DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 360 z 417
  • 1
  • 358
  • 359
  • 360
  • 361
  • 362
  • 417
 #1148343  autor: babciagienia1p
 22 kwie 2023, 10:48
Dzisiejszy przekaz dnia: Nie ma żadnej awarii, są chwilowe problemy techniczne.
Hmmm... Jak to rozumieć? Wajchowy choruje, strajkuje albo zwolnił się z roboty?

Wrzuciłam przekaz dnia do AI. Zwróciła: Jak osiągniemy target czyszczenia zachomikowanych bonusów, wyznaczony przez konieczne do rozwiązania rezerwy bilansowe, wszystko będzie jak wcześniej.
 #1148344  autor: blacQ1
 22 kwie 2023, 10:59
Z tego co pamiętam parę lat temu też były takie problemy czyli jak ktoś wysłał smsa to nic nie było tylko trzeba było albo dzwonić albo dzwonić i dobrego odtrzekać parę godzin konsultant albo aktywował pakiet albo nie aktywował pakietu
 #1148345  autor: AgnieszkaMalkowska
 22 kwie 2023, 11:06
babciagienia1p pisze:
22 kwie 2023, 10:48
Dzisiejszy przekaz dnia: Nie ma żadnej awarii, są chwilowe problemy techniczne.
Hmmm... Jak to rozumieć? Wajchowy choruje, strajkuje albo zwolnił się z roboty?

Wrzuciłam przekaz dnia do AI. Zwróciła: Jak osiągniemy target czyszczenia zachomikowanych bonusów, wyznaczony przez konieczne do rozwiązania rezerwy bilansowe, wszystko będzie jak wcześniej.
Może ma to związek z ostatnimi problemami? Od ponad miesiąca często było słynne: "przepraszamy, operator nie aktywował pakietu" a po kilku próbach poszło.
Raczej wątpię aby ta taryfa i te kody były tak używane aby Play widział interes w takim kombinowaniu z zerowaniem zwłaszcza że infolinia/czat aktywuje kody bez problemu więc ten co chomikuje i tak sobie przedłuży, da się też przedłużyć kupując pakiet za 3 zł miesięcznie. Przecież klienci FM a zwłaszcza tacy korzystający z tych kodów jak my to promil promila klientów Playa. A gadanie jak tam wyżej że ktoś na 15 kartach wklepuje kody (ciekawe czy ma 7-8 telefonów dual sim czy 3 razy w tygodniu żongluje tyloma kartami) to zakrawa na groteskę. :lol:
blacQ1 pisze:
22 kwie 2023, 10:59
Z tego co pamiętam parę lat temu też były takie problemy czyli jak ktoś wysłał smsa to nic nie było tylko trzeba było albo dzwonić albo dzwonić i dobrego odtrzekać parę godzin konsultant albo aktywował pakiet albo nie aktywował pakietu
Teraz konsultanci ani na infolinii ani na czacie problemów nie robią i nie każą czekać więc chyba wiedzą że kody nie wchodzą. Dzisiaj napisałam na czacie to babka aktywowała mi 50MB na dwóch numerach i nawet o kod z gazety nie pytała. :lol: Ale ogólnie to wczoraj na infolinii z krótkim oczekiwaniem i wybieraniem tematu rozmowy poszło szybciej niż dzisiaj przez czat.
 #1148353  autor: blacQ1
 22 kwie 2023, 12:15
Ja tego nie rozumiem jak można wyłączyć wysyłanie smsów tak aby nie przychodziły smsy zwrotne jak np benefit nie mogę pojąć , nie miści mi się to w głowie
 #1148354  autor: Zygzuso
 22 kwie 2023, 12:36
blacQ1 pisze:
22 kwie 2023, 12:15
Ja tego nie rozumiem jak można wyłączyć wysyłanie smsów tak aby nie przychodziły smsy zwrotne jak np benefit nie mogę pojąć , nie miści mi się to w głowie
Być może grubsza kwestia przeprogramowania, bo od kilku tygodni te kody wywalały seriami błędy.
Nadal nic nie wbijało od północy i dziś czat z julia załatwił to w minutę.
PS, nic nie przychodzi na sms, tylko pod kodem *106# i w aplikacji play24 jest w porządku.
 #1148356  autor: Window
 22 kwie 2023, 12:41
Obrazek
Mi w play24 pojawiła się taka funkcja.
Jeśli chodzi o aktywację pakietów tylko raz ktoś mi włączył bez pytania o kod vouchera. Prawie zawsze o niego pytają
 #1148359  autor: KolaB
 22 kwie 2023, 13:03
Może ma to związek z ostatnimi problemami? Od ponad miesiąca często było słynne: "przepraszamy, operator nie aktywował pakietu" a po kilku próbach poszło.
Raczej wątpię aby ta taryfa i te kody były tak używane aby Play widział interes w takim kombinowaniu z zerowaniem zwłaszcza że infolinia/czat aktywuje kody bez problemu więc ten co chomikuje i tak sobie przedłuży, da się też przedłużyć kupując pakiet za 3 zł miesięcznie. Przecież klienci FM a zwłaszcza tacy korzystający z tych kodów jak my to promil promila klientów Playa. A gadanie jak tam wyżej że ktoś na 15 kartach wklepuje kody (ciekawe czy ma 7-8 telefonów dual sim czy 3 razy w tygodniu żongluje tyloma kartami) to zakrawa na groteskę. :lol:

