DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 411 z 417
  • 1
  • 409
  • 410
  • 411
  • 412
  • 413
  • 417
 #1172015  autor: KC-KARLOS
 24 maja 2024, 23:04
reset89: raczej zachowasz nazwę Play (zależnie od telefonu, w iPhonie zawsze jest "Play" z wyjątkiem Virgin), rzadko teraz pojawia się domyślna etykietka Faktu po migracjach między taryfami, no i to jest jedyna możliwość, aby eSIM działał w FM.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172016  autor: reset89
 24 maja 2024, 23:05
KC-KARLOS pisze:
24 maja 2024, 23:04
reset89: raczej zachowasz nazwę Play (zależnie od telefonu, w iPhonie zawsze jest "Play" z wyjątkiem Virgin), rzadko teraz pojawia się domyślna etykietka Faktu po migracjach między taryfami, no i to jest jedyna możliwość, aby eSIM działał w FM.
Dziękuję Babciu :)
 #1172019  autor: KC-KARLOS
 24 maja 2024, 23:08
reset89: nie tylko Babcia jest na forum :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172020  autor: babciagienia1p
 24 maja 2024, 23:10
@reset89
Oooo! Nie ma zasady. Do tego sztukowana eSIM...
Ostatnio Fakt Mobile pokazuje się prawidłowo (również po migracjach), ale miałam - w niektórych lokalizacjach - przypadki (na plastikowych kartach), że pokazywało się różnie. Nawet bywało Red Bull Mobile jak RBM nie był już taryfą Playa. Ba... w tej lokalizacji w taryfie właściwego - nigdy nie migrowanego do RBM i Faktu - Playa też wyświetlał się wtedy RBM. :smt102
 #1172055  autor: KC-KARLOS
 25 maja 2024, 13:38
Każdemu zdarzy się pomylić, ja też tutaj poległem :mrgreen:
babciagienia1p: poprawione. SMSy w środę, minuty w piątki :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172369  autor: stan789
 30 maja 2024, 23:58
Pozwólcie że podzielę się z wami pewnym spostrzeżeniem. Otóż kilka dni temu pewna starsza pani poprosiła mnie żebym pomógł jej wymienić kartę sim do nowego telefonu. Sprawa prosta, jednak jak się okazało w żadnym salonie Play nie mieli kart sim Faktu i oznajmili mi że nie da się wymienić karty sim na kartach Play. Zmieniłem więc na chwilę taryfę na RWK i kartę wymieniliśmy. Tylko zastanawia mnie co by było gdyby karta padła. W Play 24 nie ma opcji zmiany taryfy. Da się tylko kodami.
 #1172372  autor: babciagienia1p
 31 maja 2024, 03:39
stan789
@stan789
1) Pracownicy punktów okłamywali Cię. W najlepszym przypadku, w wyniku braku wiedzy. Nie ma już "oddzielnych" kart - o innym wyglądzie - dla różnych taryf Playa (Play, RBM, Fakt). Jest jeden rodzaj uniwersalnej karty. Taryfa jest na niej kodowana przy podaniu numeru karty do systemu. Sytuacja przy przeniesieniu MNP i wymianie uszkodzonej/zgubionej karty wygląda podobnie. Chociaż spróbował któryś przejść procedurę?
2) Oprócz zmiany taryfy kodami USSD, można ją zmienić przez infolinię lub czat, więc da się przeprowadzić operację, również, przy "padniętej" karcie.
3) Pobrali opłatę 19,99 zł za wymianę karty czy, zgodnie z regulaminem, potraktowali wymianę micro na nano jako wymianę wadliwej z przyczyn leżących po stronie operatora?
4) Czy musisz doładować za minimum 5,- zł, aby ponownie dostać RWK w Fakcie, po zmianie taryfy z PnK RWK na Fakt?
 #1172401  autor: KC-KARLOS
 31 maja 2024, 10:56
Mam nieoficjalne info od użytkownika Pepperka, iż pakietem "no-limit" SMS za 9 zł wydłużamy do miesiąca czasu saldo *109# uzyskane z kodów czy odpłatnych opcji 100/100/100 lub 300/300/300 oraz 500/500/500.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172406  autor: babciagienia1p
 31 maja 2024, 11:16
@KC-KARLOS
Każdym tańszym pakietem, np. 50 minut/50 SMS-ów/250 MB za 3,- zł, też można przedłużyć SMS-y na miesiąc, tylko że @blacQ1 jest już bez uzbieranych minut (wysyła kody w czwartki), więc może im tylko pomachać na pożegnanie...
---------Edycja_1---------
blacQ1 pisze:
31 maja 2024, 11:10
...Ps . Babcia minuty mi nie przepadły ponieważ aktywował mi Konsultant po przez czat...
Nie wiem będę musiał na jednym z nr dzwonić na infolinię z prośbą o aktywację pakietu na dany ,pakiet czy to minuty,mb,smsy , może trzeba odczekać 7 dni nie wysyłac smsów, dzwonić z proźbą o aktywację pakietu na dany nr tel ?
1) Miałeś uzbierane minuty czy nie miałeś?
2) Sprawdź ten felerny numer. Wyślij testowy SMS na inny numer i zobacz czy odbierający go dostanie.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2024, 11:24 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1172407  autor: KC-KARLOS
 31 maja 2024, 11:19
babciagienia1p: ile razy mam tłumaczyć, że tym tańszym pakietem-kopią oferty siostrzanego Virgin nie wydłużysz i nie skumulujesz skutecznie tychże środków?
Powtarzam, salda skumulujesz i skutecznie wydłużysz do 31 dni pakietami:
1) 100/100/100 za 9 zł
2) 300/300/300 za 19 zł
3) 500/500/500 za 29 zł.
Paczki netowe pod saldem 107 wydłużysz i skumulujesz skutecznie paczkami:
> 0,5 GB za 4 zł
> 1 GB za 5 zł
> 2 GB za 9 zł
> 5 GB za 15
> oraz 10 GB za 25 zł.

