DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 47 z 51
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51
 #1176830  autor: MariuszY
 10 sie 2024, 08:33
bolek2004 pisze:
10 sie 2024, 07:31
2. Wcześniej jeszcze długi czas można było aktywować takie startery na starej taryfie bez problemu, ale w obecnej sytuacji to nikt nie wie jak to działa i co oni tam narobili w tym play choć raczej powinny się aktywować w odnowie.
Jeszcze pewnie po sklepach jest kupę różnych starterów z różnymi taryfami więc na bank się dadzą aktywować, kwestia taryfy tylko bo może to być pnk 3.0:)
W takiej sytuacji reklamacja do operatora, bo jeśli taryfa nie została zlikwidowana, a na opakowaniu mamy Odnowa, FPnK czy odpowiednio inną, to starter musi zostać zaktywowany w takiej taryfie, w przeciwnym wypadku zakupiony towar jest wadliwy - oznakowanie na opakowaniu nie odpowiada zawartości. Sytuacja podpada pod zwrot reklamacyjny.
 #1176832  autor: WR841ND
 10 sie 2024, 08:55
No to kto może to niech nie wykonuje żadnych ruchów migracyjnych..
Ja mam odnowę i 45zł na rok to nie majątek.( mniej już się nie da tzn da 30zł rok ale nie ma sensu ekonomicznego)
A jak to 45 a nie 60 ( 12x5 ) no bo tak wychodzi.

3.0 to taki niegłupie NL za 20/10 ( min/SMS)( dla kogoś kto dużo gada poza sieć i pisze poza sieć ) ale ... Netu zero w tym pakiecie dodatkowo ( net z Play dla karciarzy to chyba niespełna rozumu ktoś łyknie )

O nie ja już się nigdzie nie migruje między ofertami Play.

Szkoda że kod na konto ważne rok za 20 nie trybi w OdN ;) achh jaka szkoda..
 #1176897  autor: Remington
 11 sie 2024, 13:15
vkjcsakjvcjk pisze:
11 sie 2024, 10:08
Mam nadzieję, że UOKiK i UKE zareagują na ten bałagan.

Piszcie do nich - bez tego oni o sprawie nie wiedzą.

Kto chętny, może poinformować oba urzędy o:
- wprowadzaniu zmian i regulaminów z datą wsteczną
- nieudostępnianiu w żadnej formie regulaminów pakietów nowej taryfy
- wycofywaniu regulaminów bez komunikatu
- wprowadzeniu jeszcze bardziej wrednej kary za brak aktywności
- łamaniu w P24 własnego regulaminu w odniesieniu do obecnych użytkowników FM
 #1176900  autor: HappyBoy
 11 sie 2024, 13:50
PLAY zaczyna mnie irytować... mam pakiet z 5G a prędkości to max 45/5Mbps (pod stacją 40/25Mbps).
Testując zagraniczną kartę na infrastrukturze PLAY karta osiągała spokojnie wyniki ponad 100Mbps... czy nawet sam Mobile Vikings na 5G ponad 600.. Próbowałem się coś dowiedzieć przez czat ale tam tylko synchronizację ustawień robią i tyle. Nic nie pomaga. Co zrobić aby ominąć te limity ? Wyższy pakiet ? Aktualnie mam za 35zł.
 #1176904  autor: KC-KARLOS
 11 sie 2024, 14:02
HappyBoy: jaką masz taryfę widoczną pod *111*49*1# ?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176939  autor: KC-KARLOS
 11 sie 2024, 18:46
HappyBoy: i wszystko jasne - ta taryfa ma wbudowany limit prędkości danych - przy zwykłych pakietach netowych - do 7 mbps. Przy pakietach zintegrowanych - do ok 45-50 mbps (nie ma tego w regulaminie). Masz 3 możliwości:
> reklamacja
> odczekanie do końca ważności usługi i zmiana taryfy na nowszą, która pozwala na transfer do 1,1 gbps
> zmiana taryfy i ponowne włączenie wybranej usługi no-limit z GB (nie polecam, bo poprzednia usługa przepadnie, a z tego tytułu operator nie zwróci środków).

