DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 225 z 233
  • 1
  • 223
  • 224
  • 225
  • 226
  • 227
  • 233
 #1177692  autor: ST
 22 sie 2024, 11:17
tomi81 pisze:
14 sie 2024, 21:26
(...) Z tą jakością HR w zależności od lokalizacji też coś może być na rzeczy - w zasięgu jednych stacji było lepiej, innych gorzej. (...)

Orange na terenie byłego woj. pilskiego - U900 wyłączone od miesięcy. Dopóki voice idzie przez LTE, jest cacy. Natomiast nawet niewielkie wahnięcie parametrów sygnału powoduje spadek do 2G, z jakością subiektywnie gorszą niż ongisiejsze sławetne HR w Plusie. Niestety, nie zdarzyło mi się, aby tak zdegradowane połączenie wróciło samoczynnie do 4G, nawet przy podjechaniu pod obiekt. Muszę po prostu pamiętać, aby wyciąć 2G na SIM-ie Orange gdy tam się udaję. To jest mega słabe, bo o ile ja wiem, że to można zrobić, to prawdopodobnie miażdżąca większość użyszkodników już nie. Przed swapem, na sprzęcie Huawei, HD Voice działał normalnie i bezproblemowo na 2G (głos prawie nie do odróżnienia od 3G/4G). Teraz jest niestety kompletna porażka. Nie wiem, czy pomogłem... ;-)
 #1177693  autor: tomi81
 22 sie 2024, 11:43
ST pisze:
22 sie 2024, 11:17
tomi81 pisze:
14 sie 2024, 21:26
(...) Z tą jakością HR w zależności od lokalizacji też coś może być na rzeczy - w zasięgu jednych stacji było lepiej, innych gorzej. (...)

Orange na terenie byłego woj. pilskiego - U900 wyłączone od miesięcy. Dopóki voice idzie przez LTE, jest cacy. Natomiast nawet niewielkie wahnięcie parametrów sygnału powoduje spadek do 2G, z jakością subiektywnie gorszą niż ongisiejsze sławetne HR w Plusie. Niestety, nie zdarzyło mi się, aby tak zdegradowane połączenie wróciło samoczynnie do 4G, nawet przy podjechaniu pod obiekt. Muszę po prostu pamiętać, aby wyciąć 2G na SIM-ie Orange gdy tam się udaję. To jest mega słabe, bo o ile ja wiem, że to można zrobić, to prawdopodobnie miażdżąca większość użyszkodników już nie. Przed swapem, na sprzęcie Huawei, HD Voice działał normalnie i bezproblemowo na 2G (głos prawie nie do odróżnienia od 3G/4G). Teraz jest niestety kompletna porażka. Nie wiem, czy pomogłem... ;-)
Pomogłeś i to bardzo - chcąc dalej korzyść z sieci opartej o Networks dużego wyboru nie mam ;-) Dzięki ☺️
 #1177695  autor: Mixiorek
 22 sie 2024, 12:07
Jastarnia. Pozdro dla spragnionych wiatru.

Super MikroPiko 5G Hua w Molo Beach Bar na campingu Molo Surf jest na 90% tylko dla magenty. Antena jest w strefie cowork (+1) nad barem i w zasadzie chyba do jego obsługi. Skierowana na zatokę, azymut mniej więcej na molo w Juracie.
Kolejne testy oraz relacja foto wkrótce. Stay tuned.

P.s
Ten Camping zwykle był na wypasie ale w tym roku chyba wygląda najlepiej z tych znanych mi na mierzei helskiej. Może dlatego, że jest chyba najnowszy. Małe miasteczko premium plus.
Także jakoś ta perełka c-band mnie już nie dziwi. W zasadzie to na innych campingach bez pomocy Muska z netem jest mega cieniutko. Także Molo Surf wyróżnia się (temp co roku a teraz jeszcze piko c-band). Obok Mariny i w samej Jastarni co dla niektórych też ma znaczenie.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1177774  autor: Mixiorek
 22 sie 2024, 23:09
Proszę. Muszę tam jeszcze wrócić z magentowym simem.
Dobrze współgra ten przedłużacz obok anteny :mrgreen: tu c-band 3700 high tech a tu cyk kabel.

