DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 168 z 169
  • 1
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
 #1174182  autor: babciagienia1p
 30 cze 2024, 02:53
@Remington
W takim razie moje przypadki otrzymywania późniejszego otrzymywania informacji, że dawca wyraził zgodę, wynikały z opóźnienia po stronie dawcy.
babciagienia1p pisze:
29 cze 2024, 03:50
Biorca nie zawsze wysyła wniosek natychmiast.
Bywa, że przypadku dłuższych terminów trwa to dłużej. Często zależy od szybkości reakcji dawcy numeru.
Żeby było jasne, pisałam o SMS-ach w przenoszonych kartach prepaid:
1) od dawcy, że wpłynął wniosek - na numer przenoszony
2) od biorcy, że dawca zgodził się na przeniesienie - na numer kontaktowy (nieraz ten sam co przenoszony - nie zawsze).

@Window
Window pisze:
28 cze 2024, 20:25
A w Playu i w submarkach p4 informacje o zgodzie o przeniesienie numeru dostaje się tego samego dnia nawet przy przenosinach na terminy większe niż 1 dzień?
Window pisze:
29 cze 2024, 21:36
mnie dziwiło że przy dłuższych terminach wniosek też dostał wysłany szybko do dawcy.
To są dwa różne SMS-y.
1) Z pierwszego cytatu - po zgodzie dawcy. Przychodzi później.
2) Z drugiego cytatu - po wysłaniu wniosku przez biorcę. Ten powinno otrzymywać się bardzo szybko. W innym przypadku można przypuszczać, że u biorcy mogą być jakieś problemy.
Jest jeszcze trzeci SMS - od dawcy, że wpłynął wniosek.
Z moich doświadczeń, wszystkie, najszybciej przychodzą w relacji a2<=>plus.
 #1174222  autor: jamto02
 01 lip 2024, 14:25
Dziś chciałem przenieść nr do Plusa i zażądali ode mnie prawie 13 zł za kartę. To normalne? Wszak wszędzie piszą, że przenoszenie jest darmowe....
 #1174224  autor: babciagienia1p
 01 lip 2024, 14:54
@jamto02
Nienormalne. To kłamstwo i nadużycie. Niestety właściciele i pracownicy salonów kłamią w żywe oczy. W linku jest regulamin.
https://www.plus.pl/documents/16/120630 ... -sieci.pdf

Masz do wyboru:
1) szukać innego salonu
2) zapłacić i złożyć reklamację z e-maila na adres [email protected]; dostaniesz zwrot opłaty na konto numeru
3) odpuścić i nie przenosić numeru.
 #1174253  autor: MariuszY
 01 lip 2024, 21:39
Dokładnie tak - pomimo podsuwania pod nos regulaminu promo o darmowej karcie w Plusie/Plushu w niektórych (nie wszystkich) punktach mają klienta głęboko gdzieś i albo płacisz i składasz reklamację, albo rezygnujesz. BOK Plusa przeprosi, zwróci kasę na konto numeru i... cieszy się, bo operator zarobił te 12,30PLN (gdyż zmusił klienta do wydania tej kwoty na swoje usługi). Ja nauczony takim doświadczeniem jak chcę, żeby operator nie zarobił na mojej krzywdzie (wbrew własnemu regulaminowi) to po przeniesieniu numeru wykonam 30 godzin połączeń (20minut dziennie) do FM (bo dają mi darmowe minuty) lub do a2 (bo jak przyjmują numer to nie robią problemów z bonusem). Polkomtel zapłaci im minimum 16 zeta, a ja będę miał satysfakcję, że moje pieniążki poszły do tych co nie robią ze mnie wała.
 #1174281  autor: Ciupaga
 02 lip 2024, 17:31
Pytanko-przeniosłem z terminem za kilka tygodni 3 numery do orange (parę dni temu to bylo).

Wsadziłem dzis karty do telefonu ale nie loguje się z siecią.czyli tak jakby numeru tymczasowego nie bylo i prawdopodobnie bedsie docelowy w dniu przeniesienia.

Czy ktoś miał taki przypadek, że przenosząc numer otrzymał karte sim ale bez numeru tymczasowego?

Wsa
 #1174285  autor: babciagienia1p
 02 lip 2024, 18:51
@Ciupaga
Prawdopodobnie jakiś melepeta (złośliwie lub nieświadomie) nie zakodował kart.

Musisz podejść do pierwszego z brzegu punktu, niech to sprawdzą i poprawią albo niech rozpoczną proces przeniesienia od nowa.
Dostałeś jakiś papier lub informacje na maila?
 #1174286  autor: Ciupaga
 02 lip 2024, 19:08
Dostałem sms że numer się przeniesie o wyznaczonej dacie, ale jak wkładam karte to jestminfo ze niezarejestrowana w sieci... prawdopodobnie złośliwy lonsultant
 #1174287  autor: boggio
 02 lip 2024, 19:26
To chyba raczej w systemie coś szwankuje,ponad tydzień temu tak miałem przeniosłem w punkcie.Nr tymczasowy włozony do telefonu-sieć się wyswietlała orange natomiast dzwonienie,odbieranie smsy tak samo i kody ussd niedziałały a wapce numer był,musiałem jeszcze raz do punktu sie udać tam zgłoszenie do bok i za dwa dni naprawili
 #1174293  autor: HappyBoy
 02 lip 2024, 21:26
Mam pytanie. Ile wcześniej (przed datą przeniesienia) można złożyć wniosek o migrację numeru do Play na kartę ? (aktualnie prepaid)
 #1174354  autor: Ciupaga
 03 lip 2024, 17:55
Ponowiłem dziś wnioski o MNP w orange i dostałem numery tymczasowe... tymże jeden z nich zaczal się na prefiks 45x. W związku z faktem ze nie mam takiego numeru zatrzymałem go sobie rezygnując z przenosin;)

Czy moge jutro wystąpić o nowy wniosek by przenieść raz jeszcze ten numer?
  • Strona 168 z 169
  • 1
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 1
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169