DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 574 z 575
  • 1
  • 571
  • 572
  • 573
  • 574
  • 575
 #1180774  autor: emdi
 06 paź 2024, 19:36
Też przenosiłem, wyraziłem zgody marketingowe, dostałem 1000GB z terminem na 31 dni, podobno trzeba zgłaszac do BOK Orange i tam poprawiają dająć dodatkowe 365 dni ważnosci konta i internetu.
 #1180790  autor: MariuszY
 07 paź 2024, 08:17
Kwiatek z gatunku mądrość Orange. Sytuacja zamrożony NL za 35zł. Ostatni raz odmrażany no-limitem za 1zł w sierpniu. We wrześniu aktywowana SZKOŁA. Wczoraj brak przywrócenia jakichkolwiek danych z usługi cyklicznej. Reklamacja na czacie i odpowiedź konsultanta: "w ramach dobrej współpracy cofnąłem (tu dopisek: czyli przywróciłem) *** GB które się nie należały ponieważ pakiet za 35 zł czeka 93 dni więc nie będzie zwrotu za pakiety w krajach UE". Ostatnia część odpowiedzi dotyczyła braku przywrócenia właściwego limitu na UE, wynikającego z zamrożonej usługi cyklicznej. Widać teraz kogo zatrudniają skoro 1,5 miesiąca od aktywacji NL 1zł (SZKOŁY nie liczę) daje ponad 93 dni. :wink:
Uważajcie na podobne kfiatki u siebie, bo pokłosie SZKOŁY dotyczy pewnie jeszcze wielu numerów, zwłaszcza jeśli ktoś odmraża no-limitem 1zł, ale czeka z terminem na maxa. U mnie reklamacje poszły w sumie na wszystkie numery (prócz jednego) z zamrożoną usługą cykliczną. Widać istotą darmowych promocji jest teraz czyszczenie innych usług. Niedługo może się okazać, że darmowe, "sezonowe" promocje na usługi NL, mimo że odmrażają i wydłużają, to nie dają praw wynikających z zakupu usługi płatnej (nie są traktowane jak aktywacja płatnej usługi jednorazowej). W każdym bądź razie ja profilaktycznie nie zamierzam przekraczać 93 dni pomiędzy wykupieniem usługi za 1zł, czy będą w tym czasie darmówki czy nie.
 #1180803  autor: darekka
 07 paź 2024, 10:27
Morał z tego jest jeden: darmowe nolimity traktować TYLKO jako dodatkowe dni aktywnego nolimitu nie zaś jako metodę przedłużania zamrożonych GB z nolimitów, bo takie traktowanie okazjonalnych promocyjnych nolimitów nie powoduje niedomówień/różnic w interpretacji, które to w przypadku mrożonych nolimitów może być trudno wytłumaczyć pracownikowi operatora. Słowem miej aktywny nolimit i wtedy korzystaj z darmowej promocji, a nie będzie problemów(jak masz zamrożony nolimit to go odmroż nawet za 1zł i dopiero aktywuj darmowe benefity).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1180808  autor: MariuszY
 07 paź 2024, 10:44
darekka pisze:
07 paź 2024, 10:27
Morał z tego jest jeden: darmowe nolimity traktować TYLKO jako dodatkowe dni aktywnego nolimitu nie zaś jako metodę przedłużania zamrożonych GB z nolimitów...
Tutaj pewnie masz rację. Nie spotkałem się z przypadkiem, gdzie osoba aktywująca SZKOŁĘ przy aktywnym no-limicie, przy odnowieniu tegoż miała problemy ze skumulowanymi danymi - wszystkim (w sumie kilku znajomych) gładko się aktywowało. Do tej pory nic nie wskazywało, aby darmówki Orange traktowało inaczej jak jednorazowy NL. Pewnie zmiana polityki, a z nią zmiana w kodzie usługi. Z tym, że "czyszczenie" darmówką skumulowanego PI wbrew regulaminowi usługi bez limitu to już inna para kaloszy. Poprzedni wpis podałem jako ostrzeżenie dla osób, które promocyjne no-limity traktują jako sposób na zaoszczędzenie złotóweczki - można się na tym przejechać.