37107 40919N! Jastarnia6
Antena 1800/2100/3600 Huawei pRRU5633GR

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1177799  autor: Mixiorek
 23 sie 2024, 10:15
To samo jest w GalMoku:
https://nowy.bip.um.warszawa.pl/documen ... 4250106659

Niestety wpisali tylko enigmatyczne antena DAS. To może być to samo co mamy w Jastarni.

Przy okazji może ktoś już weryfikował czy N! odpalił w galeriach L900? Tutaj pomiary dla wspomnianego przybytku:
https://nowy.bip.um.warszawa.pl/documen ... 4155549602

Mimo wewnętrznych instalacji są miejsca gdzie jest słaby zasięg. Może pasmo 900 by to nieco poprawiło.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1177800  autor: dominikm27
 23 sie 2024, 10:16
" W ten weekend Jastarnia stanie się centrum różnorodności! T-Mobile z dumą wspiera All Inclusive Film Festival, który już 23 sierpnia rusza w Kinie Żeglarz. To niezwykłe wydarzenie łączy w sobie filmy, warsztaty i spotkania, które poruszają tematy włączenia społecznego i walki z wykluczeniem.
🌍 Dla T-Mobile łączenie ludzi to podstawa – dlatego jesteśmy głównym partnerem festiwalu, który celebruje siłę różnorodności. Na festiwalu czekają na Was m.in. inspirujące rozmowy z Katarzyną Zillman, Oliwią Bosomtwe i DJ Wiką."
 #1177820  autor: kozien70
 23 sie 2024, 13:36
DEVI_UI pisze:
23 sie 2024, 02:08
Czyli bierze sygnał 1800/2100/3500 z innej stacji z okolicy? Ciekawa sprawa.
W poprzedniej pracy miałem tak w jednej lokalizacji. Instalacja lokalna z anteną na zewnątrz, zasilana sygnałem ze stacji bazowej kilka km dalej. Taki bardziej rozbudowany repeater, bo lokalnie w budynku sygnał rozprowadzało kilkanaście anten wewnątrzbudynkowych + wzmacniacz.
W Jastarni można byłoby to zweryfikować badając CID-y. Jeśli byłyby takie same, jak na którejś ze stacji makro - mamy odpowiedź.
Mixiorek pisze:
23 sie 2024, 10:15
Przy okazji może ktoś już weryfikował czy N! odpalił w galeriach L900?
Mimo wewnętrznych instalacji są miejsca gdzie jest słaby zasięg. Może pasmo 900 by to nieco poprawiło.
W warszawskim metrze różowi odpalili i faktycznie poprawiło to zasięg, np. na odcinku Pole Mokotowskie - Centrum, gdzie przy zawijasach zdarzały się mocne spadki sygnału. Jest nieco lepiej.
 #1177822  autor: DEVI_UI
 23 sie 2024, 13:46
Co do badania CID-ów to już wszystko w rękach @Mixiorek :-)

Jak chodzi o L900 w centrach handlowych to w strefie Nokii mamy już to od dawna. Dla przykładu L900 w IKEI w Gdańsku działa w T-Mobile już od dawien dawna. Jakoś na początku, jak L900 jeszcze się wykluwało.
 #1177844  autor: lordbyd
 23 sie 2024, 21:23
Przy okazji repeater-ów - ostatnio miałem do czynienia z takim "budżetowym" urządzeniem https://nextivityinc.com/wp-content/upl ... asheet.pdf
Wzmacniacz miał wbudowaną kartę SIM i dedykowaną antenę GSM do celów komunikacji z nadzorem sieci.
 #1177849  autor: Mixiorek
 24 sie 2024, 09:07
kozien70 pisze:
23 sie 2024, 13:36
W Jastarni można byłoby to zweryfikować badając CID-y. Jeśli byłyby takie same, jak na którejś ze stacji makro - mamy odpowiedź.

