DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 342 z 543
  • 1
  • 340
  • 341
  • 342
  • 343
  • 344
  • 543
 #1148296  autor: 3G
 21 kwie 2023, 18:12
To nie jest to samo konto.
Oddzielnie GB z doładowań, oddzielnie z pakietów. Przedłużanie też oddzielnie.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1148298  autor: KC-KARLOS
 21 kwie 2023, 18:14
NokiaFan86:
a) Nie, tylko saldo "bonus internetowy za doładowania" i kasę główną.
b) Co to znaczy "z normalnych pakietów"? Oferta jest rozbudowana. Masz 4 przegrody na które gromadzisz neta:
1. Saldo promocyjnych GB - np. "GB za Gole" - rzadko używane,
2. Bonus internetowy za doładowania (GB z zasileń w OFNK, 12x po 25 GB co miesiąc, 100 GB na 31 dni dla nowych numerów w Mój Orange, promka specjalna 20 GB na 20 dni w MO do 30.04.2023),
3. Saldo "Internet bez limitu" - trafiają tam GB z Elastycznych Pakietów Internetowych,
4. Saldo Internet - trafiają tam GB z usług no-limit oraz GB z promocji 1200 / 2400 GB.
Sprecyzuj, o które GB chodzi, to odpowiesz sobie na pytanie z podpunktu b).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1148306  autor: babciagienia1p
 21 kwie 2023, 18:43
Karlos20 pisze:
21 kwie 2023, 18:14
...2. Bonus internetowy za doładowania (GB z zasileń w OFNK, 12x po 25 GB co miesiąc, 100 GB na 31 dni dla nowych numerów w Mój Orange, promka specjalna 20 GB na 20 dni w MO do 30.04.2023)...

100 GB dla nowych też wpada do tej przegrody? Coś się zmieniło? Wcześniej, chyba, wpadało gdzieś indziej.
 #1148363  autor: rsig
 22 kwie 2023, 13:42
Jak to jest z przedłużaniem ważności pakietów, bonusów, itp jeśli nie dokonujemy tego w ostatni dzień? Np. mam jeszcze 10 dni ważności bonusu za doładowanie i płacę 7 zł za przedłużenie o miesiąc. Wtedy przedłuży się o miesiąc czy o miesiąc plus te 10 dni?
 #1148367  autor: zulu144dwa
 22 kwie 2023, 13:51
biala1991 pisze:
20 kwie 2023, 09:31
...
Zamrożenie NL działa fajnie ale...
Czyli utrzymanie i korzystanie z GB w cyklicznym NL rocznie może kosztować mniej niż utrzymanie i korzystanie z bonusowych GB z doładowań.
Zwykłe KWR za 9 zł. Co 30-31 dni NL za 1 zł. Co drugi dzień wciśnięcie guzika przywracającego GB w NL, gdy zamrożone. Aż nie chce Mi się wierzyć, że takie coś zadziała. Jak ma się ponad 7TB w NL to trochę strach sprawdzać.

rsig:
W zasadzie jest kumulacja czasu (10+31)
Wyjątek: jak konto złotówkowe będzie w stanie pasywnym to nie będzie kumulacji.
Przy zwykłych bonusach za doładowanie konto złotówkowe jest dłużej w stanie aktywnym niż GB za doładowanie.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1148399  autor: biala1991
 23 kwie 2023, 05:55
zulu144dwa pisze:
22 kwie 2023, 13:51
biala1991 pisze:
20 kwie 2023, 09:31
...
Zamrożenie NL działa fajnie ale...
Czyli utrzymanie i korzystanie z GB w cyklicznym NL rocznie może kosztować mniej niż utrzymanie i korzystanie z bonusowych GB z doładowań.
Pisałam tylko o możliwości przechowania zawieszonego NL, jak to jest z korzystaniem nie wiem, bo najpierw schodzi bonus za doładowanie więc nie ma jak sprawdzić.