Jest jeszcze jeden pomysł: jeśli masz aktywną usługę M 5G za 35/mc i na 5G masz ograniczoną prędkość (te 45-50 mbps), możesz sprawdzić, czy promocja z nielimitowanym transferem w 5G na 31 dni nie zniesie tego absurdalnego limitera prędkości.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176978  autor: K-L
 12 sie 2024, 12:25
Nie wiem czy we właściwym wątku piszę. Proszę moderatorów o ew. przeniesienie.
Czytam, że wielu "odgraża" się przeniesieniem do Faktu, MTG czy innych działających na Play'u. Pamiętam jeszcze wypowiedź M.Gruszki, że im to nic nie robi w statystykach. Może to też powód psucia. Bardziej wrażliwych cenowo obsłuży np. BOK Faktu. Oni pozbędą się mniej dochodowych klientów. Nawet jeśli BOK obsługują Ci sami ludzie, to na pewno jakoś to między sobą rozliczają.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2024, 12:42 przez K-L, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1176982  autor: gizmomp
 12 sie 2024, 12:36
W razie czego wyjście awaryjne to Viking mobile. Nadajniki Play dostęp do 5g w taryfach jest kumulacja GB internetu. Praktycznie nic się nie traci. A zasady bez pułapek jak w Play.
 #1176985  autor: KC-KARLOS
 12 sie 2024, 12:42
gizmomp: to już Virgin jest lepszą przystanią. Masz tam RWK i tanie pakiety Mini.
U Vikingów co z tego, że masz 5G i część prepaidową czyli Match (pakiety odnawiają się za doładowaną kasę), skoro minimalny próg kwotowy to 25 zł/mc, a dla mało wymagających którzy chcą kilkaset minut czy smsów za mniejszą kasę nic nie oferują.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1177006  autor: bolek2004
 12 sie 2024, 16:10
jakiś CEO (choć mam wątpliwości czy pisać to z wielkiej litery) wymyślił że zostawmy tylko jedną cudowną taryfę (pnk 3.0) a ludzie wszyscy przejdą bo chcą przepłacać.
Za Orange było lupienie jak przejęli Ideę i teraz to samo się dzieje w Play.
Pamiętam jak był rebranding Idea- Orange i konferencja, stawka 60 gr/min no każdy podjarany a to 60gr to było w sieci, a poza sieć 80gr.
Każdy się łudził ale wiedział że nie będzie dobrze.
Możecie mnie zbanować za ten tekst ale nie będzie WYMODEROWANO pluł nam w twarz.
A to oznacza jedno zmiana sieci choć wybór jest ograniczony bo Orange to to samo do tego stara komunistyczna Tepsa:)
Tak czy inaczej długo na tym patencie nie pojadą ale może to tak ma być.
Oni nas traktują jak jakąś kolonię tylko z tego co wiem to kolonią francuską nigdy nie byliśmy.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2024, 16:44 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: To nie czas ani miejsce by robić sobie kpiny z patriotycznej pieśni
 #1177010  autor: Remington
 12 sie 2024, 16:55
Ja z kolei nie rozumiem frustracji i tak gwałtownych reakcji.

Plucie w twarz, kolonia - bo kombinują z regulaminami i wprowadzają niekorzystną ofertę? To Plus jest bez winy i nigdy nie zrobił nic na niekorzyść klientów? Tam gdzie w naszej ocenie operatorzy łamią prawo - warto zainteresować odpowiednie urzędy, by dały im po łapach (jak widać - potrafią robić to skutecznie). Nam warunków póki co Play nie zmienił.

