DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 184 z 197
  • 1
  • 182
  • 183
  • 184
  • 185
  • 186
  • 197
 #1162244  autor: mariusz9a
 28 gru 2023, 13:52
Nie sądzę że Samsung ma tu jakiś związek, wtedy dzwoniąc do innych sieci też by tak było. U mnie te zaniki głosu są tylko w połączeniach do Orange. Ale możliwe że to przypadek (że tylko do Orange). Natomiast połączenia T <-> T mam w super jakości i nigdy jeszcze nie narzekałem.
Nawet bym się pokusił o założenie, że problem tu stanowi siec Orange - ten słaby kodek w VoLTE też jest zazwyczaj w połączeniach z Orange.
 #1162247  autor: 3G
 28 gru 2023, 14:17
matias55 pisze:
28 gru 2023, 13:26
Takie cuda to chyba tylko na Samsungach xD Aż chyba pożyczę i potestuje.
Nie sądzę. Ludzie u mnie mają różne telefony.
f0ku5 pisze:
28 gru 2023, 13:49
Na iPhone nic takiego nie ma miejsca. Połączenia do wszystkich sieci.
Przejedź się S2 od lotniska do Krakowskiej :P
Ostatnio zmieniony 28 gru 2023, 14:26 przez 3G, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1162250  autor: 3G
 28 gru 2023, 14:28
Sprawa jest banalnie prosta - tu chodzi wyłącznie o zasięg, który wbrew pozorom w różowej sieci wcale nie jest taki rewelacyjny.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1162252  autor: mariusz9a
 28 gru 2023, 14:37
Po napisaniu poprzedniego posta zrobiłem pewną analizę i wyszedł jeden ciekawy wniosek...
Wykonuje połączenia tylko regionalnie - wszystkie telefony są w strefie Huawei. Mój telefon z kartą T podczas dzwonienia jest zalogowany do stacji należącej bezpośrednio do T. Natomiast (ale tu na 100% pewności nie mam) telefony osób do których dzwonię i gdzie zdarzały mi się takie zaniki głosu, najprawdopodobniej są/były zalogowane do stacji należących bezpośrednio do O. Ale tak jak pisałem - nie jestem w stanie tego zweryfikować, tak zakładam, ponieważ najbliżej nich znajduje się taki nadajnik, ale niekoniecznie muszą się do niego logować. Jeśli jednak tak jest, to być może jest coś na rzeczy gdy połączenie leci przez taką konfigurację. Co ciekawe u tych osób gdzie nie kojarzę zaniku głosu (ale być może nie pamiętam takiej sytuacji, także ręki sobie nie dam za to uciąć), najbliżej mają nadajniki należące do T... :-] Także hmm... jest to poniekąd zastanawiające.

PS. Uprzedzając pytania - połączenia wykonuję zazwyczaj z domu do osób które przebywają również w swoim domu, dlatego podjąłem się takiej analizy. Oczywiście nie wiem też czy ktoś korzysta wtedy z VoWiFi czy nie. Ja zazwyczaj nie korzystam.
3G pisze:
28 gru 2023, 14:28
Sprawa jest banalnie prosta - tu chodzi wyłącznie o zasięg, który wbrew pozorom w różowej sieci wcale nie jest taki rewelacyjny.
Tu jest kolejna sprawa która może mieć znaczenie i tego tez niestety nie zweryfikuję...
 #1162263  autor: matias55
 28 gru 2023, 17:14
mariusz9a pisze:
28 gru 2023, 14:37
Po napisaniu poprzedniego posta zrobiłem pewną analizę i wyszedł jeden ciekawy wniosek...
Wykonuje połączenia tylko regionalnie - wszystkie telefony są w strefie Huawei. Mój telefon z kartą T podczas dzwonienia jest zalogowany do stacji należącej bezpośrednio do T. Natomiast (ale tu na 100% pewności nie mam) telefony osób do których dzwonię i gdzie zdarzały mi się takie zaniki głosu, najprawdopodobniej są/były zalogowane do stacji należących bezpośrednio do O. Ale tak jak pisałem - nie jestem w stanie tego zweryfikować, tak zakładam, ponieważ najbliżej nich znajduje się taki nadajnik, ale niekoniecznie muszą się do niego logować. Jeśli jednak tak jest, to być może jest coś na rzeczy gdy połączenie leci przez taką konfigurację. Co ciekawe u tych osób gdzie nie kojarzę zaniku głosu (ale być może nie pamiętam takiej sytuacji, także ręki sobie nie dam za to uciąć), najbliżej mają nadajniki należące do T... :-] Także hmm... jest to poniekąd zastanawiające.

