DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 525 z 575
  • 1
  • 523
  • 524
  • 525
  • 526
  • 527
  • 575
 #1175064  autor: KC-KARLOS
 14 lip 2024, 19:53
88aska88: przy starterze online nie dostajesz BIZD ważnych rok, a 30 dni na start, ze względu na włączoną opcję KWR. Więc wydłużenie z opcji 29 zł zadziała wyłącznie na saldo BIZD. Jeśli wyłączysz usługę KWR, wówczas opcja za 29 zł wpływa na ważność KG + BIZD. Tłumaczyliśmy to wielokrotnie.
Powtórzę: jeśli dane saldo / przegroda ma nabytą korzystniejszą dla nas ważność, możemy jej nie wydłużyć daną usługą, gdy jej ważność nie przebija daty salda nabytej wcześniej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175068  autor: MariuszY
 14 lip 2024, 20:08
Przed tygodniem @zielony71 pisał o dziwnym wydłużeniu ważności konta na numerach, które przedłużał NL za 1zł. U mnie w takiej samej sytuacji wydłużono 2 numery, których ważność różniła się o 2 dni, a teraz jest identyczna - 57 dni. Nie było na nich realizowanych żadnych zwrotów kasy, a numery mają uśpiony NL za 35zł. Widać Orange bardzo się stara, abym dokonał odpłatnego wydłużenia ważności BIzD :wink:

Nota bene ciekawą sytuację miał na koncie mój znajomy. Po tym jak utracił ważność konta, po dwóch dniach doładował konto - GB wróciły, a środki nie. W drodze dochodzenia do reklamacji ustaliliśmy, że zamrożone złotówki zostały w całości skonsumowane na internet z cennika :!: Po dokononaniu zwrotu kasy na konto ważność środków została wydłużona o dodatkowe 31 dni, ale po wykupieniu Więcej czasu na internet ważność złotówek i GB zrównała się na poziomie 366 dni. Wniosek - złodziejski system Orange ukradł te 31 dni ważności złotówek. Reklamację znajomy odpuścił.
 #1175091  autor: zulu144dwa
 15 lip 2024, 13:22
MariuszY pisze:
14 lip 2024, 20:08
Po dokononaniu zwrotu kasy na konto ważność środków została wydłużona o dodatkowe 31 dni, ale po wykupieniu Więcej czasu na internet ważność złotówek i GB zrównała się na poziomie 366 dni. Wniosek - złodziejski system Orange ukradł te 31 dni ważności złotówek. Reklamację znajomy odpuścił.
To nie tak. Więcej czasu na internet dodaje 365 dni do ważności GB. Jak teraz złotówki są krócej ważne niż GB, to ustawia taka sama ważność złotówek i GB. Ustawianie ważności złotówek nie jest opisane regulaminowo i nie ma podstaw do reklamacji. Mogą być różnice 1 dnia wynikające z niedoskonałości algorytmów. Dawniej ten 1 dzień był potrzebny (miał uzasadnienie) obecnie jest zbyteczny.
Kiedyś dokładniej o działaniu Więcej czasu na internet przy różnych ważnościach sald pisał Karlos.

PS. @zielony71 sam przyznał , że aktywowało mu się 5G pass zapewne zgonie z regulaminem 5G pass w prezencie:
https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 1eb4a43111

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1175110  autor: anka_de
 15 lip 2024, 18:28
Witam forumowiczów.

Kilka lat temu dzięki temu wątkowi kupiłam starter OFNK ze tą starą taryfą 7zł / 7 dni 3GB + 1. Przez dłuższy czas była moim głównym źródłem internetu, ale mniej więcej od 1,5 roku karta leży w szufladzie nieużywana (nadal doładowuję ją co 7 dni przez apkę).
Ale wchodzę dzisiaj na mój orange przez stronę, z ciekawości by sprawdzić ile teraz dostaję GB tygodniowo, i okazało się, że pakiet który aktualnie mam włączony to jakieś "Bez limitu + 3 GB na 7 dni" -> i brak informacji odnośnie tego, które jest to odnowienie i wygląda na to, że bez mojej zgody, a nawet wiedzy, taryfa została zmieniona na jakąś inną.