 #1180809  autor: darekka
 07 paź 2024, 11:02
MariuszY pisze:
07 paź 2024, 10:44
darekka pisze:
07 paź 2024, 10:27
Morał z tego jest jeden: darmowe nolimity traktować TYLKO jako dodatkowe dni aktywnego nolimitu nie zaś jako metodę przedłużania zamrożonych GB z nolimitów...
Tutaj pewnie masz rację. Nie spotkałem się z przypadkiem, gdzie osoba aktywująca SZKOŁĘ przy aktywnym no-limicie, przy odnowieniu tegoż miała problemy ze skumulowanymi danymi - wszystkim (w sumie kilku znajomych) gładko się aktywowało. Do tej pory nic nie wskazywało, aby darmówki Orange traktowało inaczej jak jednorazowy NL. Pewnie zmiana polityki, a z nią zmiana w kodzie usługi. Z tym, że "czyszczenie" darmówką skumulowanego PI wbrew regulaminowi usługi bez limitu to już inna para kaloszy. Poprzedni wpis podałem jako ostrzeżenie dla osób, które promocyjne no-limity traktują jako sposób na zaoszczędzenie złotóweczki - można się na tym przejechać.
regulaminowo jesteśmy na prawie ale weź takie niuanse wytłumacz jakiemuś randomowi na infolinii/czacie, ba nawet reklamację napisaną samodzielnie osoba ją rozpatrująca niekoniecznie musi pojąć w sposób nam przychylny(i kop się z koniem). Niestety wniosek na przyszłość jest taki jak napisałem:obudzić uspany nolimit za 1zł i dopiero odebrać darmowy i nie ma wtedy problemu w interpretacji, bo nolimit był aktywny ZA PIENIĄDZE OPŁACONY więc okres zamrożenia liczymy od jego końca(nawet gdy do 1dniowego dodamy darmowy np.tygodniowy to data "żywotności" zamrożenia liczy się od daty wygaśnięcia darmowego nolimitu).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1180817  autor: darekka
 07 paź 2024, 12:20
PiotrG-dz pisze:
07 paź 2024, 12:08
Orange idzie drogą Playa i od 7 listopada wszystko liniowo po 0,79 gr(nawet 1 MB) :lol:
kupisz 1dniowy nolimit za 1zł działający prawie 2 doby i cena jednostkowa będzie bez znaczenia-no cóż namawiają na nolimity takimi stawkami

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1180818  autor: KC-KARLOS
 07 paź 2024, 12:35
Niech już się nie wygłupiają z tymi groszami za 100 kB czy 1 MB tylko wprowadzą gwarantowany lejek 64 kbps (do końca ważności KG/BIZD/NL (wraz z okresem zamrożenia usługi), aby chronić klienta przed cennikowym rozliczaniem. Nawet do 48h działania NL za 1 zł nie daje gwarancji, że po wyczerpaniu 0,5 czy 1 GB z pakietu - z konta nic nie weźmie (co jest złudne). Jakoś Flex czy nju potrafią mieć lejek 64 kbps i niespodziewanych ekstra opłat nie ma.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1180820  autor: neotele
 07 paź 2024, 12:59
KC-KARLOS pisze:
07 paź 2024, 12:35
NL za 1 zł nie daje gwarancji, że po wyczerpaniu 0,5 czy 1 GB z pakietu - z konta nic nie weźmie
Lejek powinien się wtedy włączyć, a jeśli się nie włączy, to będzie to awarią systemu i uzasadnioną podstawą do reklamacji i żądania zwrotu (miałem kiedyś taką sytuację i bez problemów zwrócili niesłusznie pobrane środki).
 #1180821  autor: KC-KARLOS
 07 paź 2024, 13:02
neotele: co z tego, że reklamacja zwróci środki - problem nadal będzie występował.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1180914  autor: watchman
 08 paź 2024, 18:05
@KC-KARLOS to akurat naprawili, lejek załącza się już równo o północy, przynajmniej u mnie. Chyba wszystko co szło połatali. Teraz to już raczej nie ma na czym zakombinować. Nawet 1-dniowy NL zrobił się upierdliwy, jak ktoś korzysta z neta po północy, a ma zachomikowane coś transferu to trzeba czekać aż system zamrozi dostępny transfer i dopiero wtedy wykupić kolejny NL, bo inaczej automatycznie nie zwróci tego zachomikowanego transferu (trzeba reklamować).
