DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1173893  autor: ZielonyJelen
 25 cze 2024, 19:23
Cześć wszystkim, jestem jeleniem, który przez kilka ostatnich lat płacił "jak najtańszy abonament", bo wyparłem ze swojej świadomości opcję na kartę. Kończy mi się abonament i szukam najlepszej dla siebie opcji, prawdopodobnie na kartę. Przejrzałem ileś tematów tutaj i nie ukrywam, skomplikowane to wszystko się wydaje, pewnie w odpowiedziach będę zadawał głupie pytania, ale liczę na wyrozumiałość :D

0. Przede wszystkim chciałbym zachować obecny numer, który mam w play.

1. Chciałbym jak najtaniej mieć długo ważne konto do poł przychodzących, wychodzące niezbyt mi są potrzebne.

2. Potrzebowałbym do 6gb internetu miesięcznie, zazwyczaj mniej, więc jeśli to jakoś może się zbierać, to pewnie jakieś pakiety bym mógł dokupować w razie potrzeby. A biorąc pod uwagę ważność konta, to fajnie jakby nie zjadło mi środków na koncie czy coś

Jestem tym jełopem, co daje sobie wcisnąć umowę przez konsultanta w salonie, także byłbym wdzięczny za dorzucenie instrukcji, jak załatwić sprawę :lol:

Z góry dzięki za pomoc :D
 #1173895  autor: KC-KARLOS
 25 cze 2024, 19:29
Kolego, a koszt maksymalny? Ile płaciłeś dotychczas za abonament? Mamy multum propozycji na zasięgu Play i skąd mamy wiedzieć, jaka opcja będzie najlepsza? Skonkretyzuj swoje potrzeby, a spróbujemy coś doradzić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1173896  autor: Remington
 25 cze 2024, 19:32
Sprawdź jakie sieci działają najlepiej tam gdzie bywasz najczęściej, bo to może mieć kluczowe znaczenie.

Na to co mówisz da się znaleźć oferty w cenie nawet 5 zł miesięcznie (sam zakup internetu lub tylko doładowania), ale wówczas miałbyś bardzo drogie rozmowy i SMS-y. Mimo więc niewielkiego ich planowanego wykorzystania, lepiej będzie kupić jakiś pakiet minut i SMS-ów, gdyż szybko on się może zwrócić.

Napisz informacyjnie, ile do tej pory płaciłeś miesięcznie?
 #1173898  autor: babciagienia1p
 25 cze 2024, 20:03
@ZielonyJelen
Nie później niz miesiąc przed końcem abonamentu, idź do salonu Playa i złóż wniosek o przeniesienie numeru do oferty na kartę, z dniem zakończenia abonamentu.

Co do reszty - patrz posty wyżej.
 #1173900  autor: Remington
 25 cze 2024, 20:11
Chyba, że kolega zdecyduje się na ofertę innego operatora. Wtedy załatwi wszystko za jego pośrednictwem - zarówno rozwiązanie starej umowy jak i przenosiny numeru.
 #1173909  autor: ZielonyJelen
 25 cze 2024, 21:46
Do tej pory płaciłem 45 zł miesięcznie za rozmowy bez limitu i 7gb internetu, jeśli chodzi o koszt maksymalny, to po prostu chciałbym coś, co pokryje moje potrzeby i żeby nie nadpłacać bez sensu, a szczerze to do tej pory myślałem, że na kartę to i tak trzeba doładowywać co miesiąc za minimum 30 i nawet nie wiedziałem, że da się taniej :roll: Mieszkam w Gdańsku i tu mam zasięg wszystkich sieci raczej taki sam, z tego co patrzyłem na mapach zasięgu 5G i 5G+. Na oko może z 5 minut miesięcznie mam wychodzących połączeń, tak to głównie rozmowy przez WhatsApp czy Messengera, więc to kwestia ile takie pakiety minut potrafią kosztować. Widziałem w innych postach info o wykupowaniu sobie pakietu RWK i pewnie coś takiego bym chciał i tylko wtedy dokupować sobie pakiety internetu?
 #1173910  autor: KC-KARLOS
 25 cze 2024, 21:54
ZielonyJelen: jeśli miałeś dobre doświadczenia z Playem, może spróbuj przejść do Vectry? 20 zł bez grosza miesięcznie, wszystko bez limitu i aż 30 GB internetu co miesiąc. Od pierwszego do ostatniego trwa okres rozliczeniowy. Umowa na czas nieokreślony (rezygnacja w każdej chwili). Nie ma nic lepszego w tej cenie na zasięgu Play.
Ewentualnie można zabezpieczyć się stałą ceną abonamentu (nikt jej Tobie nie podniesie przez minimum 2 lata). Pierwsze 3 miesiące za darmo, od 4go miesiąca 20 zł bez grosza, pakiet 10 GB/mc (w razie czego tylko prędkość spadnie do nadal poziomu używalnego bez ekstra opłat). Bez zabawy w doładowania, RWK i inne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1173913  autor: Remington
 25 cze 2024, 22:32
Jeśli miałoby być nieco taniej, to Orange Free na Kartę ładowane za 50 zł co 3 miesiące (czyli niecałe 17 zł miesięcznie), z wykupionym Multipakietem za 14 zł da w ujęciu miesięcznym:
- co najmniej 8GB kumulujące się z wcześniej niewykorzystanymi (a kombinując z różnymi promocjami, których jest mnóstwo, GB można też można uzyskać mnóstwo)
- 200 minut i 200 SMS-ów
- niecałe 3 zł zostanie na dowolne inne wydatki (np. w wakacje kupiszz nich pakiet z roamingiem), też się kumulujące z tym co zostało z poprzednich miesięcy