Przypominam: nowymi, tańszymi paczkami tylko dodajemy do osobnej przegrody kupione środki ważne 31 dni, powodując utratę starszych środków, które nie połączyły się z nowszymi. Uważajcie na wyświetlanie błędnych informacji pod kodami 102, 107 i 109 po aktywacji pakietów za 3 i 9 zł w połączeniu z kodami Fakt.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172414  autor: babciagienia1p
 31 maja 2024, 11:42
@KC-KARLOS
Doskonale rozumiem, że nie da się śledzić jednocześnie wszystkich wątków.
Już kilkanaście razy, w tym wątku, było pisane, że wszystkie tańsze pakiety też przedłużają poszczególne kategorie, tylko same nie są przedłużalne. Znikają po upływie terminu swojej ważności. Nie da się ich przedłużyć.


---------Edycja_1---------
blacQ1 pisze:
31 maja 2024, 11:10
...Ps . Babcia minuty mi nie przepadły ponieważ aktywował mi Konsultant po przez czat...
Nie wiem będę musiał na jednym z nr dzwonić na infolinię z prośbą o aktywację pakietu na dany ,pakiet czy to minuty,mb,smsy , może trzeba odczekać 7 dni nie wysyłac smsów, dzwonić z proźbą o aktywację pakietu na dany nr tel ?
1) Miałeś uzbierane minuty czy nie miałeś?
2) Sprawdź ten felerny numer. Wyślij testowy SMS na inny numer i zobacz czy odbierający go dostanie.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2024, 11:52 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1172416  autor: KC-KARLOS
 31 maja 2024, 11:54
babciagienia1p pisze:
31 maja 2024, 11:42
Doskonale rozumiem, że nie da się śledzić jednocześnie wszystkich wątków.
Już kilkanaście razy, w tym wątku, było pisane, że wszystkie tańsze pakiety też przedłużają poszczególne kategorie, tylko same nie są przedłużalne. Znikają po upływie terminu swojej ważności.
To czemu nazwy linków plików pdf regulaminów sugerują, że to pakiety przedłużające i kumulujące dane saldo? Sam operator sugeruje, aby tylko tymi pakietami przedłużać środki.

Przypomnę: net - https://ocdn.eu/special/Faktmobile/2024 ... Mobile.pdf
minuty/sms/MB: https://ocdn.eu/special/Faktmobile/2024 ... _salda.pdf

