DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 328 z 527
  • 1
  • 326
  • 327
  • 328
  • 329
  • 330
  • 527
 #1144118  autor: KC-KARLOS
 23 lut 2023, 11:38
arek810316: jeśli chcesz, możesz ten limit zmienić.
Jeśli chodzi o tą opcję, jest to archiwalna promocja już dawno niedostępna. Chyba masz starszą taryfę na kartę (np. YES, OPOP), stąd masz wyświetlane stare, nieaktywne funkcje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144153  autor: Cheetah00
 23 lut 2023, 20:08
Witajcie. Chciałbym przenieść numer z innej sieci do Orange Free i skorzystać z usługi Za Darmo w Orange. Ale zastanawiam się co z internetem. Wystarczyłoby mi dosłownie tylko kilka GB na rok. Najważniejsze żeby dało się go przedłużyć za 29 zł razem z kontem głównym. Niestety regulamin promocji "300 GB za darmo przez rok" wyklucza ZDwO, a z tego co rozumiem bonusu za doładowanie też nie dostanę (czy tu się mylę?). Czy są jakieś inne sposoby na otrzymanie kilku GB internetu? Nie interesują mnie jakieś pakiety na 30 dni itd. Co byście zaproponowali?
 #1144163  autor: 3G
 23 lut 2023, 22:33
Dostaniesz GB za doładowanie. Mało tego, przenosząc numer te GB będziesz miał ważne rok. A promocja 300 GB na rok w tej sytuacji nie jest Ci potrzebna.
Przy czym ja nie znam promocji "Za darmo w Orange", bo mnie to nigdy nie interesowało. Mam nadzieję, że nie wyklucza się tym co powyżej. Nie powinna.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1144171  autor: KC-KARLOS
 24 lut 2023, 11:49
3G: "Za darmo w Orange" wyklucza otrzymywanie GB po zasileniach w OFNK, ale nie wyklucza otrzymywania GB w promki "300 GB przez rok". Problem polega na tym, że "darmówki w Orange" mogą nie pozwolić na przedłużanie ważności tych GB, dodatkowo wykluczają się z opcją za 9 zł z RWK samej kasy, możliwe jest tylko przedłużenie kasy z darmówkami za 29 zł na rok, które nie wydłuża tych GB.
GB w OFNK trafiają do salda GB z zasileń, a regulamin "więcej czasu na internet" mówi tak:
5. Przedłużeniu ulegają środki na Internet zsumowane w ramach:
a. bonusu gigabajtów na start po aktywacji startera w Orange Free na kartę,
b. bonusów gigabajtów przyzwanych po doładowaniu konta w ramach promocji „Internet za darmo”,
c. środków z innych usług i promocji, które są sumowane ze środkami z wyżej wymienionych usług.
Więc, aby było mniej zawile polecam wyłączyć usługę "Za darmo w Orange", wówczas GB z promki "300 GB" i z zasileń będą w jednej puli, a ich przedłużenie z kasą główną będzie jasne i klarowne.
Nielimitowane połączenia do Orange można kupić odpłatnie za 9 zł na miesiąc.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2023, 12:00 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144172  autor: neotele
 24 lut 2023, 11:55
Cheetah00 pisze:Chciałbym przenieść numer z innej sieci do Orange Free i skorzystać z usługi Za Darmo w Orange. Ale zastanawiam się co z internetem. Wystarczyłoby mi dosłownie tylko kilka GB na rok.
Przenosząc numer do OFnK dostajesz konto + 2 GB - wszystko ważne rok.
Jeśli zrobisz jakiekolwiek doładowanie poprzez konto Mój Orange lub doładowania.orange.pl, to dostaniesz ekstra 10 GB.
Wszystkie te GB wpadną do tej samej puli i też będą ważne rok.
Zatem robiąc minimalne doładowanie za 5 zł otrzymasz 2,5 GB + 10 GB, co razem da Ci 14,5 GB ważne rok.