Generalnie przesłaniem mojego posta było szokujące odkrycie :D że Orange jako jedyna sieć z W4 uniemożliwia doładowanie konta dowolną "nierówną" kwotą, np 31zł. To wyjątkowo cwaniackie zagranie, podnieść cenę podstawowego NL z 30zł na 31zł, teoretycznie o złotówkę a w praktyce o 5zł, bo żeby ten pakiet zakupić trzeba doładować za 35zł.
Jednak ambasador marki Orange na tym forum ignoruje ten bulwersujący fakt, że na stronie doładowań Orange nie ma możliwości zasilenia wybraną kwotą o wartości usługi, którą chcemy aktywować, co jest standardem w innych sieciach :D
 #1148404  autor: 3G
 23 kwie 2023, 08:33
Ze zdumieniem zauważyłem, że można korzystać ze zgromadzonych GB z doładowań po wygaśnięciu połączeń wychodzących. To jest norma czy błąd w systemie? Jeśli norma to na upartego można by nawet ładować piątkami co kilka dni, a nie co 2. Aby tylko zmieścić się w 7 (?) dniach Gwarancji Zwrotu.

@biala1991: A nie możesz ładować normalnie za 30 i raz na 5 miesięcy dodatkowo za 5 zł?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1148407  autor: biala1991
 23 kwie 2023, 09:21
3G pisze:
23 kwie 2023, 08:33
@biala1991: A nie możesz ładować normalnie za 30 i raz na 5 miesięcy dodatkowo za 5 zł?
Ja na codzień używam numeru ze starym NL za 25zł, chodzi o kartę, na której tego pakietu włączyć się nie da, korzystam z niej okazjonalnie aktywując np. NL za 31zł i wtedy muszę wydać 35zł, po to, żeby Orange mogło sobie potem pobrać 4zł za brak aktywności :D Gdybym mogła doładować za 31zł tej sytuacji by nie było.
To samo jest przy aktywacji RWK za 9zł czy 29zł, ładuję za 10 albo 30zł, odkładam kartę do szuflady a Orange ją czyści i chyba taki jest cel pozbawienia klienta możliwości doładowania dowolną kwotą :D
 #1148428  autor: zulu144dwa
 23 kwie 2023, 12:38
3G: Trochę mylisz pojęcia.
Jak już mowa w tym stanie o jakieś gwarancji zwrotu, to o gwarancji zwrotu zablokowanych złotówek bo GB są ważne = nie są zablokowane.
Konto pasywne złotówkowe pozwala na korzystanie z GB z doładowań jak konto z GB jest ważne. Praktycznie przy promocji 300GB zapewniamy ważność konta tylko w dniu przyznania kolejnej paczki 25 GB i możemy korzystać z GB z doładowań przez 31 dni. Przy kwietniowym bonusie 20GB na 20 dni konto złotówkowe musi być ważne tylko w dniu aktywacji bonusu.


biala1991: Jak nie interesuje Cię bonus za doładowanie to przy doładowaniu wybierasz Usługę bez limitu i cała kwota doładowania od razu idzie na zakup usługi.
Aby utrzymać nr w stanie pasywnym=tylko do odbierania połączeń wystarczy co 365 dni doładować za 5 zł.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1148434  autor: 3G
 23 kwie 2023, 13:15
Nic nie mylę. Przecież ja nic nie pisałem o zablokowanych GB.
Za to niektórzy nie odróżniają słowa "jakieś" zamiast "jakiejś". Ta "jakaś" Gwarancja Zwrotu jest niezbędna by środki z konta nie przepadły.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1148437  autor: zulu144dwa
 23 kwie 2023, 13:41
3G:
zdanie:
Jeśli norma to na upartego można by nawet ładować piątkami co kilka dni, a nie co 2. Aby tylko zmieścić się w 7 (?) dniach Gwarancji Zwrotu.
Sugeruje, ze mowa gwarancji o zwrotu GB, które są i tak aktywne, aby z nich korzystać.

