DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 562 z 563
  • 1
  • 559
  • 560
  • 561
  • 562
  • 563
 #1179282  autor: neotele
 14 wrz 2024, 16:16
mm120 pisze:w regulaminie "„Rozmowy, SMSy i MMSy
bez limitu za 0 zł na pierwszy miesiąc + ekstra 5400 GB przez rok” jest mowa o sms START a nie START CYKL. Czy to znaczy, że mam aktywny NL jednorazowy czy cykliczny?
Obecna rozległa ilość promocji i opcji w Orange, często nachodzących na siebie!, daje wiele możliwości, czasami nawet nie do końca opisanych w regulaminach.
Gdybyś zgodnie zgodnie z powyższym Regulaminem wysłał tekst START, to otrzymałbyś pierwszą paczkę 450 GB NL cyklicznego i to dalej by obowiązywało.
Skoro wysłałeś START CYKL na 814, to zadziałeś trochę nieregulaminowo, jednak w związku z wielością opcji w Orange, jak się domyślam, zadziało coś opisanego w "Regulaminie usługi cyklicznej „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB”, co powinno aktywować NL cykliczne.
Jak napisał @zulu144dwa, zobaczysz to w MO.
mm120 pisze:Niektórzy to pisali o przedłużeniu możliwości korzystania z GB poprzez NL za 1 zł.
...
Co to znaczy dostępne do odmrożenia? Czy mogę z nich korzystać po wysłaniu NL za 1 zł?
Jeśli masz zamrożone GB NL, to nie możesz z nich korzystać.
Jeśli wykupisz dowolne kolejne NL (od 1 do 365 zł), to wtedy wcześniej zamrożone GB NL (+ nowe, które kupiłeś) będą dostępne do używania w wykupionym okresie ich ważności (po czym znowu ulegną zamrożeniu. Itd.)
 #1179285  autor: 3G
 14 wrz 2024, 16:30
Można i BIZD schodzi pierwszy, zresztą zawsze pierwszy - nawet jak masz NL odmrożony/aktywny.

Dla mnie to całe mrożenie to jest pic na wodę. Co mi po setkach czy tysiącach GB, które nie działają? Na czas zamrożenia kolejny numer? Dziękuję, postoję.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1179288  autor: neotele
 14 wrz 2024, 16:39
3G pisze:całe mrożenie to jest pic na wodę. Co mi po setkach czy tysiącach GB, które nie działają?
Marketing.
Klient posiada coś i operator zakłada, że klient będzie chciał zapłacić, odmrozić i używać, to co "posiada" (i nie będzie chciał uciekać do konkurencji).
 #1179289  autor: KC-KARLOS
 14 wrz 2024, 16:44
Dla tych, co chcą mieć mniej problemów z BIZD i zgarniać Terabajty dodatkowe z no-limitów i z nich normalnie korzystać, polecam to robić z włączoną opcją "Za darmo w Orange". Wtedy nie wpadają GB za każde zasilenie standardowe tylko z promocji 10/20 GB za kanał online. Zasilamy konto za konkretną kwotę (np. za 200 zł) i co miesiąc (albo sami) włączamy kilka razy daną cykliczną usługę np. NL+25GB+5G. Bez problemu zużyjemy 10/20 GB z BIZD a następnie na spokojnie zjadamy zebrane TB z PI które sobie wydłużyliśmy. Już jest prościej, bo nam nie przeszkadza saldo BIZD.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1179293  autor: neotele
 14 wrz 2024, 17:00
Nie za bardzo wiedzę, na na czym miałyby polegać zalety "za darmo w orange" jeśli chodzi o korzystanie z BIZD. Może @Karlos podasz konkretny przykład?

