DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 340 z 420
  • 1
  • 338
  • 339
  • 340
  • 341
  • 342
  • 420
 #1140334  autor: MariuszY
 23 gru 2022, 11:17
@pawcio1978
Karta SIM może być Play czy choćby RBM. Jedynie po zmianie oferty na wyświetlaczu masz wyświetlany Fakt Mobile (chociaż u mnie nie na każdej karcie - raz zostało Play po zmianie). Zmianę zrobisz kodami, bo z salonu nic nie zrobią, a BOK tych spraw też nie załatwia. Zabawa jest tylko taka, że różnym osobom różnie wchodzi, z której z obecnie dostępnych taryf Play można wbić do FM. U mnie wszystkie dokonywane ostatnio zmiany były dostępne wyłącznie z PnK RWK, bo z PnK, FPnK i odNowy nie dawał rady. Czyli najpierw odpowiedni kod do PnK RWK (*163*2#), a jak już masz to aktywne to do Faktu (*163*12#). Obsługa się nie zmienia - w Play24 nadal masz ten sam numer obsługiwany tak samo. Numer w FM doładowujesz dokładnie tymi samymi kanałami co standardowe Play. Gdyby nie zmiana nazwy sieci na wyświetlaczu komórki to niczym się to nie wyróżnia od każdej zmiany taryfy w Play.
 #1140335  autor: Remington
 23 gru 2022, 11:18
Podzielę się z Wami moją teorią o FM, choć może być całkowicie błędna.

Jednak ostatni komunikat o zmianach mówił coś o klientach firmowych, a to pewien trop.

Odniosłem wrażenie, że ta taryfa jest nie tylko dla czytelników „Faktu”, ale też do jakichś sporadycznych zastosowań przez jakąś firmę (może wydawcę tej gazety, albo kogoś dotąd korzystającego z Virgin?). Świadczą o tym pakiety skopiowane z Virgin, ale jednorazowe, limit 15 zł bez internetu, a przede wszystkim odrębny (znacznie tańszy niż w Play) cennik roamingowy w UE. A nie mamy pewności, czy poza oficjalnymi regulaminami, nie ma też jakichś dedykowanych dla pewnych specjalnych klientów.

Nie sądzę by to wszystko było dziełem przypadku.
 #1140342  autor: neotele
 23 gru 2022, 11:49
@Remington
Niezależnie od tego, co napisałeś, jest to także wspólny biznes gazety Fakt (która darmowymi kodami zwiększa swoją sprzedaż) i operatora Play (który zyskuje dodatkowych klientów wraz z częścią pobieranych opłat).
 #1140362  autor: Remington
 23 gru 2022, 16:09
Pierwsze tak, drugie nie. Jak ma Play zyskiwać nowych klientów, skoro starterów nigdzie nie można zdobyć? Bo mało kto wie, o migracji kodem. To niszowa oferta dla freaków jak my, a także dla jakiegoś konkretnego partnera lub partnerów. Jak w przypadku każdego co-brand'u (a sam przy kilku pracowałem), to świadczący usługi dzieli się kasą z właścicielem marki, nie na odwrót. Tu może być tak, że dzieli się nią właśnie dając w ten sposób ukierunkowaną na wewnętrzne potrzeby wydawcy ofertę.
 #1140369  autor: neotele
 23 gru 2022, 16:36
Kwestia braków kart SIM FM jest dziwna. Kiedyś były i czekały w salonach Play na potencjalnego klienta, ale najwyraźniej coś się nie dogadali. (A może doszli do nieupublicznionego porozumienia, że fizyczne karty SIM FM nie są potrzebne? Bo skoro klient już przyjdzie do salonu, to może w zamian otrzymać kartę Play, którą dalej może sobie przenieść kodem do FM)
Natomiast Play coś tam zyskuje na klientach FM, częściowo przyciągniętych do FM poprzez gazetę Fakt i darmowe kody. Bez tej gazetowej przynęty ci abonenci korzystaliby z innych dostępnych ofert- nie zawsze od Play.
 #1140376  autor: MariuszY
 23 gru 2022, 19:08
Mnie kwestia braku macierzystych kart sim FM nie dziwi. Wyobrażam sobie jakim zagrożeniem dla macierzystej oferty Play byłby Fakt gdyby nie marginalna rozpoznawalność marki (jako operatora komórkowego). Przez 2 lata próbowałem przenieść numer bezpośrednio do FM zgodnie z regulaminem - w salonie. Za każdym razem sprawa rozbijała się właśnie o brak starterów i myślę, że było (jest) to celowe działanie Play, bo skoro ofertę FM mogę mieć aktywną na macierzystym starterze FM, Play czy choćby RBM, to w czym jest problem przy przeniesieniu numeru? Podobno teraz w salonach mają jedną wersję starterów - z logo Play (np. na potrzeby wydania duplikatu) dla wszystkich wymienionych, a przenieść numeru bezpośrednio do FM jak nie mogłem tak nie mogę. Jestem przekonany, że Play celowo marginalizuje ofertę i utrudnia do niej dostęp, bo Faktowi (czyli partnerowi w tym przedsięwzięciu) nie zależy na powiększaniu grona klientów za cenę partycypowania w kosztach walki o udział w rynku. Play sprzedając pod swoim logo usługi drożej odniesie większą korzyść z jednego klienta niż z dwóch znacznie tańszych klientów FM. Zwróćmy przy tym uwagę, że tańszy cennik, długa ważność konta i pakiety usług po kilka złotych celują w klienta o mniejszych możliwościach/potrzebach.
 #1140383  autor: Remington
 23 gru 2022, 19:43
MariuszY pisze:
23 gru 2022, 19:08
bo Faktowi (czyli partnerowi w tym przedsięwzięciu) nie zależy na powiększaniu grona klientów za cenę partycypowania w kosztach walki o udział w rynku.