blacQ1: Wymiana karty SIM nie wpływa na posiadane środki na koncie, wszystko jest przenoszone na nową kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172430  autor: KC-KARLOS
 31 maja 2024, 16:01
Wszystko też zależy od danego numeru czy jest oryginalnie w tej taryfie, czy przechodził z innej. Problemy z kodami występowały od zawsze, dlatego informowaliśmy o odpłatnych sposobach na przedłużenie ważności środków. I po raz kolejny znów nie będę pozwalał sobie na wbijanie racji, że pakiet "tańszy" przedłuży wszystko skutecznie, bo tak NIE JEST - to kolejna pułapka Playa, gdyż to przemycanie praktyki z innych pakietów, które tak działają w innych ofertach Playa na kartę - o których ciągle pisałem i ostrzegałem, w wątkach o opcjach prepaid tego operatora. W skrócie: klient myśli, że atrakcyjnym pakietem skumuluje środki - saldo netowe pokazuje całość środków z jedną datą ważności, a tymczasem w aplikacji Play24 wychodzi szydło z worka - GB w osobnych przegrodach, a następnego dnia jedna z nich znika(!) - ta sytuacja jest w każdej taryfie Play na kartę, a nawet w Virgin.
Uczulam po raz kolejny - te "atrakcyjne" pakiety skutecznie nie łączą w jedną całość środków zmieniając ich ważności do 31 dni. Czasem warto wydać więcej na pakiet starszego typu i mieć święty spokój - sprawdzone na starych Formułach oraz wydłużając salda 102, 107 i 109 w Fakcie podanymi pakietami w poprzednim poście.

UPDATE: wbiłem na numerze testowym z taryfą Fakt kod na minuty, po 2 minutach weszły bez problemu na konto. Występują z kolei przejściowe problemy z kodami USSD.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172433  autor: babciagienia1p
 31 maja 2024, 17:54
KC-KARLOS pisze:
31 maja 2024, 16:01
...I po raz kolejny znów nie będę pozwalał sobie na wbijanie racji, że pakiet "tańszy" przedłuży wszystko skutecznie, bo tak NIE JEST - to kolejna pułapka Playa... W skrócie: klient myśli, że atrakcyjnym pakietem skumuluje środki - saldo netowe pokazuje całość środków z jedną datą ważności... Uczulam po raz kolejny - te "atrakcyjne" pakiety skutecznie nie łączą w jedną całość środków zmieniając ich ważności do 31 dni...

Niestety, nie zgodzę się, albo nie potrafię tłumaczyć. Stara jestem. Pewnie teraz trzeba tłumaczyć nowocześniej...

Nie pisałam o kumulacji pakietów droższych i tańszych, tylko o przedłużaniu.

Przykład. Masz uzbierane min/SMS-y/GB. Miałeś problemy z przedłużeniem, bo kod gazetowy nie zadziałał. Wystarczy, że kupisz tańszy kod z serii min/SMS-y/MB. Uzbierane zostaną przedłużone. Teraz masz czas, do końca ważności tańszych, żeby przedłużyć uzbierane kodami z gazety albo droższymi pakietami. Taniej jest działać kodami z gazety. Ważne żebyś wylazł poza termin ważności tańszych. Jak dojdziesz do terminu ważności tańszych, one znikną, ale zostaną uzbierane, jeśli udało Ci się wydłużyć terminy poza czas tańszych.

Sorry, prościej nie potrafię wytłumaczyć. Nie mów, że nie (nie poprawione - umknęło mi w ferworze) rozumiesz. Za dużo trików pokazywałeś, żebym uwierzyła...

blacQ1 pisze:
31 maja 2024, 12:30
...Uzbierane minuty mam do 6.06, czyli prawidłowo...
W takim razie wyluzuj i w czwartek, 6 czerwca, rano wyślij kod z gazety i daj znać co się stało. Spróbujemy pomóc...
PS. Mam wrażenie, że różne święta wprowadzają Cię w niepotrzebny dygot...
Ostatnio zmieniony 31 maja 2024, 19:06 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1172434  autor: KC-KARLOS
 31 maja 2024, 18:19
babciagienia1p: polecam przeczytać wątek ogólny o ofercie prepaid Playa, podnosiłem temat w sprawie pakietów, jeśli odnajdziesz wątki w sprawie pakietów, to zrozumiesz, o co mi chodzi i dlaczego przestrzegam przed aktywacją "tańszych, atrakcyjnie" wyglądająco pakietów. W skrócie: wprowadzanie klienta w błąd pokazując pod kodem USSD cały dostępny zasób neta z jedną datą ważności realnie ostatnio aktywowanego pakietu (co jest nieprawdą gdy otworzysz saldo gigabajtów w Play24, gdzie tam masz np. 3 przegrody z różną ważnością i wartością GB).
Zauważ, że w starszych pakietach cyklicznych czy jednorazowych (są droższe od nowszych) bez problemu lecą do jednej przegrody z jedną datą ważności, i tak jest na taryfie Formuła Play Na Kartę przy m.in. Formule SMS, 3w1, 4w1 a także w Fakt Mobile przy pakietach 100/100/100 lub 300/300/300 albo 500/500/500 + przy pakietach internetowych, np. 0,5 GB za 4 zł w połączeniu z 7-dniowymi paczkami z Faktu. Mają jedno saldo bez przegród z jedną ważnością - szczególnie gdy kupisz np. 100/100/100 za dziewiątkę. Regulaminy podałem, nie będę się powtarzał.
Mam jeszcze inaczej to zobrazować?

