DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 11 z 98
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 98
 #274746  autor: darnok
 02 lip 2008, 23:43
Gadulski pisze:A jak sądzisz, czy po uruchomieniu Cell Broadcast na nowo coś się zmieni??? Od ok. roku nie mam CB w nr CID 64XX Czy tu powróci?? Nie mówiąc już o CIDach 63XX, bo tu nie ma CB dopiero od jakiegoś czasu...

Warto też zaznaczyć, że przy okazji zmian możnaby wprowadzić nowe nazwy do CB tam gdzie one sa błędnie wpisane... I uzupełnić lokalizacje w Radarze...
Moja rada: pisać do BOA i sie skarżyć ze nie dziala. Ze bylo i sie zmylo. Ze w radarze niedokladne informacje itd. Pojawienie sie wiekszej ilosci zgloszen na taka usluge zostanie wylapane i ktos zostanie zmotywowany do naprawienia albo przynajmniej dostaniecie oficjalne info kiedy zacznie to dzialac. Tych na 64xx to pewnie nikt nie wylapal ze zniknely, bo ich tak duzo nie bylo, natomiast te na 63xx to swiezsza i bardziej skomplikowana sprawa.
Pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Lepiej tam niz tu :)

 #274870  autor: Szalony
 03 lip 2008, 20:53
To ja się dołącze do tematu :) Co prawda nie mam już Ery i nie mam gdzie zgłaszać że coś nie działa ale może ktoś władny to przeczyta ;) W Aleksandrowie Łódzkim ostatnio Era zmieniła LAC stacji 6130X na 3600 -w sumie to dobrze bo w końcu skończyło się ciągła zmiana obszarów i jest jednak poprawa :) To przy tej zmianie cell info zginęło i do dziś nie wróciło ...

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #274881  autor: Gadulski
 03 lip 2008, 22:05
Ojej... Napisz meila do [email protected] :) Podaj przykładowe lokalizacje, w których CB kiedyś było, a tam go nie ma... Najlepiej podając: LAC CID i nazwa jaka była tam emitowana.

Pozdrawiam.

Obrazek

 #274915  autor: yagi
 04 lip 2008, 08:34
Gadulski pisze:nazwa jaka była tam emitowana
Albo taka jaka bys chcial zeby byla wyswietlana :smt005

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #276618  autor: darnok
 12 lip 2008, 02:34
Gadulski pisze:A jak sądzisz, czy po uruchomieniu Cell Broadcast na nowo coś się zmieni??? Od ok. roku nie mam CB w nr CID 64XX Czy tu powróci?? Nie mówiąc już o CIDach 63XX, bo tu nie ma CB dopiero od jakiegoś czasu...
Wedlug moich info powinno sie cos ruszyc w temacie CB we Wroclawiu w kolejnym tygodniu, najpozniej do konca miesiaca. Raczej jeszcze nie wszystko, ale z polowa powinna sie znow pojawic. Czekam na info od forumowiczow-mieszkancow jak sie pojawi.

CB

 #277466  autor: Gadulski
 15 lip 2008, 19:49
Kilka ostatnich dni spędziłem w województwie śląskim - tam CB Ery działa bez zakłóceń :) Odwiedziłem Racibórz i okolice. Odwiedziłem też Czechy a właściwie tereny przygraniczne. Dla wszystkich zainteresowanych usługą Cell Info polecam czeską sieć EUROTEL - CZ :) Świetne Cell Info. Myślę że podobne do Ery np."Ostrava" czy też 'Slezka Harta" :) W pozostałych sieciach, które łapałem "OSKAR (Vodafone CZ), T-Mobile CZ niestety CB nie było :(
Teraz jestem już we Wrocławiu. Faktycznie w centrum miasta CB jest tylko w holu Dworca PKP. Nie jest to jednak "Wroclaw Glowny" na przemian z "Wroclaw" tylko sam "Wroclaw"...
Wydaje mi się też że zniknęło CB z jednej stacji na Popowicach, bo telefon nie pokazuje mi:
LAC 8217 CID 4614 1 "Popowice"
2 "Lotnicza-Popowicka"
3 "Kozanow-Osobowice"
A przed moim wyjazdem to CB jeszcze było...
Pozdrawiam.

