DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 413 z 416
  • 1
  • 411
  • 412
  • 413
  • 414
  • 415
  • 416
 #1172457  autor: MariuszY
 31 maja 2024, 21:09
KC-KARLOS pisze:
31 maja 2024, 11:19
babciagienia1p: ile razy mam tłumaczyć, że tym tańszym pakietem-kopią oferty siostrzanego Virgin nie wydłużysz i nie skumulujesz skutecznie tychże środków?
Z całym szacunkiem - wydłużysz, lecz nie skumulujesz.
babciagienia1p pisze:@KC-KARLOS
Kup sobie najpierw 100/100/100 za 9,- zł, następnie w 30 dniu kup 50/50/250 za 3,- zł i zacznij przedłużać pakiety, co tydzień, kodami z gazety. Wyjdź kodami z gazety poza termin 50/50/250. Wtedy przestaniesz udawać, że nie rozumiesz.
Zgadzam się - sprawdzone osobiście. Salda z kodów i z pakietu tańszego nie łączą się. Minuty, sms i dane z kodów (lub droższych pakietów, jeśli ktoś takie aktywuje) schodzą pierwsze, więc jeśli ktoś ma ich dużo to tani pakiet, poza efektem przedłużenia ważności, nie da żadnych korzyści. Fakt, że w Play24 widzimy wszystko razem może oczywiście wprowadzać w błąd, ale jeśli ktoś pamięta kiedy co i jak aktywował to może tanim pakietem wydłużyć ważność minut, sms i danych uciułanych kodami.
blacQ1 pisze:Babcia zawsze wysyłam smsy na minuty z nr 4949 w czwartki na , smsy w poniedziałki , na mb w soboty

Wychodzą smsy ponieważ wysłałem smsa i doszedł na inny nr tel
blacQ1: no to co powiesz na taki jinx - karta FM w dziadkofonie i regularne problemy z wysłaniem kodu na 4949. Wysyłanie w tym samym czasie sms na dowolny "normalny" numer bez problemów. Wymuszam ręczny wybór sieci i wybieram Orange (roaming krajowy) - oczywiście tylko 2G. Telefon loguje się i... już wysłanie kodu jest możliwe. Ciekawe...
Oczywiście bywają sytuacje, że sms wyszedł, ale operator nie aktywował pakietu, ale to już inna para kaloszy i, na razie, nie trafia się :)
 #1172459  autor: blacQ1
 31 maja 2024, 21:30
Babcia Coś mi tu nie trybi... U mnie 1000 minut byłoby pokazywane jako 16 godzin i 40 minut (HH:MM)...


Ja mam dwa nr tel ten co mam teraz problemy to tak jest , jak piszesz 16 godzin 40 minut mało z niego korzystam , więcej odbieram połączen
 #1172462  autor: KC-KARLOS
 31 maja 2024, 21:53
Z całym szacunkiem - wydłużysz, lecz nie skumulujesz.
MariuszY: z całym szacunkiem, ale problem w tym, że USSD pokażę datę ważności ostatnio aktywowanego pakietu, czyli tego niekompatybilnego, tańszego. Wspominałem o tym w poprzednim poście. To już jest wprowadzenie w błąd.
Zgadzam się - sprawdzone osobiście. Salda z kodów i z pakietu tańszego nie łączą się. Minuty, sms i dane z kodów (lub droższych pakietów, jeśli ktoś takie aktywuje) schodzą pierwsze, więc jeśli ktoś ma ich dużo to tani pakiet, poza efektem przedłużenia ważności, nie da żadnych korzyści. Fakt, że w Play24 widzimy wszystko razem może oczywiście wprowadzać w błąd, ale jeśli ktoś pamięta kiedy co i jak aktywował to może tanim pakietem wydłużyć ważność minut, sms i danych uciułanych kodami.
To samo robi Play jak i w Fakcie przy paczkach internetowych, ale:
> w Fakcie - znów - zobaczysz skumulowane środki (realnie na osobnych przegrodach), a USSD pokaże datę ważności ostatnio aktywowanego pakietu
> w innych taryfach i pakietach w Play na kartę i Virgin - jest dokładnie to samo, ale w aplikacji Play24 widzisz przegrody z ich ważnością, co już pomaga w ogarnięciu, z której schodzi dany pakiet z osobną ważnością - uwaga: kod USSD oraz komputerowe Play24 pokaże jedynie zsumowane środki z datą ostatnio aktywowanego pakietu, chyba, że poleciał do innego salda (zależy to od taryfy).

