DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 365 z 417
  • 1
  • 363
  • 364
  • 365
  • 366
  • 367
  • 417
 #1148685  autor: blacQ1
 26 kwie 2023, 09:48
Równie dobrze mógł bym wymyślić kod lub podać jakiś inny , zadzwonić na infolinię , lub na chcie poorosić o aktywację
 #1148689  autor: babciagienia1p
 26 kwie 2023, 10:28
lee pisze:
26 kwie 2023, 08:06
...skrajne ubustwo w Polsce wzrosło o 2,5% w ciągu kilku ostatnich lat do poziomu 6,5%?...

Masz rację. Szczególnie w kategorii intelektualnej, to zjawisko zatacza coraz szersze kręgi...
 #1148690  autor: Remington
 26 kwie 2023, 10:36
AgnieszkaMalkowska pisze:
26 kwie 2023, 09:20
Przecież to się nie wyklucza. Za 3zł mamy 50 minut/ 50 SMS i 250 MB a kodami dokładamy sobie do tego jeszcze 40minut/40sms i 200 MB. :wink:

Warte kolejne mniej niż 3 zł, bo ten pakiet można aktywować dowolną liczbę razy. Tak czy siak, aktywowanie 12 darmowych pakietów miesięcznie daje mniej niż 3 zł, więc uśredniając oszczędność zaledwie 25 groszy na każdą aktywację (jeśli ktoś wysyła wszystkie kody). Śmiem wątpić czy czas na to poświęcony jest wart tych oszczędności. Co innego jeśli to dla kogoś zabawa.
 #1148695  autor: AgnieszkaMalkowska
 26 kwie 2023, 10:51
Remington pisze:
26 kwie 2023, 10:36
Warte kolejne mniej niż 3 zł, bo ten pakiet można aktywować dowolną liczbę razy. Tak czy siak, aktywowanie 12 darmowych pakietów miesięcznie daje mniej niż 3 zł, więc uśredniając oszczędność zaledwie 25 groszy na każdą aktywację (jeśli ktoś wysyła wszystkie kody). Śmiem wątpić czy czas na to poświęcony jest wart tych oszczędności. Co innego jeśli to dla kogoś zabawa.
Tylko, że jest pakiet za 9zł dający 300 minut/ 300 sms i 300 MB.
Więc ogólnie aktywacja nawet dwóch pakietów za 3zł ma średni sens a aktywacja trzech to głupota.

Za 3 zł z kodami mamy 90 minut/ 90 SMS i 450MB Internetu więc dużo lepiej niż w takim Virgin gdzie będzie gołe 30/30/300.
Za to Internet w Virgin wyjdzie 1GB - 1zł i jak się parę GB zużywa to wychodzi opłacalniej. W Fakcie internet wychodzi drożej dlatego jednoznacznie nie da się powiedzieć co opłacalniejsze przy telefonie "po kosztach". Wszystko zależy od naszego zużycia internetu, jak ktoś wcale nie używa lub tylko do synchronizacji to Fakt bezkonkurencyjny.

Ciekawe jaka będzie przyszłość bo oferty Faktu i Virgin są zbyt podobne aby Play to raczej utrzymywał. Jakby w Fakcie zrobić Internet 1GB za 1 zł to Virgin można skasować. Za brand Virgin też muszą płacić.
 #1148698  autor: marcz123456
 26 kwie 2023, 11:09
Oni chyba wyłączyli "4949", bo wysłałem SMS z Virginia, i też bez odzewu. Sprawdził ktoś czy da się tam wysłać SMS z innej sieci?
 #1148699  autor: babciagienia1p
 26 kwie 2023, 11:15
AgnieszkaMalkowska pisze:
26 kwie 2023, 10:51
...Tylko, że jest pakiet za 9zł dający 300 minut/ 300 sms i 300 MB.
Więc ogólnie aktywacja nawet dwóch pakietów za 3zł ma średni sens a aktywacja trzech to głupota. Za 3 zł z kodami mamy 90 minut/ 90 SMS i 450MB Internetu więc dużo lepiej niż w takim Virgin gdzie będzie gołe 30/30/300...
...Ciekawe jaka będzie przyszłość bo oferty Faktu i Virgin są zbyt podobne aby Play to raczej utrzymywał. Jakby w Fakcie zrobić Internet 1GB za 1 zł to Virgin można skasować. Za brand Virgin też muszą płacić.

