DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 129 z 133
  • 1
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 133
 #1171560  autor: PiotrG-dz
 18 maja 2024, 12:17
KC-KARLOS pisze:
18 maja 2024, 12:06
PiotrG-dz: bo najpierw musisz z abo przejść do prepaida Plusa - czyli Elastycznej,
Ja nie mam ABO tylko ten NR jest w FM.
Babciu ale w moim mieście nie ma chyba salonów firmowych Plusa?Czy w ALFIE lub na Wybickiego to raczej nie firmowe?
 #1171561  autor: babciagienia1p
 18 maja 2024, 12:35
@PiotrG-dz
Nie ma znaczenia czy firmowy, czy franczyzowy. Trzeba znaleźć taki, w którym nie kłamią. Czasami zdarza się, że w tym samym salonie jeden pracownik kłamie a inny mówi prawdę i przenosi bez problemów...

Może jest jakiś sposób na znalezienie bezpośredniego telefonu do salonu Plusa (wyszukiwarka, lista na stronie, telefon do BOK-u)? Najpierw zadzwoń i zapytaj czy przeniosą Cię do Prosto na Kartę lub Plusha. Telefon jest nawet lepszy niż bezpośrednia wizyta, bo w grę wchodzi obawa przed wewnętrznym tajemniczym klientem. Jeśli zadeklarują przez telefon, że można przenieść, poproś niech odłożą kartę MNP i jazda do salonu...
 #1171564  autor: KC-KARLOS
 18 maja 2024, 12:49
PiotrG-dz: no tak, MNP z innej sieci. Nadal są niektórzy łasi na kasę lub na nową aktywację, aby zgarnąć prowizję. Uważaj z tym, rób jak radzi @babciagienia1p. Ja nie miałem problemu z MNP do Plusha (tyle, że 2 tyg. po tym czasie zamknęli punkt po kilkunastu latach).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1171569  autor: darekka
 18 maja 2024, 14:22
PiotrG-dz pisze:
18 maja 2024, 11:51
Jestem teraz po wstępnej rozmowie w salonie no i za Chiny nie chcą mię przenieść do Plusha na kartę ani nawet do Prosto na kartę bo to ponoć ''stara taryfa''.Proponują mi jedynie do Elastycznej albo ABO w Duecie za 65zł :lol:
A jaką ma się ważność konta po przeniesieniu do Elastycznej?I czy po przejściu potem kodem do Plusha dostanę Bonus po przeniesieniu do Plusa.Bo tak tłumaczył mi pracownik a to przecież bzdura?
Przecież ja nie wydam 29zł za RWK w tej taryfie bo to 3 x drożej niż w Plushu.
Co można wycisnąć jeśli chodzi o max GB?
Co tu robić?
bajdużą-Sam sie kilka dni temu z 3 numerami przeniosłem w salonie do "PLUS-Prosto na karte"(w trakcie wypełniania wniosku na końcu mają wybór taryfy do jakiej się chcemy przenieść i jest tam m.in.Prosto na karte) ale za to miałem problem, bo brakło darmowych kart więc zapłaciłem 3x12,30zł(paragon wydano) ale reklamacyjnie w ciągu 2 dni operator oddał hajs zasilając te numery nienaleznie pobrana kasą(co do uczciwości slaonu to nawet dzwonili do pomocy operatora podając swój identyfikator salonu i pytając jak rozegrac brak darmowych kart i dostali poradę aby kasę pobrali a ja jako klient abym reklamacje złoży)-natomiast do PLUSHa nie mogli przenieść, bo jakoby nie obsługują takiego MNP(mi akurat pasowało Prosto na kartę więc bez spiny).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1171570  autor: babciagienia1p
 18 maja 2024, 14:40
darekka pisze:
18 maja 2024, 14:22
...co do uczciwości salonu to nawet dzwonili do pomocy operatora podając swój identyfikator salonu i pytając jak rozegrac brak darmowych kart i dostali poradę aby kasę pobrali a ja jako klient abym reklamacje złożył...

Uważam, że rozróżnianie kart na bezpłatne i płatne jest ściemą. Ostatnio miałam przypadek
Niestety nie mamy bezpłatnych kart. Mamy tylko takie
i... koleś pokazał mi kartę, z jednej strony białą z drugiej czarno-zieloną. Identyczną LTE OCP 01 dostałam poprzednio przy okazji bezpłatnego przeniesienia. Nie spotkałam jeszcze w Polkomtelu czerwonych kart. Wszystkie, które dostawałam były z zielonymi elementami.