Dlatego sugeruje aktywować pakiety pierwotnie występujące na taryfie Fakt Mobile, które skutecznie rozwiązują kłopoty z działaniem kodów 7-dniowych. 9 zł to nie majątek, wychodzące i tak o rok się ustawią, mamy spokój z ważnością minut, smsów i megabajtów o minimum 3 tygodnie. Jest wszystko jasno, klarownie, bez przegród bo środki są JEDNOLITE z tą samą ważnością i gwarancją, że kodzik połączy się z danym zgromadzonym przypisanym saldem.
Nie od dziś wiadomo, że Play pozwalał na kumulację środków (stare pakiety Formuła PNK), dopóki nie wdrożono nowszej "generacji" pakietów, na które operator tylko czyha, aż przepadnie niewykorzystany w pełni. No i do dziś przez przynajmniej wiele lat ładnie z nich nas skubie. Fakt to jedyna taka taryfa, gdzie jeszcze przed skubaniem i robieniem klienta w bambuko możemy się ochronić. Niestety, tańsze pakiety potrafią nas ogłupić, a potem jesteśmy zdziwieni czemu tracimy wykupione / uzbierane środki za które zapłaciliśmy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172517  autor: reset89
 01 cze 2024, 18:21
Mam pytanie do Was,

Czy jak mam zgromadzone środki z gazetek, a zastosuję te kody:

PAKIETY 31 DNIOWE CENA KOD
Pakiet 50 minut i 50 SMS do wszystkich sieci oraz 250 MB Internetu 3 zł 800
Pakiet 300 minut i 300 SMS do wszystkich sieci oraz 300 MB Internetu 9 zł 829

To mi się wyzerują te z gazetek? Czy po prostu wejdą w inną rubryczkę. Jeśli tak, to z którego najpierw będą schodzić pakiety?
 #1172519  autor: KC-KARLOS
 01 cze 2024, 18:25
reset89: jeśli tych środków z Faktu nie wykorzystasz, przepadną po tygodniu od przyznania środków, pozostaną te dokupione z dłuższą ważnością widoczną pod kodami USSD. Osoby złudnie przedłużające te środki informują, że schodzą najpierw te z kodów, a następnie z dokupionych, pomimo tego, że salda 102, 107 i 109 pokażą skumulowaną ich ilość z dłuższą ważnością ostatnio kupionego pakietu za 3 lub 9 zł.

Jeśli za 9 zł wbijesz kod *111*697*1# - to salda 102, 107 i 109 przyjmą 31 dniową ważność, bez zastanawiania się w jakiej kolejności będą schodzić środki, bo dokupione i z gazety środki będą jednolite.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172524  autor: reset89
 01 cze 2024, 18:44
@KC-KARLOS

Reasumując, czyli jak będę doładowywać z gazetki i wrzucę sobie ten pakiet za 3 czy 9zł i będę dalej klepał kody z gazetki, to nie będą one zniwelowane (te uzbierane wcześniej)?
 #1172525  autor: KC-KARLOS
 01 cze 2024, 18:53
reset89: dla Ciebie te środki będą widoczne w saldach 102, 107 i 109 jako skumulowane i z ważnością zakupionego pakietu za 3 i 9 zł lub jeśli ich nie kupisz to zgodnie z ważnością gazetowego kodu (do 7 dni).
Reasumując:
> środki z kodów i pakiet za 3: xxx min ważne 7 dni + xxx min ważne 31 dni (widoczne xxx min ważne 31 dni - błędnie)
> środki tylko z kodów: xxx min ważne 7 dni
> środki z kodów + pakiet 100/100/100 za 9 zł: xxx min ważne 31 dni (zsumowanie środków z kodów + pakietu 100/100/100 za 9 zł przyjmują jedną ważność 31 dni).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172528  autor: reset89
 01 cze 2024, 19:06
@KC-KARLOS,