Widzę natomiast konflikty tej usługi z ważnością posiadanych GB:
5. Usługa wyklucza się z promocją „Konto Ważne Rok. Skuteczna aktywacja Usługi dla Abonentów, którzy posiadają aktywną promocję „Konto Ważne Rok” oznacza automatyczne ustawienie ważności Konta Głównego na okres 30 dni.
6. Usługa wyklucza się z promocją „Internet za darmo” w taryfie Orange Free na kartę. Skuteczna aktywacja Usługi oznacza automatyczne wyłączenie promocji „Internet za darmo” oraz bezpowrotne przepadnięcie zgromadzonych gigabajtów z tej promocji oraz z bonusu na start (w przypadku nowo aktywowanego startera).
 #1179295  autor: KC-KARLOS
 14 wrz 2024, 17:12
neotele: to proste. Ta usługa zeruje BIZD i daje tylko 10 lub 20 GB bonusu za zasilenie konta online. Pozbywasz się problemu zbierania GB na saldzie BIZD i umożliwiasz spokojne konsumowanie środków z PI w ramach no-limitów, które NIE SĄ KASOWANE przy włączeniu darmówek w Orange.
Prosty przykład:
* Masz włączone promki 5400/4800/2400. Posiadasz 0 zł na saldzie KG. Chcesz zasilić się za 200 zł, aby mieć na pół roku no-limity i zebrać terabajty z promocji.
* Ładujesz konto od razu i konkretnie za 200 zł. Wpada do BIZD jedynie 10 lub 20 GB przy starterze promocyjnym online.
* Z tych 200 zł w KG kupujesz 6 pakietów cyklicznych NL+25GB+5G (jeden w promo cenie za 15 + 5x po 35 - również w opcji "przedłuż ważność" w MO) - zostanie jeszcze 10 zł w razie co.
* Masz NL ważne pół roku. KG z powodu zasilenia konta za 200 jest ważne 310 dni, wraz z BIZD które migiem zużyjesz (tylko 10 GB też na 310 dni). Dzięki czemu korzystasz na spokojnie ze środków PI.

Jak widać, można inaczej. OFNK ma swoje ciekawe oblicze, a mój test powiódł się, zachowując resztkę NL i mając za 29 zł RWK kasy, BIZD i darmówek w Orange.

A i warto szybko wykorzystać lukę z wycofanym KWR (MNP + starter promo online), gdzie BIZD wydłużymy za 7 zł do 13 miesięcy - ale to dla tych, co chcą mieć bez pilnowania no-limitów dużo neta na spokojne wykorzystywanie.

Mamy naprawdę kilka możliwości optymalnego wykorzystania taryfy - wedle potrzeb.
Kombinacje z NL - najtrudniejsze do ogarnięcia.
Kombinacje z MNP+starterem promo i 13m BIZD za 7 zł + włączaniem ekstra GB - proste do ogarnięcia.
Moje kombinacje z darmówkami i TB z NL na spokojnie - proste do ogarnięcia przy posiadanych środkach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1179297  autor: zulu144dwa
 14 wrz 2024, 17:34
Karlos przesadziłeś z tym doładowaniem za 200 zł.
Nie mam nic przeciwko włączeniu ZDwO i NBL, ale w sytuacji gdy nie mamy dużo do stracenia GB w BIzD.
Jak już to polecam zawsze regularność i np. zbieranie złotówek na kolejny NL przez doładowanie 5zł co 7-9 dni aby na przemian korzystać z GB z różnych sald przy dużym zużyciu albo gdy mamy stare KWR za 9 zł długo jeszcze ważne.
Trochę złotówek może zabraknąć, ale przecież można z wyższego doładowania skorzystać, ale tylko wtedy, gdy wiąże się to z dodatkową promocją - szczególnie złotówkową.
Lubię wyciskać pomarańcze do maksimum.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1179298  autor: neotele
 14 wrz 2024, 17:45
KC-KARLOS pisze:Moje kombinacje z darmówkami i TB z NL na spokojnie - proste do ogarnięcia przy posiadanych środkach.
Z tego co zrozumiałem (wyłączając jednorazową promocję za 15 zł), trzeba średnio miesięcznie wydawać 35 zł. Zatem, nie widzę tu żadnych zalet, w porównaniu do normalnego korzystania z NL za 35 zł (zakładając, że ktoś zużywa miesięcznie setki GB i jest skłonny tyle wydawać - co akurat mnie nie dotyczy, ale to na marginesie).
 #1179304  autor: KC-KARLOS
 14 wrz 2024, 18:52
zulu144dwa: no i właśnie Twój sposób jest skomplikowany i wymaga pilnowania wszystkiego. Mój tego nie wymaga, bo zapewniamy sobie spokój na pół roku i BIZD nam nie przeszkadza.
neotele: dlatego sposób dla startera online i MNP jest dużo lepszy jeśli chcesz mieć KG+BIZD na 13 mies. (od 0,5 TB do 1,3 TB). bez kombinowania z no-limitami. I nie wydamy 200 zł z mojego sposobu na kilka TB z NL a maks 10 zł.
Wszystko rozchodzi się wedle potrzeb. Ale nie wolno mieszać promek NL z promkami na BIZD - bo sami nakręcimy sobie bat na utratę środków.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1179308  autor: DRUID
 14 wrz 2024, 21:34
Macie aktywną opcję "przedłużenia ważności konta i GB"?
U mnie jak próbuję wejść do środka wyświetla się "Ups! Coś poszło nie tak..."

