DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 46 z 47
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
 #1176746  autor: Remington
 09 sie 2024, 13:46
Czy spodziewasz się innej odpowiedzi niż marketingowy bełkot o tym jaka super jest ta nowa 3.0 i że zachęcają zatem do przejścia z Fresh na nią?
 #1176757  autor: KC-KARLOS
 09 sie 2024, 15:38
Fresh (ten podstawowy) jest o 2 lata młodszy od całego Playa (15 lat). To bardzo stara taryfa i w niej nie odpalą ani 5G, ani nie uwolnią limitu prędkości w LTE. Jej los jest już przesądzony - wystarczy jedna decyzja i w miesiąc przemigrują do PNK 3.0 lub do specjalnej obecnie aktywnej taryfy, np. Formuła PNK (tam trafili klienci projektu PLAY NEXT).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176761  autor: pewues
 09 sie 2024, 15:52
Pytanie z innej beczki: czy ktoś z szanownych forumowiczów wyrabiał ostatnio duplikat karty w salonie Play? Jak jest z pobraniem opłaty za to?

Wg cenników są dwie pozycje - albo 19,99 zł albo bezpłatnie zależnie od sytuacji. Ale właśnie - czy pobranie opłaty zależy tylko od decyzji pracownika w salonie i tego co mu się powie (przyczyna wymiany), a on tam zaznaczy (że np. karta ze starości przestała działać, więc powinna być za free wg cennika) czy może ma w systemie od razu info o obowiązkowej opłacie i bez jej pobrania nawet nie zadziała wydanie duplikatu. Może ktoś się orientuje z doświadczenia jak to wygląda?

W moim przypadku chodzi o duplikat po przywróceniu odpiętego numeru do sieci.

I w związku z tym druga sprawa: do jakiej taryfy trafi taki numer po przywróceniu? Czy w takiej w jakiej numer był na poprzedniej karcie przed odłączeniem? Czy może w jakieś startowej albo teraz już w tej nowej 3.0? Ciekawe szczególnie przy okazji ostatnich zmian w Play w tej kwestii...
 #1176762  autor: KC-KARLOS
 09 sie 2024, 15:55
pewues: proszę Cię, nie powtarzaj się, masz już wątek na ten temat. Ja tego nie testowałem - tym bardziej, że jest to ekstremalnie skrajna sprawa - jak ktoś będzie miał info, ktoś udzieli Tobie odpowiedzi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176763  autor: pewues
 09 sie 2024, 16:02
@KC-KARLOS, nie miałem na celu powtarzania się, ale uznałem, że więcej osób śledzi ten wątek ogólny o Play, niż tamten mój nowy temat ze ścianą tekstu, którego pewnie mało komu chce się w ogóle czytać :D Dlatego dodałem oddzielne pytanie tutaj tylko o jedną sprawę.
 #1176766  autor: PiotrG-dz
 09 sie 2024, 16:28
KC-KARLOS pisze:
09 sie 2024, 15:38
Jej los jest już przesądzony - wystarczy jedna decyzja i w miesiąc przemigrują do PNK 3.0 lub do specjalnej obecnie aktywnej taryfy, np. Formuła PNK (tam trafili klienci projektu PLAY NEXT).
Tylko ciekawe jak ktoś ma nabite ZM(ja mam 6 godz) to czy dadzą 6 miesięcy na wydzwonienie ich tak jak było po likwidacji starej Play Karty ze ZM ?
 #1176767  autor: msnet
 09 sie 2024, 16:28
Mam odpowiedź Play. Jest krótka i potwierdza obawy wielu z Was:
Regulamin naszych ofert jest w trakcie aktualizacji. Pakiety widoczne w aplikacji Play24 dostępne są dla wybranej taryfy, można je kupić i korzystać z nich po widocznych cenach.
Z dniem 30 lipca zmiana oferty w ramach prepaid możliwa jest wyłącznie na taryfę Play na Kartę 3.0, dowolnym kanałem. Można zmienić taryfę kodem USSD, w aplikacji Play24, w POS lub na infolinii Play.

A oto moje wypociny o tym: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... ntrowersje
 #1176772  autor: jarekt
 09 sie 2024, 16:52
Hejka.
Postanowiłem (z 2 powodów) złamać dane prawie równo 5 lat temu sobie i Wam słowo, że wraz z osiągnięciem licznika 2999 postów przestaję udzielać się na forum, jeśli nie zostaną do tego momentu naprawione/skorygowane problemy z logowaniem i wylogowywaniem na forum Telepolis (do dnia dzisiejszego nie zostały one naprawione).