Dzięki, już kumam, to te co kupię, to muszę mniej więcej wykorzystać, bo po prostu przepadną. Troszkę to wszystko jest zawiłe, ale przeniosłem się do Fakt mając eSIM i póki co jestem zadowolony. Na lejku działa mi Waze i Mapy.CZ, więc nawigacja jest, komunikatory działają, a jak coś będzie grubszego na necie załatwić, to zrobi się to na Wi-Fi.
 #1172543  autor: babciagienia1p
 01 cze 2024, 21:30
reset89 pisze:
01 cze 2024, 19:06
...Troszkę to wszystko jest zawiłe...
babciagienia1p pisze:
19 mar 2024, 13:20
..."Droższe"
1) 0,5 GB za 4,- zł
2) 1 GB za 5,- zł
3) 2 GB za 9,- zł
4) 4 GB za 15,- zł
5) 10 GB za 25,- zł
6) Być może NL minuty za 19,- zł
7) NL SMS-y za 9,- zł
8 ) 100/100/100 za 9,- zł
9) 300/300/300 za 19,- zł
10) 500/500/500 za 29,- zł

"Tańsze"
1) 1 GB za 3,- zł
2) 2 GB za 5,- zł
3) 4 GB za 8,- zł
4) 10 GB za 15,- zł
5) 50/50/250 za 3,- zł
6) 300/300/300 za 9,- zł
babciagienia1p pisze:
19 mar 2024, 13:54
...Kolejność schodzenia, chwilowo, skumulowanych:
1) środki z kodów z gazety
2) "tańsze"
3) "droższe".
babciagienia1p pisze:
31 maja 2024, 17:54
...Nie pisałam o kumulacji pakietów droższych i tańszych, tylko o przedłużaniu.

Przykład. Masz uzbierane min/SMS-y/GB. Miałeś problemy z przedłużeniem, bo kod gazetowy nie zadziałał. Wystarczy, że kupisz tańsze z serii min/SMS-y/MB. Uzbierane zostaną przedłużone. Teraz masz czas, do końca ważności tańszych, żeby przedłużyć uzbierane kodami z gazety albo droższymi pakietami. Taniej jest działać kodami z gazety. Ważne żebyś wylazł poza termin ważności tańszych przed ich utratą. Jak dojdziesz do terminu ważności tańszych, one znikną, ale zostaną uzbierane, jeśli uda Ci się wydłużyć terminy poza czas tańszych.
Jak masz obawy lub jest to dla Ciebie zbyt skomplikowane używaj tylko droższych, ale zabawa z tańszymi i powrotem do rytmu kodów z gazety też działa.
Droższe oraz kody z gazety przedłużają i dają się przedłużać. Tańsze tylko przedłużają, następnie znikają w swoim terminie.
reset89 pisze:
01 cze 2024, 18:21
...Czy jak mam zgromadzone środki z gazetek, a zastosuję te kody:

PAKIETY 31 DNIOWE CENA KOD
Pakiet 50 minut i 50 SMS do wszystkich sieci oraz 250 MB Internetu 3 zł 800
Pakiet 300 minut i 300 SMS do wszystkich sieci oraz 300 MB Internetu 9 zł 829