Tak jak pisałem, co-brandy to przede wszystkim przedsięwzięcie usługodawcy i to on płaci właścicielowi partnerowi (tutaj wydawcy „Faktu”). W zamian otrzymuje możliwość wykorzystania brandu i wręcz minimalne wsparcie, zazwyczaj wyłącznie marketingowe.
 #1140515  autor: MariuszY
 27 gru 2022, 18:02
marokmon pisze:
22 gru 2022, 01:39
Mam pytania:
2. Czy kupno pakietu za 3zł powoduje że wszystkie pakiety będą przez ten miesiąc przedłużone?
babciagienia1p pisze:
22 gru 2022, 02:02
@ marokmon
2. Nie. Trzeba kupić 100 min / 100 SMS-ów / 100 MB za 9,- zł
Wczoraj zrobiłem eksperyment - do pakietów za kody + uruchomiony pakiet za 3zł uruchomiłem przed końcem dotychczasowego (w Play24) kolejny pakiet za 3zł (nawet nie wiedziałem, że to możliwe). Efekt - min/sms/MB ładnie się skumulowały, a czas ich ważności wydłużył do pełnego miesiąca (wszystkie pod kodem *106# pokazują czas ważności 26.01.2023). Wniosek nasuwa się sam, że pakiet za 3zł wydłuża ważność wszystkiego :D
 #1140522  autor: KC-KARLOS
 27 gru 2022, 19:04
A mi się wydaje, że część środków zniknie. Zobaczycie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140526  autor: Zygzuso
 27 gru 2022, 21:48
Każdy pakiet za 3zł przychodziło sms wł./wył. i znika ta paczka z puli, data się przesuwa , bo jest na wszystkie, ale pule są różne.
 #1140531  autor: KC-KARLOS
 27 gru 2022, 23:12
Tak jak pisałem wcześniej stary pakiet za 9 zł ze 100 jednostkami (minuty + SMS + MB) wszystko pięknie kumuluje i wydłuża do 31 dni.
Play od dawna zastawił pułapkę dla "zbieraczy" środków. Nowszego typu paczki (za 3 zł 50/50/250 czy za 9 zł z opcją 300/300/300 nie łączą się ze sobą (wraz z środkami z kodów), pomimo prezentowania ich na tych samych saldach pod kodami *102# (minuty), *109# (SMSy), *107# (MB/GB) czy saldo zbiorcze minut/SMS/MB *106#.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140533  autor: lee
 28 gru 2022, 07:47
A co schodzi pierwsze? Zebrane minuty z darmowych kodów czy z tych pakietów?
 #1140538  autor: KC-KARLOS
 28 gru 2022, 10:43
W zasadzie to środki z kodów, one też szybciej tracą ważność, ale jeśli kupisz stare pakiety, np. za 9 zł z 100 min+100sms+100mb to środki z kodów i płatnego pakietu łączą się ze sobą w jedną całość i dostają 31-dniową ważność - tam nie ma dylematu co schodzi, co szybciej przepadnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140541  autor: lee
 28 gru 2022, 11:39
No jak nie ma dylematu. Jeżeli mam kilkadziesiąt godzin z kodów... A włączę pakiet za 3pln i wygadam to minuty mi nie przepadają bo wygadałem a co tydzień wbijam kolejny kod. Więc cały czas mam ważność.
 #1140542  autor: KC-KARLOS
 28 gru 2022, 13:56
lee: tak jak pisze, jeśli kupisz usługę za 9 zł (100+100+100) to te środki w 100% lądują do swoich przegród i łączą się ze sobą dając 31-dniową ważność.
Jeśli kupisz pakiet za 3 zł, to ryzykujesz utratę zebranych środków z kodów. Play tylko na to czeka... To, że tanio i więcej, nie znaczy, że lepiej - nie pierwszy raz tak jest.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140544  autor: neotele
 28 gru 2022, 14:29
Karlos20 pisze:Jeśli kupisz pakiet za 3 zł, to ryzykujesz utratę zebranych środków z kodów.
Mógłbyś doprecyzować o jakim ryzyku tu mówisz?

