DAJ CYNK
  • Tutaj omawiamy oferty eSIM przeznaczone do korzystania z internetu za granicą
Tutaj omawiamy oferty eSIM przeznaczone do korzystania z internetu za granicą
 #1172129  autor: Remington
 27 maja 2024, 12:56
Zanim ktokolwiek zachłyśnie się tanimi ofertami eSIMów, polecam by wcześniej zapoznał się przynajmniej z tym od kogo kupuje ten dostęp do internetu. Usług eSIM są na rynku setki, często z Chin lub firm zarejestrowanych w przysłowiowym garażu - wiele z nich zapewne nie powstało by zarabiać na tej usłudze lecz prawdopodobnie by analizować ruch internetowy (już w momencie zakupu eSIM odkrywamy co nieco informacji o sobie). Wtedy warto co najmniej korzystać z VPN.
 #1172130  autor: DEVI_UI
 27 maja 2024, 13:20
Dokładnie. Warto też spojrzeć w regulaminy. Dla przykładu kupiłem niedawno na test eSIM Holafly. W teorii internet bez limitu danych, w praktyce nie bardzo, bo lejek 8Mbps.
Dobrze, że wykupiłem pakiet na jeden dzień w naszym kraju i zobaczyłem jakie to kulawe.
 #1172131  autor: Remington
 27 maja 2024, 13:34
Za bezpieczne można uznać te firmy, które w istocie są tylko resellerami eSIM-ów od A1 Telekom Austria AG. Ich własny brand to RedBull Mobile Data (dostępny w zagranicznych sklepach Apple i Google), choć on jest dość drogi. Resellerzy sprzedają ich usługi pod własnym brandem (np. RedteaGO, możliwe, że Airalo też) taniej oraz nawet w wersjach rozszerzonych o usługi SMS lub głosowe.
 #1173982  autor: Remington
 26 cze 2024, 17:48
Proponuję wpisywać w tym wątku wszelkie informacje o właścicielach lub powiązaniach poszczególnych firm oferujących eSIM-y. Każdy sam zdecyduje czy skorzysta.

Ode mnie:

Carrefour eSIM Travel Data - to oferta portugalskiej firmy Gott Soluções Tecnologicas z siedzibą w Porto

easySim - brytyjska firma należąca do jednej grupy z liniami lotniczymi easyJet

Fonia.Travel - firma z Polski (nr 13028 w rejestrze UKE), choć należy do prawdopodobnie polskiego pochodzenia firmy zarejestrowanej na Cyprze

PLL LOT eSIM - to oferta izraelskiej firmy RBCS Ltd. z Tel Awiwu

RedBull Mobile Data - to austriacki operator infrastrukturalny A1 Telekom Austria (należący pośrednio do meksykańskiej grupy América Móvil)

RedTea GO - firma zarejestrowana w Singapurze, niektóre karty są z Chin, ale wyjście w świat przez austriackiego operatora A1