DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 128 z 130
  • 1
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
 #1175860  autor: KC-KARLOS
 27 lip 2024, 15:33
iphoneski: te pół roku światełka od Orange to lipna oferta. Łaskawie dla Flexowców dają ofertę, która jest... standardowa dla osób z ulicy u przedstawiciela. Taka prawda. To już nju ma lepsze warunki bez 5 zł za modem i 20 za domek jednorodzinny - trzeba tylko być w elitarnej grupie. Dlatego wolę Flexa.
Choć teraz pojawia się alternatywa od T, lecz opłacalna przy zestawie komórka MNP do T (50% taniej) + światłowód. Ale znów, trzeba dobrze to przemyśleć.
Zresztą zawsze musisz zainwestować, aby mieć lepszego neta. Ja zainwestowałem i mam teraz pole do testów, aby przymierzyć się do domowego korzystania z tego, co mi n78 przynosi. Pamiętaj, że płacąc za router mobilny jednorazowo czy w ratach, możesz sobie koszty kompensować ofertą na kartę - nie trzeba się opierać o Flexa (choć to najłatwiejsze rozwiązanie, gdy nie chcesz żonglować kartami T z promką na nielimitowany net co 2 tyg za friko), a prepaidy non stop rozdają terabajty za grosze, zamiast wiążąc się umową na 2 lata.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1175863  autor: iphoneski
 27 lip 2024, 15:58
Właśnie dlatego nie wspomniałem o Nju, bo to nie jest dla każdego. Np ja mogę i gdyby nie śmiesznie tania oferta przedłużeniowa z UPC, którą mam już chyba 100 lat, to pewnie ten bym zakładał.
Moim zdaniem to związanie 2letnią umową tylko brzmi tak strasznie. Też nie chciałem brać telewizji z C+ bo umowa, a nawet nie wiem kiedy to minęło. Teraz mam kilka miesięcy do końca i pewnie podpisze na kolejne 2 lata.
Nowe karty już kompletnie u mnie odpadają - nie będę co 5 minut rejestrował i zmieniał kart, żeby zaoszczędzić kilka zł. Gdy zarabiałem mniej to jeszcze mógłbym się skusić, ale teraz nie bawią mnie takie wygibasy. Pieniądze służą do wydawania - do grobu tych uciułanych i tak nie zabiorę. A przynajmniej gdy wracam zmęczony do domu mam pewność, że czeka tam na mnie szybki internet.
 #1175873  autor: IC_Current
 27 lip 2024, 21:29
Cenowo Flex wychodzi bezkonkurencyjnie względem światłowodu poza miastami, ale:
1. Poza miastem N78 to rzadkość a i LTE nieraz mocno obciążone. Jak jest światło, to raczej transfery są nieporównywalne do mobilnego.
2. Zakup routera i dzierżawa. W mieszkaniu sprzęt operatora się sprawdzi. W domu jedno urządzenie radiowe to i tak zbyt mało. Trzeba dodatkowe AP, a jak już ktoś kupuje AP to sprzęt operatora i tak lepiej wymienić i mieć zestaw obsługujący roaming 802.11k,v,r
3. Opłat za dzierżawę routera nie ma obowiązkowych w żadnej sieci. Zawsze możesz oddać płatne urządzenie operatorowi a zamontować swoje. Nie jest to łatwe i trzeba się podeprzeć w reklamacji podstawą prawną (neutralność sieci i urządzeń końcowych) ale reklamację są przyjmowane. Dla mnie te kastraty programowe to nieprzydatne zabawki.
4. Stałe łącze bez publicznego IP? Tylko w ostateczności, kiedy nie ma innego wyboru. Po co mi po takim substytucję łącza.
 #1175882  autor: hoegaarden
 28 lip 2024, 10:15
IC_Current pisze:
27 lip 2024, 09:52
@hoegarden
No właśnie mam takie zdanie jak @iphoneski.
Jak potrzebujesz naprawdę dużej ilości danych, bo brak łącza stacjonarnego, to bierzesz pakiet za 80zł. Co jest bezkonkurencyjną ofertą na telefon i jeszcze dostęp do Internetu.
Więc tak samo - proponując większy pakiet negujesz tezę jakoby 45 GB miało wystarczyć wszystkim normalnie korzystającym z Internetu.
Przypomnę, że we Flex'ie za 35 zł jest możliwość dobrania drugiej SIM-ki, więc nie jest to oferta przeznaczona na jedno urządzenie.
 #1176122  autor: KC-KARLOS
 31 lip 2024, 11:01
Drodzy, wiemy, że fiberek jest lepszy i ma swoje problemy, warto jednak zaznaczyć, że pod pewnym względem Flex jest rozwiązaniem alternatywnym, mobilnym, ale też to może działać.