Piszę więc swój post nr 3000: jest to kopia tekstu który wkleiłem dzisiaj pod niusem o Play (MultiSIM), i który wysłałem również dzisiaj do @msnet, a dotyczy on migracji w Play, PnK30, baboli, nieprzepisowych i nieregulaminowych działań Play od ponad 2 tygodni, itp. itd. (wszystkie informacje są/były aktualne na godzinę 14:00 - piszę o tym, bo jest to temat od ponad 2 tygodni cały czas rozwojowy i mocno zmienny nawet kilka razy w ciągu dnia).

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

Zwróćcie uwagę na takie rzeczy jak:

- dzisiaj regulamin migracji do PnK30 został... przeniesiony do archiwum, a w sekcji regulaminów brak obecnie JAKIEGOKOLWIEK regulaminu migracji do jakiejkolwiek taryfy Play,

- w regulaminie migracji dp PnK30 (dostępnym na oficjalnej stronie Play) od samego początku jest masa bardzo istotnych błędów: brak daty od której regulamin obowiązuje - zamiast daty jest "obowiązuje od XXX" (!!!), taryfa PnK30 nazywana jest za każdym razem w regulaminie "Play na Kartę odNOWA", itp. itd.

- możliwość migracji do innych taryf Play została nagle i bez zapowiedzi zablokowana 23 lipca, a wszystkie regulaminy były jeszcze przez wiele dni dostępne w sekcji "Regulaminy", a nawet dzisiaj na stronach Play wciąż są informacji o możliwości migracji do różnych taryf Play, wraz z podanymi krótkimi kodami,

- możliwość migracji kodem i poprzez Play24 gwarantowały regulaminy, ale Play z tego obowiązku przestał sie wywiązywać nagle i bez zapowiedzi od 23 lipca (kody zwracały błędy, strona Play24 www zwracała błędy, a apka pokazywała tylko taryfę PnK30),
- Play w regulaminach migracji napisał, że regulaminy obowiązują do odwołania, a o ewentualnym odwołaniu poinformuje - Play jednak tego do dzisiaj nie zrobił, ale od już 23 lipca, tak jak pisałem, nagle zablokował migrację do innych taryf kodem i poprzez Play24, czyli sposobami które gwarantowały regulaminy migracji.

- 1 sierpnia (zaraz po północy) zniknęły regulaminy migracji do wszystkich taryf (pojawiły się w sekcji Archiwum) i pojawiła się niby tylko jedna nowa możliwość - BEZPOWROTNA (zapis z regulaminu) migracja do nowej, po cichu wprowadzonej oferty "Play na Kartę 3.0", z tymi wszystkimi błędami o których napisałem wyżej, przy czym przeniesienie regulaminów do Arciwum to nie jest przecież poinformowanie o zakończeniu świadczenia usługi migracji do tych taryf,

- PnK30, to najgorsza i najbardziej anty-konsumencka taryfa w historii, nie tylko w historii Play, ale w historii wszystkich polskich opów, śmiem nawet twierdzić, że jest również skonstruowana niezgodnie z prawem: opłata za brak aktywności (5zł) jest również (a w zazadzie przede wszystkim) pobierana gdy karta jest w okresie pasywnym (!!!), kiedy nie możesz wykonywać połączeń i wysyłać SMSów, czyli kiedy nie możesz zrobić podstawowej aktywności, więc kara zostanie naliczona, i tak co miesiąc aż do całkowitego wyczyszczenia konta lub wyłączenia numeru po roku (jeśli kasy wystarczy) - w tym czasie cały czas nie możesz dzwonić i wysyłać SMSów!!!

- pobranie karnej opłaty 5zł nie powoduje wyjścia z okresu pasywnego i przywrócenia okresu aktywnego (!!!), czyli w kolejnym okresie wciąż nie możesz dzwonić i SMSować, więc znowu kara zostania naliczona, i tak dalej, aż do wyczyszczenia konta lub wyłączenia numeru po 12 kolejnych takich okresach - - w tym czasie tak jak pisałem, cały czas nie możesz dzwonić i wysyłać SMSów!!!

Jest jeszcze kilka istotnych kwestii z tym wszystkim związanych, ale nie che mi się już o tym pisać.
Generalnie to jest coś po prostu nieprawdopodobnego, co zrobił Play od 23 lipca i co trwa do dzisiaj.