Złotówki w stanie pasywnym mogą być i prawie rok po jednorazowym doładowaniu za 5 zł. Wysyłając raz na miesiąc odpowiedni SMS nawet w stanie pasywnym zapewnimy aktywność i brak poboru 5 zł. Korzystanie z netu tez zapewnia brak poboru 5 zł.
Wykupując pod koniec okresu pasywnego NL za 1 zł zapewnimy darmowa gwarancję zwrotu złotówek (po koszcie NL) - nawet 300 zł zablokowanych przez ponad 300 dni. Dopiero po wykupieniu NL doładowujemy, bo doładowanie po ponad 7 dniach pasywnego konta zabiera 10% przywróconych zł a nie wszystkie zł.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1148438  autor: biala1991
 23 kwie 2023, 14:36
zulu144dwa pisze:
23 kwie 2023, 12:38
biala1991: Jak nie interesuje Cię bonus za doładowanie to przy doładowaniu wybierasz Usługę bez limitu i cała kwota doładowania od razu idzie na zakup usługi.
Aby utrzymać nr w stanie pasywnym=tylko do odbierania połączeń wystarczy co 365 dni doładować za 5 zł.
Dzięki za pomoc ale zmiana taryfy nie wchodzi w grę, bo wykupiłam już RWK we Free. Wtedy właśnie zwróciłam uwagę na ten szokujący fakt :D chciałam doładować dokładnie 9zł i nie było takiej opcji chociaż w pozostałych sieciach to standard. Podobny problem dotyczy wielu usług, NL za 31zł, Pakiet 200min/200sms za 14zł, to niepojęte że Orange jako jedyny operator uniemożliwia doładowanie dowolną kwotą :)
 #1148439  autor: rsig
 23 kwie 2023, 15:35
zulu144dwa pisze:
23 kwie 2023, 12:38
Konto pasywne złotówkowe pozwala na korzystanie z GB z doładowań jak konto z GB jest ważne. Praktycznie przy promocji 300GB zapewniamy ważność konta tylko w dniu przyznania kolejnej paczki 25 GB i możemy korzystać z GB z doładowań przez 31 dni. Przy kwietniowym bonusie 20GB na 20 dni konto złotówkowe musi być ważne tylko w dniu aktywacji bonusu.
Rzadko czytam regulaminy, ale zwykle pisze w nich że jeśli ważność konta (połączeń wychodzących) skończy się wcześniej niż ważność pakietu to pakiet się dezaktywuje, a aktywuje ponownie dopiero gdy odblokujemy połączenia wychodzące. Widać w Orange jest inaczej.
biala1991 pisze:
23 kwie 2023, 14:36
Wtedy właśnie zwróciłam uwagę na ten szokujący fakt :D chciałam doładować dokładnie 9zł i nie było takiej opcji chociaż w pozostałych sieciach to standard. Podobny problem dotyczy wielu usług, NL za 31zł, Pakiet 200min/200sms za 14zł, to niepojęte że Orange jako jedyny operator uniemożliwia doładowanie dowolną kwotą :)
Ładuj konto przez apkę bankową, zwykle umożliwiają zasilenie dowolną kwotą w zakresie od 5 do bodajże 300 zł.
Jak już się czepiać doładowań w Orange to w innym miejscu. Swoją podstawową kartę (Play) i testowe leżaki pozostałych operatorów zawsze zasilałem apką. Ale ostatnio chciałem zasilić kartę Orange przez Mój Orange, bo dodają extra 10 GB do standardowego bonusu za doładowanie. Ponieważ crapware operatorów nie znoszę i używam tylko gdy muszę to chciałem użyć wersji www Mój Orange. Zalogowałem się, a tu mnie przeniosło na wogóle oddzielną stronę (doladowania.orange.pl), gdzie trzeba było wpisać swój numer telefonu (którego nie pamiętam, to leżak czasem używany do testów lub promek) oraz email (ten oczywiście pamiętam, ale nie po to loguję się do MO żeby go wpisywać jeszcze raz). Zobaczyłem że na doladowania.orange.pl jest też opcja logowania, ale próba logowania danymi z MO nie powiodła się (już nie pamiętam co się wyświetliło, chyba coś o jakiejś dodatkowej aktywacji). No i nie było wyjścia, musiałem użyć MO na komórce, tam na szczęście nie trzeba było nic wpisywać.
 #1148443  autor: 3G
 23 kwie 2023, 16:01
Dla mnie to jest dziwne, że można korzystać z netu kiedy wygasły połączenia wychodzące. Nigdy w żadnej sieci tak nie miałem, dlatego Orange jest dla mnie zaskoczeniem. Jakoś nie widzę tego trzymania środków przez rok, po co w ogóle, a tym bardziej przez rok jeśli operator daje 7 dni na zwrot środków:
"Doładowanie, o którym mowa w pkt 5 musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia, w którym Abonent przeszedł z okresu aktywnego do pasywnego."

