DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #154653  autor: GSM_Maniak
 18 lut 2007, 22:15
Witam. W najbliższym czasie mam zamiar kupić Samsunga Z300 lub Z500. Jestem ciekaw ja te Samsungi radzą sobie ze słabym sygnałem sieci. Mieszkam w miejscu, gdzie sygnał jest słaby i nie chciałbym zoabczyć, że telefon szuka sieci jak leży na biurku, jak to miało miejsce w niektórych telefonach ktróre miałem. Teraz na Noki maksymalnie są cztery kreski na siedem możliwych. Czytałem kiedyś w jakiejś gazecie, że najgorzej właśnie wypadają Samsungi pod względem zasięgu. Czekam na opinie użytkowników tych telefonów. Pozdrawiam :)

 #154757  autor: PingNoMore
 19 lut 2007, 07:50
Ja mam Z300 i nie stwierdziłem problemu z zasięgiem. No może poza miejscem w którym pracuje, ale tutaj to każda sieć ma baaaardzo kiepski zasięg.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 19:57 przez PingNoMore, łącznie zmieniany 1 raz.

 #154967  autor: Neutrine Ray
 19 lut 2007, 18:40
nie slszalem jeszcze o zadnych problemach z zasiegiem o ile telefon nie jest uszkodzony i jesli zasieg bedzie nawet niewielki (np. 2 kreski) to telefon na pewno bedzie caly czas w sieci i efekt "szukania" o jakim mowisz nie bedzie wystepowal.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #155334  autor: deejay
 20 lut 2007, 20:39
samsung ma najslabszy zasięg i tyle takze uwazaj

 #155337  autor: Neutrine Ray
 20 lut 2007, 20:46
deejay pisze:samsung ma najslabszy zasięg i tyle takze uwazaj
Sam masz za slaby zasieg, wypowiedz na zalosnym poziomie merytorycznym, nastepnym razem uargumentuj to co mowisz. Bo to ordynarne nabijanie postow.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #155341  autor: tymis
 20 lut 2007, 21:11
deejay pisze:samsung ma najslabszy zasięg
Ja nie pokuszę się o tak kategoryczne stwierdzenie na temat czułości. Ale przynajmniej w niektórych modelach chyba coś z tą czułością "musi" być...
Nie korzystałem z żadnego telefonu tego producenta z wyższej półki, za to korzystałem (ja lub najbliżsi) z tych z niższej półki (SGH-R200s, SGH-R210s, SGH-N500, X480). We wszystkich tych modelach na obszarach o słabym zasięgu występowało "szatkowanie" rozmowy praktycznie uniemożliwiające rozmowę. W tym samym miejscu takie np.: Nokie jednak umożliwiały rozmowę.
Ponieważ ta przypadłość wyglądała na powszechną z ciekawości zapytałem w komisie z serwisem o rzeczone Samsungi. Człowiek od razu powiedział, że unika tych modeli bo są z nimi kłopoty, "niby wszystko OK z telefonem a potem przychodzą ludzie z pretensją".

Każda sieć ma plusy i minusy, chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły minusów...

 #155347  autor: MATIZ
 20 lut 2007, 21:24
Ja mieszkam w małym, 5-tysięcznym miasteczku i nie mam żadnych problemów z zasięgiem nie mam. Nigdy mi nie przerwało. Telefon ani razu nie zgubił zasięgu. Kilka osób z mojej rodziny ma Samsungi i w nich zasięg jest bardzo dobry. U mnie nikt nie narzeka :wink:

 #155942  autor: deejay
 22 lut 2007, 17:54
Neutrine Ray - jeśli jesteś taki niedowiarek to zapraszam po informacje do serwisów RR i CCS tam Ci powiedzą, iż Samsung ma z tym problemy :)

 #156122  autor: jopex
 23 lut 2007, 12:01
Nie wiem jak to jest w innych ale moja znajoma ma Samsunga Z500V i niestety w jej bloku zdaza sie ze podczas proby dodzwonienia sie do niej jest informacja ze abonent ma wylaczony tel albo jest poza zasiegiem (tel caly czas zalaczony).W irlandii skad jest ten tel nie bylo takich problemow no i w polsce na otwartych przestrzeniach rozniez jest wszystko OK ale jak sie chce go uzywac w miejscach gdzie zasieg jest slaby to juz jest roznie (raz jest innym razem nie ma).

Siemens C45 -> Siemens C55 -> Motorola T720i -> Siemens M55 -> Siemens C65 -> Nokia N73

 #156170  autor: Neutrine Ray
 23 lut 2007, 15:42
deejay pisze:Neutrine Ray - jeśli jesteś taki niedowiarek to zapraszam po informacje do serwisów RR i CCS tam Ci powiedzą, iż Samsung ma z tym problemy :)
a ja cie zapraszam do nienabijania postow i podniesienie poziomu merytorycznego twoich wypowiedzi.