Ja używam 8 kart, a zakładam, że nie jestem rekordzistą. To od ilu zaczyna się groteska? :shock:
 #1148362  autor: abrams
 22 kwie 2023, 13:39
babciagienia1p pisze:
22 kwie 2023, 04:25
Kod UDZV na 50 MB wysłany godzinę temu. Sytuacja jak wczoraj i przedwczoraj. Też trzeba będzie czekać w niepewności do późnego wieczora?
U mnie na wszystkich wysłane o 7:00 a o 9:00 powtórzone. Brak efektów, tylko potwierdzenie-raport, że esy dostarczone prawidłowo. Po odczekaniu 5h (bo wcześniej służbistki/ści odmawiają) dzwonię na BOK-FM czyli po 12-stej i wprowadzają. Z opisów widzę, że na czacie od razu przechodzi i to nawet kilka/naście numerów, na BOK-FM przećwiczyłem po 2 sztuki.
 #1148364  autor: abrams
 22 kwie 2023, 13:44
bolek2004 pisze:
22 kwie 2023, 09:50
Dla mnie sprawa jest prosta Play powinien się jasno określić co dalej i tyle, albo naprawić albo wycofać.
Wg mnie to Play prowadzi jakąś grę z Faktem, np. na wykazanie spadku zainteresowania taką ofertą i wymuszenia rozwiązania umowy przez Fakt, coś jakby powtórka z RBM.
 #1148365  autor: NokiaFan86
 22 kwie 2023, 13:44
AgnieszkaMalkowska pisze:
22 kwie 2023, 11:06
A gadanie jak tam wyżej że ktoś na 15 kartach wklepuje kody (ciekawe czy ma 7-8 telefonów dual sim czy 3 razy w tygodniu żongluje tyloma kartami) to zakrawa na groteskę. :lol:
Oj żebyś się nie zdziwiła, ja obecnie na chodzie mam 8 fonów, z czego 4 to DS, a 4 Single SIM. :-D
 #1148369  autor: babciagienia1p
 22 kwie 2023, 14:03
AgnieszkaMalkowska pisze:
22 kwie 2023, 11:06
...
Raczej wątpię aby ta taryfa i te kody były tak używane aby Play widział interes w takim kombinowaniu z zerowaniem...

Raczej nie odbywa się to na poziomie Playa.

W rachunkowości zarządczej jest takie pojęcie jak centrum kosztów. Jeśli trzeba upiększyć bilans, szuka się optymalizacji wszędzie, w każdym maciupeńkim centrum kosztów. I to migiem... Każde ogniwo łańcucha musi przynieść swoje oszczędności. Na poziomie bilansu księgowego, najprościej jest rozwiązać rezerwy. Aby je rozwiązać, należy zlikwidować potencjalne przyszłe koszty.

Ostatnio wyłożył się jeden z dwóch głównych szwajcarskich banków - Credit Suisse. Został przejęty, przy pomocy olbrzymich zapomóg państwa, przez drugiego szwajcarskiego monopolistę - UBS. Jest wielce prawdopodobne, że zostały zaostrzone warunki kredytowe dla kredytobiorców CS.

Gazeta Fakt należy do Ringier Axel Springer Polska, właścicielem RAS Polska jest Axel Springer SE, który razem z Ringier AG tworzą Ringier Axel Springer Media z siedzibą w Zürichu.
Pewnie większość finansowania była z Credit Suisse i UBS, a tam teraz zaostrzanie warunków kredytowania trwa w najlepsze. Kredytobiorcy, chcąc nie chcąc, muszo upiększać bilanse.
 #1148370  autor: Remington
 22 kwie 2023, 14:05
A gdzie związek z zerowaniem bonusów? Przecież to zwykły co-brand - Play dzieli się zyskiem z wydawcą, a nie gazeta płaci Playowi. Że Play teraz więcej zarobi i odpali partnerowi?
 #1148371  autor: babciagienia1p
 22 kwie 2023, 14:21
@Remington
Przeczytałeś całość? Czy tylko pobieżnie? W takim razie jeszcze raz. Korepetycje?

