DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1176437  autor: neesamnt
 05 sie 2024, 23:59
Cześć,

Szukam oferty na kartę, jako dodatek do starej taryfy głosowej (nieśmiertelny Play Fresh z RWK za 5 zł/rok i aktywnym Zbieraj Minuty).

Raczej nie rozważam przeniesienia tego numeru, jakoś boję się zaryzykować. Na ten moment nie mam też innego numeru. Wobec tego w grę wchodzą tylko oferty bez bonusów za przeniesienie.

Przez jakiś czas rozważałem Vectrę: No Limit + 10 GB/miesiąc + 8 GB w roamingu, lejek 1 Mb/s - to wszystko za 10 zł/miesiąc. Zasięg Play, a w moich okolicach i tam gdzie regularnie jeżdżę całkiem rozsądnie to działa. Niestety umowa na 2 lata.

Poczytałem przy okazji trochę forum i w głowie mi się zakręciło od dostępnych opcji, zacząłem się zastanawiać, czy czegoś lepszego nie znajdę.

Moimi priorytetami są cena, zasięg inny niż Plus, jak najdłuższa ważność konta lub możliwość taniego przedłużania ważności. Mile widziane, nie obowiązkowe: 5G, WiFi Calling.

Na rozmowy (koniecznie komórki + stacjonarne) wiem, że są oferty po kilkaset minut na miesiąc, ale to już chyba wolę pełny No Limit. SMS-ów raptem w miesiącu mi wystarczy 10, MMS w porywach 2... Niby niewiele, ale we Freshu liczą sobie 79 gr/szt., więc serce się kraje.

Z tego co widziałem, to stosując odpowiednie kombinacje - kody, SMS-y, aktywując różne pakiety w różnym czasie - da się na początku aktywować jakieś nieziemskie pakiety danych. Chyba Orange w tym króluje.

Idealnie byłoby znaleźć coś w cenie do 100 zł/rok, może to być oferta typu: kup starter, zarejestruj, doładuj, aktywuj pakiet powitalny/zgody marketingowe, jakieś RWK itp., ale jeżeli trzeba będzie co miesiąc coś kliknąć, zapłacić, aktywować, żeby np. przedłużać No Limit i pakiet danych, to spokojnie ogarnę - jestem w takich kwestiach zdyscyplinowany, a cena jest dla mnie ważniejsza, niż wygoda.
 #1176440  autor: KC-KARLOS
 06 sie 2024, 00:45
neesamnt: dlaczego narzekasz na umowę 2-letnią? Masz przez te 2 lata gwarancję stałej ceny. Nigdzie takich niezłych warunków na łączach Play nie dostaniesz - nawet stały klient Vectry..
100 zł / rocznie - przy 10/20 GB na miesiąc w prepaidzie - nierealne.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176514  autor: neesamnt
 06 sie 2024, 22:42
Bo ewentualne "lepsze" wrogiem "dobrego" ;)

Jak już pisałem - kosztem wszelkiej wygody i prostoty, na rzecz jak najlepszej ceny, jestem skłonny szukać czegoś jeszcze lepszego.

@KC-KARLOS, widziałem w innych wątkach, że sam wykonujesz niezłe akrobacje np. w Orange na kartę, żyłując czas ważności konta czy podbijając wielkość pakietu danych. To ostatnie u mnie akurat nie ma większego znaczenia.

Dlatego pytanie - czy da się podobne machinacje wykonać, żeby mieć No Limit.

Co będzie najtańsze?

A może przeskakiwanie co miesiąc do innego operatora, jechanie na bonusach ze starterów lub za przeniesienie numeru (mam na myśli ten drugi nowy numer, którego szukam)?

Aha, i to nie musi być zasięg Play. Pomarańczowy i Magentowy też będą dobre. Byle nie Plus.
 #1176516  autor: KC-KARLOS
 06 sie 2024, 22:49
neesamnt: w wątku o OFNK opisałem jedynie opcję zdobycia 1240 GB na 15 miesięcy. To wyłącznie transfer danych, dla Twoich potrzeb to za dużo i na zbyt krótki okres czasu, skoro chcesz mieć maks. 20 GB/mc. A gdzie no-limity? A w takich wymaganiach cenowych (100 zł/rok) nie jest realnie możliwe do ogarnięcia.
Co będzie najtańsze?
A może przeskakiwanie co miesiąc do innego operatora, jechanie na bonusach ze starterów lub za przeniesienie numeru (mam na myśli ten drugi nowy numer, którego szukam)?
Jeśli chcesz co miesiąc lub 3 miesiące (dla Plusa na kartę) skakać pomiędzy sieciami i salonami - proszę bardzo, pamiętaj, że sprzedawca prędzej sprzeda Tobie abonament, niż przeniesie numer.
No i przeniesienie drogą online trwa średnio 2 tygodnie. Chcesz tyle czekać?

Więc tak tani abonament w Vectrze to naprawdę niezła opcja i praktycznie bezkonkurencyjna, bez zbędnego kombinowania - jest uszyta na Twoje potrzeby, zarówno kosztowo, jak i poprzez transfer danych z fajnym bezpiecznikiem po przekroczeniu GB, w którym nadal net działa w wielu zakresach.
Sam mam taką kartę za 15 zł/mc i pomimo końca umowy, pozostawię ją, gdyż cena nie zmieni się w okresie bezterminowym po okresie zobowiązania. Fajna opcja awaryjna, gdybym przeholował z netem we Flexie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176704  autor: Vieslav
 09 sie 2024, 06:58
Jeśli boisz się umowy 2-letniej to w Vectrze masz to samo za 14,99 zł / mies. z umową na czas nieokreślony. Tylko... branie tej oferty jako dodatkowej mija się z celem, bo równie dobrze możesz przenieść główny numer z Play. Połączenia są bez limitu więc co za różnica, czy "zbierasz minuty" czy płacisz abo.
Bardziej sugeruję Tobie korzystanie z bonusów na starterach i z bonusów za przeniesienie numeru. Poczytaj trochę forum, promocje są pięknie opisane. Odrzucasz Plusa, ale tam na przykład możesz korzystać przez 3 miesiące z internetu za free po przeniesieniu numeru. A numer możesz przenieść po wykorzystaniu bonusu z jakiegokolwiek startera.