DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 430 z 540
  • 1
  • 428
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 540
 #1159101  autor: biala1991
 20 paź 2023, 14:12
Fajnie, że linkujesz do info o możliwości podpisywania umów abo przez moje ID i wdrożeniu mojego ID we Flexie podczas gdy my tu rozmawiamy o Orange Free na kartę. Jedyny link, który ma jakiś związek z OFnK dotyczy Fotorejestracji, czyli opcja ze zdjęciami dowodu i twarzy, wkleję całość:

"Od 30 czerwca 2023 r. wprowadziliśmy nowy sposób rejestracji numeru. Jest to już piąta metoda, dzięki której można zarejestrować nowy numer.

Gdzie o tym znajdę informację?
https://www.orange.pl/view/zarejestruj-numer - sekcja Dokument ze zdjęciem.

Co muszę mieć?
Potrzebny jest dokument tożsamości oraz karta SIM – proces potwierdzania tożsamości odbywa się na zasadzie fotoweryfikacji, czyli porównania zdjęcia dowodu tożsamości z wizerunkiem twarzy pozyskanym w trakcie procesu na smartfonie.

Gdzie kupić starter?
https://www.orange.pl/view/zarejestruj-numer - znajdziesz w dolnej części strony. W prawie każdym sklepie, czy kiosku.

Jakie macie teraz promocje?
https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte - zobacz tutaj"

Nie widzę tu nic o rejestracji przez moje ID tylko wysyłaniu zdjęć dowodu i twarzy co nie każdemu może odpowiadać, mnie interesuje tylko rejestracja przez bank/moje ID i o tym cały czas jest dyskusja. Jak widać nawet na forum Orange się tym nie chwalą, informują o możliwości Fotorejestracji a moje ID wprowadzają tylnymi drzwiami zamiast tą świetną opcję nagłaśniać :)
 #1159104  autor: Window
 20 paź 2023, 14:24
A nawet dotrzymali że w tym roku będzie wprowadzone.
Pytałem na AMie o MO w czerwcu 2022 roku.
Weryfikujemy teraz pod kątem projektów na 2023 rok.
https://nasz.orange.pl/t5/AMA-aplikacja ... m-p/318557
Też dobre jest wdrożenie e-rejestracji za pomocą zdjęcia dowodu. Gdyby wprowadzili jeszcze z pomocą warstwy elektronicznej dowodu.
 #1159105  autor: KC-KARLOS
 20 paź 2023, 14:26
biala1991: domyśl się, czemu opcją MojeID nie chwalą się dla prepaidowców. Ma to na celu ukrytą promocję ofert postpaid.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159108  autor: biala1991
 20 paź 2023, 14:51
Window pisze:
20 paź 2023, 14:24
Też dobre jest wdrożenie e-rejestracji za pomocą zdjęcia dowodu.
Pod tym info na forum Orange użytkownik opisywał, że pierwsza próba Fotorejestracji zakończyła się niepowodzeniem, zdjęcia były ucięte czy tam światło nie takie, myślę że w przypadku Mojego ID nie ma takich szopek :)


Karlos20
A niedawno reklamowali zakup promocyjnych starterów, na marginesie to była dobra okazja, żeby poinformować o możliwości rejestracji online. Twoja teoria nie trzyma się kupy :) mniejsza o to, grunt, że dowiedziałam się, że w Orange jest dostępna rejestracja przez moje ID.
 #1159110  autor: darekka
 20 paź 2023, 14:52
Ja nie wiem w czym ktoś ma problem aby ruszyć tyłek(przy okazji będąc "na mieście") i wstąpić do dowolnego z wielu stacjonarnych miejsc gdzie można zarejestrować numer-to przecież żaden problem dla chyba wszystkich(niemal wszystkich no może poza osobami sparaliżowanymi niemogącymi się poruszać ale to śladowa ilość). Robicie z tego wyimaginowany problem i wyimaginowaną zaletę rejestracji online(fakt może wygodnie no ale mało kto mieszka w przysłowiowej głuszy wiele kilometrów od cywilizacji i do tego bez środka transportu aby się gdziekolwiek dostać choćby po zapasy jedzenia itd), która dodatkowo raczej nie ma miejsca wśród osób świadomych i aktywnych teleinformatycznie.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1159111  autor: Remington
 20 paź 2023, 15:07
Wolę wygodę niż załatwianie tego w sklepie gdzie sprzedawczyni nie wie jak to zrobić, woła koleżankę albo dzwoni do szefa, albo wysyła mu dane SMS-em (łamiąc prawo) żeby ze swojego komputera zarejestrował, bo ona nie może się zalogować, a za moimi plecami rośnie kolejka zniecierpliwonych klientów winiących oczywiście za ten bałagan nie sklep lecz mnie.