Pytanie do mądrych głów - czy reklamacja dotycząca przywrócenia starego pakietu ma jakikolwiek sens?
Nie mam pojęcia od kiedy przepłacam za nową taryfę z 3GB tygodniowo.
Na koncie mam uzbierane ponad 11TB internetu w kraju, więc te bym chciała zachować (pewnie przedłużając ich ważność o rok) - ale co ze starą 7ką?
Czy ktoś podobnie jak ja przegapił przejście na nową taryfę i udało się to odkręcić?
 #1175111  autor: bxx1
 15 lip 2024, 18:45
Przeczytaj posty wyżej.Od 20 czerwca te taryfy zostały wycofane ,i nie ma już +1 GB do każdego przedłużenia.Reklamacja nic nie da.Szkoda ,bo mogłaś aktywować jeszcze przed 20 stym pakiet za 25 zl i 20 GB.Tak masz 12 gb za 28 zl miesięcznie....
 #1175121  autor: anka_de
 15 lip 2024, 23:04
Dzięki za informację. Dobrze, że zorientowałam się po miesiącu, a nie po roku ;)

Przekopałam się przez wszystkie wątki od 20 czerwca i trochę mi się już w głowie miesza, dlatego proszę o rozjaśnienie:

Mam uzbierane te 11TB z no limitów i już nie zależy mi na kumulowaniu dodatkowych GB. Chcę natomiast zachować uzbierane TB jak najmniejszym kosztem. Czy dobrze rozumiem, że:
1. Kod *101*365# w cenie 29zł przedłuża ważność BIZD o rok, ale nie GB uzbieranych z no limitów?
2. NL za 1zł wpływa na wydłużenie do max 31 dni BIZD, ale nie GB uzbieranych z no limitów?
3. Najtańsza możliwość utrzymania GB z NL to pozostanie przy opcji 7zł/7 dni?
4. Wspominaliście jeszcze o mrożeniu GB z no limitów… jeśli dobrze rozumiem zamrożenie = brak środków na koncie na odnowienie no limitu (czyli w moim przypadku tego za 7zł)? Jaki jest maksymalny czas takiego zamrożenia, czyli co ile dni musiałabym zasilać konto kwotą 7zł by nie stracić zamrożonych GB?
 #1175128  autor: babciagienia1p
 16 lip 2024, 03:45
anka_de pisze:
15 lip 2024, 23:04
...Mam uzbierane te 11TB z no limitów i już nie zależy mi na kumulowaniu dodatkowych GB.
...Wspominaliście jeszcze o mrożeniu GB z no limitów… jeśli dobrze rozumiem zamrożenie = brak środków na koncie na odnowienie no limitu (czyli w moim przypadku tego za 7zł)? Jaki jest maksymalny czas takiego zamrożenia, czyli co ile dni musiałabym zasilać konto kwotą 7zł by nie stracić zamrożonych GB?

Maksymalny czas zamrożenia - 93 dni, czyli zasilenie 7,- zł co 100 dni (7+93).

Jeśli nie korzystasz z internetu i chciałabyś odpuścić powiększanie puli GB z pakietu internet, wtedy do utrzymania dotychczasowej zdobyczy wystarczy aktywować jednorazowy NL za 1,- zł co 95 dni (2+93). Stan złotówek na koncie możesz mieć nawet ujemny. Koszt utrzymania GB wyniesie maksimum 4,- zł za 380 dni. Po drodze mogą być jeszcze darmowe NL-y, po których też zdarza się mrożenie do 93 dni, o ile GB z nich wpadną do pakietu internet.
 #1175152  autor: zulu144dwa
 16 lip 2024, 14:44
@anka:
AD1. Tak

AD2. Nie. Przy dowolnych NL w dowolnym stanie, aktywnym lub zawieszonym(z zamrozonymi GB) jest kumulacja czasu i GB. Ponad to obowiązuje zasada:
a) NL cykliczny + NL jednorazowy = NL cykliczny
(kolejność dodawania nie ma znaczenia)
b)Kiedy dodajemy cykliczne kolejność dodawania ma znaczenie:
NL cykliczny1 + NL cykliczny2 = NL cykliczny2
NL cykliczny2 + NL cykliczny1 = NL cykliczny1

AD3)Jak już mówimy o ciągle aktywnym NL to średnią cenę 1 zł za 1 dzień ma znacznie więcej NL.
Należy jednak brak pod uwagę że dzień aktywacji NL albo dzień odwieszenia zawieszonego NL dowolnym NL nie jest liczony.

AD4) Nie. Na koncie wystarczy mieć 2 zł a NL cykliczny za 7 zł odnowi się bo kredyt do 5 zł na odnowienie usługi jest domyślnie aktywny

Na początek, aby łatwiej kontrolować automatyczne odnowienie aktywowałbym NL cykliczny na próbę na 31 dni bez G pass. Wystarczy mieć 10 zł na koncie i wysłać:
SMS CYKL na 816
zgodnie ze starym regulaminem:
https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... ac72a643ce