Kamski: poprzez aplikację Flexa. Migracja trwa kilkanaście minut. Umowa na abo w nju jest rozwiązywana ze skutkiem natychmiastowym, po ewentualną nadpłatę (jeśli masz zapłaconą ostatnią fakturę) wynikającą ze wcześniejszego rozwiązania umowy, skontaktuj się z BOK nju pod infolinią *610 (połączenie bezpłatne).
Karta SIM pozostaje ta sama.
Zastrzeżenie PESEL nie ma wpływu na ustawienia abonenckie, za wyjątkiem wymiany karty SIM/eSIM.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176721  autor: KC-KARLOS
 09 sie 2024, 10:15
Promocja czasowa dla nowych klientów Flex - dystrybuowana przez ESN Polska (Erasmus Student Network).
Po uzyskaniu kodu rabatowego, nowa osoba we Flexie może zgarnąć 2 pierwsze miesiące dowolnego planu po 1 zł/mc + 5 kodów dających 5 GB neta w roamingu UE za jedyne 15 zł (zamiast 30 zł). Można skorzystać z 5 takich przecenionych pakietów, ważnych 30 dni po aktywacji.
Szczegóły: https://flex.orange.pl/dokumenty/FINAL_ ... 259cc6.pdf
Promocja trwa do 17.11.2024 - z kodów nie muszą korzystać studenci wyjeżdzający lub przyjeżdzający do Polski (osobny regulamin bez pakietów roamingowych https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... 18e0dd.pdf ) - mogą kod przekazać innej osobie, która w Polsce chce skorzystać z Flexa.

Dodatkowo:
Dowolny plan przez pół roku za pół ceny dla posiadaczy ESNcard - również nie muszą z tego kodu korzystać i mogą go przekazać nowej osobie we Flexie, która chce skorzystać z usług. Promocja też od 01.08.2024 do 17.11.2024, regulamin: https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... 3af782.pdf
Uwaga. Promocje nie łączą się ze sobą, można skorzystać tylko z jednego wariantu promocyjnego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176979  autor: K-L
 12 sie 2024, 12:30
Przepraszam za powielenie pytania, ale wątki poza "Oferta na kartę i mix" są chyba o wiele rzadziej czytane. Czy na kartach Flex-a są, tak jak na simkach Orange, wklepane te nieusuwalne nr-y infolinii itp.?
 #1176981  autor: KC-KARLOS
 12 sie 2024, 12:35
K-L - mam dobrą wiadomość: karty SIM Flex nie mają zapisanych żadnych kontaktów, ich pamięć wynosi 250 szt.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178097  autor: KC-KARLOS
 27 sie 2024, 11:44
No i mamy już nowe plany bez Social Passa, ale ci, którzy mają stare wykupione Video i Music Pass - utraty SP raczej nie odczują.

Oto ważne dokumenty po zmianach:
1) Cennik krajowy dla klientów od 27.08.2024 > https://flex.orange.pl/dokumenty/Cennik ... b722f0.pdf
2) Cennik roamingowo-międzynarodowy dla klientów od 27.08.2024 > https://flex.orange.pl/dokumenty/Cennik ... a6aa5c.pdf
3) Plan 75 GB na rok > https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... b9f22e.pdf
4) Sejf GB > https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... ec458b.pdf
5) UNLMTD - nielimitowany internet na 7 lub 30 dni dla planów za 35 i 50 zł > https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... d179ff.pdf
6) Przekaż GB > https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... 7478c9.pdf

Ważne: osoby, które posiadają plany z Social Passem mają obowiązujące stare cenniki z konkretnym bieżącym planem.
Przypominam, że przejście na nowy plan - również bez dodatkowych opłat w ramach kwotowo tego samego planu, ale z większą ilością GB nieodwracalnie dezaktywuje Social Pass. Reszta warunków nie ulega zmianie.
Przy planie za 80 zł uruchamiany jest brak limitu danych i prędkości na krajowy transfer danych dopóki ten plan będzie aktywny. Przy zejściu na niższy plan nielimitowany net działa nadal do momentu pobrania niższej opłaty za nowy plan. W Planie za 80 zł mamy związany z limitem GB w UE (blisko 20 GB) pakiet krajowych 250 GB do Sejfu lub Przekazu GB. Te GB nie będą zjadane, bo net jest nielimitowany. Jeśli przejdziemy z niższego planu na ten za 80, natychmiast wyłączane są limity i prędkości danych, również, gdy weszliśmy w lejek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178101  autor: darekka
 27 sie 2024, 13:05
KC-KARLOS pisze:
27 sie 2024, 11:44
No i mamy już nowe plany bez Social Passa, ale ci, którzy mają stare wykupione Video i Music Pass - utraty SP raczej nie odczują.

