DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 102 z 102
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
 #1175424  autor: aleksanderharaburda
 22 lip 2024, 16:06
Ostatnio zakupiłem nową kartę eSIM i ku mojemu zdziwieniu działa ona na MNC Plusa: 260-01 (Podobno te karty zawsze działały na ich kodzie, ale w moim przypadku do niedawna było inaczej). Korzystałem z Lycy nieprzerwanie od października 2023 do marca 2024 roku i fizyczna karta SIM, jak i po wymianie na eSIM zawsze widniała pod MNC Lycamobile: 260-09.
Oczywiście wyświetlana nazwa operatora to „LycaMobile”:
Obrazek

Po przejściu do: Ustawienia -> Sieć komórkowa ukazuje nam się:
Obrazek
(na poprzednich kartach SIM/eSIM miałem zamiast PLUSa - LYCAMOBILE)

W speedteście od Ookla (w aplikacji) przy pomiarze wcześniej dostawcą był „Lycamobile” na nowo zakupionej karcie eSIM jest „Plus”:
Obrazek
Obrazek

Sytuacja ma miejsce na najnowszym iOSie 17.5.1, ustawienia operatora to: Carrier 58.0

Kilka miesięcy temu natrafiłem jeszcze na taką opinię (wtedy nie wiedziałem o czym mowa, bo mi te karty cały czas działały na kodzie Lycy):
Obrazek
[Żródło: https://opiniuj.pl/lycamobile.html]

Czy wasze karty SIM/eSIM z Lycy też działają na MNC Plusa? (Można to sprawdzić za pomocą: https://ipinfo.io/ w sekcji „carrier”), może macie ew. jakieś inne spostrzeżenia w tym temacie/jak to wygląda u Was.
 #1175425  autor: Remington
 22 lip 2024, 16:36
aleksanderharaburda pisze:
22 lip 2024, 16:06
Czy wasze karty SIM/eSIM z Lycy też działają na MNC Plusa? (Można to sprawdzić za pomocą: https://ipinfo.io/ w sekcji „carrier”), może macie ew. jakieś inne spostrzeżenia w tym temacie/jak to wygląda u Was.

Żadna strona tego nie pokaże, ta którą podałeś dopasowuje to na podstawie adresu IP (ruch internetowy Lyca już od jakiegoś czasu idzie przez Plusa). Aby wiedzieć czyja faktycznie jest karta SIM musisz zajrzeć do ogólnych ustawień i odczytać ICCID. Napisz jakie pierwsze 6 cyfr tam widzisz.
 #1175426  autor: KC-KARLOS
 22 lip 2024, 16:57
aleksanderharaburda: od wielu lat ICCID kart Lyca jest o początku 894809, wykorzystując ustawienia sieciowe Plusa defacto jako roaming tej sieci, bez usług IMS, stąd bardzo zalecam uruchomienie włączenie transmisję danych w roamingu - również na kartach eSIM.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175427  autor: aleksanderharaburda
 22 lip 2024, 17:04
@Remington ach rozumiem, dzięki za info, bo dalej bym myślał, że ten kod został odczytany dla karty SIM. Oczywiście numer karty informuje, że to Lyca - 894809... Wciąż zastanawia mnie, z czego wynikają te rozbieżności co do nazewnictwa w speedteście, jak i ustawieniach sieci komórkowej. Po sprawdzeniu szczegółów mojego adresu IP każda strona pokazuje inaczej, jedna identyfikuje dostawcę usług internetowych [ISP] jako Polkomtel Sp. z o.o. a druga jako Lycatel.

@KC-KARLOS dzięki za cenną uwagę - zrobię tak, jak mówisz (zawsze miałem wyłączoną, teoretycznie na iPhonie nie trzeba mieć jej uruchomionej, ale za to w przypadku Androida najczęściej jest to koniecznością).
 #1175428  autor: KC-KARLOS
 22 lip 2024, 17:16
aleksanderharaburda: kilka postów temu (podstrona 100 i 101) opisywałem działanie eSIM Lyca, która zachowywała się jakby przebywała w roamingu międzynarodowym - to już coś sugeruje.
Coś podobnego było na kartach aero2, lecz Plusa traktują obecnie jako sieć macierzystą, pomimo innego kodu MCC.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175429  autor: Window
 22 lip 2024, 19:02
Mi przy teheringu na laptopie zamiast LycaMobile rozgłaszało to jako Plus.
 #1175479  autor: aleksanderharaburda
 23 lip 2024, 16:20
Widzę, że tego tematu tutaj nikt nie poruszał, więc napiszę - może komuś się przyda. Od wejścia Wirtualnej Asystentki LIA w czacie Lyca Mobile (na ich stronie) dostaliśmy możliwość samoobsługi - działa (działała? - teraz mają awarię) naprawdę wzorowo, bez zająknięcia - jak na ich standardy oczywiście.

Na co pozwala nam Wirtualna Asystentka LIA:
★Blokada/Odblokowanie Karty SIM
★Wymiana Karty SIM/eSIM
(kiedyś ta opcja była dostępna w panelu klienta, ale nie działała od początku i ją wyłączyli)
★Odświeżenie profilu Karty SIM

i kilka innych raczej mniej przydatnych rzeczy.

(wcześniej te czynności było można wykonać tylko z poziomu infolinii/czatu z konsultantem, a działało to różnie... Sposób weryfikacji przez LIE też jest bardzo sensowny, zadaje dużo pytań, aby się upewnić czy na pewno operację na swoim numerze wykonuje jego właściciel, w niektórych przypadkach prosi o kod autoryzacyjny).

Dzisiaj chciałem dokonać wymiany karty SIM przez Wirtualną Asystentkę LIE i po wybraniu opcji wymiany karty SIM połączyło mnie z konsultantem, który niewiele co wiedział i kazał dzwonić na infolinię, bo coś najwidoczniej się zmieniło.

❗AWARIA W LYCE❗
Zadzwoniłem na infolinię, odebrał bardzo miły gość, rozmowę pociągnął dosyć profesjonalnie - tak wiem, odwrotność tego, co oferuje ta sieć swoim całokształtem (bez wschodniego akcentu, kiedyś jak dzwoniłem, to konsultanci ledwo po polsku mówili). Oznajmił mi, że SIM swap nie działa przez asystentkę, bo mają awarię i nawet przez infolinię przenoszenie numerów ze starych kart SIM na nowe karty SIM zajmują im do 4 dni. Zaryzykowałem i przeniosłem numer przez infolinię, z nadzieją, że nic nie zepsują.
  • Strona 102 z 102
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102