Odświeżanie nic nie daje
 #1179309  autor: KC-KARLOS
 14 wrz 2024, 21:54
DRUID: przecież możesz też wysłać smsa na 8002. START31 to opcja za 7 zł na minimum 31 dni. START93 to opcja na min. 3 mies. za 17 zł. START365 to wydłużenie o rok (365 dni) za 29.
Jeśli odświeżanie nic nie daje, wyloguj się i zaloguj ponownie. Polecam korzystać z wersji przeglądarkowej (również w telefonie). Aplikacja muli.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1179311  autor: KC-KARLOS
 14 wrz 2024, 23:31
neotele: tak. Można włączyć tylko 1 promocję. Wiadomo, który wariant jest korzystniejszy - czyli 675 GB + NL na 31 dni (START na 811).
Wysyłając sms na 811, 814 nie zwróci odpowiedzi i nie zadziała..

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1179313  autor: zulu144dwa
 15 wrz 2024, 00:00
neotele:
Trochę mało zrozumiałeś. Dużo GB w cyklicznym NL przy kontroli złotówek aby nie doszło do automatycznego odnowienia to fajna rzecz. Samo utrzymanie mało kosztuje bo wystarczy nawet w ostatnim 93 dniu zamrożenia aktywować NL za 1 zł albo darmowy okazyjny NL i znowu po zawieszeniu NL bedzie do 93 zamrożenia GB. Wszystko ładnie się kumuluje łącznie z GB w roamingu, które docenisz dopiero przy podróżach po UE.
Nie narzekasz na niemożność wykorzystania GB w darmowych okazyjnych promocjach NL, a szczególnie GB z roamingu, a i w kraju GB za doładowanie może zabraknąć lub kończyć się ich ważność a wtedy zgromadzone złotówki wykorzystujemy na NL za 1 aby przedłużać GB w obu saldach i kumulować w NL.
Jak chcemy utrzymać utrzymać GB w obu saldach to korzystamy z NL za 1 zł lub darmowego okazyjnego najpóźniej w ostatnim dniu ważności GB za doładowanie lub ostatnim dni zamrożenia w NL. Żadne KWR nie jest potrzebne. Nawet jak Orange zrobi jakiegoś przykusa to jest 7-dniowa gwarancja zwrotu zamrożonych GB w BIzD po dowolnym doładowaniu.

