DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1167722  autor: biala1991
 09 mar 2024, 15:54
babciagienia1p pisze:
09 mar 2024, 15:08
Ciekawe czy Plus/Plush dalej pozostał w grze? Karę za wydłużenie ważności w T-Mobile pomijam, bo u nich decyzje są długoterminowe...

W Plushu już dawno mnie szczyścili, nr idzie do odstrzału :) w Plusie (RWK) wydaje grosz i to wystarcza.
 #1174752  autor: Remington
 09 lip 2024, 19:31
biala1991 pisze:
09 lip 2024, 19:05
Sprawę wyjaśnia ten sms:
W porozumieniu z Prezesem UOKIK doładowaliśmy Twoje konto główne kwotą, która jest równowartością pobranych z niego opłat za utrzymanie numeru w sieci.



Przy okazji wyjaśniło się dlaczego Orange zrezygnował z opłaty za utrzymanie numeru, UOKIK ich do tego zmusił :D

Edit.
Co do tego zwrotu to kojarzę, że kiedyś na tym numerze dostałam jakiś sms od czapy o pobraniu opłaty (wiadomość przyszła niezgodnie z terminem 31dni) ale nie jestem pewna czy coś pobrali z konta czy skończyło się tylko na smsie :)

Bardzo ciekawa relacja. Ani Urząd, ani Orange się tym nie chwaliły, więc trudno ocenić czy rzecz tyczy się samej kary, czy jakiegoś specyficznego przypadku.

Warto przypomnieć, że kara za brak aktywności nadal obowiązuje w:
- Plusie/Plushu - w każdej taryfie
- Play - w taryfie Odnowa
 #1174792  autor: R.Mandano
 10 lip 2024, 12:39
Nie rozumiem, co was tak to dziwi :?:

Już w zeszłym roku osobiście pisałem na Forum, że jednoczesne pobieranie opłaty za RWK i Brak Aktywności jest kompletnym nonsensem.
:shock:

Ale jakoś nie spotkało się to ze zrozumieniem, a nawet trafiali się Forumowi Pacjenci, co udowadniali, że pobieranie jednocześnie obu opłat jest całkowicie zrozumiałe.
Jak znajdę chwilę wolnego, to odszukam ich posty i powklejam ...
:mrgreen:
 #1174794  autor: Remington
 10 lip 2024, 12:47
Nieważne nawet czy to opłata za RWK, czy po prostu zwykła ważność numeru po doładowaniu. Operator tak kalkuluje cennik i określa zasady, aby to pokrywało jego koszty utrzymania numeru. Skoro skalkulowali, że np. po doładowaniu za 50 zł numer jest ważny 93 dni na wychodzące i rok na odbieranie, to jest to warunek utrzymania numeru - a nie jeszcze jakaś dodatkowa składka na rzekome utrzymanie numeru.
 #1174803  autor: biala1991
 10 lip 2024, 17:44
surface123 pisze:
09 lip 2024, 21:43
Czyli podobny los czeka pozostałych "zlodziei" co pobierą nadal kasę... :)

"W porozumieniu z prezesem UOKiK zwracamy środki, które są równowartością pobranych opłat za utrzymanie numeru w sieci.
"
Obawiam się, że pozostali operatorzy dobrowolnie nie zrezygnują a UOKIK z własnej inicjatywy ich do tego nie zobowiąże, ktoś musiał Orange podpierdzielić :) do Urzędu dlatego zostali zmuszeni się wycofać.
Też uważam, że to podwójne branie kasy za to samo ale tak obiektywnie patrząc to opłata w Orange była najłatwiejsza do uniknięcia (właściwie to nawet całkowicie możliwa do uniknięcia) w przeciwieństwie do np. Play, dlatego zakaz pobierania opłaty akurat w Orange i przyzwolenie na to w Play, gdzie opłaty w żaden sposób nie da się ominąć i gdzie w taryfie pod znamienną nazwą RWK, roczna ważność konta kosztuje skromne 100zł jest moim zdaniem trochę krzywdzące dla pomarańczowych :)
 #1174826  autor: biala1991
 11 lip 2024, 06:47
biala1991 pisze:
10 lip 2024, 17:44
surface123 pisze:
09 lip 2024, 21:43
Czyli podobny los czeka pozostałych "zlodziei" co pobierą nadal kasę... :)

