DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1167284  autor: kszaq
 29 lut 2024, 15:18
Wiem, że dyskusja jest o ofercie abonamentowej, ale na czacie subskrypcji dostałem informację, że na "starych" subskrypcjach większy pakiet zostanie przy następnym odnowieniu, nie później niż do 31.03 - to oznacza, że subskrypcje odświeżające się wczoraj lub dzisiaj mogły jeszcze go nie otrzymać.
Karlos20 pisze:
29 lut 2024, 05:08
Sam bym przeszedł na spokojniejszą nju subskrypcję (mają dużo więcej GB na stałe w niskiej stawce miesięcznej), ale Flex nadal oferuje więcej możliwości. eSIM naokoło nadal trzeba ogarniać bez wygodnej karty-klona w razie potrzeby.
Uzyskanie eSIM w nju wiąże się z resetem stażu, a wymiana jest możliwa tylko na fizyczną SIM z oczekiwaniem na kuriera, albo znowu droga naokoło przez Orange i reset stażu. Dopóki nie będzie natywnego eSIM, ten rodzaj karty ma sens tylko przy korzystaniu z ofert Orange. Wydaje się, że eSIM dla operatora jest tańszy w obsłudze niż fizyczna karta SIM, więc jej brak w nju to kwestia tylko "prestiżowości" oferty...
Karlos20 pisze:
28 lut 2024, 22:59
a nowszą odsłonę pakietów roamingowych poza UE do subskrypcji wprowadzą po 31 marca, gdy wygaśnie promocja pakietów, zbliżonych dotychczas z Flexem.
Oby Twoje przewidywania się sprawdziły, bo pakiety przydadzą się w okresie wyjazdowym.
 #1167613  autor: kszaq
 07 mar 2024, 10:23
asziatko pisze:
29 lut 2024, 14:08
A dzisjaj mam pierwszy dzień nowego cyklu i nadal mam 20 GB, a nie 60 GB.
Okazuje się, powiększone pakiety danych są przyznawane niezależnie od daty rozpoczęcia cyklu - przychodzi SMS o zmianie i przyznawany jest pełny, powiększony już pakiet.
 #1167614  autor: asziatko
 07 mar 2024, 10:30
W dniu wczorajszym otrzymałem SMS'a jak również powiadomienie w aplikacji NJU Mobile że mam zwiększone GB z 20 na 60. Na drugim numerze NJU Mobile co jest ponad 2 lata dostępne jest 180 GB.

W Kontakcie,
Artur
 #1167617  autor: asziatko
 07 mar 2024, 11:28
W informacjach prasowych jak również zamieszczonych na www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-prom ... nju-mobile nie ma nic o karcie, także że może być tak że zmiana dotyczy tylko abonamentów.

W Kontakcie,
Artur
 #1167884  autor: Remington
 12 mar 2024, 14:40
Piekło nie zamarzło:
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... korzystaja

A co z innymi ofertami w nju? Tu operator nie pozostawia złudzeń.

Jeśli korzystacie z innych ofert niż nju subskrypcja, to aby skorzystać z eSIM, musicie przenieść się do tej oferty. Proces jest szybki i bezpieczny

– namawia Orange.
 #1171229  autor: Archi334
 12 maja 2024, 18:12
Witam

Obecnie posiadam nju z rachunkiem 3msce gratis po przeniesieniu z innej sieci. Czy mogę wyznaczyć zmianę z nju z rachunkiem do subskrybcji np 3 dni przed końcem darmowego okresu?
Czy jeśli posiadam drugi nr (nie ja go używam a Mama) i czy po przeniesieniu dostanę to samo (3msce gratis i później do subskrypcji)??
 #1174341  autor: kszaq
 03 lip 2024, 14:26
Archi334 pisze:
12 maja 2024, 18:12
Czy jeśli posiadam drugi nr (nie ja go używam a Mama) i czy po przeniesieniu dostanę to samo (3msce gratis i później do subskrypcji)??
Według regulaminu z promocji można skorzystać tylko 1 raz, ale jak zauważył w innym wątku @KC-KARLOS, jest promocja na przeniesienie numeru do subskrypcji i przenosząc bezpośrednio dostaniesz 3 miesiące za 0 zł. Polecam najpierw przenieść numer od innego operatora, aby skorzystać z promocji 3x0zł, a później "dodać" do subskrypcji numery, z których korzystasz na abonament.