A tam gdzie operatorzy zmieniają ceny - to jest ich prawo, na które możemy odpowiedzieć głosując nogami. Wybór nadal jest duży - nie trzeba mieć prepaida, a ofert jest mnóstwo - nawet słynny no limit za 9,99 zł. Jeśli ktoś szuka realnej alternatywy - niech założy wątek w dziale "Jaką ofertę wybrać?".
 #1177012  autor: bolek2004
 12 sie 2024, 17:03
Ja z gsm mam praktycznie od początku do czynienia, do tego wcześniej miałem do czynienia z TPSA gdzie na modemie podpiętym do telefonu płaciłeś za 3 minuty połączenia z netem już nie pamiętam ale horendalne kwoty na tamte zarobki, potem Orange przejął Ideę więc no przez tyle lat widać jak to to wszystko zostało złupione przez Francuzuów.
Teraz dostrzegam podobną analogię bo znowu mamy Francuzów, tylko że w Play.
Już nawet pomijając to to chyba nie ma takiego operatora który by zabronił zmiany taryfy.
I nie nie jestem sfrustrowany tylko obserwuję to od wielu lat i łączę kropki.
A to że nie każdy się z tym zgadza to już inna sprawa.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2024, 17:07 przez bolek2004, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1177013  autor: iphoneski
 12 sie 2024, 17:06
Ktoś ma chyba Francuzką fobię. Mogłeś jeszcze kopnąć Niemców, bo oni też mieli czelność we własnej firmie zostawić tylko jedną taryfę dla karciarzy. Zresztą mi się akurat podobają te zmiany - nie wiem po co trzymać milion taryf, skoro każda oferowała praktycznie te same pakiety. Nikt nie będzie płacił za obsługę przedpotopowych ofert w syztemie, żeby dziesięciu dusigroszów w skali kraju mogło się bawić kodami cały dzień.
A jeśli ktoś uważa, że takie zabawy są potrzebne i opłacalne, to niech założy sobie sieć komórkową i stworzy taką możliwość. Ciekawe, jak długo pociągnie biznes na klientach, którzy od 2007 jadą tylko na zbieraniu minut albo przenoszeniu numerów dla darmowych bonusów.
 #1177014  autor: bolek2004
 12 sie 2024, 17:10
Nie rozumiem twojej logiki.
Po co trzymać milion taryf? Lepiej zostawić jedną najdroższą co?
Dobra niech większość przeniosą do archiwum ale zostawią jakiś wybór w wyborze taryfy, no choćby ze 3 te ostatnie, jakaś formuła czy odnowa, a nie wwalanie na minę ludzi na najdroższą taryfę którą sobie wymyśliliśmy ostatnio.
Prosta piłka, prawda?
To że prąd podrożał i mamy najdroższy w Europie obecnie to już nie muszą tego przerzucać na klientów niech idą do tych co to wymyślili czyli rządzących.
 #1177015  autor: iphoneski
 12 sie 2024, 17:16
Prosta piłka jest taka, że możesz zabrać numery jeśli ci się nie podoba. A ty zamiast tego wypluwasz z siebie jakieś przeładowane jadem posty o złych Francuzach kolonizatorach, którzy ci taryfkę w karcie zabrali. Wybacz, ale to nie jest zachowanie godne dorosłego człowieka. Jeszcze w ambasadzie reparacji za poniesione szkody moralne zarządaj. Może dadzą ci z miliard Euro.
 #1177016  autor: bolek2004
 12 sie 2024, 17:19
iphoneski pisze:
12 sie 2024, 17:16
Prosta piłka jest taka, że możesz zabrać numery jeśli ci się nie podoba. A ty zamiast tego wypluwasz z siebie jakieś przeładowane jadem posty o złych Francuzach kolonizatorach, którzy ci taryfkę w karcie zabrali. Wybacz, ale to nie jest zachowanie godne dorosłego człowieka. Jeszcze w ambasadzie reparacji za poniesione szkody moralne zarządaj. Może dadzą ci z miliard Euro.
Nie wypluwam tu żali tylko wypowiadam swoją opinię bo to jest forum na którym każdy ma prawo się wypowiedzieć, takie jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać.
Mi nic nie zabrali i sporo miesięcznie ode mnie dostają.
Stwierdzam tylko co o tym myślę, a że Ty się z tym nie zgadzasz to masz do tego prawo.
Na tym polega "demokracja":)
 #1177017  autor: Remington
 12 sie 2024, 17:28
bolek2004 pisze:
12 sie 2024, 17:03
chyba nie ma takiego operatora który by zabronił zmiany taryfy.

Spróbuj może wymienić tych, którzy pozwalają zmienić taryfę w prepaid na jakąś starą sprzed lat. Bo ani Orange (tak, to ci źli Francuzi), ani T-Mobile (jeszcze gorsi Niemcy), ani Plus (o, Polacy) na to nie pozwalają. Podobnie mniejsze sieci jak a2mobile, Virgin sprzed przejęcia czy Vikingowie chyba też.

Niemal tydzień temu zamieściłem swoją "diagnozę" sytuacji: viewtopic.php?f=22&t=132248&p=1176445#p1176445

Od strony biznesowej ich decyzja jest zrozumiała - mają nowy wiodący produkt i ma on być jeden.

Skandaliczny był jednak sposób wprowadzenia tych zmian - wycofanie regulaminów z mocą wsteczną i bez komunikatu, ściemy odnośnie błędu, sprzedaż nowych ofert bez regulaminów, a przede wszystkim istna granda jaką jest nowa konstrukcja kary za nieaktywność w taryfie 3.0. Ta ostatnia rzecz akurat nas - użytkowników starych taryf w żaden sposób nie dotyka. Co nie znaczy, że ktoś z nas nie może poinformować o niej UOKiK.
  • Strona 47 z 51
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51