Pozdrawiam,
jarekt.
 #1176776  autor: KC-KARLOS
 09 sie 2024, 17:20
PiotrG-dz: nie wiadomo, migrującym przymusowo z Play Karty (2007) i Nowej Play Karty (2008) dali czas na wydzwonienie minut z opcji ZM. Radzę się przygotować na taką ewentualność, gdyż blokadą migracji i domyślnym kierunkiem do taryfy 3.0 Play będzie usprawniał swoje systemy. Na chwilę obecną jest bałagan i kontrowersja z daniną 5-złotową, która bardzo nas złości.

jarekt - gratulacje za wyróżnienie i doskonały post, który znalazł się na portalu.
- dzisiaj regulamin migracji do PnK30 został... przeniesiony do archiwum, a w sekcji regulaminów brak obecnie JAKIEGOKOLWIEK regulaminu migracji do jakiejkolwiek taryfy Play,
Ale jest już jego "nowa wersja" >> https://media-play.pl/binaries/content/ ... te-3.0-003
Zwróciłem uwagę, iż w miarę bezpieczna jest taryfa PNK 2.1 lub PNK 2.1 PL gdzie pomiedzy nimi możemy migrować w apce Play24.
A jeśli chodzi o konstrukcję taryfy PNK 3.0 - w pełni się z Toba zgadzam.
Zauważmy jak się Play stoczył przez te 17 a przy doskonałym Freshu (15 lat temu) - od najlepszych - do najgorszych ofert na kartę.
Dla mnie 3.0 powinien pójść na śmietnik, albo natychmiast zrezygnować z 5-złotowej daniny (co jest też związana usługa z roczną ważnością konta która kosztuje równowartość 12-miesięcznych kar za nieaktywność na numerze czyli 60 zł).