Nie zarejestrowałem osobiście żadnej swojej karty, ale kilku krewnym towarzyszyłem w takiej rejestracji i to co widziałem opisałem powyżej - skutecznie mnie to zniechęciło do „analogowego” sposobu.
 #1159113  autor: Window
 20 paź 2023, 15:13
kolejnym plusem takiego rozwiązania jest to że można zarejestrować w każdym miejscu i o każdej porze dnia. Większość punktów ma ograniczone godziny działania. Po co można zapłacić rachunek online jak jest oddział banku i tam możesz to zrobić.
Po co robić zakupy on-line jak można popatrzeć i kupić w sklepie stacjonarnym.
Po co jest doładowanie prepaid online skoro można kupić w większości sklepów.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2023, 15:20 przez Window, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1159115  autor: darekka
 20 paź 2023, 15:22
Plusem wygoda owszem rejestracji online -albo mega pecha mieliście z tymi cudami opisanymi. Ja testowo rejestrowałem parę kart i czas obsługi od wejścia do wyjścia 3 minuty-na Poczcie Polskiej(na mojej wiosce lubelskiej), w salonach operatorów też kilka minut(raz 3 osoby czekały więc jakieś 14minut musiałem zmarnować :D @biala1991 ), rejestracje online/smsem/w salonie też przerabiałem u paru operatorów i w sumie wszystko działa tyle i aż tyle no ale żeby jakoś lepiej/gorzej/wolniej/szybciej to bez przesady(może Żabki mają jakieś tam kolejki ale raczej to sytuacje lokalne nie jakiś tam standard, że stacjonarnie to kolejki, czekanie łąmanie RODO). Ale co kto woli-im więcej metod tym wszystkim lepiej i kolejki krótsze.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1159163  autor: watchman
 21 paź 2023, 13:20
Rodacy i rodaczki, od ponad miesiąca mam zamrożone GB (zamrożenie na maks. 3 miesiące), gdyż skończył się wykupiony cykliczny no limit, który się nie odnowił z braku wystarczającej kwoty na koncie i teraz wskazuje mi, że jak doładuję konto odpowiednią kwotą i pobierze kasę za kolejny no limit to zacznie go liczyć od zakończenia poprzedniego no limitu i chyba nadal te GB będą zamrożone, bo no limit jest 31-dniowy, a GB zamrożone mam od ponad 31 dni, co jak wnioskuję wymagałoby zakupu jeszcze następnego no limitu 31-dniowego i teraz moje pytanie, czy z tego błędnego koła, aby odmrozić te GB, dałoby się wyjść jakimś mniej kosztownym rozwiązaniem niż zakup dwóch no limitów?
 #1159185  autor: Jergen
 21 paź 2023, 19:14
Cześć,

Mam dwa pytania - z góry dzięki za pomoc.

1. Jak jest różnica pomiędzy: Konto ważne rok (9zł) a Rok ważności konta (29zł)?
2. Jak przedłużyć ważność Bonusu internetowego za doładowania? Poprzez Więcej czasu na Internet np. 29zł na 1 rok?
 #1159186  autor: KC-KARLOS
 21 paź 2023, 20:00
watchman:
po doładowaniu konta odpowiednią kwotą, w czasie 93-dniowego zamrożenia, Twój cykliczny no-limit zostanie automatycznie odnowiony. Od daty odnowienia policzą 31 dni ważności. Zamrożone środki wrócą na saldo. Taki sam skutek będzie gdy uruchomisz inną wersję no-limitu w dowolnej konfiguracji. Mówią o tym pkt. od 12 do 15 regulaminu >> https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 1697189953


