DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 10 z 98
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 98

 #272623  autor: zik
 20 cze 2008, 11:53
W Tarnowie działa wyśmienicie :)
Obrazek Obrazek

 #272671  autor: darnok
 20 cze 2008, 18:11
mikropudzian pisze:We Wrocku dalej to samo :(. W Arkdadach pojawia sie raczej regularnie cell info . Poza tym w centrum i okolicach jak na razie nie ma. A na jaki adres wysyla sie operatorowi takiego mejla? Moze by faktycznie wystosowac cos takiego do Ery. Pozdrawiam!
Napisalem ci ze to sie raczej szybko nie zmieni. pisz na boa malpa era.pl

 #272673  autor: BTS_lodz
 20 cze 2008, 18:16
darnok pisze:Napisalem ci ze to sie raczej szybko nie zmieni. pisz na boa malpa era.pl
Czy to jakaś tendencja ogólnopolska? Czy Era będzie sukcesywnie odchodzić od Cell Info, czy to jakaś przypadłość wrocławska? Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

 #272679  autor: darnok
 20 cze 2008, 18:41
BTS_lodz pisze: Czy to jakaś tendencja ogólnopolska?
Nie
BTS_lodz pisze: Czy Era będzie sukcesywnie odchodzić od Cell Info,
Nie. Nie sadze przynajmniej.
BTS_lodz pisze: czy to jakaś przypadłość wrocławska?
Tak
BTS_lodz pisze: Co jest powodem takiego stanu rzeczy?
Zmiany, zmiany, zmiany...

 #272684  autor: mikropudzian
 20 cze 2008, 19:56
Dzieki Darnok, cos trzeba bedzie im napisac w wolnej chwili. A może jeszcze dokładniejszą cell info przygotowują :)

 #272716  autor: BTS_lodz
 20 cze 2008, 22:30
darnok pisze:
BTS_lodz pisze: Co jest powodem takiego stanu rzeczy?
Zmiany, zmiany, zmiany...
Czyli zapewne jakieś przekonfigurowanie sieci? To pewnie i Łódź będzie czekała podobna droga, wspominałeś kiedyś że zmiany będą miały miejsce też i u nas. Oby jak najszybciej, bo zdecydowałem się na przeflancowanie wszystkich telefonów firmowych i prywatnych do Ery, wziąłem też dwie aktywki blueconnectowe. Póki co działanie sieci jest niestety ciągle dalekie od ideału :(
 #272869  autor: Gadulski
 21 cze 2008, 19:44
Hej!!
Do mikropudziana: napisałeś meila do Ery na [email protected] ??

We Wrocławiu nadal brak jest Cell Broadcast... Zwrócić jednak należy uwagę, na fakt iż gdzieniegdzie (znacznie mniejsza część miasta) CB jest. Na Popowicach nadal można dostrzec np. Popowice, Most Milenijny, Kozanow-Osobowice lub z innego nadajnika R.Dmowskiego-Dluga czy tez Stare Miasto... Jednak w przeważającej części miasta CB nie ma... ;(
Nie sądzę, żeby Era rezygnowała z tak doskonałej informacji sieciowej... Zauważyłem nowe nazwy (poza Wrocławiem): Biskupice Podgorne i A4-Biskupice Podgorne :)
Pozdrawiam gorąco :-)

Obrazek
 #273525  autor: mikropudzian
 24 cze 2008, 21:37
Nie napisałem jeszcze im tego mejla, bo na razie sporadycznie wskakuje na kompa i na krotko, w lipcu postaram sie cos im nasmarowac bo w koncu troche dlugo nie ma juz tej informacji sieciowej we Wrocławiu :( .
A moze Ty probowales do nich pisac? Niebawem wroce na opolszczyzne i zobaczymy jak tam wyglada sytuacja z cell info:) pozdrawiam!
 #273649  autor: Gadulski
 26 cze 2008, 09:33
Tak, napisałem meila do Ery i dostałem odpowiedź, że problemem zajmuje się już dział techniczny... W dużej częsci miasta nadal brakuje Cell Broadcast...
Do obejrzeniia zrzutów z wyświetlacza zawierających Cell Broadcast z Tarnowa, Wrocławia, Brzegu, Opola i Opolszczyzny zapraszam na stronę www.btsy.eu :) odnośnik -> Cell Info Polska :) Pozdrawiam

Obrazek
 #273654  autor: alex1155
 26 cze 2008, 11:55
Hej. Jeśli już mówimy o "dziwnych" info ery to chyba mogę tu dopisać mój przypadek. Niedalej niz tydzień temu patrząc na wyswietlacz mojej nokii zobaczyłem nastepujący podpis
ERA
Chrzanów-brak d?ugopisu
Zamurowało mnie.
Zazwyczaj wyswietla sie oś.Mlodości-Kościelec albo kol.ROspontowa ale cos takiego?
Żałuje że nie zrobiłem fotki. Napis ten widniał przez około 15 minut.
Pozdrawiam.

 #273733  autor: ancymonn
 26 cze 2008, 18:16
Gadulski pisze:W dużej częsci miasta nadal brakuje Cell Broadcast...

Do konca lipca nie bedzie CB juz nigdzie we Wrocku (przynajmniej na razie).

