DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 99 z 128
  • 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 128
 #1144043  autor: iphoneski
 21 lut 2023, 07:17
Tylko, że Stepler daje 5GB - na video w dobrej jakości wypstrykasz to szybciej, nim choćby zdążysz pomyśleć o założeniu kolejnego konta ;)
A ktoś wie, czy z jednego konta można wygenerować więcej tych kodów? Mam tam sporo punktów i ze względu na ilość robionych kroków cały czas wpadają nowe, to wreszcie bym je na coś wykorzystał.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2023, 07:55 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1144044  autor: aeroxd
 21 lut 2023, 07:25
Czy w salonie Orange przeniosą mi numer do Orange Flex i dadzą kartę SIM? Ile to trwa czasu i czy jest darmowe? Można później przejść do Orange na kartę lub do innej sieci bez problemu?
 #1144046  autor: KC-KARLOS
 21 lut 2023, 09:22
iphoneski: można z jednego konta Stepler pobrać tylko 1 kod.

aeroxd: nie, Flexa przenosisz z innej sieci wyłącznie poprzez ich aplikację w telefonie. W salonie bierzesz darmową kartę, a w miarę potrzeb możesz wziąć ich więcej. Z Flexa możesz zmigrować do Orange Free Na Kartę po kontakcie z doradcą na czacie - cofnij się o kilka podstron, zamieściłem dokładną instrukcję. Z OF do innej sieci przenosisz się tak jak dotychczas, kontaktując się z nowym operatorem, pamiętając, że przenosisz się z oferty typu prepaid.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144076  autor: iphoneski
 21 lut 2023, 19:30
Karlos20 pisze:
21 lut 2023, 09:22
iphoneski: można z jednego konta Stepler pobrać tylko 1 kod.
Bez sensu - skoro uzbierałem punkty, powinienem miedź dowolność ich wykorzystania. A kto będzie chciał nałapać kodów, porobi sobie konta na fejkowe maile i będzie miał.
 #1144079  autor: KC-KARLOS
 21 lut 2023, 19:47
iphoneski: racja, to stary system, a później będzie klęska urodzaju Promo GB. Tak samo było przy Passach i GB dawanych promocyjnie na początku działania Flexa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144083  autor: iphoneski
 21 lut 2023, 20:11
Teraz trochę mi żal, że pod koniec roku olałem temat przedłużenia tamtego terabajta uzbieranych, bo teraz bym sobie znowu dorzucał. Bo ale cóż, i tak było darmo, a nie wykorzystałbym chyba nigdy tych danych.
 #1144166  autor: Remington
 24 lut 2023, 08:16
Wraz ze znajomym posiadającym Flexa zrobiłem drobny „audyt” bezpieczeństwa procesów w ich aplikacji.

Wniosek - nigdy w życiu nie przeniósłbym tam głównego numeru. Oto dlaczego.

Zakładając, że ktoś przechwyci nasz login i hasło do aplikacji, albo dojdzie do ich wycieku z Orange (czego też nie można wykluczyć), wówczas:
1. bez autoryzacji wyrobi sobie dodatkową kartę SIM i będzie odbierać nasze rozmowy i SMSy, a Orange nawet nas o tym fakcie nie poinformuje
2. bez autoryzacji dezaktywuje nam kartę SIM i może wyrobić nową w jej miejsce
3. bez autoryzacji zmieni adres email na własny
4. wykonując łącznie punkty 2 i 3 pozbawi nas całkowicie dostępu do aplikacji i zarządzania numerem
5. jeśli będzie „tylko” złośliwy to bez naszej zgody zmieni nam numer, czego pewnie już nie odkręcimy
6. „złośliwiec” może też dokonać masowego zakupu drogich pakietów np. roamingowych obciążając naszą kartę (tu jeszcze można liczyć na chargeback) lub przedpłacone saldo BLIK (a tu już nie)

Punkty 1-4 ułatwią mu przejęcie kontroli nad naszym kontem bankowym.

Jak dla mnie Flex w obecnym wydaniu jest jak amatorski start-up zapewniający fajne ficzery i ZERO BEZPIECZEŃSTWA, bo krytyczne procesy nie wymagają autoryzacji. Tak istotne zmiany nie mogą opierać się jedynie na uwierzytelnieniu i to jednoetapowym. Samo uwierzytelnienie (tym bardziej jednoetapowe - groźny przeżytek tam gdzie wchodzi w grę bezpieczeństwo) powinno dawać tylko pasywny dostęp, a wszelkie zmiany powinny wymagać autoryzacji.

Jeśli ktoś z Was udziela się na forum Nasz Orange, to nie mam nic przeciwko by zacytował tam powyższe wnioski.
 #1144170  autor: KC-KARLOS
 24 lut 2023, 11:44
Remington dał "pocisk" rodem z serwisu Niebezpiecznik.