Z tego co (jak mi się wydaje) pisali wcześniej inni, to po zakupieniu pakietu za 3 zł łączy się on z dotychczasowymi skumulowanymi min/SMS/GB. Jeśli dalej co tydzień kumulujemy (jak zwykle) min/SMS/GB, to po zakończeniu 31-dniowego okresu ważności pakietu za 3 zł, ilość skumulowanych min/SMS/GB nie przepada (choć może się zmniejszyć o te zużyte w międzyczasie).
Teoretyczny przykład:
Było skumulowane 100 min.
Dalej kupiony pakiet za 3 zł dał w sumie 150 min.
W ciągu kolejnych 4 tygodni pozyskaliśmy z kodów koleje 4 x 10 min i zużyliśmy razem 65 min.
Stan po 31-tym dniu powinien być: 75 min ( = 150 +4*10 -65 zużyte ) -50 niewykorzystane z pakietu za 3 zł
Zgadza się?
 #1140545  autor: KC-KARLOS
 28 gru 2022, 14:43
Ale ta kumulacja jest złudna, bo po tygodniu jeśli nie użyjemy kolejnego kodu z gazety, to stracimy część komponentu, który realnie nie połączył się z minutami, SMS i MB z taniego pakietu 31-dniowego, pomimo, że jest widoczny pod danym kodem na minuty, SMSy, MB lub kodem *106# gdzie widzimy naraz 3 salda. Była o tym mowa. Play chce nas oszukać. Tak już robi w pakietach internetowych, zarówno w płatnych, jak i darmowych (szczególnie w taryfie odNOWA). Polecam poczytać regulamin pakietu za 3 zł, jak i starego za 9 zł (100/100/100).

Sam też pisałem, że bez problemu przedłużyłem środki z kodów płatnym pakietem 100/100/100 za 9, dzięki czemu nic z nimi się nie stanie w ciągu 31-dniowej ważności środków - już ze sobą realnie skumulowanych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140548  autor: lee
 28 gru 2022, 15:26
Czyli... Co schodzi pierwsze? Minuty z płatnego pakietu czy minuty z darmowego kodu?
  • Strona 340 z 420
  • 1
  • 338
  • 339
  • 340
  • 341
  • 342
  • 420
  • 1
  • 338
  • 339
  • 340
  • 341
  • 342
  • 420