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1175169  autor: slawek8
 16 lip 2024, 21:52
Orange uraczył mnie zwrotem kilku złotych z powodu decyzji UOKiK wydłużając przy tym ważność KG do ok. miesięcy. Do tej pory przedłużałem sobie BIZD przy pomocy NL na 1 dzień raz na miesiąc, ale teraz się chyba nie uda, bo ważność BIZD o 40 dni krótsza niż KG. Przedłużać na rok za 29 zł tego mi się nie opłaca.
Nie śledzę na biężąco wszystkich promocji i możliwości w orange. Czy jest coś czym za darmo/tanio można by przedłużyć BIZD o te niecałe 2 miesiące, żeby móc powrócić do przedłużania przy pomocy 1-dniowych NL?
 #1175171  autor: KC-KARLOS
 16 lip 2024, 22:26
slawek8: była już o tym mowa - jeśli KG i/lub BIZD przewyższa 30 dni to aktywacja NL na 1 dzień nic Tobie nie da. Króciutko:
> KG 5 zł, ważne 40 dni, 12,5 GB salda BIZD ważne 31 dni. Jeśli teraz włączysz NL za 1 zł, nie wydłużysz ani KG ani BIZD, chyba, że kupisz np. NL na 93 dni to wtedy KG + BIZD będą ważne 124 dni.
> KG 2 zł, ważne 5 dni, 6 GB salda BIZD ważne 8 dni. Jeśli wtedy włączysz NL za 1 zł, wydłużysz oba salda KG + BIZD do 31 dni.
Przypomnę, że aktywacja NL wpływa na KG + BIZD dopiero wtedy, gdy jego ważność przewyższy termin środków pieniężnych na koncie, wówczas zawsze KG z BIZD będą ważne o 31 dni dłużej niż no-limity. Dobrze opisuje sytuacja po aktywacji no-limitu na rok:
KG 5 zł, ważne 396 dni, BIZD 6 GB ważne 396 dni, no-limity ważne 365 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175178  autor: slawek8
 16 lip 2024, 23:37
Dzieki za komentarz @KC-Karlos, ale właśnie zdawałem sobie sprawę z tego, że NL 1 dzień już nic nie da. Pytam o coś innego, co można włączyć czy tanio kupić, co by wydłużyło może BIZD np. o miesiąc, a później jeszcze coś na tydzień - dwa, żeby wyciągnąć tą wazność BIZD do terminu KG. Nie ma nic takiego wśród jakiś promocji?
 #1175179  autor: KC-KARLOS
 16 lip 2024, 23:40
slawek8: nie, w tej sytuacji ratuje Ciebie wyłącznie usługa "Więcej czasu na internet". Przedłużenie o 7 dni kosztuje 3 zł, dopisanie ważności BIZD o 31 dni to wydatek 7 zł, a o rok 29 zł. Można to robić wielokrotnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175182  autor: slawek8
 17 lip 2024, 00:48
Ok, dzięki. Zapomniałem, że można też na 7 dni za 3 zł. Dokładniej licząc te dni, to jednak nie 40, tylko 37 dni jest różnicy, więc wychodzi mi, że jak przedłużę BIZD o 7 dni za 3 zł, to w ostatnim dniu ważności BIZD dla KG zostanie równe 30 dni. I wtedy NL za 1 zł już powinno zadziałać.
 #1175183  autor: KC-KARLOS
 17 lip 2024, 00:56
slawek8: nie przedłużaj tak BIZD tymi tańszymi wariantami "Więcej czasu na internet", nie są opłacalne - traktuj je bardzo awaryjnie, gdy np. pozostanie ważność 1 dnia BIZD, ale w tym wypadku NL za 1 zł powinien rozwiązać problem.
Czy korzystasz z KWR oraz promocji 300GB?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175184  autor: slawek8
 17 lip 2024, 01:02
KC-Karlos: Nie korzystam (na tej karcie) z KWR, ani promocji 300GB. Gdzieś się chyba zgubiliśmy (może ja w tłumaczeniu). To jeszcze raz.
Po prostu mam kartę, tylko do internetu, na której mi zostało kilkaset GB BIZD i wykorzystuję z tego kilkanaście GB miesięcznie. Przedłużałem to sobie przy pomocy NL za 1zł. W tym miesiącu zwrot z UOKIK mi popsuł daty ważności na kontach. Ale wychodzi na to, że wydając jednorazowo 3 zł na przedłużenie za 7 dni uratuje to spowrotem sytuację, i utrzymanie karty na kolejny rok będzie kosztować 12 zł (czyli razem 15, nadal taniej niż 29). O ile znowu mi czegoś nie popsują :)
 #1175185  autor: KC-KARLOS
 17 lip 2024, 01:10
slawek8: raczej niczego nie popsują. Ja bym spróbował włączyć NL w momencie gdy kończy się Tobie BIZD. Sam bym chciał taką sytuację sprawdzić, ale nie mam takiej karty, bo zawsze mi NL daje 31 dni KG + BIZD.
Tak jak piszę, wydłużenie samego BIZD za 3 zł słabo się opłaca.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 525 z 575
  • 1
  • 523
  • 524
  • 525
  • 526
  • 527
  • 575
  • 1
  • 523
  • 524
  • 525
  • 526
  • 527
  • 575