DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 431 z 540
  • 1
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 433
  • 540
 #1159334  autor: neotele
 25 paź 2023, 10:41
@ Karlos20
Włączenie usługi EPI w okresie pasywnym też jest możliwe - zgodnie z p.23 Regulaminu.
Jednak w tym regulaminie nie ma odniesienia do automatycznej usługi „Kredyt na zakup i odnowienie usługi”, która została wprowadzona w późniejszym niż EPI czasie i - jak zakładam - jest niezależna od EPI.

Zatem zakładając, że spełnione były wszystkie warunki usługi „Kredyt na zakup i odnowienie usługi”, ponawiam pytanie, czy w okresie pasywnym działa usługa „Kredyt na zakup i odnowienie usługi”?
(Może ktoś to testował/sprawdzał?)
 #1159335  autor: KC-KARLOS
 25 paź 2023, 10:49
neotele: przypominam, EPI nie pozwala na włączenie pakietu w OP.
Punkt 23 dotyczy jedynie sytuacji, gdy wchodząc do OP miałeś niewykorzystaną kasę na koncie - ona trafia do "zamrażarki". W ciągu 7 dni od zamrożenia w 100% doładowanie przywraca te środki lub przy zakupie usługi z zamrożonych środków nie są pobierane prowizje.
Jeśli nie masz zamrożonej wystarczającej kasy na koncie - nie włączysz usługi, nawet poprzez kredyt. Ma to Ciebie zmobilizować do doładowania konta - to celowe działanie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159336  autor: neotele
 25 paź 2023, 11:17
@Karlos20
Roboczo przyjmuję, że jest tak, jak piszesz (że z kredytu się nie uda).

A jak by było w przypadku próby uruchomienia w okresie pasywnym ( i przy 0 zł na koncie) usługi NL (SMS pod 80630 o treści AKT5)?
W regulaminie NL widzę podobny zapis, jak w regulaminie EPI, tj.:
[39. Opłata za włączenie Usługi pobierana jest ze środków (złotówek) zablokowanych w ramach usługi „Nowa Gwarancja Zwrotu”],
jednak wydaje mi się, że ktoś (chyba) pisał, że uruchamiał NL z automatycznego kredytu.
 #1159337  autor: KC-KARLOS
 25 paź 2023, 11:23
neotele: to był stan sprzed wprowadzeniem automatycznego kredytu (wymagało to potwierdzenia smsem). Od 1 czerwca 2023 sms nie jest wymagany.
Wszystko zależy od usługi, którą chcemy uruchomić, więc regulamin automatycznego kredytu na usługi odsyła do zasad danej usługi/pakietu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159338  autor: neotele
 25 paź 2023, 11:53
@Karlos20
Cytowałem p.39. z Regulaminu usługi jednorazowej „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” obowiązującego od 28 lutego 2023 r. ze zmianami od 1 czerwca 2023 r.
Natomiast włączenie SMS-em, zarówno w Regulaminie NL jak i EPI, jest jedyną wymienioną opcją włączenia usług w okresie pasywnym.
 #1159339  autor: KC-KARLOS
 25 paź 2023, 11:58
neotele: NL uruchomisz z kredytem (lub bez) w każdej konfiguracji i w każdym czasie - czy masz zamrożoną kasę czy jedynie 0 na koncie, bądź cykliczny NL jest zawieszony. Przy OP fakt, aktywacja jest tylko darmowym smsem, ale możesz też smsem darmowym odpalić usługę w OA (sprawdzałem i działa - szczególnie gdy np. karta SIM jest w routerze [nieobsługujący kodów USSD], a w co drugi weekend Mój Orange jest niedostępny).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159344  autor: KC-KARLOS
 25 paź 2023, 13:23
neotele: możesz to sprawdzić, wysyłając darmowego smsa - ja nie doprowadzałem konta do takiej sytuacji, bo to się nie opłaca (bo lepiej mieć 0,00 i OA). Regulamin automatycznego kredytu nie ma warunku posiadania OA i OP - odsyła Cię do regulaminu danej usługi/pakietu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159349  autor: zulu144dwa
 25 paź 2023, 18:13
neotele pisze:
25 paź 2023, 12:07
@Karlos20
Bo się zgubiłem..
Czy potwierdzasz, że w okresie pasywnym i przy 0 zł na koncie powinno być możliwe włączenie NL w oparciu o automatyczny kredyt?
Warunki kredytu są w regulaminie: Kredyt na zakup i odnowienie usług.
https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 1698232432.
spełnione są łącznie warunki:
▪ Abonent dokonuje próby zakupu lub w ramach oferty Orange na kartę Operator dokonuje automatycznej próby odnowienia
płatnej usługi telekomunikacyjnej Abonentowi zgodnie z regulaminem danej usługi,
▪ na Koncie Głównym Abonenta brakuje środków na zakup lub automatyczne odnowienie usługi w kwocie od 1 grosza do
5 złotych,
▪ Abonent nie ma ujemnego salda Konta Głównego oraz
▪ Abonent wykonał przynajmniej jedno doładowanie Konta Głównego w historii numeru oraz
▪ staż Abonenta w ofercie Orange na kartę to więcej niż 31 dni oraz
▪ Abonent spełnia wszystkie warunki niezbędne do zakupu lub automatycznego odnowienia danej usługi telekomunikacyjnej
zgodnie z regulaminem tej usługi.