Za to w granicach 20 zł, to oprócz wspomnianej Vectry jest jeszcze kilka ofert do wyboru.
 #1173914  autor: ZielonyJelen
 25 cze 2024, 22:34
Z jednej strony na pewno to lepsza alternatywa niż zostanie na abonamencie w play, ale właśnie te 30gb to ja może w rok bym zużył, więc myślałem o tańszej opcji na kartę, bo nie dzwonię i ledwo co korzystam z internetu, większość czasu na WiFi siedzę. @Remington a takie oferty 5zł miesięcznie co w sobie mają? Pakiety minut przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe czy są jakoś terminowane?
 #1173915  autor: Remington
 25 cze 2024, 22:40
Oferty za 5 zł mają sam internet - np. w Orange jak się postarasz 12,5 GB za samo doładowanie tą kwotą i całe 5 zł zostanie na koncie do wykorzystania, a w Plusie/Plushu 3 lub 5GB, ale to już opłacane z konta. Ale minuty i SMS-y będą bez pakietów drogie, rzędu 40-60 groszy, przez co jedna dłuższa rozmowa wyniesie Cię więcej niż byś zapłacił za jakiś nieduży pakiet.

Pakiet 200/200, o którym pisałem nie kumuluje się.
 #1173919  autor: ZielonyJelen
 25 cze 2024, 23:12
To OFK brzmi dobrze, czyli jak doładuję raz na 3 miesiące za 50zł, to będę miał 200 minut i 200 smsow do wykorzystania, okres aktywny na 3 miesiące, a pasywny na ile? O ile dobrze mówię, że aktywny - przychodzące i wychodzące, pasywny - przychodzące. 8gb co miesiąc by się dokładało do konta, tak? Brzmi to w sumie jak coś dla mnie
 #1173921  autor: Remington
 25 cze 2024, 23:19
Tak, choć wygląda to nieco inaczej:
- 200+200 to pakiet odnawiający się co miesiąc za 14 zł
- za doładowanie 50 zł dostaniesz 25GB (a jeśli zrobisz to przez stronę lub aplikację Orange to 35GB)

Po 3 miesiącach zostanie Ci z tych 50 zł - 8 zł (o ile ich wcześniej na coś nie roztrwonisz😉).