Być może salon płaci jakieś symboliczne kwoty za paczkę plastików i chwytem z wymuszoną opłatą przerzuca koszty na centralę, która i tak nie oddaje pieniędzy na konto bankowe tylko na konto numeru tel. użytkownika. W ten sposób salon ma 12,30 zł za obsługę bezprzychodowego klienta, który nie kupił usługi lub urządzenia z odpowiednią marżą.
 #1171572  autor: darekka
 18 maja 2024, 15:13
babciagienia1p pisze:
18 maja 2024, 14:40

Uważam, że rozróżnianie kart na bezpłatne i płatne jest ściemą. Ostatnio miałam przypadek
Niestety nie mamy bezpłatnych kart. Mamy tylko takie
i... koleś pokazał mi kartę, z jednej strony białą z drugiej czarno-zieloną. Identyczną LTE OCP 01 dostałam poprzednio przy okazji bezpłatnego przeniesienia. Nie spotkałam jeszcze w Polkomtelu czerwonych kart. Wszystkie, które dostawałam były z zielonymi elementami.
Moje też białe z jednej, a zielone z drugiej strony ale wynikowo wyszły bezpłatnie mimo pobrania 3x12,30zł za 3 karty MNP(paragon wydano więc było czym skutecznie podeprzeć reklamacje i hajs w 2 dni na numerach sie pojawił)-pewnie jest jak piszesz że ściemniają aby jakiś grosz dorobić ale wynikowo cel osiągnięty czyli MNP za 0zł/kasa na koncie numeru do wydania i tak by trzeba doładować(pomijam oczywistość promocji 4 doładowania+gratis, bo ta kasa 12,30zł/ numer dałaby już w niej 2doładowania po 6zł do licznika i byłby większy zysk no ale czasami nie ma się czasu na użeranie lub szukanie innego salonu zwłaszcza jak najbliższy jest 20-30km od tego w, którym się jest...) . To w mojej sytuacji i tak lepiej niż ściemniacze, zę nie da się do "Prosto na karte" przenieść przy MNP gdzie mają to w systemie do wyboru pod koniec procesu.

Co do zwrotu opłaty za karte MNP w Plusie to jak by sie uprzeć i zażądać w reklamacji zwrotu opłaty 12,30zł w postaci przelewu na konto to zapewne jest to wykonalne(reklamacja jest w pełni zasadna wedle regulaminu MNP) i raczej będzie realizowane(regulamin jest jasny w materii opłaty za kartę MNP-jak salon ściemnia to operator kasę odda) ale sam tego nie sprawdziłem niestety-kurde a szkoda :D .

U innych operatorów bywa jeszcze większa patologia, że nie da się wogóle zrobić MNP do prepaida w salonie: bo system, bo brak "śpecjalisty", brak kart, ino kurier i inne ściemy wciskane chętnym numer przenieść na karte(np.Orange jak wielu ludzi pisze, że takie problemy mają).
Ostatnio zmieniony 18 maja 2024, 15:39 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1171574  autor: KC-KARLOS
 18 maja 2024, 16:02
Punkty partnerskie, bo to głównie one tak kombinują, pobierają opłatę za kartę bezprawnie i niezgodnie z regulaminem promocji MNP - jednocześnie MYLĄC opłatę za wydanie karty przy MNP jako duplikatu dla obecnego klienta - a to dwie, różne rzeczy (przy prośbie o wydanie duplikatu karty SIM Plusa opłata 12,30 jest naliczana słusznie, bo taka jest w cennikach ofert na kartę w Plusie). Jeśli będą wołać o opłatę - NIE zgadzać się na nią i złożyć skargę na ten punkt - szybko z Konstruktorskiej ich przywołają do porządku. A jeśli nadal będą się upierać -
radzę nie przenosić numerów do Plusa i jeszcze bardziej napędzić im strat MNP, a takie dane są zbierane przez UKE.