Najważniejsze dla OA: nie można mieć ujemnego konta.
Zero zł to nie jest ujemne konto.

Dla OP w regulaminie jednorazowych NL:
39. Opłata za włączenie Usługi pobierana jest ze środków (złotówek) zablokowanych w ramach usługi „Nowa Gwarancja Zwrotu”.
40. Warunkiem skutecznego pobrania opłaty za Usługę jest posiadanie przez Abonenta wystarczającej liczby środków pochodzących z
doładowań (złotówek) zablokowanych w ramach usługi „Nowa Gwarancja Zwrotu”.
41. Pozostałe po pobraniu opłaty za Usługę środki zablokowane w ramach usługi „Nowa Gwarancja Zwrotu” przywracane są na Konto
Abonenta z ważnością określoną na zasadach opisanych w dalszej części Regulaminu


To co się dzieje w OA przy uruchomieniu NL SMSem przeznaczonym dla OP nie jest opisane.

Dla karty umieszczonej w routerze ze screenu poniżej nie uruchomiłem NL żadnym SMSem:
Obrazek

Karta już była przeznaczona do kosza lub sprawdzania Guzika przywracania GB w NL cyklicznym, ale zdążyłem uruchomić 200GB za zgody przy OA ujemnym ale ważnym 2 dni.

Znalazłem jeszcze jedną kartę w koszu:
Obrazek
Włożyłem do bieda telefonu. Po wysłaniu:
SMS AKT5 na 80630
Otrzymałem identyczny SMS:
"Przepraszamy .... sproboj ponownie pozniej."
Czyli Trzeba mieć zablokowane środki wystarczające do aktywacji NL
W OP nie ma kredytu.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1159440  autor: biala1991
 28 paź 2023, 08:09
MO na stronie pokazywał bonus za doładowanie 1000.5 GB. Po otrzymaniu smsa o przyznaniu pakietu z promocji 300 GB (równoległej) widzę stan bonusa 1 TB i nie wiem czy te 25 GB wpadło a MO online tak dziwnie zaokrągla, czy nie dostałam pakietu :)
Kiedy kilka dni temu robiłam obowiązkowe doładowanie i automatyczny sms z numeru 411, który informuje o zwiększeniu bonusa pokazał, że po zasileniu stan GB się nie zmienił (pierwszy raz miałam taką sytuację). Teraz nie wiadomo czy został dodany pakiet 25 GB. Karta jest w urządzeniu bez możliwości rozmów więc kodem nie sprawdzę a za sms na 411 trzeba płacić :)


