DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 11 z 42
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 42
 #1142171  autor: 7sekund
 22 sty 2023, 14:04
Ok, super ! Dzięki za podpowiedzi. :-) :D
Dzisiaj nie wiem, czy jeszcze dam radę podejść gdzieś, ale rozumiem, że jutro to jeszcze też zadziała ?
 #1142183  autor: abrams
 22 sty 2023, 18:00
jak tylko numer się u nich zarejestruje. W ciągu godziny niby to ma nastąpić - tak pisze na stronie.
Na początek wprowadź kod (jaką masz taryfę) *111*49*1# a potem kod *163# tak sprawdzająco, jakie masz możliwości przejścia na inne taryfy. Powinno ci wyrzucić info w stylu jak podałem wyżej a wśród nich PnK-RWK.
 #1142184  autor: 7sekund
 22 sty 2023, 18:04
Wyrzuca odpowiedź: "Problem z połączeniem lub błędny kod MMI". To chyba wina tego, że jeszcze nie zarejestrowali numeru u siebie ? Ciągle pisze mi na stronie, że w ciągu godziny numer zostanie zarejestrowany, a ta godzina już właśnie mija..

Czy dostanę jakiegoś smsa jak tylko będzie już numer czynny? Czy może musze jakoś interweniować?
 #1142190  autor: 7sekund
 22 sty 2023, 18:30
Jak się dzwoni na ten nr, to wtedy jest komunikat: "Przepraszamy, wybrany abonent nie przyjmuje połączeń przychodzących."
Ciekawe ile będę musiał czekać na tę rejestrację...?


Nadal nie mogę używać numeru (godz. 20.15)… Co mogę w tej sytuacji zrobić ? Czy jutro do południa udać się do tego sklepu i zapytać o co chodzi ?
 #1142201  autor: abrams
 22 sty 2023, 21:20
@ 7sekund
Dawno nie kupowałem karty Play bo mam kiepściutki transfer ale rozumem, że kupując w sklepie od razu tam go zarejestrowałeś (imię nazwisko, pesel).
Możę to brak aktywacji
https://www.play.pl/nowy/pomoc/play-na- ... -karty-sim
Aktywacja karty SIM
Kartę SIM możesz aktywować na dwa sposoby
-doładuj konto dowolną kwotą
- wykonaj połączenie głosowe na dowolny numer

I to ostanie bym zrobił, zadzwonił z tej karty na inny numer, tam odebrał połączenie i "pogadał" z 2-3 sekundy.
ps.
https://www.play.pl/nowy/play-expert/po ... -na-karte
 #1142203  autor: 7sekund
 22 sty 2023, 21:26
Kobieta w sklepie powiedziała że zarejestrowała numer i mogę już korzystać z tej karty, a po przyjściu do domu aż do teraz się nie da.
Wykonać połączenia się nie da, więc nie mogę aktywować tej karty. Sprawdzić stanu konta także się nie da na *101# . Nie wiem co w tej sytuacji zrobić ? Czy czekać do jutra i pójść tam do sklepu , czy może to wina po stronie operatora z uwagi na to , że mamy niedzielę ?

Dodam, że chciałem wypełnić formularz rejestracyjny i jak podaję numer to wyskakuje czerwony komunikat: "Twoja karta zostanie zarejestrowana w Play w ciągu godziny, wróć do nas niedługo.". No i tak już wracam od godziny 17tej a mamy godz. 21.31...
 #1142205  autor: abrams
 22 sty 2023, 21:52
Ja bym poczekał do jutra, może ich system to jeszcze miele. Jak jutro nic się nie zmieni to dzwonić do BOK (dane karty miej prze sobą). A teraz to bym jeszcze zrobił takie ruchy, wyjął SIMkę ze smartfona i za chwilę znowu ją włożył a dodatkowo włożył kartę do jakiegoś klasycznego, nawet starego fona (bez apki). I po każdym takim ruchu sprawdzał kody i dzwonienie na inny numer jak i wysłał z innego fona, SMS na ten z kupioną kartą.
Tu ludzie piszą o kodach MMI:
https://www.google.com/search?q=%22Prob ... 22+%2BPlay
a tu o nie przyjmowaniu połączeń przychodzących:
https://www.google.com/search?q=Przepra ... h++%2BPlay
 #1142207  autor: 7sekund
 22 sty 2023, 22:50
Nic z tego, bo wszelkie metody zawodzą! :-(( Jutro będę musiał iść tam do tego punktu, jeśli do tego czasu nie zaakywtuje się samo, tylko co mi tam mogą poradzić?
Oby do jura to się zrobiło, bo jutro ostatnia szansa na RWK..!
 #1142211  autor: babciagienia1p
 22 sty 2023, 23:42
@7sekund
1) Skorzystaj z czatu na Play24. Jeśli nie pomogą, jutro bezpłatna wymiana karty w salonie, z powodu wad technicznych. Pod warunkiem, że masz blisko do salonu. W PSD raczej Ci nie pomogą.
2) Dlaczego jutro ostatnia szansa na RWK? Zablokują włączenie usługi bezpłatnego RWK?
 #1142213  autor: 7sekund
 22 sty 2023, 23:52
babciagienia1p pisze:
22 sty 2023, 23:42
@7sekund
1) Skorzystaj z czatu na Play24. Jeśli nie pomogą, jutro bezpłatna wymiana karty w salonie, z powodu wad technicznych. Pod warunkiem, że masz blisko do salonu. W PSD raczej Ci nie pomogą.
2) Dlaczego jutro ostatnia szansa na RWK? Zablokują włączenie usługi bezpłatnego RWK?
Dzięki, ale czat na play24 już jest niedostępny - to chyba do którejś godziny tylko funkcjonuje.
Do salonu Play niestety nie mam blisko, więc jeśli do jutra nie włączy się to samo, to będe musiał zadzwonić do BOKu i tam próbować rozwiązać sprawę (jeśli się uda).

