DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #174198  autor: b@sho
 15 kwie 2007, 12:21
na necie natrafilem na cos takiego:
SIM MAX 12 w 1 SIM Card z zaawansowanym systemem STK może rozwiazać problem z częstą zamianą kart w telefonie. Teraz możesz nagrać do 12 kart SIM na jednej i bezposrednio z telefonu dokonywać zmiany karty ! Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz posiadać 12 numerów telefonów i tylko jeden aparat
specyfikacja:
:arrow: Obsługa 12 różnych operatorów na tej samej karcie (GSM 900/1800/1900 COMP128-V1)
:arrow: Zarządzanie zabezpieczającym kodem PIN jak przy orginalnych kartach SIM. (3 próby PIN + 10 prób PUK)
:arrow: Możliwość przechowywania 250 zapisów książki numerów (Może być dostępna dla wszystkich 12 kart SIM)
:arrow: Możliwość przechowywania wiadomości SMS - 20 wiadomości SMS
:arrow: Indywidualny SMS centre number dla każdego z 12 numerów telefonów
:arrow: Możliwość przechowywania 10 ostatnio wybieranych numerów (opcja dostępna tylko na niektórych telefonach)
:arrow: Obsługa telefonów komórkowych marek: NOKIA, SIEMENS, ALCATEL, PHILIPS, ERICSSON, MOTOROLA, MAXON, PANASONIC, MITSUBISHI, NEC, SAMSUNG etc. Telefon musi być odblokowany, aby mieć pewnosć że karta SIM będzie działać poprawnie.
:arrow: Zmiana numeru komórki bez jej wyłączenia
:arrow: Auto przełączenie do pierwszech numerów
:arrow: 100% skanowanie karty (kody 3B, 3F w pełni odczytywane), w przeciwieństwie do innych czytników,które odczytywały tylko 80% kart
:arrow: ograniczasz możliwość uszkodzenia karty SIM (może to nastąpić przy bardzo częstym zmienianiu kart)
:arrow: bardzo łatwa procedura zmiany karty (wystarczy tylko pare ruchów po menu telefonu)
:arrow: nielimitowana próba zapisów i odczytów karty MutliSIM (możesz kasować stare karty i nagrywać na nie nowe)
:arrow: bezproblemowe przypisanie obrazków graficznych czy też SMS'ów graficznych
:arrow: łatwa i przyjemna zmiana numeru PIN za pośrednictwem oprogramowanie STK
zrodlo: GSMphone.pl - SIM MAX 12 w 1 SIM Card
ps. to podalem jako przyklad bo tak rzeczy jest wiecej :wink:

rozmyslalem nad tym, i jest to dziala to niezla rzecz dla posiadaczy paru kart sim roznych sieci, nie trzeba bawic sie w noszenie dodatkowego telefonu lub instalowania dual simow (ktore zajmuja duzo miejsca albo trzeba przycinac karty), ale jestem sceptycznie nastawiony do rzeczy o ktorych nie wiele wiem :wink:

teraz mam pytania:
1. czy takie rzeczy naprawde dzialaja, ze na jednej simce mozna miec pare nr :?:
2. czy to dziala z kazdym modelem telefonu :?:
3. na jakiej zasadzie dziala takie cudo :?:
4. jak jest z poborem mocy przez taka simke :?: nie zuzywa sie szybciej akumulator :?:

ps. jesli ktos cos takiego uzywal to niech sie podzieli spostrzezeniami :wink:
ps2.
SIMMAX tak jak i inne tego typu czytniki pracuje na kartach z algorytmem kodowania klucza KI COMP128-V1 - nie odczyta więc najnowszych kart z sieci IDEA, Era, Plus Mega ponieważ nowe karty tych operatorów korzystają z algorytmu COMP128-V2
czy czytnik osblugujacy kodowanie COMP128-V2 obsluzy kodowanie COMP128-V1 :?:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #174205  autor: Kaczy
 15 kwie 2007, 12:37
b@sho pisze:3. na jakiej zasadzie dziala takie cudo
Gdzieś kiedy czytałem, że taka możliwość posiadania np. 12 kart SIM w 1 fizycznej karcie opiera się na "przekopiowaniu" pamięci ze zwyklych kart SIM.