"W porozumieniu z prezesem UOKiK zwracamy środki, które są równowartością pobranych opłat za utrzymanie numeru w sieci.
"
Też uważam, że to podwójne branie kasy za to samo ale tak obiektywnie patrząc to opłata w Orange była najłatwiejsza do uniknięcia (właściwie to nawet całkowicie możliwa do uniknięcia)


Sprawdziłam inne, dogorywające karty i tam też wpadły zwroty (+przywrócono OA), pobrane wcześniej środki uświadomiły mi, że z tym unikaniem haraczu wcale nie było tak różowo. Miałam wykupione RWK ale ponieważ w którymś miesiącu nie wydałam kasy na połączenia ani internet to musiałam bulić, ktoś kto podobnie jak ja nie zapłacił za połączenia i internet i nie wykupił nawet usługi ważności konta ale za to korzystał z darmowego bonusu internetowego nie ponosił kosztów opłaty, to było jednak dziadostwo :D
 #1174848  autor: zulu144dwa
 11 lip 2024, 13:29
biala1991 pisze:
11 lip 2024, 06:47
Sprawdziłam inne, dogorywające karty i tam też wpadły zwroty (+przywrócono OA), pobrane wcześniej środki uświadomiły mi, że z tym unikaniem haraczu wcale nie było tak różowo. Miałam wykupione RWK ale ponieważ w którymś miesiącu nie wydałam kasy na połączenia ani internet to musiałam bulić, ktoś kto podobnie jak ja nie zapłacił za połączenia i internet i nie wykupił nawet usługi ważności konta ale za to korzystał z darmowego bonusu internetowego nie ponosił kosztów opłaty, to było jednak dziadostwo :D
Do tej pory nie wyjmując z szuflady kart od kilku lat, nic nie doładowując można je mieć gotowe do skorzystania.
Wystarczyło mieć 1 zł na pierwszym numerze. Ustawić przelew cykliczny 1 zł co 7 dni na drugi numer. Po 3-4 dniach na drugim numerze, nawet z zerowym saldem złotówek, ustawić to samo ale na pierwszy numer.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1174849  autor: Remington
 11 lip 2024, 13:41
biala1991 pisze:
10 lip 2024, 17:44
Obawiam się, że pozostali operatorzy dobrowolnie nie zrezygnują a UOKIK z własnej inicjatywy ich do tego nie zobowiąże, ktoś musiał Orange podpierdzielić :) do Urzędu dlatego zostali zmuszeni się wycofać.

Z prawem zwrotu niewykorzystanych środków działanie od razu objęło całą W4, więc kto wie czy z tym nie jest podobnie. Choć jeśli ktoś ma czas, może do UOKiK napisać, powołując się na niemal identyczne zasady w Plusie oraz w Play Odnowa.
 #1174876  autor: biala1991
 11 lip 2024, 18:11
zulu144dwa pisze:
11 lip 2024, 13:29
Do tej pory nie wyjmując z szuflady kart od kilku lat, nic nie doładowując można je mieć gotowe do skorzystania.
Wystarczyło mieć 1 zł na pierwszym numerze. Ustawić przelew cykliczny 1 zł co 7 dni na drugi numer. Po 3-4 dniach na drugim numerze, nawet z zerowym saldem złotówek, ustawić to samo ale na pierwszy numer.
Z usługi Przelew sms mogą korzystać tylko ci, którzy aktywowali ją przed likwidacją, aktualnie przelewu nie da się włączyć a szkoda... :)
 #1174968  autor: PiotrG-dz
 12 lip 2024, 22:24
Odpowiedzią Opów może być likwidacja RWK przy minimalnej kwocie doładowania lub zrobienie ważności konta kilka dni za 5 zł tak jak już było ponad dwie dekady temu jak wymyślono telefonię na kartę.
 #1174971  autor: Remington
 12 lip 2024, 22:57
Odpowiedź już trwa - wszystko co dobre (w tym nieprzebrane ilości gigabajtów) wymaga wykupienia płatnych pakietów.

Do tego może być likwidacja RWK, ale tylko w parze z cykliczną opłatą za przedłużenie, na wzór tej z TM.