DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 46 z 93
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 93
 #1165552  autor: 0kti
 07 lut 2024, 05:09
TheEcki pisze:
06 lut 2024, 11:08
0kti pisze:
06 lut 2024, 11:03
Inowrocław. Na razie brak c-band w PLAY i T-mobile.
Według mapy T-Mobile powinieneś już mieć odpalone. :D

A jednak nie ma. 😉
 #1165555  autor: mariusz9a
 07 lut 2024, 09:50
Oddzwoniło do mnie z BOK T-mobile w sprawie odpowiedzi na zadane pytania dotyczące ograniczenia prędkości na kartach pre-paid/mix. I co? I nic - jest ok, działa zgodnie z regulaminem bo sieć może być obciążona. A g... tam obciążona - rozmowa jak ze ścianą. Nawet argument, że wystarczy uruchomić pakiet darmowego neta na 28 dni co powoduje zdjęcie "lejka" i jakimś cudem to mityczne "obciążenie" sieci znika, nic nie daje. Poprosiłem o odpowiedź na piśmie/mailem i pójdzie do UOKiK/UKE. Bo stanowisko ich jest że żadnego lejka w ofertach na kartę nie ma :-] A jeśli jakiś portal chce ich obsmarować to zapraszam - udostępnię korespondencję jak tylko dostane odpowiedź o którą prosiłem :-) Także coś czuje że moja przygoda z T właśnie dobiega końca :-) A jak moja to i całej rodziny :smt005
 #1165556  autor: smagnows
 07 lut 2024, 10:12
@mariusz9a
T-Mobile Ci włączyło C-Band, gdzie wiele rodzin nie ma tej przyjemności; a Ty jeszcze wymagasz jakiś brak lejka, gdzie prędkości i tak Ci skoczyły kilka/naście razy w górę ;D
 #1165557  autor: dagonPL
 07 lut 2024, 10:13
Przeniesiesz wszystkie numery bo spedtesty nie są satysfakcjonujące? Ktoś z rodziny wie o czym mowa? :lol:

Twitter @FonRuchalFest
 #1165558  autor: mariusz9a
 07 lut 2024, 10:16
@smagnows
Ja tylko walczę o równe traktowanie klientów jeśli w regulaminie nie ma zapisów, że może być inaczej ;-) A nie ma takich zapisów. Jakby T przy opisie pakietów dostępnych w ofercie GO! napisało, że pakiet ma ograniczenie prędkości do 400Mb/s to bym nawet nie pisnął i przyjął rzeczywistość na klatę. A tak płacisz za dostęp do pełnowartościowego 5G a masz ten dostęp upośledzony w stosunku do innych klientów :roll:

EDIT:
dagonPL pisze:
07 lut 2024, 10:13
Przeniesiesz wszystkie numery bo spedtesty nie są satysfakcjonujące? Ktoś z rodziny wie o czym mowa? :lol:
To akurat nie jest u mnie w rodzinie problem :-) Nienawidzę jak ktoś robi ze mnie idiotę, a to właśnie zrobiło T. Także przy dzisiejszych możliwościach zmiany operatora w 24h nie mam najmniejszych sentymentów ;-) I nie chodzi o "satysfakcjonujące" prędkości w speedtest, a jawne kłamanie że nie nakładają ograniczeń. To jak ja mam współpracować z kimś takim? Czasami trzeba mieć honor żeby potwierdzić że coś blokują i poprawić regulamin jeśli tak ma być, a nie brnąć w kłamstwo i robić z klientów baranów.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2024, 10:29 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1165559  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 10:27
mariusz9a: czego się spodziewałeś od T? Od zawsze prepaida traktowali gorzej niż klientów abonamentowych. Nic się nie zmieniło. Te promocje mają na celu złowienie klientów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165560  autor: mariusz9a
 07 lut 2024, 10:34
Karlos20 pisze:czego się spodziewałeś od T? Od zawsze prepaida traktowali gorzej niż klientów abonamentowych. Nic się nie zmieniło.
No właśnie przykre jest to, że z góry zakładałem taką odpowiedź jaką dostałem :-( I to jest wkurzające w podejściu do klientów, tyle że tak jest akurat u wszystkich :-/ Jak nie masz wtyków u operatora to pomaga czasami zrobienie syfu w sieci. Wtedy nagle wszystko się da :-/ To chyba nie tak powinno być?

EDIT:
Pamiętam taką sytuację w Plusie kiedy nagle operator zabrał mi dostęp do sieci 5G. Dostęp odzyskałem dzięki mniejszym bądź większym znajomościom u operatora. Inaczej byłoby "kopanie się" z BOK w stylu, że pewnie nie masz pan zasięgu 5G... Analogicznie jak tutaj (w T) z tym ograniczeniem prędkości :-/
Ostatnio zmieniony 07 lut 2024, 12:26 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1165561  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 10:41
mariusz9a: a ja mam obawy, co do abonamentu Orange - rzucają kilkaset GB netu na karcie głosowo-smartfonowej i w porównaniu do karty, nju i Flexa mogą nakładać bez powiadomienia FUPy kilkumegabitowe, działające między godz. 10 a 23 (jeszcze ustalam, czy to FUPy na nadajnik konkretny, czy globalny jak to kiedyś nakładał Plus w ofercie POWER LTE). I jak tu masz testować nowe 5G skoro po kilku testach można go oberwać. No i płacisz za to co miesiąc niemałą kasę. Co to ma być?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165565  autor: kaspeed
 07 lut 2024, 11:19
Identyczną odpowiedź dostałem od T w sprawie tego cięcia neta i co pan zrobisz jak nic nie zrobisz. Ta karta to typowy tester leżak więc dałem se spokój....Nie ma sensu