Ta karta SIM MAX rzekomo ma większą pamięć, dzięki czemu da się do niej więcej zapisać.
Aczkolwiek są oficjalne informacje, że udało się stworzyć karty SIM z dużo większą pojemnośćią niż te dotychczasowe to jestem sceptycznie nastawiony do tego przedsięwzięcia.

Oczywiście jest to moje prywatne zdanie nie podparte żadnymi próbami. Ot tak sobie mam takie zdanie :)

...::: Made for loneliness :::...

 #174364  autor: b@sho
 15 kwie 2007, 22:04
Kaczy tez jestem sceptycznnie nastawiony, ale moze nastawienie sie moje zmieni moze na forum jest ktos kto to uzywal lub wie na jakiej zasadzie to moze dzialac. poki co nic o tym nie wiem, ale mam zamiar porzeszyc swoja wiedze :wink:

czy naprawde nikt na forum nic na ten temat nie wie :?:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #175728  autor: Wąglik
 20 kwie 2007, 12:59
Kiedyś były takie karty, nawet urządzenie do kopiowania, tylko zawsze był problem techniczny uniemożliwiający kopiowanie kart "idea - tych czarnych, i wszystkich z SIM-Toolkit"

Dało sie kopiowac tylko karty wydane przed którymś tam rokiem...

To cos co prezentujesz to jak dla mnie rewolucja... jeśli można kopiowac nawet najnowsze karty i do tego kasować stare

Ja się zorientuje jak to jest naprawdę i jak najszybciej muszę się w to zaopatrzyć:D

A moze ktoś oferuje usługi wgrywania simów na kartę?? Myslę, że tylko to urządzenie kosztuje dużo - prawie 200zł to sporo) Karta, na którą się wgrywa to pewnie grosze...

Może w jakichś komisach GSM oferują taką usługę...

 #175807  autor: b@sho
 20 kwie 2007, 16:54
widze ze sam musze pogrzebac a angielsko jezycznych stronkach, bo nikt sie w temacie nie oreintuje za bardzo... szkoda :(

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #175836  autor: D@rio
 20 kwie 2007, 17:23
b@sho, no dobra.

ale odpowiedź mi na pare pytań. Co konkretnie interesuje, jakie info. Informacje o kodowaniu COMPv1 a COMPv2 ? Algorytm tych kodeków? Czy co? Bo akurat to pierwsze to mam w książkach.

Obrazek

 #175841  autor: b@sho
 20 kwie 2007, 17:32
D@rio pisze:Informacje o kodowaniu COMPv1 a COMPv2 ?
to by mnie interesowało bardzo. jesli chodzi o algorytm to narazie nie chce sie w to zaglebiac bo nie mam podstaw. narazie chcialbym sie dowiedziec na jakiej zasadzie to wszystko dziala, i jak jest mozliwe w jednej karcie zapisanie kilku innych sim :?: takie cos niektorym by sie napewno przydalo, bo zabawy w dual simy nie maja sensu, a jak ktos ma wiecej kart to jz wogole dual sim go nie ratuje.

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #175855  autor: D@rio
 20 kwie 2007, 17:58
b@sho, ok. Znajde jakieś materiały bo wiem że coś mam. I wtedy coś skrobnę.

Bo w głowie niestety to nie da rady tego spamiętać wszystkiego ;) ...
b@sho pisze: narazie chcialbym sie dowiedziec na jakiej zasadzie to wszystko dziala, i jak jest mozliwe w jednej karcie zapisanie kilku innych sim
na to raczej w informacjach "z pierwszej ręki" nie znajdziemy informacji. Trzeba by wejść głębiej w temat...

