DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 6 z 42
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 42
 #1140113  autor: bolek2004
 20 gru 2022, 18:09
Mowa jest tylko o taryfie play na kartę rok ważności konta także odpowiedź brzmi nie.
Ale czy faktu z czasem też nie ruszą to nie ma pewności.
 #1140115  autor: Remington
 20 gru 2022, 19:36
lee pisze:
20 gru 2022, 17:38
ObrazekAle jaja... Czyli trzeba załadować za 5pln do 23 stycznia i zastanowić się co dalej....

EDIT: czy da się płacić saldem prepaid w app store lub Google Play?

Jak to sprawdziłeś? Na podlinkowanej przez Ciebie stronie piszą, że tylko abo.
 #1140118  autor: Remington
 20 gru 2022, 21:03
bolek2004 pisze:
20 gru 2022, 12:55
Zmiany od stycznia w cenniku play jak i w długościach ważności konta po doładowaniu w taryfie play na kartę rok ważności konta
Obrazek

A jest coś jeszcze w tym piśmie? Bo to tylko pierwsza strona.
 #1140119  autor: PiotrG-dz
 20 gru 2022, 21:12
A co z Freshem?Bo info na stronie głównej Telepolis jest nieszczegółowe.
 #1140120  autor: Remington
 20 gru 2022, 21:14
Pismo czytałeś? Każdy wie tyle co jest w nim napisane, a z tego wynika, że te ceny obejmą wszystkie oferty Play i RBM.
 #1140122  autor: PiotrG-dz
 20 gru 2022, 21:47
Pismo czytałem,ale moim zdaniem powinny być w nim wyróżnione z nazwy wszystkie ofert Play tak jak ostatnio zrobił to Plus w swoim komunikacie.A tak to są gdybania póki nie będzie regulaminów w necie.
 #1140137  autor: Remington
 21 gru 2022, 10:15
W wątku viewtopic.php?p=1140135#p1140135 @MariuszY słusznie poruszył jedną kwestię, o której i my, i operatorzy zapominamy: zaufanie.

O ile podwyżki cen można zrozumieć, także cel opłaty dociążeniowej (choć się z nią nie zgadzam), to skrócenie ważności numeru po doładowaniu jest czymś czego wcześniej nie grali.

Przecież ktoś kto był przyzwyczajony ładować telefon raz na rok czy pół roku, kto nie dowie się o nowych zasadach ważności, po prostu może stracić numer. A to już zwykła zbrodnia i raczej bezpowrotna utrata zaufania do operatora.

Śmiem twierdzić, że o zmianach nie dowie się większość klientów, bo list lub email wysyłają tylko jeśli znają adresy, czyli ktokolwiek rejestrował numer w kiosku czy sklepie i później nie podał bezpośrednio, nie dostanie informacji o tych zmianach.
 #1140140  autor: widex
 21 gru 2022, 10:24
Remington pisze:
21 gru 2022, 10:15
MariuszY słusznie poruszył jedną kwestię, o której i my, i operatorzy zapominamy: zaufanie.
Zarządzam łącznie trzema aktywnymi numerami telefonów (rodzina). Użytkownicy tylko korzystają z tych numerów, a ja zajmuje się doładowaniami, taryfami i pakietami.
10 lat temu przeszliśmy do Play, ponieważ widzieliśmy powiem świeżości na rynku. Od dłuższego czasu oferta jest jeszcze bardziej zagmatwana i teraz dołożyli gwóźdź do trumny. Skrócenie ważności doładowań nas nie dotyczy, ponieważ numery uzupełnia są regularnie, ale sam fakt i decyzja. Nie pomyślałem o tym właśnie skutku ubocznym, że ktoś może stracić numer.
 #1140152  autor: Remington
 21 gru 2022, 11:47
Dodam na marginesie, że przejrzałem na szybko oferty prepaid największych operatorów w Niemczech. Poza pakietami, które są dużo droższe niż u nas, ceny za 1 minutę i 1 SMS są z reguły jednakowe i wynoszą 9 eurocentów, czyli jakieś 42 grosze. I to nominalnie - biorąc pod uwagę siłę nabywczą mają faktycznie jeszcze taniej.

