DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 173 z 196
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 196
 #1155705  autor: lordbyd
 09 sie 2023, 19:41
Próbowałem zestawić połączenie ViLTE pomiędzy S21 FE Orange oraz A71 (nju) - jednak bezskutecznie :)
 #1155767  autor: Moonoon
 10 sie 2023, 20:14
Właśnie sprawdziłem na linii Play na kartę S21 - Orange abonament S10E - działa

Obrazek Obrazek

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1155789  autor: muddy
 11 sie 2023, 13:11
U mnie działa także z Orange S23 na Vectra Mobile (MVNO na Play) na starym Xiaomi. Natomiast nie działa na ten sam telefon z numerem NJU abonament - Xiaomi twierdzi, że "ta karta SIM nie obsługuje połączeń wideo".

MM
 #1155803  autor: kszaq
 11 sie 2023, 17:33
Bo Orange uparcie stosuje listę telefonów (marek?) dopuszczonych do niektórych usług. I tak, jak VoLTE i VoWiFi działają na niecertyfikowanych urządzeniach (czasem z wymuszeniem w sofcie), to SMSoIP oraz ViLTE tylko na tych z listy.
 #1155810  autor: IC_Current
 11 sie 2023, 20:09
kszaq pisze:
11 sie 2023, 17:33
Bo Orange uparcie stosuje listę telefonów (marek?) dopuszczonych do niektórych usług. I tak, jak VoLTE i VoWiFi działają na niecertyfikowanych urządzeniach (czasem z wymuszeniem w sofcie), to SMSoIP oraz ViLTE tylko na tych z listy.
No wlasnie jest różnie. Podaję to na moim przykładzie:
SMSoIP nie działa we Flex.
Komendy UT - status IMS "niezarejestrowany"
ViLTE - status IMS "zarejestrowany", tu Orange pozwolił się zalogować do IMS, nic nie blokował ani po czasie nie zbanował. Tylko że telefon nie miał prawidłowego konfigu i połączenia się wykrzaczały.
 #1155913  autor: Fafiarz123
 15 sie 2023, 11:51
Macie jakiś patent na Poco f4 żeby działało wifi calling w Orange?
Mam abonament, męczę się z tym już kilka miesięcy, a zasięg w domu bardzo podły. W Samsungu żony wifi calling dziala jak szalone
 #1155927  autor: IC_Current
 15 sie 2023, 14:09
Poco F4 jest na oficjalnej liście wspieranych.
Zmień koniecznie ROM na EEU lub Global jeśli telefon z nieoficjalnej dystrybucji. Potem ustaw region na Szwajcarię i wgraj wszystkie aktualizacje.
Przełóż też kartę SIM do telefonu żony i sprawdź czy na tej karcie WiFi Calling się aktywuje. Potem z powrotem do Poco.
 #1156138  autor: Martino
 19 sie 2023, 19:00
IC_Current pisze:
06 sie 2023, 12:51
Wyedytować profile EFS. Kiedyś, lata temu uruchamiałem tak AMR-WB na Redmi 4 Prime + przez QPST...
Męczyłem się z tym kilka godzin ale bezskutecznie. Za każdym razem po wpisaniu w PowerShell polecenia na otwarcie diag qualcomm'a wyrzuca do ładowania z trybu MTP i nie tworzy się COM4...w ogóle nie ma żadnego portu przez co program QPST w ogóle nie widzi twleofnu.
 #1156148  autor: matias55
 19 sie 2023, 23:44
Martino pisze:
19 sie 2023, 19:00
IC_Current pisze:
06 sie 2023, 12:51
Wyedytować profile EFS. Kiedyś, lata temu uruchamiałem tak AMR-WB na Redmi 4 Prime + przez QPST...
Męczyłem się z tym kilka godzin ale bezskutecznie. Za każdym razem po wpisaniu w PowerShell polecenia na otwarcie diag qualcomm'a wyrzuca do ładowania z trybu MTP i nie tworzy się COM4...w ogóle nie ma żadnego portu przez co program QPST w ogóle nie widzi twleofnu.
Bo wpisujesz złe komendy. Port COM na tym co piszą w necie i u mnie się nie otwierał.
 #1156176  autor: Martino
 20 sie 2023, 21:31
Dziś sobie siedzę na plaży nad jeziorkiem w de i patrzę, a karta służbowa zalogowała mi się do LTE O2 i taka niespodzianka, zapina się VoLTE podobnie jak w Telekom.de (roaming Orange Polska). Bez zbędnego rozgłosu ogarnęli że śmiga aż miło już w dwóch sieciach w DE. Połączenie do Polski VoLTE Orange roaming O2.de -> VoLTE Orange Polska natychmiast nawiązywane, kodeki rozmów również wszystko jak w Polsce.
Obrazek Obrazek
 #1156179  autor: kozien70
 20 sie 2023, 23:50
Orange z wszystkich operatorów PL ma najwięcej partnerów VoLTE w roamingu zagranicznym i działa to już w ok. 20 państwach. W przeciwieństwie np. do T-mobile, w którym jest nędza i chyba jeszcze w ogóle nie mają VoLTE w roamingu. Przynajmniej tak było pół roku temu.
 #1156183  autor: Kryniczanin
 21 sie 2023, 06:14
W przeciwieństwie np. do T-mobile, w którym jest nędza i chyba jeszcze w ogóle nie mają VoLTE w roamingu.
Mają T-Mobile SK jakoś 3 miesiące temu zauważyłem. Tylko abonament.
 #1156230  autor: kozien70
 21 sie 2023, 16:41
Partnerzy roamingowi VoLTE dla Orange (stan na koniec czerwca 2023):
Austria, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Kanada, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Rumunia, San Marino, Stany Zjedn Ameryki USA, Szwecja, Watykan, Wielka Brytania, Włochy.
 #1156396  autor: Ubinoob
 23 sie 2023, 18:32
Pytałem Was jakiś czas temu czy ktoś ma S23 w Playu i doświadcza problemów z wificalling tj. tak jakby zamrożona sesja, kompletna cisza przy próbie wybierania numeru (nie działają też smsy, kody MMI itp.). Problem pojawiał się raz częściej, raz rzadziej. Nie było żadnego potwierdzenia z Waszej strony, ale wracam z tematem bo znalazłem przyczynę.