Na zasieg i jakosc prowadzonej rozmowy ma wplyw caly szereg czynninkow, operator, odleglosc od AP, miejsce zamieszkania, to czy nie ma zadnej infrastruktury, ktora moze powodowac interferencje, karta sim, oprogramowanie, jakosci zastosowanej antenu. W zaleznosci od nich rozne modele i marki roznie sobie radza. Jezeli telefon jest sprawny, a zasieg ma min dwie kreski wsyztko ma obowaizek dobrze pracowac, nie powinno byc zadnego przerywania. W samsungach starej generacji platform: Skyworks, VLSI, Conexant, zdarzaly sie problemy z zasiegiem, ale to juz przeszlosc.
Nie ma doniesien o masowych problemach z zasiegiem w modelach nowej generacji.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #173725  autor: Techwin
 13 kwie 2007, 18:20
Napiszę coś z własnego doświadczenia; będąc ostatnio w W-wie postanowiłem poszukać aktywnych nadajników sieci Play. Zabrałem ze sobą dwa telefony Samsunga Z400 i Sony Ericssona K610i, w obu aparatach włożone były karty Play, oba modele pracowały tylko w paśmie UMTS. Wnioski były następujące: K610i "trzymał" zasięg Playa dużo dłużej niż Z400 i umozliwiał rozmowę także z miejsc gdzie Samsung niestety nie łapał nawet sygnału 3G Plusa z którym jak wiadomo Play ma umowę...zdaję sobie sprawę że taki test nie jest do końca miarodajny, ale ja wyciągnąłem sobie własne wnioski.

 #178299  autor: D@m1@n
 28 kwie 2007, 18:20
A jaki jest zasieg w samsungu z630?? :?: :?: :?: :?: :?:

"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Bądźcie cierpliwi, a znajdziecie rozwiązanie!

 #178305  autor: GSM_Maniak
 28 kwie 2007, 18:40
Tak naprawde ciężko to określić. Spotkałem się z modelami które dobrze trzymają zasięg, a niektóre bardzo szybko traciło go porównaniu z innymi telefonami. Najlepiej przed zakupem sprawdzić sygnał w tym telefonie z np. Nokią.

 #178651  autor: Neutrine Ray
 29 kwie 2007, 21:18
Jezeli, znajdujemy sie w miejscu, w ktorym zasieg powinien byc dobry, a telefon ma z nim problemy i jakosc rozmow nie jest zadowalajaca to kwalifikuje sie do wizytyw serwisie i sprawdzenia zasiego Waveteck'iem. Dopiero to moze dac pewnosc czy rzeczywiscie jest z nim cos nie tak.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #188744  autor: ztomasz
 02 cze 2007, 19:47
Ja na moim e250 niestety zauwazylem dosyc czeste szukanie sieci. Na nokii rzadziej sie to zdazalo, ale pewnie ten typ tak ma

 #188815  autor: Neutrine Ray
 03 cze 2007, 01:34
ztomasz pisze:Ja na moim e250 niestety zauwazylem dosyc czeste szukanie sieci. Na nokii rzadziej sie to zdazalo, ale pewnie ten typ tak ma
Szukanie jakiej "sieci", chodzi Ci o siec czy usluge np. gprs, EDGE?

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #190876  autor: Szalony
 09 cze 2007, 09:55
Panowie prosze jak cos piszecie to z glowa ... :wink: pisanie o kreskach na wyswietlaczu nie ma sensu - przeciez wiadomo ze kazdy aparat ma rozna czulosc i kalibracje :!: Dla jednego przy sygnale -90dBm bedzie zasieg na wyswietlaczu full kresek a na innym modelu bedie np 5/7 ... i co do czulosci aparatow to sklada sie na nia tak wiele czynnikow ze abonent i jego aparat czesto na to nie maja wplywu ... Podstawowa kwestia czy aparat bedzie nam dobrze pracowal to zasieg i konfiguracja sieci w danym miejscu - przez zasieg rozumiem sile sygnaly w -dBm , i tak naprawde tylko netmonitorem mozna to sprawdzic - bo kreski na wyswietlaczu to taki pic na wode i tyle :mrgreen: Wiem cos o tym bo sam przerabialem rozne netmonitory i zasieg ery u siebie mam fatalny... z wlasnego doswiadczenia wiem ze jesli tylko siec ma dobry zasieg na poziomie do -85dBm to nie powinno byc klopotow z aparatami , ale jesli zasieg jest niestabilny (plynny) np w jednym pokoju potrafi latac od -85dBm do -95dBm to wtedy zaczynaja sie problemy... a najgorsze jest to tak jak u mnie ma era ze zasieg jest niestabilny od -85 do -100dBm i w obrebie okolo 5bts to jest koszmar... i prawie zaden telefon z tym sobie nie radzi... ale to jest wina sieci a nie telefonu :!: :!: :!: Zauwazylem ze Nokia wypuszcza ostatni telefony z SAIC i to naprawde pomaga :shock: wiem o tym bo mam E61i z wersja 2 Saic :P - komfort rozmowy jest duzo lepszy w slabym zasiegu niz na telefonach "normalnych" ... nie mam za bardzo czasu niestety na forum ale naprawde temat telefonow-zasiegu itp to rzeka bez dna... Pozdrawiam i zanim cos zlego o danej marce lub telefonie napiszecie to sie zastanowcie od czego tak naprawde to zalezy :)

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #203502  autor: Elisabete
 17 lip 2007, 23:58
Ja mam Samsunga x640 i w moim telefonie raczej problemów z zasięgiem nie ma, ale zdarza się, że jak jestem np. w leclercu to mam jedną kreske, dzwonie do znajomych i nawiązuje rozmowe, słysze głos tej osoby ale ona nie słyszy co ja do niej mówie. Nie wiem czemu tak jest, sa takie niektóre miejsca, gdzie mój telefon tak ma. Dla porównania z tego samego miejsca dzwoniłam z Nokii 3100 i wszystko było ok.
Dla odmiany jak byłam w górach to tylko mi udawało śie złapać zasięg ze słowacji na kilka minut, a innym ani razu.

 #204342  autor: nazad
 20 lip 2007, 15:14
Elisabete, tak to właśnie bywa z zasięgiem. Raz jest, a raz nie ma, wszystko zależy od telefonu. Przeczytaj post nad Twoim.