To działanie umyślne, aby za dużo osób nie skorzystało z tych 3 okresów 30-dobowych za aktywację Bezlimitów wartych nawet 45 zł/mc za które w bonusie nie pobierają opłat (+ dodatkowe setki gigabajtów za darmo w towarzyszących promocjach, o których tak dużo piszemy). Byleby zgarnąć prowizję za sprzedaż czegokolwiek, a szczególnie abonamentu, pakietów łączonych czy urządzenia na raty z dodatkową simką na abonament "zerowy" na czas nieokreślony (halo Urząd Ochrony Kolesi i Koryta - czemu się za to nie bierzecie??).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1171575  autor: PiotrG-dz
 18 maja 2024, 16:38
Ten trefny APS należy do COMTEX.Nie wiem dlaczego wmówił mi ,że Prosto Na kartę to stara taryfa i ma tylko Elastyczną?Pewnie te 25 zł więcej za RWK ich gryzie :?:
 #1171576  autor: Remington
 18 maja 2024, 16:52
KC-KARLOS pisze:
18 maja 2024, 16:02
(halo Urząd Ochrony Kolesi i Koryta - czemu się za to nie bierzecie??).[/b]

Nie ma co ich wyzywać. Nie wezmą się, bo takie jest prawo - aby było to „naruszanie zbiorowych interesów konsumentów” musiałaby to być powszechna praktyka dotycząca wszystkich, tymczasem każdy kto numer do prepaida Plusa przeniósł jest zaprzeczeniem tej powszechności.
 #1171577  autor: babciagienia1p
 18 maja 2024, 16:58
@PiotrG-dz
1) Mogła być zwykła indolencja lub brak wiedzy "świeżaka". Mogła być też złośliwość, żeby oduczyć Cię źle widzianych fanaberii.
Mnie kiedyś zdarzyło się, że doradca wpisał dawcę i biorcę Polkomtel Sp. z o.o.. Sądzę, że złośliwie, aby proces przeniesienia nie doszedł do skutku...
2) Do uzyskania RWK w Prosto na Kartę wystarczy samo doładowanie. Kwota zostaje na koncie.
 #1171579  autor: Remington
 18 maja 2024, 17:03
babciagienia1p pisze:
18 maja 2024, 16:58
Sądzę, że złośliwie, aby proces przeniesienia nie doszedł do skutku...

Tylko po co? Nie dość, że szkodzi marce, to ta osoba jeszcze raz przyjdzie i będzie mu zawracać głowę, więc będzie mieć 2x więcej roboty. Albo jest tajemniczym klientem i nie przyjdzie tylko obsmaruje go w swoim raporcie. Nie widzę racjonalnego motywu takiego postępowania.
 #1171581  autor: KC-KARLOS
 18 maja 2024, 18:00
Remington: będę UOKiK tak przezywał, gdyż nic nie robi dla nas, konsumentów, aby ukrócać złodziejskie i sprytne praktyki operatorów. Walnie "wirtualną karę" i sobie pan prezes pomarudzi (medialno-politycznie, no bo kto powołuje taki organ jak nie politycy?), jaka ta firma jest okropna i trzeba jej dowalić karę - a prawnicy korpo dążą, aby jak najmniej im zapłacić (no i słusznie). Przypomnij sobie sprawę Plusa z ich "nielimitowanym LTE", zanim sobie "wywalczyli" w Sądzie Najwyższym RP śmiesznie niską karę, a w tym czasie od kilku lat mieli już wszechobecne oferty z lejkiem 1 mbps poza limitem GB, konkurencja albo to kopiowała, albo T wprowadził swoją ofertę "bez limitu GB" tylko na smartfonie. Te kwestie można wymieniać i wymieniać, a tak naprawdę każdy operator powinien utracić te kilka % swoich przychodów i wdrożyć rozwiązania proklienckie (tak, tak... moje marzenia ściętej głowy).

