DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 #1176465  autor: KC-KARLOS
 06 sie 2024, 13:26
babciagienia1p: z tej "kary" coś masz (miesiąc wychodzących). A co masz w odNOWIE / PNK 3.0 i Plusie/Plushu? NIC.
Pamiętaj, że łatwo to możesz ominąć, a nie brakuje sposobów w T.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176468  autor: Remington
 06 sie 2024, 13:34
Ja z kolei tę "ordynarną i perfidną karę" lubię i uważam za o niebo lepszą od kar za brak aktywności. Oczywiście powinna być możliwa do wyłączenia, bo nie każdy chce wydłużyć konto ponad to co wynika z doładowań.

Ale sama zasada jej działania jest dobra (i cwana z punktu widzenia zapisów PKE) - dzięki niej nie trzeba doładowywać konta czy z góry wykupywać od razu roku, aby zachować aktywne konto.
 #1176477  autor: Remington
 06 sie 2024, 14:15
Bynajmniej. Sam skorzystałem już kilkakrotnie z tego płatnego przedłużenia, zamiast musieć ładować konto lub od razu wybulić 30 zł. I co też istotne - nie musiałem o tym pamiętać.
 #1176480  autor: KC-KARLOS
 06 sie 2024, 14:21
Naprawdę nie kumam krytyki tego przedłużenia w T. Mało tego, że to tylko do 3 zł, to jeszcze przydatna sprawa w utrzymaniu numeru - tym bardziej, że T korzystnie nas rozlicza z doładowań czy korzystaniu z usług - głupie 5 zł zasilenia to 5,01 zł salda - na ile nam wystarczy ta kwota? Na 3 miesiące - 5 zł wydamy na cykliczny 1 GB (60 dni wychodzących), a w 59 dniu zabiorą nam 1 grosz aby konto przedłużyło się o kolejny miesiąc. W tym czasie testuje na przykład "nielimitowany internet" na 2 tygodnie czy 200 GB za zgody (jeśli ich jeszcze nie włączyłem).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176527  autor: 3G
 07 sie 2024, 00:24
Oczywiście, że jest to kara, a nie "usługa".

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1176528  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2024, 01:04
3G: następny... "Kara" za to, że przedłużają Tobie wychodzące za jedyny 1 grosz lub maksymalnie 3 złote? Czyli wolisz być dojony 5-zlotową karą w odNOWIE / PNK 3.0 lub Plusie i nic z tego nie mając.

Sam początkowo nie podobał mi się pomysł, ale po jakimś czasie trzeba było zmienić zdanie gdyż:
> opłatę łatwo ominąć (pobierają ją TYLKO ostatniego dnia wychodzących, a nie jak w Play i Plusie co miesiąc)
> ta niedroga opcja wydłuża wychodzące i działa bezobsługowo - aż do wyczerpania środków (przypominam, że usługa RWK w T kosztuje 30 zł czyli zaledwie do 6 zł więcej).

Masz wybór - dla rozjaśnienia:
> zakup pakietu jednorazowego 1 GB za 5 zł - automatyczna zmiana ważności konta do 30 dni (drożej o maks. 2 zł)
> zakup pakietu cyklicznego 1 GB za 5 zł - zmiana ważności do 60 dni (opcja korzystniejsza, wychodzi ok 2,5 zł/mc)
> RWK za 30 zł (taniej do maks. 6 zł versus 12x po 3 zł samoczynnego odnawiania).
No i mamy nominały doładowań - 30 zł to 30 dni wychodzących (mamy łącznie do 11 mies. ważności konta korzystając z 3-złotowego wydłużania).

I niech mi ktoś znów powie, że to jest "kara", bo to jest pełnoprawna opcja wydłużająca wychodzące.

U innych zabiorą do 5 zł i nic z tego nie masz, dadzą łaskawie zużyć darmowe środki lub korzystać z kupionych bezterminowych paczek w odNOWIE (do 13 miesięcy, bo potem out) albo 2 lata na odbieranie, które masz tak naprawdę za friko w Plusie. Zieloni i fioletowi jeszcze robią łaskę, że korzystamy z ich oferty... Pozostawię to bez dalszego komentarza.

Więc zamiast krytykować T pod tym względem radzę dokładnie zweryfikować możliwości utrzymywania konta u operatorów prepaid.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176533  autor: 3G
 07 sie 2024, 09:52
Kolejny raz tona tekstu, kolejny raz bez grama sensu. Może pracujesz w T-mobile.

Powtórzę tylko by dotarło: kara, nie "usługa"

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1176534  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2024, 09:53
Kolejny raz tona tekstu, kolejny raz bez grama sensu. Może pracujesz w T-mobile.
3G: nie przeginasz? Zauważ, że piszę o każdej sieci, nie tylko o T, więc wypraszam sobie taki tekst.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176535  autor: Remington
 07 sie 2024, 09:53
3G pisze:
07 sie 2024, 09:52
Powtórzę tylko by dotarło: kara, nie "usługa"

Jeśli "kara" - to za co?