Co tydzień prace techniczne a w tym ciągle "dopieszczanym" MO nie sprawdzisz tak podstawowej sprawy jak stan bonusa za doładowanie, bo podają go w zaokrągleniu do... 1 TB :D
 #1159441  autor: darekka
 28 paź 2023, 09:50
1000,5GB+25GB daje 1025,5GB czyli minimalnie ponad 1 TB co widzisz i jest prawidłowe, bo 1TB to 1024GB więc dokładnie masz 1,0015TB do zużycia ale masz zaokrąglone przy wyświetlaniu w MO do 1TB.
Tak po prostu MO przeglądarkowy zaokrągla wyświetlanie.

Dla przykładu 1 z moich numerów w aplikacji mobilnej ma:1552,64GB co dokładnie stanowi 1,51625TB, a w MO na stronie zaokrągla do 1,52TB. TAK MA BYĆ gdy przekracza się ilość GB powyżej 1TB to w wersji przeglądarkowej MO pokazane są dane zaokrąglone do 2 miejsca po przecinku.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1159445  autor: biala1991
 28 paź 2023, 11:04
Co to znaczy TAK MA BYĆ? To raczej tak sobie wymyśliło Orange, pokazywanie bonusa w TB zamiast w GB gigantycznie zaokrąglając nie jest wg mnie normalne. Pakiet 25 GB to dla mnie dużo (w miesiącu tyle nie wykorzystuję :) ) to chore że otrzymując taki pakiet nie widzę go w MO, bo wg pokręconego licznika Orange stan bonusa się nie zmienił :)
 #1159447  autor: darekka
 28 paź 2023, 11:18
Tak ma być w rozumieniu, że u Ciebie jest normalnie czyli jak u wszystkich, dodatkowo na własnym przykładzie pokazałem że takie zaokrąglenie do 2giego miesca po przecinku w sytuacji zgromadzenia ponad 1TB jest normalne i działa zarówno w górę(u mnie) jak i w dół(u Ciebie). Chesz mieć dokładniejsze dane to sms płatny albo aplikacja mobilna pokazująca w GB z dokładnością do 0,01GB da Ci być może wystarczającą dokładność posiadanych pakietów internetowych(w tym przypadku za doładowania).

Polemizowałbym, że zaokrąglenie dokładności z 1,0015TB(1025,5GB) do 1TB(1024GB) jest "gigantyczne", bo niedokładność(zaokrąglenie) prezentacji wynosi 1,5GB(wiem, ze wielu taka ilość wystarczy na wiele dni) przy ilościach na poziomie 1TB czyli 0,0015%.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1159451  autor: biala1991
 28 paź 2023, 12:41
Wyobraź sobie, że Orange wpada na pomysł, pokazywania w TB pakietów NL, kupuję miesięczny NL z pakietem 25 GB i wg licznika MO mam 0 TB :) dla mnie to są gigantyczne zaokrąglenia.

To ile GB musiałabym dostać, żeby licznik drgnął o minimalną wartość i zamiast 1 TB pokazał 1.01 TB?
 #1159459  autor: darekka
 28 paź 2023, 14:12
Ale nie jest tak w nolimitach-chyba, że w przypadku skumulowania GB z nolimitów do wartości kilku TB(tak mam na simkach ze starym cyklicznym nolimitem bez MMS) więc to jest wyimaginowany problem niewystepujący w przypadku opisanym.
Z drugiej strony Orange jasno pokazuje ilość neta w częsciachMB/ GB/TB zależnie od poziomu skumulowania neta(dokładność zawsze do 2óch miejscs po przecinku), jak masz już skumulowane wartości w TB to z dokładność jest już inna bo skala też jest o kilka wartości większa.