To mi się wyzerują te z gazetek? Czy po prostu wejdą w inną rubryczkę. Jeśli tak, to z którego najpierw będą schodzić pakiety?
W opisanej sytuacji środki z gazetek nie wyzerują się po siedmiu dniach. Patrz: wyżej.
reset89 pisze:
01 cze 2024, 18:44
...Reasumując, czyli jak będę doładowywać z gazetki i wrzucę sobie ten pakiet za 3 czy 9zł i będę dalej klepał kody z gazetki, to nie będą one zniwelowane (te uzbierane wcześniej)?
Tak, nie będą zniwelowane. Pamiętaj, że środki z kodów z gazety schodzą jako pierwsze, więc może się zdarzyć, że je wszystkie wykorzystasz, a tańsze zawsze znikają po swoim terminie ważności. Nie da się ich przedłużyć.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2024, 23:05 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1172544  autor: reset89
 01 cze 2024, 22:09
Babciu, dzięki jeszcze raz. To teraz trzeba skupić się na droższych, ale to dopiero wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba, ale 10 GB za 25zł to niezłe zdzierstwo.
 #1172548  autor: KC-KARLOS
 01 cze 2024, 22:54
babciagienia1p: pakiet nielimitowanych minut za 19 zł trafiają do innego salda, pod 103 (to wyłącznie minuty na komórkowe, podczas gdy 102 obejmuje też stacjonarne).

reset89: nie kombinuj z "tańszymi" pakietami, możesz się na nich przejechać i utracić część niewykorzystanych środków. Ostrzegam! Te pakiety tylko złudnie łączą się ze środkami z kodów, realnie to osobne przegrody i system pokazuje tylko ważność ostatnio włączonego "tańszego" pakietu. To pułapka dla nierozważnych Abonentów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172549  autor: babciagienia1p
 01 cze 2024, 23:05
KC-KARLOS pisze:
01 cze 2024, 22:54
...pakiet nielimitowanych minut za 19 zł trafiają do innego salda, pod 103 (to wyłącznie minuty na komórkowe, podczas gdy 102 obejmuje też stacjonarne).
W regulaminie są stacjonarne, ale za to nie ma P4! Skreślam NL minuty z wykazu.
W ramach niniejszej Oferty Promocyjnej Użytkownik może aktywować Usługę do wykorzystania na krajowe połączenia głosowe do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na telefony stacjonarne (z wyłączeniem P4)
https://ocdn.eu/special/Faktmobile/Regu ... arnych.pdf
 #1172550  autor: KC-KARLOS
 01 cze 2024, 23:09
babciagienia1p: w porządku, to kolejny wariant minut, ale to i tak nie zmienia faktu, że z saldem 102 nie ma nic wspólnego - leci pod 108.
Nieoficjalnie smsy za 9 zł lecą pod 109 ale potrzebny jest test, którego nie mogę się doprosić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172551  autor: babciagienia1p
 01 cze 2024, 23:14
@KC-KARLOS
Trudno nazywać ofertę promocyjną ,,Nielimitowane połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych" kolejnym wariantem. We wtorek minie dziewięć lat od startu oferty... Nie widać, żeby regulamin zmieniał się w tym czasie.

PS. Pewnie brak P4 w no limicie jest do podważenia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku pakietu minut we właściwym Playu. A może już dołączyli P4, tylko wisi stary regulamin?
 #1172553  autor: KC-KARLOS
 01 cze 2024, 23:32
babciagienia1p:, nie moja droga, pakiety został tak stworzone, aby klient mógł wybrać:
> dzwonię często na stacjonarne (saldo 104)
> dzwonię często tylko na komórkowe (saldo 103)
> dzwonię tylko do Play (saldo 105)
Wg regulaminu można kupić tylko 1 z 3 wariantów > https://ocdn.eu/special/Faktmobile/Regu ... bile_2.pdf
Mają też wspomniany pakiet na komórki i stacjonarne (z wyjątkiem komórkowych w Play, więc to co innego niż oferuje odNOWA) (saldo 108) > https://ocdn.eu/special/Faktmobile/Regu ... arnych.pdf

