DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 101 z 128
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 128
 #1144923  autor: KC-KARLOS
 06 mar 2023, 19:52
Jutro będą nowe cenniki bez Passów (z wyjątkiem Social Pass, który pozostaje w ofercie).
Jeśli się coś pojawi, to dadzą znać i będzie to na warunkach promocyjnych, a nie cennikowych, jak to było dotychczas z Music, Video lub Game Pass.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144933  autor: dawidb3
 06 mar 2023, 21:47
Remington pisze:
24 lut 2023, 08:16
Wraz ze znajomym posiadającym Flexa zrobiłem drobny „audyt” bezpieczeństwa procesów w ich aplikacji.

Wniosek - nigdy w życiu nie przeniósłbym tam głównego numeru. Oto dlaczego.

Zakładając, że ktoś przechwyci nasz login i hasło do aplikacji, albo dojdzie do ich wycieku z Orange (czego też nie można wykluczyć), wówczas:
1. bez autoryzacji wyrobi sobie dodatkową kartę SIM i będzie odbierać nasze rozmowy i SMSy, a Orange nawet nas o tym fakcie nie poinformuje
2. bez autoryzacji dezaktywuje nam kartę SIM i może wyrobić nową w jej miejsce
3. bez autoryzacji zmieni adres email na własny
4. wykonując łącznie punkty 2 i 3 pozbawi nas całkowicie dostępu do aplikacji i zarządzania numerem
5. jeśli będzie „tylko” złośliwy to bez naszej zgody zmieni nam numer, czego pewnie już nie odkręcimy
6. „złośliwiec” może też dokonać masowego zakupu drogich pakietów np. roamingowych obciążając naszą kartę (tu jeszcze można liczyć na chargeback) lub przedpłacone saldo BLIK (a tu już nie)

Punkty 1-4 ułatwią mu przejęcie kontroli nad naszym kontem bankowym.

Jak dla mnie Flex w obecnym wydaniu jest jak amatorski start-up zapewniający fajne ficzery i ZERO BEZPIECZEŃSTWA, bo krytyczne procesy nie wymagają autoryzacji. Tak istotne zmiany nie mogą opierać się jedynie na uwierzytelnieniu i to jednoetapowym. Samo uwierzytelnienie (tym bardziej jednoetapowe - groźny przeżytek tam gdzie wchodzi w grę bezpieczeństwo) powinno dawać tylko pasywny dostęp, a wszelkie zmiany powinny wymagać autoryzacji.

Jeśli ktoś z Was udziela się na forum Nasz Orange, to nie mam nic przeciwko by zacytował tam powyższe wnioski.
Mam chęć przejść dwoma głównymi numerami na flex dla firm ale ta wiadomość bardzo niepokoi.
Czy naprawdę jest tak źle? Nie ma możliwości zabezpieczenia aplikacji, logowania np z wykorzystaniem google authenticator bądź coś innego?
 #1144934  autor: Remington
 06 mar 2023, 22:04
Niestety, na razie wszystkie moje wnioski są aktualne.

Nikt nie zdecydował się opublikować ich na forum Orange, więc poprosiłem redaktorów Telepolis o przyjrzenie się sprawie. Może będzie jakiś ciąg dalszy.

Jeśli te problemy zostaną usunięte to poważnie myślę o przeniesieniu się do Flexa.

O ile odpowiedź Orange nie okaże się niedasizmem, bajką o tym jak baza jest super zabezpieczona itd itp. Wyzwaniem jest przecież metoda autoryzacji - mail to minimum, ale nie każdy podał im maila, bo niektórzy (może nawet większość) logują się samym numerem telefonu.

Ja bym to widział tak:
- logowanie - do rozważenia czy dodawać drugi etap, ewentualnie dla chętnych SMS lub coś a’la Authenticator
- autoryzacja - kod wysyłany SMS-em, alternatywnie (szczególnie jeśli mamy nieaktywny nr) mailem