U pozostałych odpowiedź jest prosta - sam byłem pierwszym nazywającym tamte opłaty "karą za brak aktywności", a w TM jest to kara za brak doładowania lub kupienia RWK (wcześniej napisałem to jako żart, ale może ktoś faktycznie ją ta postrzega)?
 #1176536  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2024, 09:56
Co za absurd - "kara" za wydłużenie czasu połączeń o miesiąc... nawet za 1 grosz. Kto tak pozwala wydłużać wychodzące? NIKT. Próbuje Lajt Mobile za zasilenie 1 zł wydłużyć wychodzące o 180 dób, ale to jest zakup doładowania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176537  autor: 3G
 07 sie 2024, 10:02
Nie przekonacie mnie, a ja nie mam czasu na pisanie elaboratów.
Tak, kara.

PS. Dziękuję za ostrzeżenie Panie Moderatorze.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1176538  autor: Remington
 07 sie 2024, 10:04
Dzięki unijnym przepisom, doładowanie przestaje być zakupem (choć nie podatkowo), a staje sie depozytem - nieoprocentowanym lub ujemnie oprocentowanym, ale jednak depozytem.

3G pisze:Nie przekonacie mnie, a ja nie mam czasu na pisanie elaboratów.
Tak, kara.

Ja Ciebie nie przekonuję tylko zapytałem - skoro kara to za co? Stawiasz tezę, a na pytanie o jej uzasadnienie odpowiadasz milczeniem. Dziecinada.
 #1176539  autor: 3G
 07 sie 2024, 10:13
Remington pisze:
07 sie 2024, 10:04
Stawiasz tezę, a na pytanie o jej uzasadnienie odpowiadasz milczeniem. Dziecinada.
Następny...

Nie wiem za co kara, zapytaj T-mobile. Logicznego uzasadnienia nie ma.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1176541  autor: mariusz9a
 07 sie 2024, 10:28
A niech sobie każdy nazywa to jak chce. Już się tego czytać nie da. Kopanie z koniem i walenie głową w ścianę. Wchodzę, nowe posty, myślę jest coś fajnego - może skorzystam, a tu w kółko od kilku dni jeden durny temat :vom: Jak ktoś normalnie używa telefonu to nigdy tego nie doświadczy. Co za różnica czy usługa czy kara - jest i już.
 #1176542  autor: Remington
 07 sie 2024, 10:34
mariusz9a pisze:
07 sie 2024, 10:28
Wchodzę, nowe posty, myślę jest coś fajnego - może skorzystam, a tu w kółko od kilku dni jeden durny temat :vom:

Jakbyś nie zauważył - jest to forum dyskusyjne, a w toku dyskusji ścierają się różne poglądy, dołączają nowi dyskutanci itp. Nie da rady, aby wszystkie tematy każdemu się podobały.
mariusz9a pisze:
07 sie 2024, 10:28
Jak ktoś normalnie używa telefonu to nigdy tego nie doświadczy.

Nie ma w tym względzie żadnych "norm" - w tym rzecz, one są tylko odczuciem subiektywnym. Ja używam numeru TM wg mnie normalnie, a tę opłatę już ponosiłem i jak wspomniałem - nie miałem nic przeciwko temu (choć brak możliwości rezygnacji z tego "ficzeru" uważam za wredny).
 #1176543  autor: mariusz9a
 07 sie 2024, 10:48
Tylko że ta dyskusja od początku jest o tym samym i nie posuwa się ani milimetr w żadną stronę. Nie ma z niej kompletnie żadnego pożytku oprócz zaśmiecania tego tematu tymi samymi wypowiedziami :smt005 A nawet zaczyna już dochodzić do "agresji" bo przecież moja racja jest mojsza niż twojsza :-] Ja bym to już dawno wywalił do kosza. Ale Wy tu rządzicie więc niech sobie będzie.

PS. Można też świadomie skorzystać z takiego przedłużenia czy tam z tej kary za 3zł.
 #1176547  autor: Remington
 07 sie 2024, 10:58
@Karlos przynajmniej potrafi uzasadnić swój punkt widzenia. Uczestnicy dyskusji prezentujący odmienne stanowisko nawet nie podejmują takiej próby - stwierdzają kategorycznie i już. Taka dyskusja faktycznie do niczego nie prowadzi.

Sama opłata jest z kolei składową tej konkretnej taryfy, wiec wydzielanie związanych z nią postów minęłoby się z celem.
 #1176564  autor: mariusz9a
 07 sie 2024, 12:55
Dobrze że przeniosłeś do innego wątku - tu bardziej pasuje ta przepychanka, przynajmniej jest w temacie :-D

Ta kara/usługa to element oferty, z którym trzeba się liczyć jak z każdym innym. Równie dobrze można by się kłócić czy etycznym jest pobierać opłaty za przesyłane SMSy (tzn w aktualnym świecie już za daleko to zabrnęło, bo stawki MTR, bo VoLTE itd, no ale kiedyś (dawno temu) takie rozważania byłyby zasadne). To samo tu - jest to element oferty którą albo ktoś kupuje albo nie - na rynku znajdzie się oferta gdzie takiej usługi/kary nie ma. A kara czy usługa - dla nie wszystko jedno, w każdym razie można to świadomie wykorzystać do przedłużenia ważności, np posiadając skarbonkę więc po do ją jeszcze doładowywać.
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7