 #273738  autor: darnok
 26 cze 2008, 18:35
ancymonn pisze:
Gadulski pisze:W dużej częsci miasta nadal brakuje Cell Broadcast...

Do konca lipca nie bedzie CB juz nigdzie we Wrocku (przynajmniej na razie).
Eee przesadzasz....
W czesci jest i dalej bedzie. Ale ztcw to glownie obrzeza. Bo tam sie sie po prostu nic nie zmienilo i tyle. Na dzien dzisiejszy jedyna stacja w srodku ktora to CB powinna nadawac jest dworzec glowny, ale to juz kwestia dni jak i tam zniknie ;-)
Jak i tam zniknie to oznacza definitywny koniec pewnej "Ery" we Wroclawiu;-)

 #273739  autor: kowcio
 26 cze 2008, 18:38
W ogóle to czym to spowodowane jest?

 #273910  autor: Pawrzes
 27 cze 2008, 16:30
Może wszystkie CIDy we Wrocławiu się zmienią skoro wcześniej części stacji bazowych zmieniono z 63XX na 46XX i tam CB nie było jakiś czas, powróciło i jest nadal a którego nie ma obecnie na 63XX i 64XX w LAC 8217

Pozdrawiam

 #273973  autor: yagi
 27 cze 2008, 21:49
Moze w ogole LAC zmieniaja. W Tarnowie zmenili LAC w 3G i jest lepiej ;)

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #274005  autor: darnok
 27 cze 2008, 23:20
yagi pisze:Moze w ogole LAC zmieniaja. W Tarnowie zmenili LAC w 3G i jest lepiej ;)
A co jest lepiej? Bo lac to lac. ot inne cyferki.

 #274007  autor: Szalony
 27 cze 2008, 23:34
Darnok no ale chyba jeśli już sieć zmienia numerację obszarów Lac to nie robi tego dla zabawy ;) tylko dla konkretnych potrzeb -zmian w konfiguracji sieci ?

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #274017  autor: yagi
 28 cze 2008, 07:51
A co jest lepiej? Bo lac to lac. ot inne cyferki.
HSDPA w Tarnowie dziala duzo lepiej. Chyba, ze ta poprawa jest spowodowana czyms innym. W kazdym razie poprawa dzialania sieci zbiegla sie ze zmiana LAC...
Darnok no ale chyba jeśli już sieć zmienia numerację obszarów Lac to nie robi tego dla zabawy ;) tylko dla konkretnych potrzeb -zmian w konfiguracji sieci ?
Zgadzam sie. Skoro to tylko cyferki to po co to robia?

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #274046  autor: darnok
 28 cze 2008, 11:41
yagi pisze:
A co jest lepiej? Bo lac to lac. ot inne cyferki.
HSDPA w Tarnowie dziala duzo lepiej. Chyba, ze ta poprawa jest spowodowana czyms innym. W kazdym razie poprawa dzialania sieci zbiegla sie ze zmiana LAC...
Zbieg okolicznosci - to nie od tego.
Darnok no ale chyba jeśli już sieć zmienia numerację obszarów Lac to nie robi tego dla zabawy ;) tylko dla konkretnych potrzeb -zmian w konfiguracji sieci ?
Zgadzam sie. Skoro to tylko cyferki to po co to robia?
Pewnie dla porzadku. OIDP to tam byl troche dziwny, za krotki 4 cyfrowy lac. Wiec go przy okazji innych prac i przewalania stacji i RNC poprawiono.
 #274734  autor: Gadulski
 02 lip 2008, 22:21
Darnok napisał:
"Eee przesadzasz....
W czesci jest i dalej bedzie. Ale ztcw to glownie obrzeza. Bo tam sie sie po prostu nic nie zmienilo i tyle. Na dzien dzisiejszy jedyna stacja w srodku ktora to CB powinna nadawac jest dworzec glowny, ale to juz kwestia dni jak i tam zniknie
Jak i tam zniknie to oznacza definitywny koniec pewnej "Ery" we Wroclawiu;-)"

Zgadza się, jedynym miejscem w jakim jest CB jest Dworzec PKP a CB to: "Wroclaw Glowny". A jak sądzisz, czy po uruchomieniu Cell Broadcast na nowo coś się zmieni??? Od ok. roku nie mam CB w nr CID 64XX Czy tu powróci?? Nie mówiąc już o CIDach 63XX, bo tu nie ma CB dopiero od jakiegoś czasu...

Warto też zaznaczyć, że przy okazji zmian możnaby wprowadzić nowe nazwy do CB tam gdzie one sa błędnie wpisane... I uzupełnić lokalizacje w Radarze...

Być może tak jak dwa lata temu w CB zagości niebawem nazwa "ERA NOWE HORYZONTY" na terenie Wrocławia i części woj.dolnoslaskiego...

Zmieni się numer LAC?? Na jaki?? 8217 w GSM i 33780 w UMTS jest bardzo ładny :)

Pozdrowionka dla wszystkich z miejsca we Wrocławiu w którym akurat CB jest :)

P.S. Zapraszam na uaktualnioną podstronę o Cell Broadcast Ery na:

http://www.btsy.eu/cell.html

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 lip 2008, 22:09 przez Gadulski, łącznie zmieniany 3 razy.

Obrazek
  • Strona 10 z 98
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 98
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 98