DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 407 z 539
  • 1
  • 405
  • 406
  • 407
  • 408
  • 409
  • 539
 #1154892  autor: darekka
 29 lip 2023, 18:05
W materii specjalnych starterów 300GB trzeba regulamin do nich wygrzebać aby bliżej sie temu przyjżeć-ma ktoś link/plik i go gdzies upnie ale uważam, że dokpuki taki starter ma ważność(data na opakowaniu) to po rejestracji ma prawo do promocji nawet jeśli promocja została zakończona-podobnie jak białe specjalne ze starym nolimitem najpierw je bezprawnie pokasowali przed upływem ich dat ważności, a dopiero jakieś 9 msc. później zmienili warunki oferty -pewnie czekali na ewentualnych awanturników mojego pokroju czy będą dymić za skasowane startery(był mały w tym odzew to poszli dalej)?

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154904  autor: tomku77
 30 lip 2023, 09:20
Około rok temu zarejestrowałem zwykły starter 5 zł przez Millenium i dzisiaj, jak włożyłem do telefonu, środki zerowe. Ważność startera jest do końca roku, apka wyświetla numer, razem z innymi. Dlaczego tak jest ? Pisałem w apce do nich, ale dzisiaj jest niedziela...
 #1154911  autor: darekka
 30 lip 2023, 11:08
tomku77 pisze:
30 lip 2023, 09:20
Około rok temu zarejestrowałem zwykły starter 5 zł przez Millenium i dzisiaj, jak włożyłem do telefonu, środki zerowe. Ważność startera jest do końca roku, apka wyświetla numer, razem z innymi. Dlaczego tak jest ? Pisałem w apce do nich, ale dzisiaj jest niedziela...
dokładnie za miesięczny brak aktywości pobierali 5zł i wyzerowało się konto

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154919  autor: biala1991
 30 lip 2023, 12:34
Nie wiem co o tym myśleć, jeśli oba pakiety wpadały tego samego dnia to może system jeszcze nie zdążył przetworzyć aktywacji nowej promocji (w sensie ustawić nowej daty odnowienia) ale jeśli odbywa się to w przeciągu kilku dni i system nadal pamięta o przyznaniu pakietu ze starej promocji... ciekawie się zapowiada :)
 #1154930  autor: darekka
 30 lip 2023, 14:32
pkt.37. Promocja obowiązuje do odwołania, a Operator zastrzega sobie prawo do zakończenia jej świadczenia w każdym czasie bez podania przyczyny. W przypadku zakończenia świadczenia usługi promocyjnej, Abonent który włączył Pakiet jeszcze przed jej odwołaniem, może korzystać ze środków w ramach Pakietu do ostatniego dnia ważności paczki danych
oraz tytuł pozwala promocje starterową odwołać i takie startery z promocji "fabrycznej" mogą stracić prawo do 300GB ale...najpierw musi operator taki komunikat wydać o odwołaniu tej konkretnej "przyspawanej" do tego specjalnego startera wersji promocji 300GB na rok! W mojej ocenie jeśli ta "przyspawana" do tych starterów promocja nie została odwołana to powinna sama w ciągu 24godzin od aktywacji numeru się włączyć, a jeśli to nie nastąpi w regulaminowym terminie 24godzin można domagać się jej włączenia ręcznie na zasadach z tego regulaminu pod warunkiem, że starter nie stracił swojego "terminu przydatności"(o ile jest jeszcze nieużyty) nadrukowanego/naklejonego na opakowaniu.

