-limity z MMS za dotychczasowe 30 zł/mc, nie zapłacą za odnowienie 31 a 30 zł)..
Jeśli ich nie masz, a korzystasz z pakietów jednorazowych - śmiało, tyle, że te usługi, które były korzystniejsze cenowo - zniknęły (została opcja za 25 zł na 31 dni), a opcja z 15 GB (nowa) na 31 dni zdrożała o 1 zł.
Warto dodać, że kłopot (stary NL vs nowy NL) dotyczy niezbyt dużej ilości osób, stałych klientów ONK.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138055  autor: polskiejablka
 07 lis 2022, 16:21
No dobra, już wiemy, że mając aktywną cykliczną opcje lepiej nie zmieniać, ale ja odnosiłem się do sytuacji przedstawionej przez @biala1991 (jeśli źle zrozumiałem, to przepraszam), gdy nie mamy nic aktywnego, włączamy nowy NL za 1 zł i po zakończeniu uruchamiamy sobie stary NL za 25 zł mc. Taka opcja jest możliwa i nie powoduje utraty żadnych korzyści, bo żadnych nie mieliśmy, poza tymi, że mamy "starą" simkę, która uprawnia do starego NL. Skorzystanie w przeszłości z nowego NL nie wpływa na to, że jak zlikwidują stary NL to nie będziemy mogli korzystać, bo tak czy siak, i tak nie będziemy mogli, chyba że mieliśmy w czasie likwidacji aktywny stary NL, wtedy mogą dla nas zostawić.
 #1138057  autor: KC-KARLOS
 07 lis 2022, 17:01
polskiejablka: co innego paczki jednorazowe, a co innego cykliczne. Tylko my, stali klienci mamy dostęp do starych i nowych NL, ale jak widać, co zrobili 3 listopada, większa szansa jest na skasowanie jednorazowych, niż cyklicznych. Operatorowi jest nie na rękę, jeśli kumulujemy ważność opcji jednorazowych (zgodnie z regulaminami No-limitów każda aktywacja się sumuje).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138062  autor: biala1991
 07 lis 2022, 18:44
polskiejablka pisze:
07 lis 2022, 14:02
Skąd teoria, że włączenie nowego NL pozbawia możliwości korzystania w przyszłości ze starego NL? Wielokrotnie korzystałem z nowego NL za 1zł (z uwagi na MMSy) i ciągle w MO widziałem możliwość aktywacji starego NL (fakt, nie testowałem czy można aktywować).
Każdy operator starą się zmigrować klientów na nową wersję metodą drogi w jedną stronę. Dlatego dla mnie to logiczne, że aktywacja nowego NL powoduje nieodwracalną utratę możliwości włączenia starego NL. Tzn. byłam przekonana, że tak to działa, teraz zasiałeś wątpliwość ale nie na tyle mocną, żebym zaryzykowała numer nieskażony nowym NL :D
Jeśli Ty już korzystałeś z nowego NL na starym numerze to co miało się stać już się stało (albo straciłeś dostęp do NL za 25zł albo nie) teraz wystarczyłoby to tylko potwierdzić próbując go włączyć, oczywiście jeśli będziesz miał ochotę :D
 #1138065  autor: polskiejablka
 07 lis 2022, 19:59
biala1991 pisze:
07 lis 2022, 18:44
teraz wystarczyłoby to tylko potwierdzić próbując go włączyć, oczywiście jeśli będziesz miał ochotę :D
Spadaj :D Mogłem przetestować jak były opcje za 1 zł, teraz to trochę nie bardzo... :wink:

Aktualnie mam włączony nowy NL za 1 zł i w MO mam opcję "wyłącz usługę" oraz "wyłącz usługę i zwróć środki". Ktoś wie jakie są warunki tej drugiej opcji?
 #1138066  autor: marcin19883
 07 lis 2022, 21:09
polskiejablka pisze:
07 lis 2022, 19:59
"wyłącz usługę i zwróć środki"
Możesz do 24 godzin, anulować dowolny pakiet no limit. To takie zabezpieczenie na wypadek przypadkowego uruchomienia pakietu. Działa raz na 6 miesięcy, więc lepiej nie próbować specjalnie.
 #1138078  autor: spillerix
 08 lis 2022, 00:40
polskiejablka pisze:
06 lis 2022, 23:07
Ale jeszcze lepiej by było - może nie taniej, ale wygodniej - gdyby wprowadzili 31 dniowy nolimit, ale w "duchu" prawdziwego prepaida, gdy nie zadzwonisz lub nie wyślesz smsa danego dnia, to dzień ten nie "zużywa" pakietu. Coś jak w ofercie Nju, nie więcej niż 1,2 zł dziennie (chyba), a jak nie korzystasz to nie płacisz, ale ubrane w miesięczny nolimit. Ot, taka propozycja (która pewnie nikogo nie interesuje) ;)
Mnie też by taka opcja interesowała, Orange pewnie mniej :D Jako że minuty w Orange w dobie komunikatorów wykorzystuje sporadycznie karta służy mi głównie do gigabajtów. Od niedawna stosuje też dual sim z Faktem z zastrzeżonym numerem, na którym mam pakiet za 3 zł i zawsze aktywne minuty...