Choć nie wiem, jak się ma włączenie promocji Za Darmo w Orange do już posiadanych GB ważnych rok. Niech ktoś się tu wypowie.
 #1144174  autor: KC-KARLOS
 24 lut 2023, 12:02
neotele: włączenie usługi "Za darmo w Orange" powoduje skasowanie wszystkich zgromadzonych GB z przegrody "Bonus Internetowy za doładowania" uzyskanych z promocji i brak przyznawania GB po doładowaniu (za wyjątkiem 10 GB z zasilenia online + 12x po 25 GB w promce 300GB - one będą przyznawane ale już na wyzerowane saldo przegrody).
Podczas próby włączenia "darmówek" wysyłane jest ostrzeżenie w tej sprawie, mamy bodajże 15 minut na decyzję. Brak decyzji lub odpowiedź "nie" nie włączy darmówek do Orange.
Tak jak wspominałem post wyżej zalecam nie włączać "darmówek", tym bardziej, że zmienia też datę ważności kasy głównej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144176  autor: neotele
 24 lut 2023, 12:07
Karlos20 pisze:
24 lut 2023, 12:02
łączenie usługi "Za darmo w Orange" powoduje skasowanie wszystkich zgromadzonych GB z przegrody "Bonus Internetowy za doładowania.. (za wyjątkiem 10 GB z zasilenia online
Czyli w tym przypadku Cheetah00 miałby 10GB ważne rok (a może 12 GB) + darmówki w Orange?
Jeśli tak, to może mu to wystarczy.
Choć jeśli to kasowałoby ważność konta, to byłoby kiepsko.
 #1144179  autor: KC-KARLOS
 24 lut 2023, 12:21
neotele: nie byłbym tego taki pewien. Jeśli darmówki zostaną włączone, rozpoczynamy od nowa zbieranie GB z ich ważnością, zgodnie z nominałami doładowań w promocji +10GB online. GB z promocji "internet za darmo" po zasileniu nie otrzyma. Nie jestem pewien gdzie GB z promocji online lądują przy aktywnych darmówkach. Muszę się upewnić i wrócę z odpowiedzią.
Przypomnę, włączenie darmówek ustala 30-dniową ważność kasy głównej (Okres Aktywny) oraz 3 miesiące Okresu Pasywnego.

EDIT. GB lecą do przegrody "Bonus Internetowy za doładowania". Więc włączenie darmowek kasuje tą przegrodę, ale zasilenie online daje na tą przegrodę ponownie z nową ważnością, zgodną z nominałem zasilenia - więc 5 zł to 2 dni.

Uwaga - ciekawe: "więcej czasu na internet" przy aktywnych darmówkach działa. Środki ważne 2 dni za 3 zł wydłużyłem o 7 dni. Więc przedłużenie na rok będzie kosztować 29 zł. Przypominam, darmówki nie dają GB otrzymywanych z doładowań.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144186  autor: neotele
 24 lut 2023, 13:37
Karlos20 pisze:włączenie darmówek ustala 30-dniową ważność kasy głównej (Okres Aktywny)
W takim razie, zakładając, że ma być względnie tanio, włączanie promocji "Za darmo w Orange" nie opłaca się.
Przy numerze przeniesionym:
- po aktywacji tej promocji, będzie trzeba doładować za 200 zł +30 zł :oops: , aby korzystać przez rok z konta (otrzymując po drodze GB),
- natomiast bez tej promocji będziemy mieć RWK +2GB za przeniesienie, a doładowując za 5zł i uruchamiając promocję 300GB (do końca marca) będziemy łącznie dysponować 39,5 GB przez rok, a rozmowy w Orange będą kosztować 108 zł za rok (=12x9zł), czyli znacznie taniej :wink:
 #1144187  autor: KC-KARLOS
 24 lut 2023, 13:47
neotele: przy aktywnych darmówkach zasilamy się 6x po 5 zł - otrzymamy 60 GB neta, a następnie wbijamy kod *101*365# dzięki czemu mamy:
> No-limit na rozmowy i SMSy do Orange (do końca Okresu Aktywnego, który wydłużyliśmy)
> 1 zł z pozostałych zasileń po wykupieniu usługi RWK kasy i GB bonusowych za 29 - również ważne rok czasu
> 60 GB wydłużone o rok z 2 dni, które można uzupełnić 12x po 25 GB przez rok pod warunkiem zasilenia co miesiąc za 5 zł drogą online.