Wracając, tutaj trzeba ganić "doradców" z punktów partnerskich, za brak szkoleń i wiedzy + za wszechobecną pogoń za prowizją by sprzedać abonament, opcje łączone czy coś na raty - oni też odpowiadają za dalszy kształt kolejnych ofert Polkomtela, który dwoi się i troi, aby zminimalizować straty w MNP i udając, że jednak na prepaidzie im zależy. Zauważcie, że ostatnio skopiowali właściwości Orange co do usług cyklicznych i wdrożyli nowe saldo "kumulacja GB" (coś na wzór działającego już GIGABANKu po zasileniach) - stąd wesoła reklama o "nieprzepadających gigabajtach" w Plusie na Kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1171665  autor: PiotrG-dz
 20 maja 2024, 09:15
Wbrew temu co mi mówił pracownik APSu wczoraj zostałem przeniesiony do Nowy Plush :D Wajchowego chyba natchnął Duch Święty bo gdy NR przenoszono to była Wigilia Jego Święta.
Na początek gdy wpisałem *136# pisało tak ''Aktywne promocje:Rabat Video 30 dni,Plush internet Promo BS,Rabat 100% na 3 miesiące''.
Jeszcze wtedy nie dowierzałem ,że mam Plusha jednak gdy wpisałem *147# rozwiało to moje wątpliwowsci.
Na koncie co dziwne mam tylko 0,04 zł :shock:
Teraz pytanie do Was co tu odpalić kodami w pierwszej kolejnośći?
Ma być jak najwięcej GB za free.
Czy odpalić pierw No limity 3x 30 dni czy może kody na darmowe GB?
Czy jeśli odpaliłbym pierw No limity to czy nie gryzły by się potem przy przyznaniu tych dużych darmowych paczek GB?
Co to za Promo Rabat video 30 dni?
Czy przy stanie konta 4 grosze będę mógł odpalić wszystkie te promo ?
 #1171672  autor: babciagienia1p
 20 maja 2024, 11:00
@PiotrG-dz
No widzisz...
1) Masz 0,04 zł, bo na coś - świadomie lub nie - wydałeś 0,96 zł. Nieokiełznany smartfon mógł zalogować się do konta Google bez Twojej wiedzy, mogłeś mieć włączoną transmisję danych, Google mógł wymusić SMS weryfikacyjny. Warto aktywowować nową kartę w dobrym smartfonie, nad którym jest kontrola albo jeszcze lepiej w dziadkofonie. Chociaż niektóre dziadkofony też potrafią coś gdzieś transmitować, nawet jak w specyfikacji nie mają transmisji danych... :shock:
2) Uzyskaj polecenie albo poleć się sam z innego numeru w Plusie albo w Plushu. Dostaniesz 5 GB i będziesz zabezpieczony przed dalszymi niespodziankami z transmisją. Polecający powinien wysłać SMS z Twoim numerem telefonu (wpisanym bez spacji) na numer 80520.
3) Wyślij USSD *100# i zobacz do kiedy masz ważne konto.
4) Wróć z informacją o ważności konta i daj znać od kiedy potrzebujesz mieć rozmowy i SMS-y. Niektórzy użytkownicy zwlekają z aktywacją pakietu BL, wykorzystując wczesniej różne bezpłatne pakiety GB.
Damy radę...
Ostatnio zmieniony 20 maja 2024, 11:02 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1171673  autor: KC-KARLOS
 20 maja 2024, 11:02
PiotrG-dz:
odpal sobie:
> Bezlimit 35 GB kumulacja warty 40/mc kod: *136*11*9346#
> Promocja 4800GB: *136*11*4800# - wtedy zapewnisz sobie gwarantowane "bezterminowe" 3x po 400 GB (1200 GB)
Nic nie będzie się gryzło ze sobą. Możesz odpalać promocje nawet przy zerze lub -2 zł debetu, więc bez obaw.
> Odpal "4 doładowania i gratis" wysyłając START na 8844
> Doładuj konto 2x za 5 zł i włącz "Plush Ważny Rok", wtedy te bezterminowe GB możesz swobodnie przez rok wykorzystać
> Jeśli się doładujesz ponownie 2x po 5 zł wpadnie kolejne 5 zł promocyjne na 30 dni. Będziesz mieć 15 zł na 15 dni nielimitowanego neta (1 pakiet na 24 godziny kosztuje 1 złoty). Nielimitowany net zatrzymuje zużywanie jakiejkolwiek paczki danych i jest dostępny tylko w Plush.
Nie odpalaj pakietu Video (stąd ten rabat, daje pierwszy miesiąc usługi za 0 zł, po 30 dniach 5 zł/mc), on daje niby 2 GB na YouTube'a w jakości 480p, a realnie ogranicza prędkość neta na ten serwis do ok 1,5 mbps, a zjadasz wcześniej nabyte paczki danych.

Z tą paczką za polecenie - uwaga! NIE MA LEJKA po wyczerpaniu 5 GB, zalecam odpalić promkę np. 4800 GB, wówczas włączamy "stały" lejek 32 kbps. Wielokrotnie sprawdzone.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1171679  autor: KC-KARLOS
 20 maja 2024, 11:26
PiotrG-dz: nigdzie, bo ją szybko odrzucą. Nie wiedziałeś, że na start nie masz pakietu internetowego? Ciesz się, że straciłeś niecałą złotówkę, którą dostałeś za darmo. Poza tym pakiety z netem odpalamy już po aktywacji karty po procesie przeniesienia numeru. Przeczytaj nasze poprzednie posty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 129 z 133
  • 1
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 133
  • 1
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 133