Żeby w Twoim przypadku pokazało 1,01 TB to jak masz teraz 1025,5GB to doładowanie 5ką dające +12,5GB(czyli w sumie 1038GB) DOPIERO spowoduje zmiane pokazywanej zaokrąglonej wartości do 1,01TB ponieważ 1038GB/1024(tyle informatycznie masz GB w 1TB) daje wartość 1,013671875TB czyli więcej niż 1,01TB.
Powyższe wyliczenie ma jedynie zastosowanie w przypadku gdy zużycie neta+bonus za doładowanie 5ką(12,5GB) nie zmniejszy w chwili otrzymania tych 12,5GB zgromadzonych GB do poziomu poniżej 1030GB(bo to w TB daje 1,005859375TB więc zaokrąglenie spowoduje pokazanie 1,01TB), gdy jednak w chwili otrzymania tych 12,5GB suma wszystkich zgromadzonych GB z doładowań będzie niższa niż 1030GB to nadal będzie widać 1TB.

Co do prezentacji ilości danych w MO na stronie to szata jest tak wykonana, że ilość neta pokazuje z dokładnością do 2ego miejsca po przecinku w kolejno(zależnie w jakim już przedziale ciułania jesteśmy): najpierw w MB(do 2 miejsc po przecinku np.137,26MB), jak nazbieramy tych MB w okolice GB to pojawi się ilość pokazana w GB(do 2 miejsc po przecinku np 1,02GB), jak tych GB zbierzemy w okolice TB to ilość pokazywana będzie w TB z dokładnością do 2miejsc po przecinku(np 1.01TB). Ale pokazywane wartości zaokrąglane sa do 2 miejsc po przecinku zgodnie z zasadą zaokrąglania więc może być lekki odchył w górę jak i w dół od rzeczywiście posiadanych ilości neta.

W sumie fajnie, bo mogliby pokazywać ilość danych w kB jak dla przykładu pokazuje aplikacja mobilna wielkość ostatniego pakietu internetowego otrzymanego w starym nolimicie(weż teraz zapisz w kB otrzymane 1007GB*1024(będą MB)*1024(będą kB) i zrozum ile otrzymałaś w ramach cyklicznego nolimitu w chwili jego odnowienia: widząc wartość ostatnio dodanego pakietu 1055916032(takie dane pokazane w kB mam w aplikacji mobilnej w starym nolimicie widoczne w miejscu gdzie widać wielkość ostatniego otrzymanego pakietu). No gdzieś w pokazywaniu ilości otrzymanego neta/skumulowanego neta trzeba wejść w większe jednostki, bo byśmy oszaleli i jak byś wiedziała ile masz neta gdyby te Twoje 1025,5GB wyświetlało w kB czyli: 1075314688kB ale można by to jeszcze pokazać w Bajtach czyli: 1101122240512B ale...przecież podstawową jednostką w informatyce jest bit czyli wcześniejsze razy 8 i mamy: 8808977924096bitów . Fajnie super dokładnie ale...kompletnie bez sensu, bo nie wiesz ile masz bez przeliczania(nawet ciężko przeczytać taką liczbe) na...tak na minimum GB a najwygodniej na TB czyli 1,015TB, które widzisz po zaokrągleniu jako 1TB. :D

Tak dla przykładu: w sklepie wolałabyś mieć cenę na półce wyrażoną w groszach np zamiast 1597,61zł to 159761groszy(nie mówię o większej skali milionów złotych wyrażanych w groszach)? No ja niebardzo.

Po prostu po to wymyślono większe jednostki abyśmy w miarę ogarniali w życiu codziennym i mieli łatwość posługiwania się jednostkami.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1159477  autor: biala1991
 28 paź 2023, 20:14
darekka pisze:
28 paź 2023, 14:12
i jak byś wiedziała ile masz neta gdyby te Twoje 1025,5GB wyświetlało w kB czyli: 1075314688kB ale można by to jeszcze pokazać w Bajtach czyli: 1101122240512B ale...przecież podstawową jednostką w informatyce jest bit czyli wcześniejsze razy 8 i mamy: 8808977924096bitów .

