DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 315 z 527
  • 1
  • 313
  • 314
  • 315
  • 316
  • 317
  • 527
 #1139716  autor: 3G
 12 gru 2022, 13:22
Wiadomo 😀 Ale jeśli włączę od razu, skorzystam z pakietu w niewielkim stopniu. Jakiś tam pakiet na pewno będzie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1139790  autor: niXmR___
 14 gru 2022, 14:08
Jest karta SIM PREPAID ORANGE aktywna od grudnia 2015.
Nie jestem na bieżąco z bałaganem regulaminów i usług PREPAID ORANGE, więc proszę o pomoc w maksymalizacji ilości otrzymanych gigabajtów w przeliczeniu na jeden złoty.

Proszę o dokładny przewodnik dla laika z uwzględnieniem wszystkich istotnych detali, aby nie popełnić błędów (pierwsza aktywacja oraz uwagi w kolejnych miesiącach).
KARTA SIM będzie obecna w modemie LTE, więc NOLIMIT voice nie jest istotny.
 #1139800  autor: kazik20
 14 gru 2022, 17:10
Zbliża się koniec roku, a przelew sms zaprogramowany ostatni raz na przełomie lipca/sierpnia wciąż funkcjonuje. Ciekawe ile jeszcze pociągnie? bo okrągła data zmiany cyferki roku to doskonała okazja na zmiany w ofercie ;)

Początkowo myślałem, że dobrze sobie poustawiałem numery, ale teraz zupełnie inaczej przelewy bym zaprogramował. Niestety podły operator dał ówcześnie tylko 3 dni na decyzję, więc za mało na rozsądne rozplanowanie. :|

Zmiana regulaminów nawet w czasie obowiązywania ich ściśle określonych terminów to niestety od dawna niezbyt uczciwa praktyka Orange, niedająca klientowi szansy na odpowiednią kontre na swoich zasobach karcianych.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2022, 17:17 przez kazik20, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1139801  autor: KC-KARLOS
 14 gru 2022, 17:13
kazik20: prawa nabyte. Usługa zadziała dopóki zabraknie kasy na koncie lub zmienisz ofertę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139803  autor: biala1991
 14 gru 2022, 18:29
Karlos20 pisze:
14 gru 2022, 17:13
Usługa zadziała dopóki zabraknie kasy na koncie lub zmienisz ofertę.
A Orange chętnie pomoże w tym, żeby zabrakło :D moje wczorajsze doładowanie, które nie zostało zrealizowane miało właśnie zasilić numer przekazujący przelew sms. Dzisiaj z samego rana ponowiłam doładowanie i w ostatniej chwili przelew sms został wykonany ale wczorajszej kasy nie zwrócili chociaż obiecywali. Zanosi się, że tego zwrotu nie dostanę, dzisiejsze doładowanie jest już rozliczone w banku a wczorajsze nieudane nadal wisi w blokadach. Pewnie "majstry" znowu coś grzebali w MO, bo zmienił się komunikat informujący o zasileniu:

"Twoje konto zostalo doladowane na kwotę 5 zl. W sumie masz.. zl wazne do.. . Otrzymujesz bonus 2.5 GB oraz dodatkowe 10 GB za doladowanie online."

Teraz info brzmi tak:
"Dziekujemy, ze jestes z nami. Doladowalismy Ci telefon na 5 zl. W sumie masz.. zl wazne do.. . W prezencie dostajesz 2,5 GB oraz dodatkowe 10 GB za doladowanie online. Wesolych Świat!"