Znacznie bardziej efektywne są stare (droższe) pakiety, np. 100min/100SMS-ów/100MB za 9,- zł, ponieważ są przedłużalne i same przedłużają inne pakiety.
Nadal uważam, ze burza w szklance wody jest świadomie wywołana przez Fakt (RAS Polska), ale teraz zasiałaś mi wątpliwość...
Być może nowy zarząd Playa zorientował się, że wydanie 60,- mln PLN, przez stary zarząd, na zakup wyczyszczonego przez GP-O Virgin to lekka przesada. Coś zaczyna ich piec i próbują odsunąć na margines lepszą, z kodami, ofertę Faktu.
Zobaczymy 1 maja 2023...

-----------Edycja_1----------------------
marcz123456 pisze:
26 kwie 2023, 11:09
Oni chyba wyłączyli "4949", bo wysłałem SMS z Virginia, i też bez odzewu. Sprawdził ktoś czy da się tam wysłać SMS z innej sieci?

Z innych sieci zwraca nie da się wysłać lub błędny numer. Virgin nie mam. Numer jest wewnętrzny i test z innych sieci nic nie daje.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2023, 11:23 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1148701  autor: Vieslav
 26 kwie 2023, 11:23
Remington pisze:
26 kwie 2023, 07:25
Utrzymanie numeru w FM to koszt calych 5 zł rocznie. Kody dają mniej niż pakiet za 3 zł miesięcznie. Nie sądziłem, że są jeszcze aż tak biedni ludzie w naszym płynącym mlekiem i miodem kraju, gdzie cytryna dojrzewa.
Rozumiem, że to ironia? Tu nie chodzi o utrzymianie numeru, bo do tego jest jeszcze jedna nie wygaszona, zupełnie darmowa opcja. Jak masz takiego leżaka co ładujesz 5 zł na rok to klepiąc kody systematycznie można coś tam uzbierać. Nie muszę chyba Ci przypominać, bo jesteś na forum dużo dłużej niż ja, ale kiedyś były czasy, że ludzie się ze sobą spotykali i rozmawiali a nie napindalali przez telefon po 20 godzin na dobę. Kilka lat temu "wartość" tych kodów byla znacznie większa. Więc jak ktoś zbiera kilka lat rzeczy, to chyba nie uśmiecha mu się tego kasować bo na forum telepolis się z niego śmieją. Nie raz mi ta karta życie ratowała bo nazbierałem już kilka GB. Przez kilka lat nie wydawałem na telefon więcej niż 20 zł na pół roku i gdzie nie potrzebowałem "przedstawiać się" swoim głównym numerem to dzwoniłem z FM (kilkanaście godzin uzbierane za kody).
I to nie chodzi o to, że mnie nie stać, tylko o zasadę - jak coś jest za darmo i mi wystarcza to po co mam płacić?
A są osoby, co robiły skarbonki ze swojego głównego numeru. I jak ktoś ma nabite kilkadziesiąt godzin to co, ma sobie podpisać umowę na no limit bo na forum się z niego śmieją i zapłacić za to, co i tak już ma?
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2023, 11:24 przez Vieslav, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1148702  autor: AgnieszkaMalkowska
 26 kwie 2023, 11:24
babciagienia1p pisze:
26 kwie 2023, 11:15
Znacznie bardziej efektywne są stare (droższe) pakiety, np. 100min/100SMS-ów/100MB za 9,- zł, ponieważ są przedłużalne i same przedłużają inne pakiety.
Nadal uważam, ze burza w szklance wody jest świadomie wywołana przez Fakt (RAS Polska), ale teraz zasiałaś mi wątpliwość...
Być może nowy zarząd Playa zorientował się, że wydanie 60,- mln PLN, przez stary zarząd, na zakup wyczyszczonego przez GP-O Virgin to lekka przesada. Coś zaczyna ich piec i próbują odsunąć na margines lepszą, z kodami, ofertę Faktu.
Zobaczymy 1 maja 2023...
A co ma się tego 1 maja wydarzyć? :D
Raczej nie o to chodzi. Muszą płacić za brand Virgin i Faktowi zapewne też a oferty są bardzo podobne więc raczej jedna z nich pójdzie do skasowania bo jaki jest sens obie utrzymywać? Zwłaszcza że teraz każdy szuka oszczędności a Play nie ma problemu z psuciem własnych taryf co w ostatnim roku wiele razy udowodnił.
Jako, ze mam dwa złote numery w Fakcie i ogólnie oni dają więcej to nawet jak te kody zlikwidują ale reszta zostanie nienaruszona to będę zadowolona. Ale jak skasują Fakt to najwyżej zmigruję do Virgin.
Nie zakładam czarnego scenariusza że obie oferty znikną i taki tani pakiet za 3zł na zawsze zniknie...
 #1148703  autor: Remington
 26 kwie 2023, 11:32
@Vieslav
Nie ironizowałem, to była odpowiedź na zacytowany przeze mnie fragment, że bez kodów utrzymanie numeru się nie opyla, a z kodami już tak. Wobec takich kwot (5 zł za samo utrzymanie lub 3 zł miesięcznie za więcej niż dają kody) kwestia opłacalności lub nie jest dla mnie wątpliwa.