PS. Uprzedzając pytania - połączenia wykonuję zazwyczaj z domu do osób które przebywają również w swoim domu, dlatego podjąłem się takiej analizy. Oczywiście nie wiem też czy ktoś korzysta wtedy z VoWiFi czy nie. Ja zazwyczaj nie korzystam.
...
Dzięki za wyjaśnienia. Może być to całkiem sensowne. Lublin jest w strefie Huawei?
 #1162297  autor: mariusz9a
 29 gru 2023, 07:49
matias55 pisze:Dzięki za wyjaśnienia. Może być to całkiem sensowne.
Pogadałem wczoraj na ten temat z jedną osobą, gdzie takie zaniki głosu występują. Niestety jest to osoba "średnio" techniczna, ale i tak coś tam się dowiedziałem. Nie tylko w połączeniach ze mną ma takie zaniki i tu uwaga, te zaniki występują tylko u osoby z którą rozmawia, tzn ona słyszy cały czas głos, natomiast jej rozmówcy czasami żalą się że mają przez kilka sekund ciszę w słuchawce i potem nie wiedzą co mówiła. Ma wrażenie, że problem występuje zazwyczaj gdy chodzi po mieszkaniu, gdy rozmawia stojąc w miejscu chyba jest ok. Od kiedy problem - najprawdopodobniej od kiedy działa jej to nieszczęsne VoLTE :smt005 Ja obstawiam że problemem jest albo zasięg albo przełączanie między sektorami nadajnika, lub innym nadajnikiem - tego nie zweryfikuję, jest to zbyt mało ogarnięta osoba i jedynie co to twierdzi że zasięg ma bardzo dobry, tzn maksymalny w całym domu :-] I raczej tak jest - nadajnik jest za oknem w bezpośredniej widoczności (według mapy ok 70m i nic go nie zasłania, do tego anteny sektorowe mniej więcej na wysokości mieszkania). Także jak na razie wszystko wskazuje na to, że problemem jest najprawdopodobniej przełączanie między sektorami nadajnika :-] Pytanie ile w tym udziału ma to, że są to stacje należące do Orange, czy po prostu zbieg okoliczności i na stacjach należących do T jest tak samo...(?) Zobaczymy co powiedzą inni ;-) U mnie jest akurat tak, że telefon siedzi cały czas w jednym sektorze.
Posiada jakiś model Xiaomi, ale nie pamięta co to za model. Ale uważam że telefon nie ma tu znaczenia gdyż ogólnie te osoby (gdzie jest problem z zanikiem głosu) mają rożne telefony.
Przynajmniej ta dyskusja sprawiła, że zacząłem drążyć temat, bo do tej pory, delikatnie mówiąc miałem to gdzieś :P
matias55 pisze:Lublin jest w strefie Huawei?
Ja niestety tu nie pomogę - nie wiem.
 #1162298  autor: Dodo84
 29 gru 2023, 08:46
Od kilku dni mam dziwną przypadłość. Póki co zauważyłem to z jedną osobą w relacji Orange ( VoWifi czy VoLTE) <-> T-Mobile ( VoWifi i VoLTE) tak jakby rozmowa odbywała się z dużym opóźnieniem. Jedna osoba powie swoje zdanie i następuje dłuższa cisza w słuchawce i potem dopiero druga osoba i przez to zdarza się, że zaczynamy razem mówić w tym samym czasie i jedno nakłada się na drugie. W relacji Play <-> T-Mobile lub Orange problemu brak.

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
LTE 800+1800+2100+2600

https://www.speedtest.net/result/a/10179036140.png
LTE+ 5G 3500
 #1162316  autor: zajadacz
 29 gru 2023, 13:04
W jakiej lokalizacji znajdowała się ta osoba? Ja tak miałem, jak rozmawiałem przez jedną ze stacji bazowych w Tatrach, która ma dosył po saltelicie. Po prostu ping jest wtedy rzędu sekundy i są bardzo duże opóźnienia.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #1162317  autor: mariusz9a
 29 gru 2023, 13:15
To są nadajniki w mieście, podłączone światłowodem :-) Rozeznam jeszcze temat z innymi osobami i myślę że po nowym roku napisze jakieś zgłoszenie.
Możliwe że z tym pingiem może być dobry trop - ostatnio na mojej karcie T, po uruchomieniu pakietu neta bez limitu, wpadłem w jakąś czarną dziurę ich systemu i nie dość że net ledwo działał to jeszcze pingi przekraczały 0,5s o ile w ogóle udało się połączyć z jakimkolwiek serwerem (wspominałem o tym w innym temacie). Oczywiście zgłoszenie pomogło i wróciło wszystko do normy - może problem wynika z czegoś podobnego... Te dwie sieci już nie są w stanie mnie niczym zaskoczyć... :roll:
 #1162319  autor: Mixiorek
 29 gru 2023, 14:01
Samsung Galaxy S21 FE 5G
Android 14
UI 6.0

Zniknęła opcja (suwak) w menu wyłączenia/włączenia VoLTE?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1162324  autor: lordbyd
 29 gru 2023, 15:25
U mnie w S21 Fe 5G z Androidem 14 i One UI 6.0 suwak i wybór wszystkich sieci jest dostępny.
Karta SIM Orange, a telefon zakupiony w markecie
 #1162329  autor: cedrus
 29 gru 2023, 17:13
Ustawienia -> Połączenia -> Sieci komórkowe
A52 5G w Plusie (Android 14 UI 6.0 poziom poprawek Grudzień 2023 PLS/PLS) - przełącznik dostępny
Ostatnio zmieniony 29 gru 2023, 19:31 przez cedrus, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1162468  autor: ssjdamian
 01 sty 2024, 21:24
Czy wam też rozłącza się w sposób totalnie losowy VoWiFi w Play? Mam dom dobrze pokryty Wi-Fi a mimo to np. telefon wieczorem odłożony na półkę podłączony do VoWiFi rano potrafi być z tych usług wylogowany. W Orange działo się to również ale dużo rzadziej. Dodatkowo żona na swoim Samsungu A54 5G ma taki problem ze mimo tego że jest w zasięgu to dzwoniący ma komunikat że numer jest niedostępny. Czasami dopiero po 3-4 razie można się do niej dodzwonić. I to niezależnie czy telefon jest zalogowany do 3G, VoLTE czy VoWiFi.
  • Strona 184 z 197
  • 1
  • 182
  • 183
  • 184
  • 185
  • 186
  • 197
  • 1
  • 182
  • 183
  • 184
  • 185
  • 186
  • 197