Zrobiłem tak po tym jak już kilka razy naciąłem się na 49gr/min. w Orange za samo rozpoczęcie wybierania numeru bez aktywnego NL.
 #1138105  autor: KC-KARLOS
 08 lis 2022, 15:57
kazik20: to inna para kaloszy. Pisałem niedawno, jak wyglądają schodki.
Przypomnę:
Dodatkowy bonus > Bonus za doładowania (OFNK) > Elastyczny Pakiet Internetowy > i/lub Pakiet Internet (no-limity) > lejek 64 kbps > 0,03 zł za 100 kB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138116  autor: 3G
 08 lis 2022, 21:18
Czyli nie ma już pakietu za 300?
Jak sensownie cenowo zrobić jakieś 150-200 GB miesięcznie dla jednej karty oraz jakieś 100 GB dla drugiej?
Karty mam stare, ale teraz to już chyba bez znaczenia :(

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1138118  autor: KC-KARLOS
 08 lis 2022, 21:48
3G: za 300 już nie ma.
Dla jednej karty i drugiej ogarnij dwie trzy promki:
> 300 GB przez rok - czyli 25 GB co miesiąc za minimalne zasilenie w MO za 5 zł i więcej
> +10GB za zasilenie w MO (łączy się z promką 300 GB przez rok)
> 1200 GB przez rok - 12x transz po 100 GB co miesiąc przyznawane za odnowienie cyklicznej usługi "Rozmowy/SMSy/MMSy bez limitu do wszystkich i 15 GB" (30 GB w Mój Orange) za 31 zł/mc.
Łączna max ilość neta co miesiąc do zdobycia: minimum 100 GB bonusu (polecam dołożyć 3 zasilenia po 5 zł (wpadnie dodatkowe 37,5GB dla wyrównania stanu konta, aby poprawnie zjadało 31 zł za usługę NL) + 130 GB z no-limitów. I tak przez rok.
Piękna sprawa... 31 zł za no-limity + 260 GB co miesiąc.

Podana ilość GB jest maksymalna, można dostać mniej GB z zasileń, jeśli nie chcemy męczyć się "piątkami". Przy GB z no-limitów, ich ilość jest stała, uzależniona od pierwszej aktywacji NL+GB - tracimy 15 GB przy aktywacji SMSem, kodem czy w pierwszej usłudze w promo cenie 15 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138122  autor: 3G
 08 lis 2022, 23:33
No to cebula niech będzie - 31 zł to już sporo, zwłaszcza jeśli wcześniej było poniżej 20 i gdy nie potrzeba aż 260 GB.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1138124  autor: KC-KARLOS
 09 lis 2022, 01:28
3G: no ta 1 złotówka już nieco komplikuje sprawę, ale pamiętaj, że za zasilenie 5 zł masz nadal wysoki bonus za zasilenie - 12,5 GB + 25 GB co miesiąc przez rok z opcji "300 GB". Nadal jest świetnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138130  autor: pisk
 09 lis 2022, 11:33
3G pisze:
08 lis 2022, 23:33
No to cebula niech będzie - 31 zł to już sporo, zwłaszcza jeśli wcześniej było poniżej 20 i gdy nie potrzeba aż 260 GB.
Inna metoda, to doładowanie piątkami tyle bonusów ile chcesz na rok, przedłużenie za 30 na rok i dyspozycja zwrotu kasy za 20 :D
 #1138137  autor: 3G
 09 lis 2022, 17:32
Nie no bez przesady, nie będę robił zwrotu kasy :) Po prostu miałem takich userów, w przypadku których doładowania piątkami + pakiet 2 TB to był strzał w dziesiątkę. Rozpatrując okres dwóch lat średni koszt miesięczny wynosił 15-20 zł w zależności od zużycia. A jednego mam takiego, któremu faktycznie wystarczają same doładowania piątkami :)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1138201  autor: kazik20
 10 lis 2022, 14:22
Orange likwidując przelewy sms, powinien w zamian w końcu wprowadzić dowolność kwotową doładowania co 1zł.
Mnie jest to straszliwie potrzebne. Inaczej to masa drobnych złotówek zalega mi na niektórych kartach.
Wcześniej przelew załatwiał sprawę. Teraz głównie rezygnuję najczęściej z doładowań gdy nie mam totalnego przymusu.
  • Strona 308 z 537
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 537
  • 1
  • 306
  • 307
  • 308
  • 309
  • 310
  • 537