Okres aktywny po takim doładowaniu to 100 dni, pasywny rok od doładowania. Choć przenosząc numer dostaniesz (o ile promocja zadziała, a bywają z tym problemy) na dzień dobry 2GB i okres aktywny ważne rok. Na sam początek możesz też skorzystać z różnych powitalnych promocji dających różne usługi taniej lub za darmo, a także kilkaset GB kumulujących się z tymi z doładowań.
 #1173925  autor: ZielonyJelen
 25 cze 2024, 23:51
Czyli jak doładuję za 50 zł przez stronę, to dostanę 35GB internetu, który nie przepada, tak? Czy ten pakiet za 14zl mogę odpalać sobie w kratkę, czy to samo odnawialny? Za doładowanie za 50 - OA to 100 dni, nie licząc potencjalnych promocji dla przenoszących numer. Jeszcze bym mógł przeciągać te 100 dni, dopóki bym nie musiał gdzieś zadzwonić, wtedy mogę doładować, to w praktyce może wyjść nawet 150 zł za 11 miesięcy (3*110 dni), o ile ten pakiet za 14 nie jest samoodnawialny. Brzmi to bardzo spoko. Jest jakiś kruczek, że ciężko ogarnąć taką ofertę czy to jakaś standard? Bo czytałem wątek, w którym ktoś miał batalię z plusem i konsultantami :lol:
 #1173927  autor: Remington
 26 cze 2024, 00:09
Pakiet za 14 zł ma wersję jednorazową i cykliczną, więc wybierzesz bardziej odpowiadającą Tobie. Zawsze możesz aktywować ten pakiet dopiero przed pierwszą rozmową lub zamiast niego kupić 1-dniowy no limit za 1 zł, który zadziała do 23:59 następnego dnia.

Pomijając promocję z rokiem aktywności konta dla przenoszących numer, przeciągnięcie ponad 100 dni nie będzie takie fajne - bo internet przestanie Ci działać, a bodajże po 7 dniach całkowicie przepadnie.

Wobec tego ile wydawałeś dotąd, całkowity koszt rzędu niespełna 17 zł miesięcznie (z których niemal 3 zł zostaną do późniejszego użycia, albo i więcej jeśli przyoszczędzisz na rozmowach) to i tak dobra opcja, więc nie wiem czy warto kombinować i ryzykować utratę czegoś.

Jedyny minus tej oferty to brak internetu w euroroamingu. Aby go mieć, musisz przed wyjazdem kupić jakiś pakiet krajowy zawierający sobie internet - ale na niego będziesz już mieć pieniądze na koncie uzbierane z resztówek 3 zł lub zaoszczędzonych na kupnie pakietów.
 #1173928  autor: ZielonyJelen
 26 cze 2024, 00:35
O ten 1 dniowy za 1 zł brzmi idealnie, bo wykonuję dosłownie 2-3 telefony miesięcznie, a tak to odbieram tylko lub przez internet. To jak rozumiem, doładowuję za 50 na 3msc, lepiej utrzymać ciągłość, żeby nie stracić uzbieranych GB, ale mogę darować sobie pakiet za 14 i brać te jednodniowki jak będę potrzebował i wtedy by mi się zbierało na koncie powiedzmy 15 zł miesięcznie na jakieś inne pakiety typu euroroaming, jakbym potrzebował. Kiedyś można było kupować telefonem jakieś pierdoły w internecie za te odłożone złotówki, dalej tak jest?
 #1173929  autor: KC-KARLOS
 26 cze 2024, 00:40
Ach te kombinacje... Będąc wiele lat w abonamencie wolałbym nadal w nim być lub wybrać subskrypcje / stały atrakcyjny pakiet miesięczny, niż bawić się pakiecikami czy zasileniami. A możliwości jest wiele.

Abonamenty:
> Lajt mobile: no-limit i 10 GB: pierwsze 3 mies za 10/mc, później 20. Do wyboru zasięg Orange lub Plus.
> Wspomniana Vectra (zasięg Play) (też polecam) za 19,99/mc - albo bezterminowo z 30 GB, albo na 2 lata z 10 GB ale z gwarancją stałej ceny (3 mies za friko).

Na kartę - pakiety cykliczne:
> a2mobile: wszystko bez limitu i 10 GB za 19,90. Jeśli nie chcemy rozmów (sporadycznie można dzwonić po stawce 10 gr/min), możemy wybrać smsy i internet (5 GB na pełnej prędkości, potem lejki) za 17,90. Zasięg Plusa.
> nju na kartę (polecam): maksymalnie 19 zł/mc za rozmowy, smsy, mmsy (cennikowo 19 gr/minuta, mms i 1 MB, sms 9 gr), a po wygadaniu 19 zł w cyklu miesięcznym włącza się 20 GB. Nie ma obowiązku wygadania tej kwoty. Za 9 zł na 31 dni kupujemy 9 GB, jeśli przed upływem ważności paczki kupimy kolejny, wydłuży się do 31 dni, a niewykorzystane GB się skumulują. Bardzo elastyczna opcja.