Cóż, fioletowi jak inni - chcą sprzedać dużo bardziej dochodowy abonament niż kartę. Jeśli myślą, że prepaidowcy mają dołożyć się na rozwój sieci - to się przeliczą. Grubo.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176783  autor: msnet
 09 sie 2024, 17:56
KC-KARLOS pisze:
09 sie 2024, 17:20
Ale jest już jego "nowa wersja" >> https://media-play.pl/binaries/content/ ... te-3.0-003
Dzięki za info. Dopisałem o tym akapit. No i, jak już zauważyło kilka osób, Play znowu w dokumencie użył wstecznej daty... Nie jestem prawnikiem, więc się nie wypowiem, czy jest to zgodne z prawem, ale jeśli 9 sierpnia dostajemy regulamin, który obowiązuje od któregoś tam czerwca, to nie wygląda to zbyt dobrze...
 #1176784  autor: KC-KARLOS
 09 sie 2024, 18:02
msnet: stara śpiewka fioletowych... no ciekawe, czy tak mogą robić, skoro dokumenty ZL zusowskie też można wystawić wstecz.
Nasze pierwsze doniesienia co do PNK 3.0 pisaliśmy 6 lipca > viewtopic.php?p=1174510#p1174510
oraz viewtopic.php?p=1174525#p1174525
i w tym dniu widoczna dla nas była nowa taryfa, więc Play ponownie nieczysto z nami gra.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176791  autor: PiotrG-dz
 09 sie 2024, 18:38
Ciekawe co wobec tego będzie z FM bo przy cenie 15 gr za połączenia i SMS/MMS wobec taryfy PnK 3.0 to działanie na szkodę spółki :lol:
Ale jako wentyl bezpieczeństwa PLUS ma A2 Mobile a Orange NJU,pewnie dlatego trzymają jeszcze FM bez zmian?
 #1176794  autor: Remington
 09 sie 2024, 18:47
Tam jest bezpiecznik w postaci umowy z wydawcą Faktu. W pełni wolnej ręki ws. cen operator nie ma. Ale to tylko kwestia czasu i uzgodnień między nimi.
 #1176796  autor: NokiaFan86
 09 sie 2024, 19:29
Pójdę o krok dalej, jak jeszcze te starsze taryfy wygaszą, i w większości uciekniemy do innych sieci z taryfami z bardziej korzystnymi stawkami, to będzie płacz jak po starcie nc+, że klienci nie zrozumieli oferty 😏
 #1176798  autor: MariuszY
 09 sie 2024, 19:39
msnet pisze:Nie jestem prawnikiem, więc się nie wypowiem, czy jest to zgodne z prawem, ale jeśli 9 sierpnia dostajemy regulamin, który obowiązuje od któregoś tam czerwca, to nie wygląda to zbyt dobrze...
Sposób wprowadzenia PnK 3.0 - po cichu i bez regulaminów - znakomicie wieszczył zamiary Play, ale już brak możliwości zmiany taryfy w ostatnim (formalnie) tygodniu obowiązywania regulaminów obnażył całkowicie stosunek operatora do klientów prepaid.
Remington pisze:Tam jest bezpiecznik w postaci umowy z wydawcą Faktu. W pełni wolnej ręki ws. cen operator nie ma. Ale to tylko kwestia czasu i uzgodnień między nimi.
Oby zaczęli psucie oferty jak najpóźniej, bo że zaczną psucie nie mam wątpliwości. Tutaj póki co chroni nas "Fakt" w nazwie, lecz jeśli Play będzie dostatecznie konsekwentny w destrukcji to los tej współpracy jest przesądzony. Już raz widzieliśmy jak to było z kooperacją Play-RBM :(
 #1176799  autor: PiotrG-dz
 09 sie 2024, 19:39
Ja też tak zrobię :D Ktoś pod newsami napisał ,że w P4 jest jeszcze aktywnych 50 tys kart bo były jakieś badania ale nie wiem czy to prawda?
 #1176800  autor: Window
 09 sie 2024, 19:41
MariuszY pisze:
09 sie 2024, 19:39
msnet pisze:Nie jestem prawnikiem, więc się nie wypowiem, czy jest to zgodne z prawem, ale jeśli 9 sierpnia dostajemy regulamin, który obowiązuje od któregoś tam czerwca, to nie wygląda to zbyt dobrze...
Sposób wprowadzenia PnK 3.0 - po cichu i bez regulaminów - znakomicie wieszczył zamiary Play, ale już brak możliwości zmiany taryfy w ostatnim (formalnie) tygodniu obowiązywania regulaminów obnażył całkowicie stosunek operatora do klientów prepaid.
Remington pisze:Tam jest bezpiecznik w postaci umowy z wydawcą Faktu. W pełni wolnej ręki ws. cen operator nie ma. Ale to tylko kwestia czasu i uzgodnień między nimi.
Oby zaczęli psucie oferty jak najpóźniej, bo że zaczną psucie nie mam wątpliwości. Tutaj póki co chroni nas "Fakt" w nazwie, lecz jeśli Play będzie dostatecznie konsekwentny w destrukcji to los tej współpracy jest przesądzony. Już raz widzieliśmy jak to było z kooperacją Play-RBM :(
Oby też nic nie zepsuli w ofercie Virgin Mobile.
 #1176813  autor: marokmon
 09 sie 2024, 20:52
Na Wasze wyczucie, także te z historycznych zagrywek play co polecacie:
1. Dla leżaków - migrować wszystko do odnowy?
2. Dla niektywowanych kart odnowy - wszystkie je aktywować? Jak zachowywyały się w przeszłości startery z usuniętych ofert?
 #1176828  autor: gizmomp
 10 sie 2024, 02:28
Play się skończył jak pozbyli się Marcina Gruszki. Od tej pory to jest dramat z nimi.
Mieszanie w taryfach po cichu.
Brak kumulacji niewykorzystanych GB gdzie konkurencja ma to chyba już każda.
Brak jako jedyna polska sieć prawdziwego RCS. U nich RCS działa tylko z ludźmi w Play zamiast globalnie.
No dno dna.
Wstyd. Jest to w tej chwili najdroższa sieć. Dziwię się że tyle ludzi do nich przechodzi.
 #1176829  autor: bolek2004
 10 sie 2024, 07:31
marokmon pisze:
09 sie 2024, 20:52
Na Wasze wyczucie, także te z historycznych zagrywek play co polecacie:
1. Dla leżaków - migrować wszystko do odnowy?
2. Dla niektywowanych kart odnowy - wszystkie je aktywować? Jak zachowywyały się w przeszłości startery z usuniętych ofert?
1. Raczej już nie zmigrujesz do odnowy bo oficjalnie play wyłączył możliwość migracji na różne taryfy, można teraz migrować tylko na play na kartę 3.0
2. Wcześniej jeszcze długi czas można było aktywować takie startery na starej taryfie bez problemu, ale w obecnej sytuacji to nikt nie wie jak to działa i co oni tam narobili w tym play choć raczej powinny się aktywować w odnowie.
Jeszcze pewnie po sklepach jest kupę różnych starterów z różnymi taryfami więc na bank się dadzą aktywować, kwestia taryfy tylko bo może to być pnk 3.0:)
  • Strona 46 z 47
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47