Jeszcze jest do rozwiązania zagadka co do pakietu minut/sms/mms i 10 GB za 25 zł/mc, czy np. GB się kumulują przy odnowieniu + stan minut/sms/mms.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172435  autor: babciagienia1p
 31 maja 2024, 18:42
@KC-KARLOS
Rozumiem, że przestrzegasz i rozumiem, że udajesz, że nie rozumiesz. Trudno...
Pisałam o przedłużaniu uzbieranych w Fakcie, a Ty o Playu i kontach... Echhhh...

Kup sobie najpierw 100/100/100 za 9,- zł, następnie w 30 dniu kup 50/50/250 za 3,- zł i zacznij przedłużać pakiety, co tydzień, kodami z gazety. Wyjdź kodami z gazety poza termin 50/50/250. Wtedy przestaniesz udawać, że nie rozumiesz.
 #1172436  autor: KC-KARLOS
 31 maja 2024, 18:46
babciagienia1p: no to proszę udowodnij, że się mylę polecając 100/100/100 za 9 zł i porównaj sobie odpowiedzi sald pod kodami USSD oraz w Play24, które w Fakcie jest pozbawione wielu opcji, istotnych dla Abonenta. Bez nerwów, obrażania i emocji, bo ja takich opcji nie generuje. Przeprowadź dla nas swoje testy. Ja robie wielu innym ofertom (i również w Play - no i jedyna normalna kumulacja w jednej przegrodzie jest w starych formułach na taryfie FPNK, szczególnie, że te pakiety są odnawialne), reszta pakietów ma osobne przegrody z różną ważnością środków.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172457  autor: MariuszY
 31 maja 2024, 21:09
KC-KARLOS pisze:
31 maja 2024, 11:19
babciagienia1p: ile razy mam tłumaczyć, że tym tańszym pakietem-kopią oferty siostrzanego Virgin nie wydłużysz i nie skumulujesz skutecznie tychże środków?
Z całym szacunkiem - wydłużysz, lecz nie skumulujesz.
babciagienia1p pisze:@KC-KARLOS
Kup sobie najpierw 100/100/100 za 9,- zł, następnie w 30 dniu kup 50/50/250 za 3,- zł i zacznij przedłużać pakiety, co tydzień, kodami z gazety. Wyjdź kodami z gazety poza termin 50/50/250. Wtedy przestaniesz udawać, że nie rozumiesz.
Zgadzam się - sprawdzone osobiście. Salda z kodów i z pakietu tańszego nie łączą się. Minuty, sms i dane z kodów (lub droższych pakietów, jeśli ktoś takie aktywuje) schodzą pierwsze, więc jeśli ktoś ma ich dużo to tani pakiet, poza efektem przedłużenia ważności, nie da żadnych korzyści. Fakt, że w Play24 widzimy wszystko razem może oczywiście wprowadzać w błąd, ale jeśli ktoś pamięta kiedy co i jak aktywował to może tanim pakietem wydłużyć ważność minut, sms i danych uciułanych kodami.
blacQ1 pisze:Babcia zawsze wysyłam smsy na minuty z nr 4949 w czwartki na , smsy w poniedziałki , na mb w soboty

Wychodzą smsy ponieważ wysłałem smsa i doszedł na inny nr tel
blacQ1: no to co powiesz na taki jinx - karta FM w dziadkofonie i regularne problemy z wysłaniem kodu na 4949. Wysyłanie w tym samym czasie sms na dowolny "normalny" numer bez problemów. Wymuszam ręczny wybór sieci i wybieram Orange (roaming krajowy) - oczywiście tylko 2G. Telefon loguje się i... już wysłanie kodu jest możliwe. Ciekawe...
Oczywiście bywają sytuacje, że sms wyszedł, ale operator nie aktywował pakietu, ale to już inna para kaloszy i, na razie, nie trafia się :)
  • Strona 411 z 417
  • 1
  • 409
  • 410
  • 411
  • 412
  • 413
  • 417
  • 1
  • 409
  • 410
  • 411
  • 412
  • 413
  • 417