Da się, trzeba tylko chcieć i móc czyli mieć na to budżet. Pożyjemy, zobaczymy.
 #1144938  autor: KC-KARLOS
 06 mar 2023, 22:30
Nieoficjalne info!
Od 7 marca nielimitowany net w Orange Flex - od planu za 35 zł. Brak info w jakiej będzie prędkości.
Tylko tyle wiem :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144952  autor: IC_Current
 07 mar 2023, 06:07
@dawidb3
Są cztery a nie dwie metody logowania jak pisał Remington
1. SMS
2. Autologowanie gdy mamy aktywne dane komórkowe i jesteśmy w sieci
3. E- mail
4. Google/Facebook
Ogólnie można nie korzystać z e-maila a zalogować się (i utworzyć konto) poprzez Google. Wtedy masz opcje logowania przez SMS albo kontem Google gdzie jest 2FA. Dopóki nie wykonasz procedury resetowania hasła przypisanego do e-mail to opcja nr 3 będzie nieaktywna a Ty będziesz miał tylko opcje 1 i 4. Oczywiście opcji nr 2 nie aktywujemy w aplikacji.
 #1144953  autor: dawidb3
 07 mar 2023, 06:42
Dzięki za wiadomości wyjaśniające.
Czekam na nowe oferty we flexie i pewnie będę dołączał bo nie bardzo widzę konkurencyjną ofertę. Oczywiście dodam kartę do automatycznego doładowania - dotychczas byłem w abonamencie.
Abo od Orange już nie chcę ze względu na wymuszanie nowych "obowiązków" co do konieczności logowania się raz w miesiącu do apki w celu pobrania zniżki.
Ostatnie pytanie mam. W tej chwili po zakończonym abonamencie mam dwie karty w OFnK zarejestrowane na firmę.
Aby skorzystać z 3 miesiące za 1 zł muszę przenieść do innej sieci na chwilę numery? Gdzie najprościej polecacie? Oraz czy promocja obejmie oba moje numeru czy tylko jeden? Jak jeden to zastanowię się czy jest sens dla kilkudziesięciu złotych "ryzykować" z przenoszeniem, doładowaniem itd.
 #1144962  autor: KC-KARLOS
 07 mar 2023, 08:15
I wszystko jasne. Mamy prawdziwie nielimitowany net w Orange Flex. Wytłumaczę to najprościej jak się da, bo pakiet jest skomplikowany.
Oferta jest dostępna od planu za 35 zł na określony czas (nie odnawia się samemu). W szczegółach:
> no-limit neta na 7 dni za 15 zł w planach 35 i 50
> no-limit neta na 30 dni ZA DARMO w planie najwyższym 80
> no-limit neta na 30 dni w Planie 35 kosztuje 45 zł, a w Planie 50 dopłacamy 30 zł.
W czasie działania usługi nie są zjadanie GB z jakiegokolwiek salda internetowego (Passy, Promo GB, Cykliczne Promo GB, GB podstawowe i otrzymane). Można mieć aktywny w danym momencie tylko jeden wariant usługi.
Opcja działa na każdej karcie-klonie, którą mamy aktywną (wiecie co to oznacza? Oferta głosowa abonamentowa od T-Mobile z netem no-limit...)
Operator zastrzega sobie prawo do modyfikacji oferty, powiadomią nas o tym na 7 dni do przodu.
Regulamin >> https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... fa9400.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144963  autor: iphoneski
 07 mar 2023, 08:24
Podoba mi się ta opcja na 7 dni - na wyjazd super. Ale mogliby po prostu w planie za 30 zł dać ten pakiet w cenie 20 zł i zarobiliby tyle samo, a tak to trzeba zmienić plan, włączyć pakiet i po powrocie znowu zmienić plan - bezsensowna komplikacja.
 #1144964  autor: KC-KARLOS
 07 mar 2023, 08:29
iphoneski: próbowali nie ułatwiać zadania, ale można to ogarnąć, aby na cały miesiąc było bez ekstra kosztów (zmiana planu z niższego na wyższy).
Ja tylko powiem jedno - w T-Mobile już mogą się bać, mają mocnego konkurenta.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2023, 08:29 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144966  autor: iphoneski
 07 mar 2023, 08:33
@Karlos20
T-M niczego nie musi się bać. Flex to margines sprzedaży - ponad 60% klientów ma abonamenty na 2 lata z telefonem za złotówkę i szybko się to nie zmieni.
Mnie bardziej zastanawia jak to wpłynie na sieć pomarańczowych. Nie bez powodu T-M ogranicza net domowy terytorialnie, a w ofertach mobilnych nie można wkładać kart do routerów. Gdy nie było ograniczeń sieć im klękała w wielu lokalizacjach, a Orange ma jednak znacznie większy ruch na sieci.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2023, 08:40 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1144968  autor: KC-KARLOS
 07 mar 2023, 08:43
iphoneski: co do oferty: ma się bać, bo są sposoby, aby za usługę zapłacić jak najmniej i nie wiążesz się umową. W T najkrótsza umowa to 6 miesięcy.
Zobaczymy jak to wpłynie na działanie sieci.

Jest już aktualizacja apki Flex na iOS - jej wygląd się dość mocno zmienił.

dawidb3: można ustawić cykliczne przekazywanie GB. Samemu to robisz w apce.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144970  autor: KC-KARLOS
 07 mar 2023, 08:47
surface123: niekoniecznie. Można to mieć już od 15 zł (zmiana planu).
Specjalnie zrobili brak odnowień usługi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144972  autor: iphoneski
 07 mar 2023, 08:53
Karlos20 pisze:
07 mar 2023, 08:43
są sposoby, aby za usługę zapłacić jak najmniej i nie wiążesz się umową.
Tylko, że te sposoby niemal nikogo nie interesują. Kowalski po ośmiu godzinach roboty jest zmęczony i głodny, więc idzie do salonu i chce komórki dla całej rodziny, a przy okazji kupi światłowód i telewizję. Kombinowanie dla 5 zł interesuje garstkę bywalców tego forum i posiadaczy Peppera - reszta ma na to wygrzane. Dlatego ta oferta może być korzystniejsza, a mimo to T-M wygra.
  • Strona 101 z 128
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 128
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 128