No do jutra ostatnia szansa na RWK, ponieważ czytałem, że od 24 stycznia 2023 r. już RWK będzie płatne minimum 100 zł - jak rozumiem włączać się będzie po doładowaniu za taką kwotę.
 #1142215  autor: babciagienia1p
 22 sty 2023, 23:59
@7sekund
Na pewno ostatnia szansa na RWK? Wydaje mi się, że aktywacja RWK, jeśli nie ma się aktywnej usługi, będzie nadal możliwa...

Na czacie są bardziej ogarnięci niż na infolinii.
 #1142217  autor: Remington
 23 sty 2023, 00:07
7sekund pisze:
22 sty 2023, 23:52
czytałem, że od 24 stycznia 2023 r. już RWK będzie płatne minimum 100 zł

Źle czytałeś, bo nigdzie nie było tak brzmiącej informacji. Od jutra w taryfie RWK doładowanie za 100 zł lub więcej będzie dawać RWK. Możliwość samodzielnego włączenia darmowego RWK nie zostaje jednak wycofana.
 #1142218  autor: bontek
 23 sty 2023, 00:09
Czesc.

Powiedzcie mi..czy kilkunastoletnje startery gdzie mam taryfy fresh pozostana z aktywna opcja RWK za 5 zl czy tez sie zmienia? Zmieniac na inna taryfe czy zostawic? Mam kilkanascie zlotych numerow w tej taryfie i do tej pory ladowalem po 5 zl / rok. Co robic poza ewntualnym przeniesieniem do np A2m nju itp?
 #1142220  autor: 7sekund
 23 sty 2023, 00:12
Aha, no to super, że będzie taka możliwość i później :-)) .
Tylko muszę załatwić tę aktywację i skoro piszesz, że na czacie lepiej załatwiają , to zaraz z rana tam ten problem przedstawię. Dzięki bardzo.
 #1142221  autor: lukjac
 23 sty 2023, 00:25
Kiedyś zastrzegali sobie że aktywacja może trwać do 24 godzin:
Dzisiaj zarejestrowałem nowa kartę z Play w salonie. I ile mam teraz czekać na aktywacje tej karty ponieważ dalej mam tylko połączenia alarmowe?

Aktywacja trwa do 24 godzin
PnKRWK - RWKza0 dziś, 23 stycznia, jeszcze dostępne (sprawdzałem osobiście). Co jutro będzie nie wiadomo, podobno tego nie wycofują ale kto wie
 #1142223  autor: abrams
 23 sty 2023, 01:48
lukjac pisze:
23 sty 2023, 00:25
Kiedyś zastrzegali sobie że aktywacja może trwać do 24 godzin
Tak jest. Znalazłem zrzuty ekranu z 2020 r jak sam rejestrowałem nowa kartę (dawali co 50GB, to kupiłem) w Play24 (poprzez już wcześniej zarejestrowaną przy zakupie) i tam jest tekst:
"Twoje zlecenie rejestracji numeru na kartę zostało przyjęte do realizacji. Rejestracja numeru nastąpi maksymalnie w ciągu 24 godzin, zazwyczaj jednak trwa to do dwóch godzin"
U mnie trwała ok 14 minut. To była OdNowa, którą potem zmigrowałem do PnK-RWK.
ps. do rozmowy na czacie czy BOK: pamiętam jak tu pisano, że w pewnych problemach z kartą oni sami robili coś takiego jak RESET, czyli odłączali kartę na chwile i znowu podłączali i to pomagało, więc wspomnij o czymś takim, może pomoże.

EDYCJA: jak masz w użyciu inną zarejestrowana kartę, to przez nią możesz spróbować zarejestrować powtórnie tą kupiona (może przy rejestracji sklepie "na łączach" coś nie wyszło i nie wszystko dotarło do Playa)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2023, 11:38 przez abrams, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1142228  autor: bolek2004
 23 sty 2023, 09:14
bontek pisze:
23 sty 2023, 00:09
Czesc.

Powiedzcie mi..czy kilkunastoletnje startery gdzie mam taryfy fresh pozostana z aktywna opcja RWK za 5 zl czy tez sie zmienia? Zmieniac na inna taryfe czy zostawic? Mam kilkanascie zlotych numerow w tej taryfie i do tej pory ladowalem po 5 zl / rok. Co robic poza ewntualnym przeniesieniem do np A2m nju itp?
Generalnie to zmiana dotyczy taryfy play na kartę rok ważności konta, dopiero za rok dowiemy się jak potraktują fresha, moim zdaniem fresh przynajmniej z profilami to inna taryfa niż pnk rwk więc jej to nie powinno dotyczyć, ale zobaczymy.
Doładuj dzisiaj te numery za 5zł to będziesz miał roczną ważność konta liczoną od dnia dzisiejszego, ewentualnie darmowym kodem przedłuż jeśli masz taką jeszcze możliwość, a za rok się pomyśli co zrobić.
 #1142230  autor: bontek
 23 sty 2023, 09:37
A jaki to jest ten "darmowy kod" na przedluzenie o 366 dni? Zawsze ladowalem "piątką" na rok a o kodzie nic nie slyszalem poza taryfa Orange :) dziekuje
 #1142238  autor: lee
 23 sty 2023, 10:18
Jak to jak potrakują play fresh z profilami?
Usuną tą tafyfe tak samo jak wycięli virgin 2012.
Za jakiś czas poleci 15za10 oraz 30minut za 6pln.
  • Strona 11 z 42
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 42
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 42