Jergen:
1) ogromna. Usługa za 9 zł daje RWK wyłącznie kasy, ale wyklucza Cię z opcjami "Numer bez limitu" oraz "Za darmo w Orange" - skuteczne włączenie tych usług skraca ważność kasy do 30 dni.
Z kolei "Więcej czasu na..." to usługa dająca wydłużenie ważności kasy i innych wariantów tej usługi, bez wykluczenia składowych usług wymienionych w 1). I tak:
a. Więcej czasu na internet - to odpłatne wydłużenie ważności kasy oraz bonusowych GB za doładowanie konta
b. Więcej czasu na rozmowy - to odpłatna wersja wydłużenia ważności kasy oraz nielimitowanych połączeń w ramach usług "Za darmo w Orange" (nielimitowane minuty i SMSy do Orange) oraz "Numer bez limitu" (nielimitowane minuty z wybranym numerem komórkowym z dowolnej sieci).
Pamiętaj, że "Za darmo w Orange" nie pozwala na otrzymywanie GB za zasilenia w ramach OFNK - z wyjątkiem bonusów 10/20GB za zasilenie online w Mój Orange / stronie doładowań operatora i innych promocji dających GB na saldo "bonus internetowy za doładowania". Te GB można przedłużać wariantem "Więcej czasu na internet".
Wiem - porąbane i skomplikowane. Ale tych możliwości pomimo wykluczeń jest dużo i zawsze można obejść te sztuczne ograniczenia.
Przypomnę - "Więcej czasu na..." sumuje ważność kasy i innych komponentów za każdym razem, dzięki czemu można nawet na wiele lat przedłużyć wybrane środki.
Dostępne opcje: 7 dni za 3 zł, miesiąc za 7 zł, rok za 29 zł.
2) Zgadza się. Jest też drugi sposób - odpalając usługę no-limit - każda opcja wydłuża kase i GB o 31 dni - zawsze o tyle dni te środki będą ważne dłużej od no-limitów - wspominaliśmy o tym w poprzednich postach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159218  autor: arek810316
 22 paź 2023, 15:47
Czyli opcja za 29zl więcej czasu za internet przedłuża wszystko czyli konto główne wraz z uzbieranymi złotówkami i GB z doładowań o następny rok i można włączyć za darmo w Orange lub numer bez limitu? Nie wyklucza to się z GB z doładowań i co miesiąc 25GB z promocji 300 GB?
 #1159225  autor: zulu144dwa
 22 paź 2023, 19:20
arek810316 pisze:
22 paź 2023, 15:47
Czyli opcja za 29zl więcej czasu za internet przedłuża wszystko czyli konto główne wraz z uzbieranymi złotówkami i GB z doładowań o następny rok i można włączyć za darmo w Orange lub numer bez limitu? Nie wyklucza to się z GB z doładowań i co miesiąc 25GB z promocji 300 GB?
Jak włączysz za darmo w orange to stracisz (wyzerujesz) wszystkie GB z salda z doładowań oraz konto główne ustawi się na 30 dni ważności na wychodzące.

Jak chce się korzystać z Za darmo w Orange i GB na koncie z doładowań to na czystej karcie najpierw włącza. Za darmo w Orange a potem korzysta z promocji związanych z saldem z GB za doładowania. Za doładowanie za 5 zł nie otrzyma 2,5 GB ale 10 GB już tak. Promocje z 300 GB także wchodzą i 200GB za zgody też.

