DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #178363  autor: D@rio
 28 kwie 2007, 21:33
Pshemeq, rozmawiałem już z B@sho w tej kwestii i wytłumaczyłem się.

Mam mały poślizg ale będą na pewno. Spokojnie.

Obrazek

 #178738  autor: Sirmark
 30 kwie 2007, 01:21
b@sho pisze:SirmarK ja gdzies widzialem ze jest juz algorytm v3, wiadomo cos tobie na ten temat :?:
no nad algorytmami calyc zas pracuja, a operatorzy wdrazaja nowe, bo to wplywa na bezpieczenstwo. Natomiast tematem sie nie interesowalem bo i potrzeby nie bylo.
b@sho pisze: i jak to jest ze na jednej simce sa te dane przydzielone odpowiednio do takiego nr czy innego (jakis program jest na nia wgrany kotry o tym decyduje) :?:
po prostu to jest tak ze na jednym SIMie masz zapisane dane z kilku SIMow a dodatkowa aplikacja decyduje ktore dane sa uruchamiane.

b@sho pisze: czyli na te nowsze karty nie ma metody by mozna bylo tak zrobic :?:
w starszych kartach dalo sie je klonowac wlasnie ze wzgledu na zlamany algorytm zabezpieczajacy. Nowsze nie sa zlamane, lub znalezione luki nie pozwalaja wydobyc informacji w jakims sensownym czasie. W ogole trzeba miec swiadomosc, ze kryptolodzy znajduja slabe punkty nawet w najlepszych algorytmach, dlatego tez ciagle powstaja nowe.

mozecie rzucic okiem na http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti ... 34492.html
w szczegolnosci na rys.1

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #179187  autor: D@rio
 01 maja 2007, 18:06
Mam te skany. Wkrótce je wstawie b@sho.

Obrazek

 #180506  autor: D@rio
 06 maja 2007, 03:06
Tak jak obiecałem, zamieszczam skany:

1
Obrazek

2
Obrazek

3
Obrazek

4
Obrazek

5
Obrazek

6
Obrazek

7
Obrazek

8
Obrazek

9
Obrazek

10
Obrazek

11
Obrazek


Zainteresowanych odsyłam do lektury. Miłego czytania!
Pozdrawiam :-)

Obrazek

 #180856  autor: Pshemeq
 07 maja 2007, 10:06
Wielkie dzięki D@rio! Ciekawie i dość prosto napisane =) Mógłbyś jeszcze podać tytuł i nazwisko autora tej książki? Z chęcią bym sobie przeczytał całość ;)

 #180876  autor: b@sho
 07 maja 2007, 12:58
Pshemeq :arrow: Aleksander Simon, Marcin Walczyk - Sieci komórkowe GSM/GPRS. Usługi i bezpieczeństwo :wink:

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #181093  autor: D@rio
 08 maja 2007, 03:49
Pshemeq pisze:Wielkie dzięki D@rio! Ciekawie i dość prosto napisane =) Mógłbyś jeszcze podać tytuł i nazwisko autora tej książki? Z chęcią bym sobie przeczytał całość
Nie ma za co :-)

Autor podał Ci już wyżej b@sho .

Polecam się na przyszłość ;)

Obrazek