Ja mam natomiast pytanie o to, czy ktoś z Was korzystał z "Pakietu roaming 10GB" (za 79 zł) w kombinacji nju abonament + dodatkowy? Czy po aktywacji na numerze głównym z pakietu może korzystać numer dodatkowy?
 #1174342  autor: KC-KARLOS
 03 lip 2024, 14:29
kszaq: numer dodatkowy współdzieli środki z numeru głównego. Odłączenie karty głównej powoduje niezależne działanie numeru i rozliczanie usług zgodnie z cennikiem.
Więcej informacji w regulaminie > https://www.njumobile.pl/b/articles/reg ... atkowy.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1174651  autor: kszaq
 08 lip 2024, 12:39
KC-KARLOS: Obsługa na czacie twierdzi, że dla numeru dodatkowego BR/PR nie działają, powołując się na punkty regulaminu:
"7.2. Następujące usługi nie będą mogły być aktywowane odrębnie w ramach Numeru dodatkowego: „nju 19 zł”, „nju 29 zł z 5G”, „nju 39 zł z 5G”, „bez
limitu 19 zł”, „bez limitu 29 zł”, „bez limitu 39 zł”, „Pakiet 9GB”, oraz inne, których regulaminy będą tak stanowić"
Regulamin pakietu roamingowego informuje, że jest on tylko dla numeru głównego.

I faktycznie w regulaminie pakietów roamingowych brakuje takiego zapisu, jak np. dla dodatkowych 9 GB https://www.njumobile.pl/b/articles/reg ... nament.pdf:
Pakiet można włączyć dla numeru w ramach planu nju internetowy lub dla Numeru Głównego w ramach planu nju podstawowy. W przypadku posiadania Numeru Dodatkowego i Numeru Internetowego Dodatkowego pakiet włączony dla Numeru Głównego będzie współdzielony przez wszystkie
numery.
Natomiast biorąc to na logikę, fakt o którym napisałeś dzielenia środków z numerem głównym, daje cień szansy, że dodatkowy będzie mógł korzystać z PR 10 GB dla numeru głównego. Wysłałem jeszcze zapytanie przez formularz kontaktowy (by mieć "oficjalną" odpowiedź na zgłoszenie), a jeśli wydarzy się mój wyjazd poza UE i pakiet nie będzie działać, trzeba będzie mieć w zapasie OFnK, doładować i na niej aktywować 10GB.
 #1174653  autor: KC-KARLOS
 08 lip 2024, 12:45
kszaq: na numerze dodatkowym NIE włączysz usług związanych z numerem głównym (o ile regulamin danej usługi nie stanowi inaczej - przykładowo przy ofertach darmowych promocyjnych). Możesz korzystać tylko z tych usług, które "udostępnia" numer główny. Więc jeśli na numerze głównym kupisz pakiet roamingowy, z niego skorzystasz na numerze dodatkowym.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1174656  autor: kszaq
 08 lip 2024, 12:49
KC-KARLOS: Ja to rozumiem i mam taki sam tok myślenia, tylko co poradzę, że obsługa twierdzi inaczej...

Jeśli to przetestuję, na pewno dam znać. :)
 #1174657  autor: KC-KARLOS
 08 lip 2024, 12:51
kszaq: wystarczy to przetestować zarówno przy limicie GB w UE w ramach abonamentu oraz limicie GB w ramach pakietu za 9 zł (9 GB w PL). A jestem pewien w 99% że to zadziała.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1174670  autor: kszaq
 08 lip 2024, 14:31
KC-KARLOS: limity w UE i dodatkowy pakiet działają na numerze dodatkowym (sprawdzane wielokrotnie w praktyce), ale ich regulamin informuje o współdzieleniu pakietu z numerem głównym. Według konsultanta, brak informacji o współdzieleniu w regulaminie wyklucza możliwość korzystania z pakietu "Bezpieczny Roaming" oraz pakietów 1/10GB na numerze dodatkowym.
 #1174674  autor: KC-KARLOS
 08 lip 2024, 14:53
kszaq: konsultant może się mylić, bo wszystkie aktywności numeru dodatkowego poza abonamentem i tak obciążają konto główne Abonenta (główny numer), a numer dodatkowy musi mieć świadczone usługi podstawowe, a roaming jest jedną z takich usług. Skoro działa unijny, zadziała też poza UE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1174786  autor: kszaq
 10 lip 2024, 11:11
Otrzymałem poniższą odpowiedź na zapytanie wysłane do OK:
Dzień dobry,

otrzymaliśmy Pana pytanie dotyczące pakietu roamingowego.

Pakiety roamingowe GO 1 GB GO 19 GB i bezpieczny roaming dostępne są wyłącznie dla numerów podstawowych i nie są współdzielone na numerach dodatkowych.

Pozdrawiamy,
nju mobile