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1148445  autor: zulu144dwa
 23 kwie 2023, 16:03
rsig: W Orange jest lepiej niż gdzie indziej bo zakup dowolnej usługi=pakietu ustawia z reguły jeszcze dłuższą ważność konta złotówkowego.
Wyjątkiem są promocje, które nie ustawiają ważności konta złotówkowego. Dla przegródki z GB za doładowania: promocja 300GB, kwietniowa 20Gb na 20 dni, promocja 100GB za pierwsze skorzystanie z MO. te promocję nie kupujesz a otrzymujesz po spełnieniu ustalonych warunków bez pobierania złotówek z konta.

3G : Cennik usługi OFNK . Punkt w tabelce: Odblokowanie środków na koncie Głownym z uwagami 17.
Regulaminy NL z MMSami cykliczne i jednorazowe w punkcie dotyczącym możliwości uruchomienia NL bezpłatnym SMSem z zablokowanych złotówek.
Tylko domyślam się, że powołujesz się na regulamin Nowa Gwarancji Zwrotu, który jest napisany w taki sposób, że może wprowadzać w błąd.
Cennik OFNK jest najważniejszy.
Szczegółowe własności obowiązujących usług też są ważne.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2023, 16:34 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 1 raz.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1148446  autor: biala1991
 23 kwie 2023, 16:18
rsig pisze:
23 kwie 2023, 15:35
Ładuj konto przez apkę bankową, zwykle umożliwiają zasilenie dowolną kwotą w zakresie od 5 do bodajże 300 zł.
W apce jest dokładnie to samo, też nie da się doładować dowolną kwotą. Pisząc dowolną mam na myśli nie wybraną wielokrotność 5zł, które proponuje Orange tylko nierówną kwotę typu 31zł.


rsig pisze:
23 kwie 2023, 15:35
Jak już się czepiać doładowań w Orange to w innym miejscu. Swoją podstawową kartę (Play) i testowe leżaki pozostałych operatorów zawsze zasilałem apką. Ale ostatnio chciałem zasilić kartę Orange przez Mój Orange, bo dodają extra 10 GB do standardowego bonusu za doładowanie. Ponieważ crapware operatorów nie znoszę i używam tylko gdy muszę to chciałem użyć wersji www Mój Orange. Zalogowałem się, a tu mnie przeniosło na wogóle oddzielną stronę (doladowania.orange.pl), gdzie trzeba było wpisać swój numer telefonu (którego nie pamiętam, to leżak czasem używany do testów lub promek) oraz email (ten oczywiście pamiętam, ale nie po to loguję się do MO żeby go wpisywać jeszcze raz). Zobaczyłem że na doladowania.orange.pl jest też opcja logowania, ale próba logowania danymi z MO nie powiodła się (już nie pamiętam co się wyświetliło, chyba coś o jakiejś dodatkowej aktywacji).
W MO przez www kiedyś miałam podobnie, mimo zalogowania musiałam z palca wpisywać numer i maila ale po którejś z licznych przerw serwisowych naprawili to, widać nie u wszystkich.

Na stronie doładowań trzeba się oddzielnie rejestrować, logowanie danymi z MO nie działa.
  • Strona 342 z 543
  • 1
  • 340
  • 341
  • 342
  • 343
  • 344
  • 543
  • 1
  • 340
  • 341
  • 342
  • 343
  • 344
  • 543