Systematyczny super uniwersalny NL za 1 zł co 31 dni zapewni ważności wielu rzeczy.
PO 1.06.2023 KWR za 9 zł, Więcej czasu na Wszystko czy na Internet to usługi dla tych co mają nadmiar gotówki na koncie głównym i nie wiedzą co z nią zrobić.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1159234  autor: KC-KARLOS
 22 paź 2023, 22:57
Warto zwrócić uwagę, że przy włączonej opcji "Za darmo w Orange" nie mamy możliwości kumulacji ważności GB otrzymanych z promek 100 GB, 200 GB za zgody, 12x po 25 GB - tą opcję zapewnia wyłącznie włączenie no-limitów, co tak naprawdę pozbawia sens posiadania opcji "darmówek" w Orange, skoro kupujemy nielimitowane minuty/sms/mms do każdej sieci. Warto się zastanowić z czego chcemy korzystać, wiedząc, że GB z zasileń/promocji zasileń online zużyjemy w pierwszej kolejności od gigabajtów uzyskanych z no-limitów czy innych płatnych pakietów (np. Elastyczne Pakiety Internetowe).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159241  autor: zulu144dwa
 22 paź 2023, 23:48
Karlos20 pisze:
22 paź 2023, 22:57
Warto zwrócić uwagę, że przy włączonej opcji "Za darmo w Orange" nie mamy możliwości kumulacji ważności GB otrzymanych z promek 100 GB, 200 GB za zgody, 12x po 25 GB - tą opcję zapewnia wyłącznie włączenie no-limitów, co tak naprawdę pozbawia sens posiadania opcji "darmówek" w Orange, skoro kupujemy nielimitowane minuty/sms/mms do każdej sieci. Warto się zastanowić z czego chcemy korzystać, wiedząc, że GB z zasileń/promocji zasileń online zużyjemy w pierwszej kolejności od gigabajtów uzyskanych z no-limitów czy innych płatnych pakietów (np. Elastyczne Pakiety Internetowe).
Na jakiej podstawie tak piszesz o kumulacji i to bardzo niejasno.
Za darmo w Orange to usługa dostępna w OFNK i obowiązują wszelkie regulaminy dla OFNK a nie dla archiwalnej YES.
1 zł poświęcić na NL np. każdego pierwszego dnia miesiąca dla utrzymania Za darmo w Orange to żaden wydatek a dodatkowo korzystamy z własności NL czyli utrzymania ciągłej ważności GB w saldzie 411 (specjalnie piszę nr a nie saldo GB z bonusów za doładowanie).
200 GB za zgody tylko w LoT trafia do 911.
GB w NL nie tracimy a kumulujemy i zbieramy np. na podróże po UE.
Dawniej dla utrzymania ważności konta głównego było za 3zł dostępne 60 minut na stacjonarne na miesiąc albo za 5 zł 1GB na 30 dni. Z tego ostatniego sporo osób nawet korzystało i nadal korzysta cyklicznie z kumulacją.
Obecnie umiejętne wykorzystanie właściwości NL za 1 zł wszystko cenowo przebija.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1159242  autor: KC-KARLOS
 23 paź 2023, 05:21
zulu: chodziło mi o sumowanie ważności środków. Posiadając darmówki w Orange tylko 2 opcje sumują ważność kasy, a druga opcja (NL) przedłuża dodatkowo ważność salda 411 (celowo nie podaje tych numerów sms, aby nie wprowadzać zamieszania - a ludzie pytają, do którego salda wpadają te wszystkie gigabajty - pamiętaj też, że np. sprawdzenie stanu GB czy doładowanie 5GB które zrealizujesz smsem pod ten numer jest odpłatne 29 gr).
Skoro twierdzisz, że ten bonus za zgody przy aktywnych darmówkach wpada jeszcze do innego salda, to dla mnie posiadanie no-limitu do Orange traci sens, skoro bardziej opłaci się mieć bonusy GB za każde doładowanie (GB z OFNK + 10/20GB za zasilenie online) + 100+200+12x25GB, które trafia na jedno saldo 411 i łatwiej je utrzymać, a NL są do wszystkich sieci.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159266  autor: zulu144dwa
 23 paź 2023, 13:32
Karlos może niedokładnie napisałem a i w regulaminach Orange są niedokładności=błędy. W OFNK 200 GB za zgody trafia do 411. Promocja 100 GB na start (pierwsze logowanie i odbiór w apce) w OFNK też ostatnio trafiała do 411 chociaż w regulaminie pozostało sprawdzanie pod 901. Z tym startowym 100 GB było tak namieszane komu przysługuje (podmienianie regulaminów), że nie dziwię się, że pozostało sprawdzanie pod 901 co dla OFNK jest błędem.
Każde doładowanie EKO (strona, apka) ma bonus 10 GB (+ jeszcze 10 GB na startówkach dostępnych tylko online lub rejestrowanych SMSem przez taką startówkę!). Dawniej EKO bonus miał maksymalnie ważność 14 dni teraz tyle co doładowanie i w OFNK jest na 411 w innych na 901.
Oczywiście nie warto sprawdzać stanu GB SMSem. Numer sprawdzania tylko sugeruje do jakiego Salda GB wpadają.
Promocji i usług o dodatkowych własnościach opisanych lub przemilczanych w regulaminach jest tak dużo, że łatwo się pogubić.
Po 1.06.2023 od razu wychwyciłem istotne zmiany we właściwościach NL jednorazowych - te opisane i nie opisane w regulaminie.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1159324  autor: neotele
 25 paź 2023, 01:22
Czy w okresie pasywnym (tylko poł. przychodzące) działa usługa „Kredyt na zakup i odnowienie usługi” (od 1gr do 5zł)?

Pytam, gdyż próbowałem włączyć pakiet elastyczny za 5zł, jednak otrzymałem komunikat: "Przepraszamy, nie możemy przyjąć zlecenia włączenia usługi. Spróbuj ponownie później"
 #1159331  autor: KC-KARLOS
 25 paź 2023, 10:13
neotele: jest kilka czynników, które warunkują otrzymanie dopłaty do usługi:
▪ Abonent nie ma ujemnego salda Konta Głównego oraz
▪ Abonent wykonał przynajmniej jedno doładowanie Konta Głównego w historii numeru oraz
▪ staż Abonenta w ofercie Orange na kartę to więcej niż 31 dni oraz
▪ Abonent spełnia wszystkie warunki niezbędne do zakupu lub automatycznego odnowienia danej usługi telekomunikacyjnej zgodnie z regulaminem tej usługi.
Jeśli regulamin danej usługi warunkuje przebywanie w Okresie Aktywnym, to kredyt na zakup lub odnowienie usługi nie zostanie przyznany.
Info >> https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 1697189953

W tym wypadku EPI wymaga posiadania Okresu Aktywnego (pkt 8 regulaminu) >> https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 1697189953

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 430 z 540
  • 1
  • 428
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 540
  • 1
  • 428
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 540