Tu jest sytuacja niemal identyczna jak białych starterów-promocje/oferte/usługe na nich można było regulaminowo aktywować do końca ich daty ważności z opakowania lub do ogłoszenia wycofania tej konkretnej wersji promocji. Jak w praktyce zrobili to wiadomo-najpierw skasowali(3 marca 2022)wszystkie nieaktywowane białe startery nawet gdy miały jeszcze datę ważnosci(jak u mnie) i czekali na efekt(ja reklamacyjnie odzyskałem taki dziewiczy starter i wszytskie na nim usługi zapisane mimo jego "skasowania"), a dopiero jak to w sumie niezgodne z zasadami działanie nie wywołało "dymu" to po 8msc. z dniem 3 listopad 2022 zmienili regulamin oferty usuwając z niego zapis o specjalnych biąłych starterach. Tu musze dodać, ze jeśli ktoś do końca ważności takiego"skasowanego" ale przed tą zmianą regulaminu złożył reklamacje to powinien ją mieć uznaną i starter/usługi ożywiony-wiem, że był minimum 1 przypadek forumowy gdzie sprawę olali i reklamacji nie uznali(ale może były jakieś inne przesłanki to uzasadnające np. rejestracja numeru od, której minęło 30dni i trzymanie go w szufladzie bez aktywacji).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154936  autor: tomku77
 30 lip 2023, 15:33
dokładnie za miesięczny brak aktywości pobierali 5zł i wyzerowało się konto
Ale dlaczego, jak starter był tylko zarejestrowany i nie używany ? Nie powinno się to liczyć od momentu aktywacji ?
Wychodzi na to, że nie opłaca się rejestrować na zapas...
 #1154938  autor: koszalineo941268
 30 lip 2023, 16:07
tomku77 pisze:
30 lip 2023, 15:33
dokładnie za miesięczny brak aktywości pobierali 5zł i wyzerowało się konto
Ale dlaczego, jak starter był tylko zarejestrowany i nie używany ? Nie powinno się to liczyć od momentu aktywacji ?
Wychodzi na to, że nie opłaca się rejestrować na zapas...
W jaki sposób rejestrowałeś kartę? Nie wkładałeś jej do żadnego urządzenia, także przed rejestracją?
 #1154953  autor: darekka
 30 lip 2023, 17:15
Numer zgodnie z warunkami nawet nie zarejestrowany, a jedynie chwilowo włożony w urządzenie mogą skasowac po 31dniach od jego niby "uruchomienia"-tym chcieli mnie przekonać jak pokasowali białe startery, że może włożyłem do urządzenia na chwile, bo od tego momentu liczy się 30dni na rejestracje i numer znika(u mnie nie przeszło, bo numer zapakowany fabrycznie nie dał się zarejestrować na poczcie i bez otwierania zacząłem dym robić u operatora,bo go system rejestracyjny wogóle nie widział-numer po prostu nie istniał choć date wazności na opakowaniu miał jeszcze ponad pół roku). Możliwe, że i tu rejestracja jednocześnie aktywuje taki numer nawet jak siedzi w opakowaniu zapieczętowanym lub dokonano rejestracji smsem więc numer był w urządzeniu i się aktywował.

Regulamin rejestracji PATRZ PKT.6(od rejestracji-bez rozpakowania nawet) jest TYLKO 31dni na aktywacje w urządzeniu i mogą
po tym czasie nawet skasować numer więc masz fart, że tylko kase wygolili, a może numer jest faktycznie już nawet "skasowany" tylko w takim trybie "zombii" go widzisz, a faktycznie nie jest już Twój) https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... d3deb41e37
Ostatnio zmieniony 30 lip 2023, 17:36 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154957  autor: tomku77
 30 lip 2023, 17:33
W jaki sposób rejestrowałeś kartę? Nie wkładałeś jej do żadnego urządzenia, także przed rejestracją?
Przez bank Millenium, leżały w szufladzie i dzisiaj po raz pierwszy włożyłem simkę do telefonu. Starter był oryginalnie zamknięty i tylko z rok temu był zarejestrowany. Ważność startera do końca tego roku...
 #1154960  autor: darekka
 30 lip 2023, 17:37
tomku77 pisze:
30 lip 2023, 17:33
W jaki sposób rejestrowałeś kartę? Nie wkładałeś jej do żadnego urządzenia, także przed rejestracją?
Przez bank Millenium, leżały w szufladzie i dzisiaj po raz pierwszy włożyłem simkę do telefonu. Starter był oryginalnie zamknięty i tylko z rok temu był zarejestrowany. Ważność startera do końca tego roku...
Patrz pkt.6 https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... d3deb41e37 mieli prawo po rejestracji(ale bez faktycznej aktywacji w sprzęcie w ciągu 31dni od tego momentu)go nawet skasować po upływie 31dni od rejestracji więc masz fart, że go nadal masz-lub błędnie system go pokazuje Tobie w apce, a naprawdę już go ktoś inny ma.