We wcześniejszych i późniejszych wpisach napisałem, że co innego przypadek gdy ktoś kumuluje pakiety z kodów - to jest oczywiste, że nikt racjonalnie myślący nie machnie lekko ręką na coś co tak długo zbierał.

P.S. Na forum byłeś gdy ja jeszcze o istnieniu Telepolis nie słyszałem.

@babciagienia1p
O co chodzi z tym 1 maja? Że Virgin czerwony?😉
 #1148705  autor: vkjcsakjvcjk
 26 kwie 2023, 11:39
Vieslav pisze:
26 kwie 2023, 11:23
Remington pisze:
26 kwie 2023, 07:25
Utrzymanie numeru w FM to koszt calych 5 zł rocznie. Kody dają mniej niż pakiet za 3 zł miesięcznie. Nie sądziłem, że są jeszcze aż tak biedni ludzie w naszym płynącym mlekiem i miodem kraju, gdzie cytryna dojrzewa.
Rozumiem, że to ironia? Tu nie chodzi o utrzymianie numeru, bo do tego jest jeszcze jedna nie wygaszona, zupełnie darmowa opcja. Jak masz takiego leżaka co ładujesz 5 zł na rok to klepiąc kody systematycznie można coś tam uzbierać. Nie muszę chyba Ci przypominać, bo jesteś na forum dużo dłużej niż ja, ale kiedyś były czasy, że ludzie się ze sobą spotykali i rozmawiali a nie napindalali przez telefon po 20 godzin na dobę. Kilka lat temu "wartość" tych kodów byla znacznie większa. Więc jak ktoś zbiera kilka lat rzeczy, to chyba nie uśmiecha mu się tego kasować bo na forum telepolis się z niego śmieją. Nie raz mi ta karta życie ratowała bo nazbierałem już kilka GB. Przez kilka lat nie wydawałem na telefon więcej niż 20 zł na pół roku i gdzie nie potrzebowałem "przedstawiać się" swoim głównym numerem to dzwoniłem z FM (kilkanaście godzin uzbierane za kody).
I to nie chodzi o to, że mnie nie stać, tylko o zasadę - jak coś jest za darmo i mi wystarcza to po co mam płacić?
A są osoby, co robiły skarbonki ze swojego głównego numeru. I jak ktoś ma nabite kilkadziesiąt godzin to co, ma sobie podpisać umowę na no limit bo na forum się z niego śmieją i zapłacić za to, co i tak już ma?
Dokładni o to chodzi, że najpierw zachęcili ludzi do zbierania minut a teraz chcą ich zrobić w konia.
 #1148706  autor: babciagienia1p
 26 kwie 2023, 11:56
@AgnieszkaMalkowska @Remington
Ale wy macie skrzywienie polityczne. Kłuje Was coś w pupę, żeby zbaczać w tym kierunku. Nie zauważyliście, że forum, w przeciwieństwie do prowokowanego chamstwa na portalu, było do tej pory wolne, od zboczeń politycznych?
Do tego nie czytacie uważnie wątku. Noch einmal bitte:
babciagienia1p pisze:
25 kwie 2023, 20:59
...Nadal podtrzymuję swoje wydłubki, że temat jest po stronie Faktu, który chce wyczyścić zebrane bonusy i rozwiązać rezerwy bilansowe. Play ma za dużą skalę, aby uciekał się do takich sztuczek.
Korzystając ze świetnego bon motu
macqmacq pisze:
22 kwie 2023, 16:52
...rozbić jaja na atomy! :lol:
zakładam, ze Fakt też rozbił czynności na atomy i rozwiązuje rezerwy oddzielnie dla każdej kategorii bonusów. Pewnie jutro dostaną informację ile zebranych jeszcze się uchowało i podejmą decyzję czy odblokować zabawę od piątku, czy jeszcze zrobić jedną rundę na minuty i MB. Koniec miesiąca blisko. Myślę, że najpóźniej w poniedziałek wszystko wróci do normy i będzie po staremu.
BTW. Czy ktoś z Was może wie jak wygląda rok obrotowy w RAS Polska? Jest równy kalendarzowemu czy przesunięty, np. na okres maj - kwiecień? Jest jeszcze jedna możliwość - gorliwy audytor kazał zawiązać rezerwy, bo ich nie było (akurat jest okres kończenia badania bilansów z klasycznego roku obrotowego) i chcą od razu je rozwiązać.
Tak czy inaczej, uważam że NAJPÓŹNIEJ 1 maja 2023 będziemy wysyłać kody i dostawać bonusy, tak jak do tej pory.
marcz123456 pisze:
26 kwie 2023, 11:19
Teraz jeszcze w apce ciężko jest się połączyć z konsultantem.
Co oni odwalają?