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #1165566  autor: mariusz9a
 07 lut 2024, 11:37
Zadzwonili do mnie przed chwilą ponownie z BOK T-Mobile. Tym razem jakiś inny pracownik i zaproponował zgłoszenie techniczne. Zebrał ode mnie dane i wpłynęło zgłoszenie (nawet już przysłali numer). Także może odblokują indywidualnie, pytanie na jak długo :-/ Co nie zmienia faktu że problem dotyczy (chyba?) wszystkich kart SIM w pre-paid a nie mnie indywidualnie :-/

@Karlos20: pozostaje mieć tylko głupią nadzieję że nie będą w Orange stosować tych FUPów :-(
Ostatnio zmieniony 07 lut 2024, 12:01 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1165567  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 11:57
mariusz9a: jeśli chcesz w pełni testować c-banda w T, polecam za 1 zł na pierwsze 30 dni kupić subskrypcję RBM (kartę za 1 zł dostaniesz od ręki w wybranych kioskach np. Relay czy 1Minute) i odpalisz ofertę w ok 10 minut. W tym wątku przesłałem swój najlepszy wynik z tej karty (niecałe 800 mbps) na iPhonie 13 Pro w Gdańsku.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165568  autor: kaspeed
 07 lut 2024, 12:10
Tyko że to wymaga kolejnej simki....Nie chce mi sie cudować. Lejki magicznie znikają w taryfie Go + pakiet z doładowania po tej promocji na 28dni. To też tak nie powinno wyglądać.Przypomniało mi to umowe dla Firm w Orange na 1tB miesięcznie. Miałem fajny zapis FUP w którym napisano że jak za mocno będę obciążał nadajnik to będzie lejek do 10mega potem kolejny do 3 i w końcu do 1 mega. Mimo posiadania pakietu gb. Rano pobrałem 6gb po 5min lejek 10mega.( dodam ze pobrałem dosyć szybko te gb bo prędkości LTE były po 200mega....)Pobralem kolejne kika gb lej 3mega.Lejek sie usunoł po 7dniach!! Stosowali to nawet dla firm i to dosyć intensywnie. No i na co mi była ataka ilośc danych jak nie szlo tego wykorzystać. Wszelkie reklamacje były odrzucane bo przecież w umowie miałem stosowne zapisy...To w kolejnych zaczęto powoływać się na utrudnianie korzystania z sieci mimo posiadania pakietów....Nakładając lejki w kilu udało mi się wygrać ....Tu w Tmobile te przycinanie neta to celowy zabieg i te zapisy......Orange od tego odeszło ale pany czuje coś że wrócą...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #1165569  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 12:23
kaspeed: jak widać, po moim przypadku Orange stosuje w abonamentach FUP (paragraf 10, punkty 1-3 regulaminu świadczenia usług multimedialnych < https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/ ... 3c360e.pdf >. Tymczasem Flex, OFNK czy nju ich nie mają, a oferują terabajty danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165571  autor: kaspeed
 07 lut 2024, 13:02
Widzę dlatego mnie to zdziwiło ten FUP pamiętam sprzed okolo 8lat w Orange na abonament. Czyli jak widzę nie zmieniło się nic. Jedyna różnica dalej to to że w prepaid nie realizowali nigdy Bo na takowej sim zawsze miałem ok....Obecnie niemam ani 1 usługi abonamentowej od tej firmy i po tamtym FUP jak mnie doili straciłem wene by cokolwiek brac od nich.Myslałem że zapisy zostały usunięte.Czyli dalej stosują....no ich strata.
Z jednej strony ja to rozumiem obciązanie itd ale sory pobiore 6gb w cbhwile a potem kisze sie z lejkiem :D? To juz lepiej brzmi brak fup ale lejki w zależnosci od kwoty abo... na prędkości...Jak w Tmobilu.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #1165575  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 13:33
Nowe wieści od Magenty ws. "5G Bardziej". Źródło: Facebook / T-Mobile PL
Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165576  autor: kaspeed
 07 lut 2024, 13:45
Radomsko czyli coraz bliżej mniej :D

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #1165602  autor: Mixiorek
 07 lut 2024, 19:56
Powinno być w innym wątku ale uruchomienie 5G to jeszcze świeża sprawa więc może kilka pierwszych rankingów będzie w tym wątku. Do momentu kiedy nowe pasmo okrzepnie albo Plus je w końcu odpali :P

"Nowe 5G – nowa rewolucja?
Wdrożenie 5G na nowych częstotliwościach skokowo zmienia jakość polskiego Internetu mobilnego. Średnie prędkości 5G z użyciem pasma 3,6 GHz wynoszą na ten moment ok. 400 Mb/s, a szczytowe sięgają 1,36 Gb/s. "
https://www.speedtest.pl/wiadomosci/5g/ ... rewolucja/

Obrazek

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1165623  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 23:58
Ok godz 23:30 przestało działać LTE i 5G n1 w NetWorksie w lokalizacji Sienkiewicza 35 w Malborku, na 3G Orange działają tylko voice i sms, na kartach Orange początkowo wyrzuciło mnie na stację z L800 z lokalizacji De Gaulle'a a potem na U900 z Sienkiewicza. Czyżby wdrażanie n78 w mieście, a może awaria?
Ostatnio zmieniony 08 lut 2024, 00:03 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 46 z 93
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 93
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 93