To akurat pikuś. Mnie przeraża przez wielu użytkowników nieczytanie warunków i informacji na stronie Flexa.
Ludzie nie zdają sobie sprawy, że oferta różni się od klasycznego prepaida. No i potem jest płacz, że zapomną doładować salda, a z powodu nieopłacenia planu tracą dostęp do neta i połączeń wychodzących i przychodzących - dzięki czemu nie zalogują się do apki Flex (bo domyślne jest logowanie numerem telefonu i kodem SMS - a jak usługi są zawieszone, kod SMS nie przyjdzie). A w tym wypadku pomoże już tylko doradca na czacie z innego konta Flex.
Więc to działa w dwie strony. Z jednej strony istnieje zagrożenie SIM swappingu, a z drugiej niewłączenie logowania do apki Flex poprzez mail/FB/Google itp. powoduje utratę kontroli nad kontem w przypadku blokady usług przy nieopłaceniu planu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144510  autor: ChuckyCiechanow
 28 lut 2023, 20:36
iphoneski pisze:
21 lut 2023, 19:30
Karlos20 pisze:
21 lut 2023, 09:22
iphoneski: można z jednego konta Stepler pobrać tylko 1 kod.
Bez sensu - skoro uzbierałem punkty, powinienem miedź dowolność ich wykorzystania. A kto będzie chciał nałapać kodów, porobi sobie konta na fejkowe maile i będzie miał.
Wystarczy jedno usuń/stwórz konto 🤣 na te same dane i max 3 minuty i ma się 5 GB
 #1144594  autor: aeroxd
 01 mar 2023, 16:29
Chciałbym się przenieść do Orange flex i mam kilka pytań do kiedy działa kod SIEMAFLEX na 3 miesiąc po 1 zł? Czy karta SIM działa normalnie jak zwykła z startera z Żabki? Czy po zakończonym okresie promocyjnym wybierając z początku największy plan muszę go przedłużać czy mogę wrócić na ten najniższy za 30 zł? Czy działa tam usługa ACR? Halo Granie? Jakby się skończyły GB na internet czy można dokupić pakiet neta? Czy jest lejek? Dziękuję
 #1144613  autor: KC-KARLOS
 01 mar 2023, 20:38
aeroxd: promka z kodem SIEMAFLEX działa do odwołania.
Kartę otrzymujesz kurierem lub odbierasz w salonie Orange. Aktywujesz ją w aplikacji - szczegóły na stronie www.flex.orange.pl oraz www.flex.orange.pl/pomoc
Plan możesz zmieniać raz w okresie rozliczeniowym, ale przy tej promocji nie polecam zmieniać planu, gdyż po zmianie planu utracisz zniżkę.
ACR - jest dostępne. Halo Granie - niedostępne.
Zużyjesz GB - włącza się lejek 64 kbps. Masz 2 opcje - poprosić kogoś we Flexie o przesłanie GB, albo je dokupujesz.
Szczegóły na podanych stronach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144617  autor: aeroxd
 01 mar 2023, 21:09
Dzięki Karlos20 uciekam jak najszybciej z Plush bo zasięg okazał się zerowy pomimo że mam telefon z 5G chciałem przejść do zwykłej oferty Orange na kartę ale w salonie mówią że tylko przez internet mogę to zrobić a starterów flex nie mają więc przeniosę numer w aplikacji Orange flex z dostawą do domu ma wejść do oferty niedługo nielimitowany internet to może być ciekawie w tej sieci ofercie.
 #1144624  autor: babciagienia1p
 01 mar 2023, 22:36
aeroxd pisze:
01 mar 2023, 21:09
...chciałem przejść do zwykłej oferty Orange na kartę ale w salonie mówią że tylko przez internet mogę to zrobić a starterów flex nie mają więc przeniosę numer w aplikacji Orange flex z dostawą do domu...

W salonie kłamią, że do OFnK można przenieść numer tylko przez internet. Można przenieść również w salonie. Kartę OFnK można też zamówić z dostawą do domu.
Nie mają starterów Flex? Przecież fizycznie to te same startery... Kolejne kłamstwo. Chyba, że mieli na myśli e-SIM...
 #1144630  autor: IC_Current
 02 mar 2023, 07:16
Też macie problem z wygenerowaniem kodu studenckiego na numerach w taryfie za 15zł? Administruje wieloma numerami i na tych w taryfie za 25 i 30zł powiadomienia z możliwością generowania kodu pojawiają się po kilkunastu minutach. Na tych w taryfie za 15zł albo powiadomienie pojawia się po kilku dniach po wielu próbach, albo nie pojawia się wcale. Dotyczy to poprzedniej jak i najnowszej edycji promocji.
 #1144633  autor: KC-KARLOS
 02 mar 2023, 08:02
Cichosza z tymi kodami na pakiet studencki, bo uszczelnią promkę.
Nie lepsze 5 GB z apki Stepler? Jeszcze łatwiej je ogarnąć. A co 13 dni można te GB przedłużać bez wysiłku.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144655  autor: KC-KARLOS
 02 mar 2023, 11:38
iphoneski: te punkty zrobisz w kilka minut, bez chodzenia. Nie przesadzaj.
300 GB... Podzielone przez 6 i przepadające po 30 dniach. A tymczasem do końca kwietnia co 13 dni wbijasz sobie po 5 GB. Bez łaski i czekania.
Ja rozumiem, że tutaj bez kombinacji się nie obędzie, ale tym studenckim pakietem nie chcę, aby się ktoś chwalił, bo w każdej chwili zaostrzą warunki jego otrzymywania - wystarczy, że na kod czeka się nawet 24h.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 99 z 128
  • 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 128
  • 1
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 128