Obrazek

 #175859  autor: b@sho
 20 kwie 2007, 18:15
D@rio oki, poczekam na twojego posta. poki co poszukam cos w literaurze zachodniej, ale gorzej z jezykiem... jednak dla chcacego nic trudnego. jesli cos znadje to tez tu wrzuce, jednak poziom mojego tlumaczenia moze byc wielce daleki od ideaulu.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2007, 18:18 przez b@sho, łącznie zmieniany 1 raz.

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #175860  autor: D@rio
 20 kwie 2007, 18:17
b@sho, jeśli Cię temat zainteresuje to podeślę skany i wtedy szerzej sobie poczytasz bo abym przepisywał tutaj autora to nie ma sensu.

Obrazek

 #175863  autor: b@sho
 20 kwie 2007, 18:20
D@rio oki pasuje mi :wink:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #175869  autor: D@rio
 20 kwie 2007, 18:29
b@sho pisze:D@rio oki pasuje mi
nie ma sprawy. Daj mi 48h.

Aha - jakbym zapomniał to przypomnij się.

Obrazek

 #175873  autor: Wąglik
 20 kwie 2007, 18:46
D@rio pisze:
b@sho pisze:D@rio oki pasuje mi
nie ma sprawy. Daj mi 48h.

Aha - jakbym zapomniał to przypomnij się.
też bym poprosił, jeśli można:)

 #175981  autor: Sirmark
 21 kwie 2007, 02:16
b@sho pisze:narazie chcialbym sie dowiedziec na jakiej zasadzie to wszystko dziala, i jak jest mozliwe w jednej karcie zapisanie kilku innych sim :?: takie cos niektorym by sie napewno przydalo, bo zabawy w dual simy nie maja sensu, a jak ktos ma wiecej kart to jz wogole dual sim go nie ratuje.

w najwiekszym skrocie, karta SIM to taki mikroprocesor z zapisanymi danymi do identyfikacji w sieci, dostep do tych danych jest szyfrowany odpowiednim algorytmem.
Na poczatku byl to COMP128-V1, ktory zostal zlamany.
Pozwolilo to na odczytanie danych z karty i sklonowanie jej.

Czyste karte SIM mialy wieksza pojemnosc, dlatego bez problemu mozna na nich zmiescic wieksza ilosc kopii SIM.

Klonowanie dotyczy tylko starych kaaart sim bo nowsze posiadaja juz algorymt comp128-V2 (i jeszcze chyba cos), ktory nie zostal zlamany, a tym samym nie mozna odczytac danych z karty.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #176014  autor: b@sho
 21 kwie 2007, 10:47
SirmarK ja gdzies widzialem ze jest juz algorytm v3, wiadomo cos tobie na ten temat :?: i jak to jest ze na jednej simce sa te dane przydzielone odpowiednio do takiego nr czy innego (jakis program jest na nia wgrany kotry o tym decyduje) :?:

czyli na te nowsze karty nie ma metody by mozna bylo tak zrobic :?:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #176914  autor: D@rio
 23 kwie 2007, 21:29
b@sho, na środę będziesz miał zeskanowane rozdziały z książki o tej tematyce. Wrzucę je tutaj jako JPG. I powinno się rozjaśnic co nie co.

Obrazek

 #177090  autor: b@sho
 24 kwie 2007, 13:24
D@rio oki, to ja czekam :wink:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #177103  autor: Pshemeq
 24 kwie 2007, 13:55
Z chęcią bym sobie o tym poczytał... a jeszcze takie pytanko: jak rozpoznać z którego szyfrowania korzysta dana karta? jest to gdzieś na niej napisane czy trzeba w sofcie pogrzebac?

 #177620  autor: b@sho
 26 kwie 2007, 08:30
D@rio mamy juz czwartek :wink:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #178353  autor: Pshemeq
 28 kwie 2007, 20:55
D@rio chyba zapomniał albo czasu nie ma... a szkoda... fajnie byłoby sie dowiedziec nowych rzeczy;)

Instalacja słownika poprawnej polszczyzny w FF nie boli... ^^