Karlos: Nigdy nie mam dużo złotówek na koncie (jak tylko to możliwe to nawet jest ujemne saldo). Mimo tego sprawdzam na stronie MO czy jest w aktywnych usługach pozycja z lejkiem, kiedy potrzeba. Pozycja ta potrafi zniknąć, gdy GB z salda BIzD wyzerują się nawet przy ważnym saldzie. Gdy grozi także wyzerowanie GB w NL, to dla bezpieczeństwa można doładować za 5 zł, aby przywrócić darmowy lejek.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1179316  autor: KC-KARLOS
 15 wrz 2024, 01:28
zulu: lejek 64 kbps powinien działać w każdej sytuacji, gdy masz odpalony NL, pakiet EPI, promo GB czy BIZD w czasie ważności tych środków - a tak po prostu nie jest, właśnie przez te machlojki w zamrażanie środków BIZD czy NL. Dlatego zwróciłem na to uwagę niedawno.
Gdy grozi także wyzerowanie GB w NL, to dla bezpieczeństwa można doładować za 5 zł, aby przywrócić darmowy lejek.
A ja odradzam taki ruch, bo jeśli lejek się nie załączy, to pobierzesz przez chwilę kilka GB ponad plan, a następnie stracisz te 5 zł bo zje cennikowo te środki błyskawicznie, więc stan 0,02 / 0,01 / 0,00 lub ujemny Ciebie zabezpiecza przed tym. Oczywiście czujni mogą ten fakt zareklamować i odzyskać straconą kasę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1179319  autor: watchman
 15 wrz 2024, 10:50
Elo, może doradzicie coś. Nie mogę wykupić dwóch NL tych za 35 zł, bezpośrednio po sobie. Zwraca mi komunikat, że mam za mało środków na koncie. Pierwszy NL przeszedł, udzielono mi na niego kredytu 4 zł, a drugi już przejść nie chce pomimo 30,5 zł na koncie. Domyślacie się co może być przyczyną? Próbowałem uruchomić pakiet i przez apkę i przez stronę MO. System zgłasza, że automatyczny kredyt mam aktywny. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?
 #1179320  autor: zulu144dwa
 15 wrz 2024, 11:33
KC-KARLOS pisze:
15 wrz 2024, 01:28
A ja odradzam taki ruch, bo jeśli lejek się nie załączy, to pobierzesz przez chwilę kilka GB ponad plan, a następnie stracisz te 5 zł bo zje cennikowo te środki błyskawicznie, więc stan 0,02 / 0,01 / 0,00 lub ujemny Ciebie zabezpiecza przed tym. Oczywiście czujni mogą ten fakt zareklamować i odzyskać straconą kasę.
Karlos mialeś pecha Z doświadczenia zauważyłem, że pozycja z lejkiem na stronie MO nie od razu znika po wyzerowaniu GB w BIzD jak saldo jest ważne.
Nawet zerowe ale ważne saldo BIzD jest widoczne przez pewien czas.
Zapewne system coś tam robi miedzy 23:00-7:00 i z jakiegoś dodatkowego jeszcze powodu pozycja z lejkiem znika tak samo jak zerowe ważne saldo BIzD (ale czasami tylko na pierwszej stronie).
Często korzystałem na dodatkowych kartach z internetu kiedy KG było w OP a złotówki zablokowane.
Po 16.10.2024 to taka sytuacja już nie będzie łatwa do osiągnięcia z GB z NL cyklicznego. W saldzie BIzD nadal może być (100GB rejestracja, 300GB).

watchman czekać i ponownie spróbować po sprawdzeniu stanu złotówek.
1. Abonent może automatycznie otrzymać od Operatora środki w ramach Usługi w wysokości od 1 grosza do 5 złotych w sytuacji, której spełnione są łącznie warunki:
▪ Abonent dokonuje próby zakupu lub w ramach oferty Orange na kartę Operator dokonuje automatycznej próby odnowienia
płatnej usługi telekomunikacyjnej Abonentowi zgodnie z regulaminem danej usługi,
▪ na Koncie Głównym Abonenta brakuje środków na zakup lub automatyczne odnowienie usługi w kwocie od 1 grosza do 5 złotych,
▪ Abonent nie ma ujemnego salda Konta Głównego oraz
▪ Abonent wykonał przynajmniej jedno doładowanie Konta Głównego w historii numeru oraz
▪ staż Abonenta w ofercie Orange na kartę to więcej niż 31 dni oraz
▪ Abonent spełnia wszystkie warunki niezbędne do zakupu lub automatycznego odnowienia danej usługi telekomunikacyjnej zgodnie z regulaminem tej usługi.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2024, 12:15 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 2 razy.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1179321  autor: KC-KARLOS
 15 wrz 2024, 11:54
zulu: jaki pech? Tak miałem na każdym numerze testowym. Tylko salda zerowe i ujemne nie spowodowały zjedzenia kasy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1179324  autor: babciagienia1p
 15 wrz 2024, 12:35
zulu144dwa pisze:
15 wrz 2024, 11:33
▪ Abonent wykonał przynajmniej jedno doładowanie Konta Głównego w historii numeru oraz
▪ staż Abonenta w ofercie Orange na kartę to więcej niż 31 dni...[/i]

Miałam przypadek, że kredyt zadziałał na nigdy nie doładowywanym numerze, na którym saldo wynosiło 0,- zł.
Staż numeru docelowego był krótszy niż 31 dni. Numer tymczasowy nie był aktywowany. Suma numer tymczasowy + docelowy była dłuższa niż 31 dni. Staż abonenta (PESEL-u) był dłuższy niż 31 dni.
  • Strona 562 z 563
  • 1
  • 559
  • 560
  • 561
  • 562
  • 563
  • 1
  • 559
  • 560
  • 561
  • 562
  • 563