Przy zejściu na niższy plan nielimitowany net działa nadal do momentu pobrania niższej opłaty za nowy plan. (...)Jeśli przejdziemy z niższego planu na ten za 80, natychmiast wyłączane są limity i prędkości danych, również, gdy weszliśmy w lejek.
ok,
zapytam najprościej: czyli na nowym działa to tak samo jak stary myk z poprzedniej wersji FLEXa?

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1178103  autor: KC-KARLOS
 27 sie 2024, 13:11
darekka: nic się nie zmieniło z tym mykiem, tylko tyle powiem.
Ostrzegam lojalnie: nie należy tego nadużywać przy aktywacji numerów dodatkowych za 15 zł na tym samym koncie - można się sparzyć. Sam się o tym przekonałem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178990  autor: daw806
 10 wrz 2024, 18:20
Cześć,

Może to jest dobry temat na artykuł... Mam już jeden numer główny w Orange Flex, chciałem dodać do strefy karty SIM numer mojej mamy ( zarejestrowany na mnie). Numer miał się przenieść 30.08 z Mobile Vikings. Po północy MV odłączył numer a na karcie Orange pojawił się zasięg. Od 30.08.2024 roku nie można korzystać z numeru - dzwonić, sms-ować, mms-ować, internet. Można tylko odbierać połączenia. Sprawa zgłoszona na czacie = " Problem jest bardziej złożony"...
WŁAŚNIE TAK DZIAŁA ORANGE FLEX.
 #1178991  autor: KC-KARLOS
 10 wrz 2024, 18:28
daw806: czy wybrałeś plan i za niego zapłaciłeś? Jeśli tak - a usługi się nie uruchomiły natychmiast napisz na czacie w tej sprawie i poproś o pilne rozwiązanie tej sprawy z zaznaczeniem, że nie umawiałeś się z operatorem na przerwę w świadczeniu usług gdy numer zostanie przeniesiony - bo numer powinien już działać wraz z wybranymi usługami.
Sam miałem identyczną sytuację i po kilku godzinach od zgłoszenia na czacie usługi na numerze dodatkowym się uruchomiły.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178993  autor: KC-KARLOS
 10 wrz 2024, 18:39
daw806: ten sam problem co ja miałem niedawno. Niestety, operator walczy z cwaniactwem - dlatego przestrzegam przed dodawaniem na tym samym koncie wielokrotnie różnych numerów, tylko dlatego, aby wyssać neta bez limitu ze zwrotem kasy za 14 dni korzystania. Tym bardziej, że robi to ten sam Abonent - więc operator broni się przed nadużyciami - i ma rację!
Konkludując polecam grzecznie poprosić operatora, aby przyspieszyli proces aktywacji numeru, jeśli już za niego zapłaciłeś z ważną informacją, że ten numer jest dla Ciebie piorytetowy i nie zrezygnujesz z niego w ciągu 14 dni. Dalszych nowych numerów na tym koncie radzę już nie dodawać - system je "zawiesi" na minimum 14 dni, abyś nie mógł się w tym czasie wycofać, bo algorytmy świetnie pamiętają, co z innymi numerami robiłeś.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1178994  autor: daw806
 10 wrz 2024, 18:44
@KC-KARLOS : Słuszna uwaga ale mam jedno ale - na poważnie. Wystarczy być właścicielem 5 numerów w rodzinie. Przenieś numer do Flexa, korzystać przez jakiś czas, przenieś do MV i znów wrócić i już jesteś HEAVY USER-em.
 #1178995  autor: KC-KARLOS
 10 wrz 2024, 18:48
daw806: nie ma znaczenia - operator walczy z nadużyciami. A problem będzie "rósł" wraz ze stażem numeru. Sam się o tym przekonałem, a mnie chyba "nie lubią", bo mam jeszcze stare usługi, które nabiłem do marca 2027 roku (Video i Music Pass). Dlatego okres "testów heavy usera" mam już za sobą.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 128 z 130
  • 1
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 1
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130