Spróbuj się dodzwonić na ten numer(włoż go do telefonu) to sprawdzisz czy jest nadal Twój(czy zadzwoni ta konkretna simka).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154961  autor: tomku77
 30 lip 2023, 17:38
Tu jest sytuacja niemal identyczna jak białych starterów-promocje/oferte/usługe na nich można było regulaminowo aktywować do końca ich daty ważności z opakowania lub do ogłoszenia wycofania tej konkretnej wersji promocji. Jak w praktyce zrobili to wiadomo-najpierw skasowali(3 marca 2022)wszystkie nieaktywowane białe startery nawet gdy miały jeszcze datę ważnosci(jak u mnie) i czekali na efekt(ja reklamacyjnie odzyskałem taki dziewiczy starter i wszytskie na nim usługi zapisane mimo jego "skasowania"), a dopiero jak to w sumie niezgodne z zasadami działanie nie wywołało "dymu" to po 8msc. z dniem 3 listopad 2022 zmienili regulamin oferty usuwając z niego zapis o specjalnych biąłych starterach. Tu musze dodać, ze jeśli ktoś do końca ważności takiego"skasowanego" ale przed tą zmianą regulaminu złożył reklamacje to powinien ją mieć uznaną i starter/usługi ożywiony-wiem, że był minimum 1 przypadek forumowy gdzie sprawę olali i reklamacji nie uznali(ale może były jakieś inne przesłanki to uzasadnające np. rejestracja numeru od, której minęło 30dni i trzymanie go w szufladzie bez aktywacji).
To wyjaśniałoby dlaczego tak jest :(
 #1154974  autor: darekka
 30 lip 2023, 18:39
Wszystko zgodnie z pkt.6 https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... d3deb41e37 , ba nawet mieli prawo i powinni po rejestracji(ale bez faktycznej aktywacji w sprzęcie w ciągu 31dni od tego momentu)go skasować po upływie 31dni od rejestracji więc masz fart, że masz jeszcze ten numer(po 31dniach powinni go całkiem skasować i oddać do puli), bo pewnie priorytet miał system pobierający 5zł za brak aktywości i go tylko wyczyścili z kasy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154976  autor: pingpong123a
 30 lip 2023, 18:43
@darekka Jak numer był zarejestrowany przed 29.04.2022 r. to Orange nie ma prawa skasować takiego numeru po 31 dniach od rejestracji. Może taki numer skasować dopiero po terminie ważności. Przed tą datą był taki zapis.
6. Zarejestrowanie nieaktywowanej technicznie karty skutkuje przyjęciem danych osobowych przez Orange i potwierdzeniem ich
zgodności z dokumentem tożsamości, ale nie oznacza rozpoczęcia świadczenia usług. Umowa o świadczenie usług
telekomunikacyjnych zostaje zawarta poprzez włączenie się do sieci (włożenie zarejestrowanej karty SIM do urządzenia).
https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... cf294b0fb1
Wyzerowanie salda i bonusów z takiego numeru to powód do reklamacji.
Wprowadzili te 31 dni przez błąd w ich systemie. Przekierowanie na pocztę głosową, na numer 500 111 333 powoduje aktywację karty wbrew woli użytkownika. Takie coś dzieje się tylko w Orange.
 #1154980  autor: darekka
 30 lip 2023, 19:03
Nawet gdyby uznać regulamin z chwili rejestracji jako obowiązujący ten przypadek to może byc ciężko wymęczyć zwrot kasy, bo...brak atywności jest "nagradzany" pobraniem 5zł/msc, a takiej nie było. Może właśnie z tego powodu, że numer załapał się jeszcze na stary regulamin(Z Twojego linku ale kiedy był dokładnie rejestrowany nie wiemy-wiemy, że rok temu więc lipiec 2022) jest on nadal aktywny ale kasa poszła papa za brak aktywności i tego operator zapewne się trzymał będzie wbrew pkt.6(aktywacja i start numeru po rejestracji nastapić powinien dopiero po jego fizycznym użyciu ale weź tego dowiedź w praktyce ześ go nie włożył gdzieś i sobie sam aktywacje zrobił) Twojego regulaminu o ile numer załapał się na jego obowiązywnaie.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1154981  autor: pingpong123a
 30 lip 2023, 19:21
@darekka Prawda, konkretnego miesiąca w tym przypadku nie wiemy.
Jak aktywację zrobi się samemu startera ze sklepu w wykazie połączeń pojawia się sms wysłany na numer 8028, a nie numer poczty głosowej.
W przypadku samowolnej aktywacji uznają reklamację bez problemu i przywracają wszystko jak powinno być.
Nawet na karcie zarejestrowanej po tej dacie. Jak chcesz aktywować 25 dni po rejestracji i widzisz, że brakuje internetu i krótką ważność konta, bo karta aktywowała się np. 2 dnia po rejestracji przez ten błąd.
 #1154984  autor: darekka
 30 lip 2023, 19:55
Ja to rozumiem, że pewne niuanse w bilingu mogą wskazywać na sposób aktywacji ale...biorąc pod uwage banalną sytuacje z PREZENTowymi cudami gdzie operator mając wszystko potrafił kazać spadać twierdząc, że ktoś sam wysłał sms, który zmienia operte mimo jasnych zapisów regulaminu(a tu sami ogarnięci są więc mała szansa aby tak było) weź tymi niuansami dowiedź operatorowi, że masz rację. Musisz tez mieć świadomość, że pracują tam ludzie często bez pojęcia o podstawach nie mówiąc o znajomości tych niuansów.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 407 z 539
  • 1
  • 405
  • 406
  • 407
  • 408
  • 409
  • 539
  • 1
  • 405
  • 406
  • 407
  • 408
  • 409
  • 539