DAJ CYNK
  • Tutaj omawiamy oferty eSIM przeznaczone do korzystania z internetu za granicą
Tutaj omawiamy oferty eSIM przeznaczone do korzystania z internetu za granicą
 #1174297  autor: mp107
 02 lip 2024, 22:40
Cześć,
Myślę, że dyskutując o eSIM warto wspomnieć również o możliwości zakupu fizycznej karty SIM, będącej "nośnikiem", na którym można przechowywać profile eSIM. Umożliwia to korzystanie z ofert eSIM-only na urządzeniach nie obsługujących standardu eSIM. Z racji tego, że na jeden slot karty SIM przypada jeden modem to oczywiście w danej chwili może być aktywny tylko jeden profil eSIM (zapisanych ich może być więcej).

Dostępne na rynku tego typu karty SIM/"nośniki eSIM":
1. https://esim.me/
Obrazek
* od niedawna posiada również własną ofertę operatora eSIM;
- droższy niż 5ber;
- dość skomplikowana oferta kart SIM (nośników eSIM), których możliwości zależą od wybranej opcji karty (kombinacja poniższych:
-- ograniczenie liczby slotów na profile eSIM: limity 2, 5, 7, 10, 15 profili jednocześnie zapisanych;
-- ograniczenie urządzenia, na którym możemy używać karty SIM: ograniczenie do konkretnego modelu, marki lub brak ograniczenia.

2. https://esim.5ber.com/
Obrazek
+ tańszy niż esim.me;
+ aplikacja umożliwia aktywację eSIM po QR kodzie (zarówno z aparatu jak i ma możliwość załadowania QR kodu z obrazka/zdjęcia z Galerii) oraz wczytania odpowiednika QR kodu w postaci tekstowej (polecam do testów zeskanować QR kod eSIM, by zobaczyć jego strukturę);
* możliwość wyboru dwóch typów kart;
** Standard: koszt 12 USD, umożliwia dwukrotne pobranie profilu eSIM (za kolejne trzeba dodatkowo płacić);
** Premium: koszt 25 USD, umożliwia nielimitowane pobieranie profili eSIM;
- gdzieniegdzie w aplikacji "przebija się" język chiński, choć - jak dotąd - nie zauważyłem, by stanowiło to problem;

Podpunktem zaczynającym się od "+" oznaczyłem zalety, "-" wady, a "*" informacje raczej ogólne, neutralne.
 #1174308  autor: babciagienia1p
 03 lip 2024, 00:29
@mp107
Wielkie dzięki za precyzyjne usystematyzowanie tematu. 5ber już się błąkał w innym wątku. :wink:
babciagienia1p pisze:
23 maja 2024, 21:15
Normalnie. Jak w cywilizowanych krajach. Podajesz swój e-mail, płacisz, dostajesz kod QR, który skanujesz i gotowe. Generalnie, w większości przypadków, nie jest konieczna rejestracja. Aplikacja tym bardziej... Jeśli nie masz telefonu obsługującego eSIM, kup sobie adapter 5ber.
https://esim.5ber.com/help?language=en-US

W sumie cena jest sprawą drugorzędną. I tak to taniej niż zakup nowego urządzenia z eSIM.
 #1174309  autor: Remington
 03 lip 2024, 00:52
Zaciekawiło mnie dlaczego 5ber.com ma tak niskie oceny w sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/deta ... m&hl=en_US

Okazuje się, że zaniżają je posiadacze Samsungów, którym ta karta psuje telefony w taki sposób, że wysiada w nich radio, a technicy 5ber widzą rozwiązanie tylko w postaci resetu telefonu.
 #1174310  autor: HappyBoy
 03 lip 2024, 00:53
Kilka słów ode mnie z ostatnich dni. Nie polecam korzystać w Samsungach z ONE UI 6.1 (nie testowałem na innych wersjach). Dotyczy to obu z adapterów (esim.me i 5ber.eSIM). Po wrzuceniu adaptera do slotu aplikacja (samsungowa) do zarządzania (e)SIM wariuje i po jakimś czasie nie łączy się z siecią (żadna karta).
Po małym dochodzeniu okazało się, że telefon "wyczyścił" numery IMEI. W ustawieniach wyświetla IMEI: Nieznany a pod *#06# pusty ekran.

Najlepiej mieć jakiś zapasowy telefon, żeby się przypadkiem nie zdziwić jak ja.
 #1174312  autor: HappyBoy
 03 lip 2024, 01:08
babciagienia1p pisze:
03 lip 2024, 00:29
I tak to taniej niż zakup nowego urządzenia z eSIM.
Niby tak ale urządzenia z wbudowanym eSIMem jest bardziej dopracowane pod względem przełączania się między kartami eSIM. itp.
Gdzie w przypadku aplikacji i adaptera lubi się często coś wysypać, trzeba wyciągać tackę SIM.

@Remington: Problem z numerami IMEI to problem po stronie Samsunga. Na np Huaweiu czasem aplikacja się wysypie (nie wykrywa karty SIM) ale ogólnie działa.
 #1174386  autor: mp107
 04 lip 2024, 00:36
HappyBoy pisze:
03 lip 2024, 01:08
babciagienia1p pisze:
03 lip 2024, 00:29
I tak to taniej niż zakup nowego urządzenia z eSIM.
Niby tak ale urządzenia z wbudowanym eSIMem jest bardziej dopracowane pod względem przełączania się między kartami eSIM. itp.
Gdzie w przypadku aplikacji i adaptera lubi się często coś wysypać, trzeba wyciągać tackę SIM.
U mnie na Sony Xperia XZ1 Compact przy podmianie profilu eSIM faktycznie czasami telefon wymusza restart urządzenia (konkretnie systemowa aplikacja Customization Selector, ustawiająca m.in. mbn, czyli Xperia'owy zestaw konfiguracji VoLTE, Wi-Fi Calling, itp.). Można ewentualnie wyłączyć aplikację, licząc się z tym, że mogą być problemy z działaniem wymienionych funkcji po "przeskakiwaniu" pomiędzy profilami eSIM. Co prawda korzystam z oprogramowania LineageOS, ale ta aplikacja wygląda na "wyciągniętą" z fabrycznego oprogramowania, więc możliwe, że i tam tak się dzieje.


Dodam jeszcze, że podlinkowana niżej metoda umożliwiła mi aktywację eSIM w aplikacji Gigsky, pomimo, że fabrycznie mój telefon nie ma eSIM (więc z punktu widzenia systemu operacyjnego brak jest obsługi eSIM). Bez tego aplikacja twierdziła, że "telefon nie obsługuje eSIM".
https://4pda.to/forum/index.php?showtop ... y120373398
Może się przydać, bo niektórzy tego typu operatorzy/usługodawcy eSIM umożliwiają aktywację karty tylko w urządzeniu z fabryczną obsługą eSIM.