Wygląda jakby doraźnie zatrudniono nowych konsultantów (studenci z agencji?). Na infolinii trafiłam na mocno świeżego. Musiałam prowadzić go za rękę, żeby uruchomił SMS-y. Kilka razy upewniał się czy klika w dobry pakiet. Może to już okolice długiego weekendu i stara kadra choruje?
Tak czy inaczej, poszło jak po maśle. SMS-y weszły jeszcze podczas rozmowy.
 #1148708  autor: AgnieszkaMalkowska
 26 kwie 2023, 12:11
babciagienia1p pisze:
26 kwie 2023, 11:56
@AgnieszkaMalkowska @Remington
Ale wy macie skrzywienie polityczne. Kłuje Was coś w pupę, żeby zbaczać w tym kierunku. Nie zauważyliście, że forum, w przeciwieństwie do prowokowanego chamstwa na portalu, było do tej pory wolne, od zboczeń politycznych?
Do tego nie czytacie uważnie wątku. Noch einmal bitte:
Nie odlatuj. Jakie skrzywienie polityczne niby mam? Bo 1 maja kojarzy się z komunistycznym świętem i było świętowane w Polsce jak mnie jeszcze na świecie nie było? Serio pytam czemu akurat tego dnia ma się wszystko wyjaśnić skoro od połowy zeszłego tygodnia zepsuło się z nieznanych nam powodów? Czemu akurat 1 maja ma się wyjaśnić a nie np. 5 maja albo 10? Serio wytłumacz zamiast zarzucać "skrzywienie polityczne".

To co cytujesz to są zwykłe bajki z krainy mchu i paproci i zwykłe domysły których tutaj pełno, moje wypowiedzi są również domysłami ale ja mówię to jasno.