Poleciałeś w skrajność :) ja nie oczekuję, żeby licznik prezentował stan bonusu w kB czy B tylko w GB. Jeśli mój bonus się zwiększa i to wcale nie o drobną ilość ale o 25 GB to chciałabym, żeby MO pokazywał to w takich jednostkach, że da się to zauważyć :)
Wartość bonusu wyrażona w pełnych GB, jest moim zdaniem dużo bardziej czytelna niż prezentacja w TB z jakimiś miejscami po przecinku. Czy doładowania są podawane w TB? nie, to chyba oczywiste, że łatwiej jest sprawdzić swój stan posiadania sumując bonus za doładowanie przyznawany w GB z dotychczasowym bonusem, który w MO również będzie prezentowany w GB a nie TB.
 #1159480  autor: KC-KARLOS
 28 paź 2023, 20:54
biala1991: to sprawdzaj takie dane kodem USSD lub w aplikacji MO na telefonie i podadzą w GB. Robisz problem z niczego. Dla mnie takie dane z MO są bardzo czytelne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159483  autor: darekka
 28 paź 2023, 21:03
Właśnie idąc w skrajność chciałem pokazać że liczy się czytelność i tą operator zachowuje podając z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zaokrąglony(w dół lub w górę zgodnie z zasadami zaokrąglania) stan posiadanych pakietów internetu na internetowej wersji MO-po prostu to najlepszy kompromis pomiędzy dokładnością(w absurdalnej i pokazanej w moim poście formie do 1bajta) i czytelnością. Podaje on w MB/GB/TB(zależnie od wielkości posiadanego pakietu) ilość zgromadzonego internetu w sposób najbardziej czytelny dla 99,99% osób.

Strona internetowa MO ma taką, a nie inną formę prezentacji danych w zaokrąglemiu do 2ego miejsca po przecinku-jak potrzeba komuś dokładniejszej wiedzy to ma aplikację mobilną podającą w GB(też z dokłądnością do 2ego miejsca po przecinku) lub płatnego SMSa gdzie zobaczy dokładniej ile czego ma. Jest jak jest i każdy ma możliwość wybrania z kilku dostępnych źródeł informacji o posiadanych pakietach, a każde ma jakąś swoją specyfikę.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1159493  autor: biala1991
 29 paź 2023, 05:58
Może dla was zaokrąglanie do TB jest czytelne, dla mnie jest coś nie halo jeśli otrzymując przydział internetu, który wystarcza mi na miesiąc, nie mam możliwości sprawdzić w MO czy go dostałam czy nie, bo wg zaokrągleń licznika taka ilość nie wpływa na zmianę stanu. Nawet jeśli robię doładowanie za 5zł i dostaję tylko 12.5 GB to też bym chciała zauważyć zwiększenie bonusu w MO. Pewnie ktoś w Orange uznał, że przy stanie 1 TB klient już nie będzie zaglądał do MO czy po doładowaniu coś mu przybyło czy nie, są jednak tacy skrupulatni jak np. ja, co lubią mieć kontrolę i sprawdzają :) (pisałam już o błędnym smsie, z którego wynikało że bonus nie został przyznany). Wy mnie nie przekonacie, ja nie przekonam was, na tym chyba możemy zakończyć dyskusję.
 #1159494  autor: darekka
 29 paź 2023, 07:01
Każdy ma inne oczekiwania i każdemu operator te oczekiwania spełnia pod warunkiem użycia tej formy podglądu omawianych danych jaka daje akceptowalną dokładność-u Ciebie(i dla skrupulatnych jak Ty) aplikacja mobilna jako najdokładniejsza informacja bez kosztów lub za koszt smsa alternatywnie też jest podgląd tych informacji(ale już trzeba zapłacić). To czy masz chęć z niej korzystać jest już Twoją sprawą ale możliwość dostępu do dokładnych danych masz i to bezpłatnie. Jeśli zaś nie masz chęci z niej korzystać to musisz pogodzić się z kompromisem w pokazywaniu pakietów formy dostepu do tych infromacji jaką sobie wybrałaś do używania.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 431 z 540
  • 1
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 433
  • 540
  • 1
  • 429
  • 430
  • 431
  • 432
  • 433
  • 540