I dla takich pierdół narażają ludzi na stratę pieniędzy
 #1139805  autor: KC-KARLOS
 14 gru 2022, 18:32
T-debile odwalają cyrk z prepaidem, nie żadne Orange, wycofując no-limity z taryfy Frii z dnia na dzień. Zmieniło terminy ważności bonusów GB po doładowaniach w GO. I teraz ten świąteczny net no-limit na 14 dni - aktywacja w taryfie Frii migruje bezpowrotnie do GO. Aby opłaciło się operatorowi, nie klientowi.
Lepiej się cieszyć, że Orange nie jest aż tak restrykcyjne. Bo z prepaidem trzeba się obchodzić jak z jajkiem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139813  autor: forum_tg
 14 gru 2022, 20:00
mam pytanie, wiecie może dlaczego w MO, w zakładce "Wykorzystane", potem "Płatne usługi dodatkowe", mam w dwóch dniach 18.11 i 01.12 (po dwa razy każdego dnia) informacje:
Ograniczenie prędkości transmisji danych 0,00 zł.

Danych nie brakuje, czy to z promocji środowej z Orange było z 80 GB, a z doładowań to ogrom.
 #1139815  autor: KC-KARLOS
 14 gru 2022, 20:12
forum_tg: jest to usługa "lejka" do 64 kbps po wyczerpaniu GB, dodawana do konta każdorazowo po włączeniu paczki szybszego internetu. Będzie dany wariant ograniczenia aktywny, w czasie ważności przegrody GB, gdy wykorzystasz te dane na szybszego neta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139819  autor: forum_tg
 14 gru 2022, 20:45
ale to niemożliwe. jak napisałem wcześniej w obu przegródkach (mam tylko dwie) są duże ilość GB, nie mogły się wyzerować. jestem pewien, gdyż dalej w obu są dane.

To jest dla mnie właśnie zastanawiające.
 #1139823  autor: KC-KARLOS
 14 gru 2022, 21:15
forum_tg: tym się nie przejmuj, to usługi - bezpieczniki. Masz pewność, że po wykorzystaniu wszystkich GB, net tylko spowolni bez ekstra kosztów. No chyba, że wyślesz SMSa wyłączającą lejek, to te usługi - bezpieczniki znikną, ale wówczas po wyczerpaniu GB, będą zjadać 3 grosze za 100 kB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139831  autor: niXmR___
 15 gru 2022, 05:48
Ktoś z użytkowników forum wspomniał o bodajże 40 TB (tak - "tera" nie "giga") w ORANGE FREE po pewnych kombinacjach.
LINK:
viewtopic.php?p=1135092#p1135092

Czy to nadal jest możliwe?

Jest karta SIM PREPAID taryfa ORANGE FREE aktywna od grudnia 2015.
Nie jestem na bieżąco z bałaganem regulaminów i usług PREPAID ORANGE, więc proszę o pomoc w maksymalizacji ilości otrzymanych gigabajtów w przeliczeniu na jeden złoty.

Proszę o dokładny przewodnik dla laika z uwzględnieniem wszystkich istotnych detali, aby nie popełnić błędów (pierwsza aktywacja oraz uwagi w kolejnych miesiącach).
KARTA SIM będzie obecna w modemie LTE, więc NOLIMIT voice nie jest istotny.
 #1139837  autor: KC-KARLOS
 15 gru 2022, 08:21
martaaa: nie ma takiej możliwości, każdy starter obecnie sprzedawany ma dostęp do no-limitów z MMSami i bez dodawania +1GB za odnowienie.