Na zsumowane bonusy trzeba zawiązać rezerwy księgowe (w bilansie), ponieważ w każdej chwili mogą być wykorzystane na rozmowy, SMS-y, transmisję danych, które mogą wygenerować potencjalne koszty. Rezerwy są zawiązywane, zgodnie z konserwatywnymi zasadami rachunkowości, według cen cennikowych.
Aby upiększyć bilans księgowy, na potrzeby przedstawienia u kredytodawcy, najłatwiej rozwiązać rezerwy. Wówczas poprawia się zysk księgowy. Kiedy można rozwiązać rezerwy? Wtedy kiedy znikną potencjalne koszty. Kiedy znikną potencjalne koszty? Jak nie będzie, określonej wartości, zsumowanych bonusów.
W strukturze olbrzymiego holdingu każdy jego element MUSI przynieść poprawę bilansu jak przychodzi Befehl.

Wiem, że zaraz odpowiesz, że to promile promili. Owszem, ale w dużej strukturze właśnie tak to działa.

------------Edycja_1-------------
@Remington
Dopisałeś w międzyczasie:
Remington pisze:
22 kwie 2023, 14:05
...Przecież to zwykły co-brand - Play dzieli się zyskiem z wydawcą, a nie gazeta płaci Playowi. Że Play teraz więcej zarobi i odpali partnerowi?

Skąd masz pewność, że Ringier Axel Springer Polska nie ponosi kosztów w związku z bezpłatnymi voucherami-bonusami dla czytelników? Może płacić Playowi za wykorzystane, bezpłatne, minuty, SMS-y, MB.

-------------Edycja_2------------
Może pierwszym krokiem były tylko przejściowe problemy z wysyłaniem SMS-ów. Trzeba było powtarzać wysyłkę. Problemy nie przyniosły efektów, bo uparte chomiki wysyłały SMS-y do skutku? To grubiej zrobimy.
 #1148374  autor: blacQ1
 22 kwie 2023, 16:40
To jeszcze nic mi bez mojej wiedzy konsultant jakiś uruchomił pakiet nielimitowane rozmowy smsy mb za 19.90 cykliczny pakiet dobrze że co jakiś czas zaglądam na konto , a i popatrzę sobie bo tak to by było nie zaciekawie
 #1148378  autor: AgnieszkaMalkowska
 22 kwie 2023, 17:02
KolaB pisze:
22 kwie 2023, 13:03
Ja używam 8 kart, a zakładam, że nie jestem rekordzistą. To od ilu zaczyna się groteska? :shock:
NokiaFan86 pisze:
22 kwie 2023, 13:44
Oj żebyś się nie zdziwiła, ja obecnie na chodzie mam 8 fonów, z czego 4 to DS, a 4 Single SIM. :-D
Groteską jest twierdzenie że operatora to interesuje i coś realnie kosztuje. Nawet jak wszyscy na tym forum byśmy używali po 15 kart Faktu z tymi kodami to i tak nie zmieni faktu że jest nas tutaj garstka w stosunku do ogólnej liczby abonentów Playa i nikt by tego realnie nie zauważył.

Play w najlepsze wywala kasę na produkcję starterów i ich dystrybucję po kraju które później są kupowane czasami tylko aby zużyć 100-200 GB promocyjnego internetu i lądują w koszu i cały czas im się to opłaca.

Mój wpis odnosił się do wypowiedzi z poprzedniej strony że niby obecne problemy są celowe bo cebulaki mają po 15 kart Faktu i nie kupują gazety tylko klepią na wszystkich numerach kody i przez to tak się dzieje.

Podobny cyrk był w 2014 z Aero2 gdzie wprowadzenie captchy było uzasadniane bzdurami o rzekomej olbrzymiej liczbie ludzi którzy ciągną na tym torrenty i też wielu głosiło że to prawda a jak było wiadomo. Jedyne o co chodziło to popsucie i tak wolnej darmowej wersji i wprowadzenie płatnych pakietów które bez captchy by się nie przyjęły. Przecież byli do tego stopnia bezczelni że w darmowym wprowadzili captchę i jednocześnie dali za 5 zł pakiet zdejmujący captchę i zostawiający zawrotne 0,5. :lol:
babciagienia1p pisze:
22 kwie 2023, 14:03
AgnieszkaMalkowska pisze:
22 kwie 2023, 11:06
...
Raczej wątpię aby ta taryfa i te kody były tak używane aby Play widział interes w takim kombinowaniu z zerowaniem...