Od ponad miesiąca był problem z kodami i często przychodziło słynne operator nie aktywował pakietu i możliwe że z tym jest związana obecna sytuacja i coś grzebią zwłaszcza że ogólnie numer 4949 jest głuchy od ponad tygodnia a w poniedziałek ludzie po 30 minutach od wysłania kodu dostawali wiadomość że operator nie aktywował pakietu więc widać że coś grzebią, wyżej też mój poprzednik pisze że znowu zaczęły przychodzić te SMSy.
 #1148709  autor: Remington
 26 kwie 2023, 12:17
@AgnieszkaMalkowska
jak rozumiem, chodzi o spiskową teorię, w myśl której Axel Foley płaci za nasze pakiety, teraz działając wspólnie i w porozumieniu z Play markuje problemy by wyzerować salda promocyjne i za nie nie zapłacić, a po zamknięciu cyklu obrotowego 1 maja wszystko wróci do normy. Niech ktoś sprostuje jeśli źle zrozumiałem.
 #1148712  autor: AgnieszkaMalkowska
 26 kwie 2023, 12:33
Remington pisze:
26 kwie 2023, 12:17
@AgnieszkaMalkowska
jak rozumiem, chodzi o spiskową teorię, w myśl której Axel Foley płaci za nasze pakiety, teraz działając wspólnie i w porozumieniu z Play markuje problemy by wyzerować salda promocyjne i za nie nie zapłacić, a po zamknięciu cyklu obrotowego 1 maja wszystko wróci do normy. Niech ktoś sprostuje jeśli źle zrozumiałem.
Śmieszy mnie takie gadanie jak to o polityce i że akurat wypadło na 1 maja które wiadomo jak się kojarzy choć pisząc wcześniej komentarz z pytaniem czemu akurat 1 maja w żadnym razie nie pomyślałam politycznie więc widać że "głodnemu chleb na myśli" :D
Jakby chcieli wyzerować konta to mogą to zrobić od ręki przecież zgodnie z regulaminem tygodniowo przysługuje 10 minut, 10 SMS i 50 MB i nie przechodzi na kolejny tydzień. To że działa przedłużanie to jest ich sprawka i tłumaczenie że to błąd jest głupie wiadomo, że to celowe działanie bo jakby to był błąd to już dawno by to naprawili. Chyba że są takimi debilami, że nie widzą że pakiet jest ważny 7 dni + 23:59:59 i przez to wklepując nowy w tym czasie przedłuży poprzedni. Ale wiadomo że nie są. :wink:

W dodatku przez infolinię czy czat Play bez problemu aktywują kod, jakby chcieli zerować to by nie szło tak łatwo albo wcale by nie szło.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2023, 12:37 przez AgnieszkaMalkowska, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1148713  autor: Zygzuso
 26 kwie 2023, 12:35
marcz123456 pisze:
26 kwie 2023, 11:19
Teraz jeszcze w apce ciężko jest się połączyć z konsultantem.
Co oni odwalają?
Wbić zdanie formułkowe na czacie w stylu "Proszę o aktywację kodu z gazety **** na numerach ***, ***" Potem wybrać temat w stylu kwestie techniczne i cierpliwie czekać na odpowiedzi konsultanta.
Można to zrobić przez stronę w przeglądarce lub w apce.
Fakt nawet bez tych kodów jest atrakcyjną ofertą, dla mało używających koszt 15gr głos/sms jest bardzo spoko, a można to obniżyć pakietami, choć nie za darmo.
Jeśli zlikwidują kody w gazecie to nadal trudno znaleźć coś lepszego, prawie bezobsługowego z lejkiem, wifi calling i volte, ale mogą podnieść koszty.
Może ma ktoś inne propozycje na zastępstwo faktu to chętnie potestuje.
 #1148717  autor: marcz123456
 26 kwie 2023, 12:51
Może i aktywują, ale po jakim czasie przychodzi wam trzeci SMS?
Bo dwa przyszli, ale tego co przedłuża nie ma od dwóch godzin.
 #1148718  autor: vkjcsakjvcjk
 26 kwie 2023, 12:54
marcz123456 pisze:
26 kwie 2023, 12:51
Może i aktywują, ale po jakim czasie przychodzi wam trzeci SMS?
Bo dwa przyszli, ale tego co przedłuża nie ma od dwóch godzin.
U mnie też wisi od 2-3 godzin a zazwyczaj przychodzi zaraz po tym pierwszym, że zostało zlecone. Ale odłóżmy teorie spiskowe bo na pewno naprawiają i pakiet nie będzie przyznany po północy. ;)
  • Strona 365 z 417
  • 1
  • 363
  • 364
  • 365
  • 366
  • 367
  • 417
  • 1
  • 363
  • 364
  • 365
  • 366
  • 367
  • 417