 #1180916  autor: zulu144dwa
 08 paź 2024, 18:53
Co do lejka. Trochę testowałem nawet 248MB poszło na zielonym lejku. Pakiet 20GB na CX Day nie wpłynął na kolor zielony lejka choć prędkość nie jest ograniczona przy korzystaniu z pakietu 20GB.
Obrazek
screen zanim zacząłem korzystać z 20GB
Teraz już pozostało z 10GB a lejek nadal zielony.

PS. Screen jest ciekawy bo zamrożone GB w NL miały nawet wyzerowany roaming ale jakoś przywrócony został.
Na tej karcie straciłem GB w NL ale przy aktywacji NL za 1 zł tak w środku sierpnia.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1180942  autor: kazik20
 09 paź 2024, 14:07
Idą zmiany regulaminowe ogólne: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 415361.pdf
Ciekawe są punkty 2 umożliwiające chyba odbieranie nam zachomikowanego na lata Neta bo się poprostu operatorowi nie będzie opłacało albo sobie podniesie ceny za wydłużenie do 200zł/rok i będzie wszystko OK z prawem. Wogóle operator dużo wytrychów do umów zyskuje w tych zapisach. Normalnie strach myśleć o przyszłości.
 #1180984  autor: kazik20
 10 paź 2024, 11:01
kazik20 pisze:
28 wrz 2024, 12:09
Ile dokładnie dni trzeba na przedłużke GB metodą NL1zł? 32/33 dni konto złotówek?
A numer z większym NL przejdzie? Np. NL31dni (62 dni dla GB przedłużka?) lub 93dni (120dni GB z doład. przedłużka?) i natychmiastowe jego odwołanie i zwrot kasy?
Problem tylko ryzyka czy system akurat nie zamarudzi i udostępni wogóle te opcje skutecznego zwrotu, ale przedłużka byłaby z góry konkretna dlatego tak chce. Wiem, że raz na pół roku jest zwrot, ale test robiłem na innym numerze.
Nie uzyskałem ówcześnie konkretnej odpowiedzi to musiałem doładować, poczekać i zdać się na siebie. Otóż po zastosowaniu NL 1zł KG ma 34 dni we FREE, czyli minimalna ważność przed aktywacją musi być chyba 33 dni by "nadpisało" ważność zł i wzrosła ważność GBzDoł. Oto właśnie wtedy pytałem by się już nie doładowywać niepotrzebnie bo miałem na styk by się załapać na NL. GB mam teraz 32 dni ważne.

Co do zwrotu z usług, aktywowałem odwołanie skutecznie po jakichś niecałych 5 miesiącach, ale na innym numerze, więc reszta wiadomo co i jak ... ;-) Nie zaryzykowałem zwrotu NL 31dni, a szkoda. :?
 #1181002  autor: zulu144dwa
 10 paź 2024, 14:22
kazik20 gdy nie ma żadnego aktywnego NL to NL za 1 zł zapewni, gdy KG nie jest dłużej ważne niż 31 dni (nie minimalnie 33 dni a maksymalnie 31 dni) :
1 dzień NL
32 dni KG i BIzD
125 dni na odbieranie
(dzień aktywacji nie liczymy)
A ogólnie to masz na screenie
Obrazek

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1181018  autor: 3G
 10 paź 2024, 18:24
No jak co - korzystać :) Za rok się zastanowisz.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1181054  autor: darekka
 11 paź 2024, 08:27
Masterjam77 pisze:
10 paź 2024, 21:23
Ok , źle określiłem - co dobrego zrobić ze złotówkami na koncie , czy jest teraz dobra opcja na zamianę /zakup GB internetu , czy zostawić i czekać a nóż coś sie fajnego trafi.
jak chcesz mieć nolimit to za 50zł można mieć miesiąc nolimitu+850GB(max 12 razy możesz odpalić na zapas-kumulują się GB i czas nolimitu) nastepnie można sobie wszystko dalej utrzymać za 365zł+2TB o następny rok(lub wielokrotność). Dzieki temu będziesz miał nolimit oraz furę neta. Jesli pytasz TYLKO o sam internet to jedynie w posidanej kasie możesz sobie dokupićza 29zł(można na zapas kilka razy) dodatkowy rok ważności GB za doładownaia i konto.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 574 z 575
  • 1
  • 571
  • 572
  • 573
  • 574
  • 575
  • 1
  • 571
  • 572
  • 573
  • 574
  • 575