niXmR___: te kombinacje mają krótki termin ważności, ciągle się to zmienia. Gdy ostatnio aktywowałem no-limity na 1 dzień za 1 zł w apce, to podwojenia neta nie było, a gdy odpalono cykliczny za 30/31 to GB się podwoiły.
Co to znaczy "dokładny przewodnik"? Napisz, co chcesz osiągnąć, ile chcesz na to wydać i na jaki czas tego neta potrzebujesz. Voice NL jest nieistotny, ale dzięki usłudze zgarniasz kolejne gigsy, oprócz GB za sam fakt zasileń.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139843  autor: niXmR___
 15 gru 2022, 09:36
Karlos20 pisze:
15 gru 2022, 08:21
Co to znaczy "dokładny przewodnik"? Napisz, co chcesz osiągnąć, ile chcesz na to wydać i na jaki czas tego neta potrzebujesz. Voice NL jest nieistotny, ale dzięki usłudze zgarniasz kolejne gigsy, oprócz GB za sam fakt zasileń.
Chciałbym zoptymalizować koszt otrzymanych GB w przeliczeniu na realnie wydaną złotówkę.
Jak najwięcej danych / im dłużej tym lepiej.
Mogę wrzucić większą kwotę, aby zminimalizować miesięczny koszt w skali powiedzmy kilku lat (jeżeli uda się zejść do 15 zł na miesiąc to extra. Ostatecznie do 20 zł).
Odnośnie VOICE NL - jest obojętny (gdyby z modemu była dostępna usługa VOICE to miałoby to sens.) - jeżeli aktywacja jest niezbędna, aby zmaksymalizować stosunek ilość TB łamane przez ważność tych danych to zaakceptuję ten fakt.
 #1139847  autor: KC-KARLOS
 15 gru 2022, 11:23
niXmR___: jeśli chcesz mieć neta do 20 zł/mc to może zmień sieć? Na a2mobile lub zaryzykuj z Lyca (żartuje). :mrgreen:

A na poważnie, to jeśli potrzebowałbyś dużo neta bez obawy o ważność środków to masz kilka wariantów. Opisywaliśmy je w poprzednich podstronach tego wątku.
NL + 2 TB na 365 dni kosztuje 360 zł. 72 doładowania po 5 zł dają dodatkowo ok 900 GB (925 GB w promocji 300 GB przez rok). Jeśli dorzucisz 6 zasileń po 5 zł, aby nabyć RWK kasy i GB z zasileń, to przybędzie od 75 do 100 GB. Ale przenosząc numer z innej sieci do Orange (OFNK) to nie ma konieczności odpalenia usługi RWK na neta i kasę, więc 30 zł masz w kieszeni, ale mniej też neta od 75 do 100 GB.
Dodatkowo nie zapominajmy o no-limitach i promocji 1200 GB przez rok, gdzie gdy odnowimy no-limity, przez rok co miesiąc zamiast 15 / 30 GB dostaniemy 115 lub 130 GB.

Więc:
WARIANTY Z NL+2TB NA ROK.
> Wariant 1 (obecny user): 72 zasilenia za 5 zł = 360 zł, odpalenie NL+ 2TB + pierwsze 25 GB za odpalenie "300 GB przez rok". Łącznie ok 2,9 TB (z czego 900 GB idą jako pierwsze i co miesiąc musisz zasilić się za 5 zł [wpada 12,5 GB + 25 GB z promki], trzeba tego pilnować, aby one nie przepadły).
> Wariant 2 (obecny user): 78 zasileń za 5 zł = 390 zł, odpalenie NL+ 2TB + pierwsze 25 GB za odpalenie "300 GB przez rok". + odpalenie usługi "Więcej czasu na internet" na 365 dni za 29. Łącznie ok 3 TB (z czego blisko 1 TB idą jako pierwsze i są ważne rok).
> Wariant 3 (przenoszący numer): 72 zasilenia za 5 zł = 360 zł, odpalenie NL+ 2TB + pierwsze 25 GB za odpalenie "300 GB przez rok". Łącznie ok 2,9 TB (z czego 927 GB idą jako pierwsze i są ważne rok).