W configu tunelu IKE (xml na telefonie) zaszyte jest coś takiego jak "periodicdpdtimer", czyli taki licznik sprawdzający czy druga strona tunelu IKE żyje. No i do tej pory Play miał ustawione 60s, pozostali 120s. Telefon po upłynięciu tego licznika, wysyła zapytanie do serwera operatora, a ten potwierdza że żyje. W kwietniowej albo majowej aktualizacji, Play zmienił ten parametr z 60s na 1800! Wydaje się kuriozalne, ale po prostu odwróciły się role i to serwer Playa inicjuje zapytanie co 60s w stronę telefonu. Prawdopodobnie zrobili to po to, żeby łatwo móc zmieniać ten timer po swojej stronie, bez aktualizowania configu po stronie telefonu. I tutaj niestety obudził się dosyć ciekawy bug, bo telefon po jakimś czasie leżenia po prostu przestaje odpowiadać na to zapytanie co skutkuje zerwaniem tunelu od strony serwera Play. Problem w tym, że telefon cały czas myśli, że tunel jest ok (no bo przecież dpd timer ma ustawiony na 1800s, więc trochę minie zanim to ogarnie). Rozmowy przychodzące działają ok, bo są zestawione po LTE/3G/2G (serwer Playa wie, że tunel nie działa), natomiast wychodzące próbują iść martwym tunelem, stąd cisza i zwiecha. Prawdopodobnie telefon przestaje odpowiadać z powodu jakiegoś buga związanego z oszczędzaniem energii. Próbowałem com.sec.epdg wyjąć spod jakichkolwiek ograniczeń baterii, ale bezskutecznie.
Zasadniczo dpdtimer powinien być taki sam z dwóch stron tunelu. Oczywiście nadpisałem sobie ustawienia z 1800 na 60 i problem nie występuje, ale mam nadzieję, że ktoś to w końcu ogarnie. Jak się nie ma kogoś konkretnego u nich w strukturach to w tej chwili zgłoszenie takiego mocno technicznego tematu jest niemalże niemożliwe. Jeśli ktoś związany z P4/Samsungiem to czyta, to z góry dzięki.
Zmiana wygląda jakby była podyktowana przez illiada, bo taki sam config mają we Francji.

PS. Jakby ktoś chciał bardzo zmienić poziomy sygnału w których następuje zerwanie vowifi (i wiele innych) to podpowiadam: com.sec.epdgtestapp
  • Strona 173 z 196
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 196
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 196