Raczej nie odbywa się to na poziomie Playa.

W rachunkowości zarządczej jest takie pojęcie jak centrum kosztów. Jeśli trzeba upiększyć bilans, szuka się optymalizacji wszędzie, w każdym maciupeńkim centrum kosztów. I to migiem... Każde ogniwo łańcucha musi przynieść swoje oszczędności. Na poziomie bilansu księgowego, najprościej jest rozwiązać rezerwy. Aby je rozwiązać, należy zlikwidować potencjalne przyszłe koszty.

Ostatnio wyłożył się jeden z dwóch głównych szwajcarskich banków - Credit Suisse. Został przejęty, przy pomocy olbrzymich zapomóg państwa, przez drugiego szwajcarskiego monopolistę - UBS. Jest wielce prawdopodobne, że zostały zaostrzone warunki kredytowe dla kredytobiorców CS.

Gazeta Fakt należy do Ringier Axel Springer Polska, właścicielem RAS Polska jest Axel Springer SE, który razem z Ringier AG tworzą Ringier Axel Springer Media z siedzibą w Zürichu.
Pewnie większość finansowania była z Credit Suisse i UBS, a tam teraz zaostrzanie warunków kredytowania trwa w najlepsze. Kredytobiorcy, chcąc nie chcąc, muszo upiększać bilanse.
Ciekawa analiza tylko jakoś nie kupuję tego przez inne działania Play. Play w ostatnim roku nie miał problemu z wprowadzaniem niekorzystnych zmian w wielu swoich taryfach i zaoraniem RBM czego się nie spodziewałam bo raczej stawiałam że zaorają VM jak już. Tym samym jakby chcieli to tutaj też by zrobili zmiany jakie chcą albo zaorali taryfę a nie bawili się w takie podchody. Zwłaszcza że zgodnie z regulaminem benefity z kodów nie powinny się sumować więc wystarczy to "poprawić" aby tak było i "koszty" spadną solidnie bo nikt już nie naciuła setek minut i SMS.
Ale póki sam Play się nie wypowie to będziemy mogli tylko gdybać.
 #1148379  autor: Skyline
 22 kwie 2023, 17:09
Potwierdzam, cały dzień kody nie wchodzą (brak odpowiedzi).
Czat w apce dziś bez problemu załatwił sprawę w 2min.
 #1148382  autor: Remington
 22 kwie 2023, 17:46
babciagienia1p pisze:
22 kwie 2023, 14:21
Dopisałeś w międzyczasie:
Remington pisze:
22 kwie 2023, 14:05
...Przecież to zwykły co-brand - Play dzieli się zyskiem z wydawcą, a nie gazeta płaci Playowi. Że Play teraz więcej zarobi i odpali partnerowi?

Skąd masz pewność, że Ringier Axel Springer Polska nie ponosi kosztów w związku z bezpłatnymi voucherami-bonusami dla czytelników? Może płacić Playowi za wykorzystane, bezpłatne, minuty, SMS-y, MB.

Tego co przekreśliłem nie dopisałem - to było w oryginale.

Opieram się na moim doświadczeniu zawodowym - pracowałem przy wielu co-brandach i model był zawsze identyczny - właściciel brandu wystawiał fakturę temu, kto świadczył usługi na rzecz tego brandu. Fakturę nie za użytkowanie brandu, lecz na procent przychodu jaki usługodawca miał z tego co-brandu. Przychodu - nie dochodu, czyli tak czy siak za każdym razem znacznie większe ryzyko było po stronie usługodawcy.

Nie wierzę by FM był jakimś wyjątkiem.
 #1148383  autor: Zygzuso
 22 kwie 2023, 18:09
blacQ1 pisze:
22 kwie 2023, 16:40
To jeszcze nic mi bez mojej wiedzy konsultant jakiś uruchomił pakiet nielimitowane rozmowy smsy mb za 19.90 cykliczny pakiet dobrze że co jakiś czas zaglądam na konto , a i popatrzę sobie bo tak to by było nie zaciekawie
Klasyk, bez ściemy włączają dostępne pakiety w taryfie i to bez porozumienia, więc nie warto chomikować stanu konta. To jest taryfa play, a nie osobna sieć, zawsze to play decyduje co się tam dzieje, a fakt to tylko brandowanie.
  • Strona 360 z 417
  • 1
  • 358
  • 359
  • 360
  • 361
  • 362
  • 417
  • 1
  • 358
  • 359
  • 360
  • 361
  • 362
  • 417