Wreszcie w czymś przebiliśmy Niemców 🤣 (to raczej śmiech przez łzy).
 #1140154  autor: widex
 21 gru 2022, 12:29
Przed chwilą sprawdziłem, ile płacę w mojej taryfie firmowej T-Mobile DE (telefon służbowy). 60 Minut do innych krajów, a poem 9 ct.
Przypomniała mi się reklama porównacza Play z ich początków: te o tapirze, że wszędzie mają taniej.
Niemiecki T-Mobile ma taniej do Play, niż z Play do Play. :D
 #1140155  autor: lee
 21 gru 2022, 13:03
Trzy grosze ode mnie!

Na forum jest sporo nowych użytkowników. Takich którzy doszli długo po tym jak czegoś takiego jak rwk nie było w polskich ofertach pre paid a jak nie wygadałeś to wszystko kasowali.

I widzę że macie krótką pamięć Wy starzy użyszkownicy tego forum!

To dzięki Play i ofercie Play fresh w Polsce pojawiła się roczna ważność konta. Gdyby nie to do dzisiaj płacili byście po 50 PLN na kwartał...
A teraz co? Play cofa się w rozwoju o 10/15 lat!
Nie wolno tego puścić playowi płazem bo za chwilę wszyscy usuną roczną ważność konta i każą sobie płacić po 200 PLN na 9 miesięcy!
Trzeba pisać pisma i zgłaszać ich póki jest szansa aby się wycofali z tego!
 #1140156  autor: Remington
 21 gru 2022, 13:07
Tak, to prawda. Pionierami byli:

Heyah - z minutą poniżej 1 zł (99 gr)
Play - z RWK i minutą za 29 gr

Ale też negatywnymi:

Play - z pierwszą podwyżką i porzuceniem magicznej kwoty 29 groszy
Plus - z karą za brak aktywności we wszystkich taryfach
Orange - z dociążeniem do 5 zł
 #1140158  autor: lee
 21 gru 2022, 13:31
Zgadzam się ale ważność konta powinna być bez terminu.
Podwyżki to jedno a ważność konta to drugie. Przecież zdaje się w Niemczech nie ma czegoś takiego jak ważność konta. Zgłaszać ich do UOKiK!

BO ONI NARUSZAJĄ NASZE INTERESY!

I twoje nawet jeżeli masz abonament!

EDIT

https://www.play.pl/nowy/pomoc/dokumenty/komunikaty

Widzę że oni ostatnio nic tylko wszystko zamykają taryfy pakiety itp. Tylko zbieraj minuty nie mogą sami wyłączyć!

EDIT2

https://konkurencja.uokik.gov.pl/zglos-naruszenie/

Zgłaszajcie to! Razem damy radę! Przynajmniej niech ważność konta będzie taka jak była!
Ostatnio zmieniony 21 gru 2022, 13:42 przez lee, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1140159  autor: Remington
 21 gru 2022, 13:39
lee pisze:
21 gru 2022, 13:31
Przecież zdaje się w Niemczech nie ma czegoś takiego jak ważność konta.

Tym akurat kiedyś się interesowałem jak weszła Odnowa, wtedy w wielu miejscach była mowa, że w Niemczech konta są bezterminowe.

Zrobiłem research i wynik jest mieszany - są i nie są bezterminowe:
- nie ma przepadania środków po określonym czasie, ani nie ma nigdzie daty ważności
- ale po określonym czasie od doładowania (tak jak u nas czas może zależeć od kwoty doładowania) operator ma prawo wypowiedzenia umowy z miesięcznym wyprzedzeniem - prawo, z którego może lecz nie musi skorzystać

Dlaczego nikt u nas czegoś takiego nie oferuje? Odnowa wydawała się krokiem w tym kierunku, ale też miała limit 13 miesięcy bez aktywności, a teraz jest jeszcze gorzej.
 #1140162  autor: widex
 21 gru 2022, 14:31
Remington pisze:
21 gru 2022, 13:39
lee pisze:
21 gru 2022, 13:31
Przecież zdaje się w Niemczech nie ma czegoś takiego jak ważność konta.
Netzclub jest fajną ofertą (darmowa taryfa z 9ct za minutę i 200MB). W regulaminie mają wprawdzie możliwość spamowania, ale zazwyczaj przychodzą max. dwie wiadomości w miesiącu. Znajomy ma taką kartę w razie czego na odbieranie lub do ogłoszeń - bez doładowania leży juz dwa lata.
U innych operatorów jest różnie, ale tak jak piszesz - nie ma konkretnego terminu.
  • Strona 6 z 42
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 42
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 42