No i uwaga - zagadką są pakiety za 19,95 zł - wariant jednorazowy lub cykliczny > https://ocdn.eu/special/Faktmobile/2024 ... 1.2017.pdf
Minuty lecą do salda 108 - czyli przy pakiecie osobnym suchych minut za 19 zł. 100 SMSów pod 109, a 1 GB do 107 - nie wiemy czy ładnie się kumulują w jedną przegrodę i tworzą jedną ważność czy trafiają do osobnej.
Regulamin mówi o braku wykluczeń, dodatkowo informuje, iż jeśli wyłączymy cykliczność opcji odnawialnej, nabyte środki możemy wykorzystać do końca daty ich ważności - co otwiera drogę do ich kumulacji (jak w pakietach MINI w siostrzanym VIRGIN).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1172584  autor: MariuszY
 02 cze 2024, 11:02
Znalazłem taki "kwiatek" - https://ocdn.eu/special/Regulamin-Ofert ... 20Fakt.pdf
Niby nic nowego - paczka netu w roamingu UE, ale...
W ramach opłaty za Usługę przyznawany jest pakiet MB do wykorzystania na transmisję danych w krajach Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Kanaryjskie.
Jeśli ten aktualizowany 01.01.2023r. (już po Brexit'cie) regulamin przekłada się na działającą usługę to za 6zł otrzymujemy paczkę 500MB do wykorzystania przez 2 tygodnie także na terenie Wielkiej Brytanii, a to już wyjątkowo korzystna oferta. :shock:
 #1172588  autor: babciagienia1p
 02 cze 2024, 11:21
@MariuszY
Jest wielce prawdopodobne, że kazali aktualizować regulamin wajchowemu, a on zarobiony jest, ma opóźnienie i nie dotarła do niego jeszcze informacja, że Wielka Brytania wyszła z Unii. Myślę, że w przypadku używania w GB naliczą cennikowe opłaty za roaming...
 #1172589  autor: stan789
 02 cze 2024, 11:34
babciagienia1p pisze:
31 maja 2024, 03:39
stan789
@stan789
1) Pracownicy punktów okłamywali Cię. W najlepszym przypadku, w wyniku braku wiedzy. Nie ma już "oddzielnych" kart - o innym wyglądzie - dla różnych taryf Playa (Play, RBM, Fakt). Jest jeden rodzaj uniwersalnej karty. Taryfa jest na niej kodowana przy podaniu numeru karty do systemu. Sytuacja przy przeniesieniu MNP i wymianie uszkodzonej/zgubionej karty wygląda podobnie. Chociaż spróbował któryś przejść procedurę?
2) Oprócz zmiany taryfy kodami USSD, można ją zmienić przez infolinię lub czat, więc da się przeprowadzić operację, również, przy "padniętej" karcie.
3) Pobrali opłatę 19,99 zł za wymianę karty czy, zgodnie z regulaminem, potraktowali wymianę micro na nano jako wymianę wadliwej z przyczyn leżących po stronie operatora?
4) Czy musisz doładować za minimum 5,- zł, aby ponownie dostać RWK w Fakcie, po zmianie taryfy z PnK RWK na Fakt?
babciagienia1p dzięki za odpowiedź. Niestety już jest po wymianie więc...
Opłatę pobrali, a jeżeli chodzi o doładowanie to nie ma problemu bo numer jest używany, więc doładowywany. Mam wrażenie że pracownicy salonów traktują Fakt Mobile jako MVNO, ale przecież chyba takim nie jest skoro da się zmieniać taryfy kodami.
 #1172590  autor: babciagienia1p
 02 cze 2024, 11:39
@stan789
Jeśli chce Ci się walczyć, masz podstawę do reklamacji i wystąpienia o zwrot 19,99 zł za wymianę karty z przyczyn technicznych + 5,- zł za wymuszenie doładowania.
 #1172591  autor: Remington
 02 cze 2024, 11:43
stan789 pisze:
02 cze 2024, 11:34
Mam wrażenie że pracownicy salonów traktują Fakt Mobile jako MVNO, ale przecież chyba takim nie jest skoro da się zmieniać taryfy kodami.

Oczywiście, że nie jest skoro usługodawcą jest P4. Fakt i Virgin to tylko osobne taryfy.
  • Strona 413 z 416
  • 1
  • 411
  • 412
  • 413
  • 414
  • 415
  • 416
  • 1
  • 411
  • 412
  • 413
  • 414
  • 415
  • 416