WARIANTY Z USŁUGA CYKLICZNĄ + PROMKA 1200 GB.
> 1. (obecny user): zasilasz w pierwszym miesiącu konto za 15 zł (3x po 5 to 37,5 GB bonusu) + odpalamy "300 GB" (300GB na 811) to wpada 25 GB (łącznie 62,5 GB na 31 dni). Wysyłasz 1200 GB na 811. Potem ślesz CYKL na 816 i odpalasz NL+ 115 GB na 31 dni. Po miesiącu musisz zasilić się do poziomu 31 zł, aby odnowić usługę o kolejny miesiąc (zasilasz online lub w MO konto 7x po 5 zł - wpadnie łącznie 112,5 GB z promką 300GB. Usługa się odnowi i zyskasz kolejne 115 GB z no-limitów - i tak trzeba to robić co miesiąc przez kolejne 10 miesięcy. Niewykorzystane GB z obu przegród przechodzą na kolejny miesiąc. Łącznie miesięcznie zyskasz aż 227,5 GB. A rocznie: 2,6 TB.
> 2 (przenoszący z innej sieci): jak w pkt.1 ale zyska 2 GB za przeniesienie numeru i GB z zasileń będą ważne do roku czasu.
> 3 (obecny klient) - aktywacja NL+GB cykliczne w Mój Orange - tutaj w pierwszym miesiącu zapłaci na starcie 31 zł, potem w tej cenie będzie się usługa odnawiać. Przed aktywacją NL w MO polecam jak w pkt 1 odpalić 300GB + 1200 GB do no-limitów.
Zyskasz miesięcznie 242,5 GB (przy aktywacji NL w MO dostajesz 30 GB bazowych zamiast 15 + te 100 co miesiąc przez rok), a rocznie 2,9 TB.
> 4. (przenoszący numer - aktywacja w MO) - to samo, co w pkt. 3 ale mamy 2 GB na start ważne rok.

> Wariant dodatkowy: tyczy się zarówno opcji cyklicznej jak i jednorazowej na rok: po wysłaniu SMSa o treści START na 815 dostajemy dodatkowe 31 dni ważności NL+15 GB. Operacja wymaga posiadania 15 zł na koncie. Opcja jednorazowa. Co ten SMS daje? Dwa skutki:
* przedłuża o kolejne 31 dni ważność usługi jednorazowej rocznej (wówczas mamy 396 dni)
* przedłuża ważność no-limitu cyklicznego o 31 dni tworząc ważność max do 62 dni - wówczas dopiero w ostatnim dniu ważności usługi Orange przedłuży no-limit w wersji cyklicznej - tutaj może wytworzyć się skutek uboczny w postaci przyznania 100 GB w promocji do no-limitu.
* Taki sam efekt powoduje promka świąteczna z no-limitem i 7 GB na 7 dni za 0 zł (aktywacja do 31.12.2022) - wówczas do usługi jednorazowej doliczamy 7 dni i dodają 7 GB, a w wersji cyklicznej jej odnowienie odbędzie się o 7 dni później i dodadzą 7 GB.

Wiem, wiem, skomplikowane. Ale inaczej się nie da. Sam musisz ustalić co dla Ciebie będzie najlepsze.
Przy no-limicie na rok, sumaryczny koszt zaczyna się od 30 zł, a od no-limitu cyklicznego od 29,66 do 31 zł/mc.
Przewagę pod względem GB masz w opcji na rok, bo GB dostajesz od razu, bez czekania. W opcji cyklicznej dostajesz stałą dawkę neta z GB za zasilenia, ale w pierwszym miesiącu koszt jest niższy o połowę, co radykalnie kosztu Tobie jednak nie obniży.
To na razie tyle.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139854  autor: niXmR___
 15 gru 2022, 13:00
Dzięki za rozpiskę.
Ten orange..
Pomieszanie z poplątaniem, muszę to przetrawić.
Karlos20 pisze:
15 gru 2022, 11:23
(..)co miesiąc musisz zasilić się za 5 zł
Nie jestem na bieżąco z orange - od kiedy 5 złych to 31 dni wychodzące w OFNK?

W jaki sposób przedłużyć ważność multipakietu 2TB??
 #1139855  autor: KC-KARLOS
 15 gru 2022, 13:19
niXmR___: 5 zł doładowania /mies. to warunek aby dostać co miesiąc przez rok 25 GB. Nic się nie stanie jeśli tego warunku nie spełnisz, ale przy cyklicznym pakiecie NL+GB łatwo ten bonus otrzymać, bo i tak musisz się zasilić, aby usługa NL+GB odnowiła się.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 315 z 527
  • 1
  • 313
  • 314
  • 315
  • 316
  • 317
  • 527
  • 1
  • 313
  • 314
  • 315
  • 316
  • 317
  • 527