W przypadku MNP fakt dostajemy RWK kasy i 2 GB, ale gdy włączymy darmówki do Orange tracimy nabytą ważność kasy (skróci się do 30 dni) i te 2 GB stracimy i musimy zasileniami ponownie zbierać GB.

Wniosek: jeśli komuś zależy na większej ilości internetu na dłuższy czas: to nie włączajmy darmówek do Orange, aby nie blokowały bonusów za zasilenia. Albo robimy manewr MNP do Orange i oszczędzamy 29, a obecnie już aktywne numery zasilamy 6x po 5 zł i włączamy RWK kasy i GB. I zyskamy więcej neta (do 75 GB) nie wliczając promki 300GB.

I jeszcze coś: promka "300GB" jest teraz ważna do końca maja 2023.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144192  autor: Cheetah00
 24 lut 2023, 18:15
Dzięki wszystkim za odpowiedzi i Karlos20 za przeprowadzenie eksperymentu.
Nie zauważyłem, że 10GB za doładowanie to osobna promocja niż "Internet za darmo" i faktycznie jej regulamin nie wyklucza się z ZDwO. Jednak promocja "300GB przez rok" w punkcie 19. głosi:
Bonus wyklucza się z usługą „Za darmo w Orange”. Włączenie usługi powoduje przepadnięcie Bonusu.

Tak więc zamierzam pójść wg planu od Karlos20 z posta wyżej. Oprócz darmówki do Orange i internetu na rok, będę miał w razie potrzeby możliwość wykupienia za 1zł no-limit na dzień obecny i kolejny. Takie coś mi odpowiada. Dam znać w przyszłym tygodniu czy wszystko zadziałało.
 #1144198  autor: KC-KARLOS
 24 lut 2023, 19:49
Jeszcze coś: ciekawy patencik na przebywanie w okresie pasywnym. Warto się upewnić, czy nie mamy kasy zablokowanej. Jeśli nie, to migrujemy do taryfy Zawsze Bez Limitu a z niej wracamy do OFNK. Dzięki temu wróciłem do OA na 30 dni. Najłatwiej to zrobić poprzez komputerowe Mój Orange. Można też krótkim kodem *130*11# (migracja do ZBL), a powrót do OFNK odbywa się kodem *130*12#

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144219  autor: 3G
 24 lut 2023, 23:56
Przepraszam za wprowadzenie w błąd jeśli tak jest rzeczywiście. Możecie skasować mój poprzedni post.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1144330  autor: grzefik
 26 lut 2023, 19:45
Witam. Korzystam z OFnK wczoraj aktywowałem pakiet dniowka który jest ważny do końca dnia. W aplikacji oraz na stronie Orange mam możliwość wyłączenia pakietu oraz zwrotu środków. Użyłem tej opcji usługa została wyłaczona i środki 1 zł zostały zwrócone. Czy ta opcja działa też w innych pakietach tj tygodniowym miesięcznym lub rocznym w wersji jednorazowej?
 #1144472  autor: kazik20
 28 lut 2023, 14:47
Orange głosi że od dzisiaj 28.02 wprowadza kilka modyfikacji w najpopularniejszej ofercie bez limitu m.in. to dla starych klientów:
Usługa „Rozmowy i SMS-y bez limitu + pakiet GB” za 25 zł na 31 dni w wersji jednorazowej nie będzie już możliwa do włączenia SMS-em i krótkim kodem. Nadal pozostaje dostępna opcja cykliczna za 25 zł na 31 dni dla klientów, którzy dołączyli do oferty Orange na kartę przed 19 września 2019 roku.
Źródło: https://biuroprasowe.orange.pl

i teraz tak: Nie widze tego pakietu wogóle w nowym MO przez www, a w starym MO (www) jeszcze jest do aktywacji w wersji jednoraz. i cykl. Karta nastoletnia. O co kaman? To jest dostępny czy już nie? Chyba tylko dostępny dla utrzymujących go od dawna, tak jak przelewy sms. Cóż jeśli to prawda umarła kolejna fajna opcja. :x
  • Strona 328 z 527
  • 1
  • 326
  • 327
  • 328
  • 329
  • 330
  • 527
  • 1
  • 326
  • 327
  • 328
  • 329
  • 330
  • 527