Subskrypcja:
> Fonia 15: za 15/mc wszystko bez limitu i 21 GB. Odnawialne co miesiąc. Zasięg sieci Plus
> Heyah01: za 19,99 też wszystko bez limitu i 20 GB. Zasięg T-Mobile. Pierwszy miesiąc za złotówkę.
Nie brałem pod uwagi Mobile Vikings, Flexa czy Nju komórkowego (kosztują w granicach 30 zł za jeden numer).
Wszystkie te opcje nie kosztują więcej niż 20 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1173930  autor: Remington
 26 cze 2024, 00:44
@ZielonyJelen
Albo jak Ci się znudzi lub znajdziesz lepszą ofertę, przeniesiesz numer gdzie indziej, a wszystko co zostało na koncie w Orange (złotówki, nie gigabajty) odzyskasz na konto bankowe, po potrąceniu 20 zł prowizji.
 #1173932  autor: babciagienia1p
 26 cze 2024, 04:59
@ZielonyJelen
1) Gdybyś chciał bardziej bawić się, poświęcać czas na dodatkową obsługę (bezpłatne kody) i masz telefon z dualSIM, możesz - przy Twoich potrzebach - pokusić się o osiągnięcie celu 10-15,- zł rocznie.
Karta do rozmów i SMS-ów - Fakt na zasięgu Playa.
Karta do internetu - po przeniesieniu do taryfy Plusa - Prosto na Kartę i aktywowaniu wieczystych GB lub po przeniesieniu do Orange i aktywowaniu 300 GB na rok.

2) Szczytem bezczelności wobec operatorów byłoby przenoszenie jednego numeru (nie potrzeba dualSIM) w pętli Orange=>a2 (zasięg Plusa)=>Plus=>Orange. Zabawa wymaga wizyty w salonie Plusa co 5 miesięcy. Z pętli może wypaść Orange, wtedy a2=>Plus=>a2 i salon co 4 miesiące.
Koszt - 0,- zł.
PS. W ramach rekompensaty za wieloletnie tkwienie w abonamencie, możesz pozwolić sobie na taką bezczelność...
 #1173942  autor: ZielonyJelen
 26 cze 2024, 09:31
Wielkie dzięki wszystkim za propozycje i rozpisanie tego wszystkiego. Właśnie dla kombinowania tutaj przyszedłem, ale nie na tyle, żeby chodzić co 5 miesięcy do salonu :D Zdecydowałem się na ten OFNK, bo wydaje się takim złotym środkiem kombinowania i wygody, a chciałbym spróbować korzystania z telefonu na kartę, bo przenieść się na abonament łatwiej niż z niego wyjść :lol: jakbym stwierdził, że coś mi nie gra, to wrócę do tego posta i może obczaję jakiś abonament np Fonia czy Vectra. Jeszcze raz dzięki wszystkim za poświęcony czas 8)
 #1173997  autor: Archi334
 26 cze 2024, 21:47
ZielonyJelen pisze:
25 cze 2024, 19:23
Cześć wszystkim, jestem jeleniem, który przez kilka ostatnich lat płacił "jak najtańszy abonament", bo wyparłem ze swojej świadomości opcję na kartę. Kończy mi się abonament i szukam najlepszej dla siebie opcji, prawdopodobnie na kartę. Przejrzałem ileś tematów tutaj i nie ukrywam, skomplikowane to wszystko się wydaje, pewnie w odpowiedziach będę zadawał głupie pytania, ale liczę na wyrozumiałość :D

0. Przede wszystkim chciałbym zachować obecny numer, który mam w play.

1. Chciałbym jak najtaniej mieć długo ważne konto do poł przychodzących, wychodzące niezbyt mi są potrzebne.

2. Potrzebowałbym do 6gb internetu miesięcznie, zazwyczaj mniej, więc jeśli to jakoś może się zbierać, to pewnie jakieś pakiety bym mógł dokupować w razie potrzeby. A biorąc pod uwagę ważność konta, to fajnie jakby nie zjadło mi środków na koncie czy coś

Jestem tym jełopem, co daje sobie wcisnąć umowę przez konsultanta w salonie, także byłbym wdzięczny za dorzucenie instrukcji, jak załatwić sprawę :lol:

Z góry dzięki za pomoc :D
Jeśli plus ma u Ciebie dobry zasięg sprawdź cross mobile. Płacisz 10zl/m za bez limitu rozmowy sms mms i 12GB