Regularny maszt-temp przy marinie:
259117
Orange (26003) ID: 59117
Jastarnia, Rybacka 33, 7
Jest DSS. Nie jestem pewien czy to nie nowa rzecz, która doszła w tym sezonie. Jest też pasmo L900 dla TMPL.

Super piko 3700
Beach bar Molo Surf
140919
Jest też pasmo 1800: 54 36075318 i chyba 2100.
Testy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W warszawskim metrze różowi odpalili i faktycznie poprawiło to zasięg, np. na odcinku Pole Mokotowskie - Centrum, gdzie przy zawijasach zdarzały się mocne spadki sygnału. Jest nieco lepiej.
DEVI_UI pisze:Jak chodzi o L900 w centrach handlowych to w strefie Nokii mamy już to od dawna. Dla przykładu L900 w IKEI w Gdańsku działa w T-Mobile już od dawien dawna. Jakoś na początku, jak L900 jeszcze się wykluwało.

Drażni mnie ten brak możliwości wymuszania pasma na Galaxy S24. Dalej nic się w tej kwestii nie zmieniło? Nie chce mi się już nosić trzech telefonów :/
lordbyd pisze:Przy okazji repeater-ów - ostatnio miałem do czynienia z takim "budżetowym" urządzeniem https://nextivityinc.com/wp-content/upl ... asheet.pdf
Wzmacniacz miał wbudowaną kartę SIM i dedykowaną antenę GSM do celów komunikacji z nadzorem sieci.

Na jakich zasadach operator może udostępnić i zamontować? Droga przez mękę? Rachunek minimalny 10-100k/ msc? ;-)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1177855  autor: uikol
 24 sie 2024, 10:32
Na stacji Opoczno, Łódzkie ul. Rolna - wieża kratowa Orange (gdzie jest też T-Mobile i Plus) jakiś ponad miesiąc temu zauważyłem, że są anteny które przypominają anteny do 5G w Cband. Stacja na obrzeszach miasta więc zastanawiające czemu nie ma anten na stacji w centrum (ul. Partyzantów 1 - wieża Orange) gdzie z tej stacji Play już sieje 5G Cband (o czym pisałem). Oczywiście zakładam że nie interpretuje mylnie wyglądu tych anten z daleka bo może są to inne anteny niż 5G. W każdym razie na razie cisza w eterze jak i w pozwoleniach. Stacja niemal na pewno na światłowodzie ponieważ jest to stacja źródłowa jeśli chodzi o sieć dla innych oddalonych stacji (w przeciwieństwie do pozostąłych operatorów gdzie ich źródłem zasilania radiolinii jest komin Fabryki Płytek Ceramicznych). Zdjęcie słabe ponieważ stacja nie jest łatwo dostępna:
Obrazek
Przy okazji polecam aplikację "nadajniki" gdzie w ostatnim czasie została dodana funkcjonalność radiolinii (12 zł / rok) i wygodnie można przeglądać zamiast w importować do Google Earth.
Obrazek
 #1177870  autor: lordbyd
 24 sie 2024, 13:07
Mixiorek pisze:
24 sie 2024, 09:07
Drażni mnie ten brak możliwości wymuszania pasma na Galaxy S24. Dalej nic się w tej kwestii nie zmieniło? Nie chce mi się już nosić trzech telefonów :/
Samsung nie pozwala nawet z wybranymi kartami T-Mobile na wymuszenie trybu tylko 2G - a co dopiero na wybór pasma :)
Na jakich zasadach operator może udostępnić i zamontować? Droga przez mękę? Rachunek minimalny 10-100k/ msc? ;-)
Ilość aktywacji (więc pewnie i rachunek :) ), kilka(naście) pism do operatora oraz zaproszenie Doradcy do "jednostki terenowej" firmy.
Niestety - w moim przypadku - "budżetowy" repeater nie sprawdził się. Nie miał za bardzo co wzmacniać - bo "przyszedł z anteną dookólną" - więc wrócił do operatora.
  • Strona 225 z 233
  • 1
  • 223
  • 224
  • 225
  • 226
  • 227
  • 233
  • 1
  • 223
  • 224
  • 225
  • 226
  • 227
  • 233