Obrazek
 #277529  autor: darnok
 15 lip 2008, 22:29
Gadulski pisze: Wydaje mi się też że zniknęło CB z jednej stacji na Popowicach, bo telefon nie pokazuje mi:
LAC 8217 CID 4614 1 "Popowice"
2 "Lotnicza-Popowicka"
3 "Kozanow-Osobowice"
A przed moim wyjazdem to CB jeszcze było...
Bo sie w miedzyczasie wyswapowalo.
 #277694  autor: mikropudzian
 16 lip 2008, 17:19
Do sierpnia nie ma mnie we Wrocku, ale to może i dobrze skoro zamiast dokładać to cały czas zabierają cell info :P . Może w sierpniu coś się ruszy. Wyjeżdzając pociągiem do domu również zauważyłem na PKP tylko "Wroclaw" . U siebie w domu za to cell info działa bezbłędnie: z BTS'a w Mosznej jest:

"Moszna" i "Slask Opolski" - tu mam najlepszy sygnał. Z kolei z RTCN Chrzelice leci:
"gm.Biala-gm.Strzeleczki" i "Slask Opolski". Kolejne info jakie mam to z miasteczka Korfantów : "gm.Korfantow" i "Równina Opolska", z Białej - "gm.Biala", nie wiem co z drugiego sektora, pewnie też "Sląsk Opolski". Zdarza się, że przy burzy wyłączą BTS-a w Mosznej wtedy często wskakuje info z sąsiedniej wioski "Kujawy".
I dalsze BTS'y: "Prudnik-gm.Lubrza", "Gory Opawskie", "Plaskowyz Glubczycki"

BTS'a w Mosznej odpalili niedawno dzięki temu znacznie poprawił się sygnał Ery w mojej okolicy. Szczególnie kiepski był w środku w domu. Widać, że Era cały czas coś majstruje i jednocześnie rozwija się BTS-owo, to cieszy :). Cell info Era rulez :)
Pzdr!
 #277771  autor: darnok
 16 lip 2008, 23:09
mikropudzian pisze: Zdarza się, że przy burzy wyłączą BTS-a w Mosznej wtedy często wskakuje info z sąsiedniej wioski "Kujawy".
OT: Nie ONI wylacza, a burza wylacza. Deszczyk, wzrasta tlumienie i radiolinia zdycha bo stopa bledow wzrasta. BTS zostaje odciety od reszty sieci...
Deszczyk przechodzi, transmisja przywrocona, BTS dziala dalej (no chyba ze sie zawiesi albo akurat wichura zdewastuje linie energetyczna i pradu nie ma...)

 #277841  autor: mikropudzian
 17 lip 2008, 12:02
Dzieki Darnok za sprostowanie i przy okazji sie ucze :) pzdr!

 #278425  autor: Gadulski
 20 lip 2008, 09:57
Do mikropudziana :)
No, no widzę, że masz bardzo ładne Cell Info w swojej okolicy.

Ja we Wrocławiu nadal nie mam Cell Info w Erze... :(((

Obrazek

 #278744  autor: BUCiu
 21 lip 2008, 23:00
mariusz9a pisze:W zeszłym roku jak przejeżdżałem przez Radom (jeszcze gdy nie było tam 3G) to w Plusie wyświetlało mi coś w stylu Air Race czy coś takiego - dokładnie już nie pamiętam, ale bardzo mnie to zaskoczyło:D
Nie Air Race tylko Air Show było.
W Krakowie na Kopcu Kościuszki w Plusie "leci" RMF FM z wiadomych powodów ;)
Orange i Era nie pamiętam...

 #278825  autor: Pawrzes
 22 lip 2008, 15:56
^^ W Erze jest "Kopiec Kosciuszki" ; "Krakow" ;)

Pozdrawiam
 #279202  autor: Gadulski
 24 lip 2008, 16:14
Jednak to wszystko nie zmienia faktu, że nadal brakuje Cell Broadcast Ery we Wrocławiu.!!! ostatnio wróciłem z wyprawy do Lublina - tam wszystko działa jak należy :) Nazwy są fantastyczne: "Radiostacja Gliwicka", "Wyzyna Woznicko-Wielunska", "okolice Czestochowy", "Park Krajobrazowy Stawki", "Wyzyna Czestochowska", "Checinsko-Kielecki Park Krajobrazowy", "Lasy Suchedniowskie" i wiele, wiele innych...
Ostatnio zmieniony 18 sie 2008, 22:13 przez Gadulski, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

 #279521  autor: zik
 26 lip 2008, 16:52
może troszkę OT
na Słowacji cell info ma tylko sieć T-Mobile SK (dawny Eurotel). Orange Sk (d. Globtel) ani Telefonica O2 SK (może się wyświetlać SVK 06 bo to nowa sieć) cell info nie mają.
W T-Mobile cell info objęte są tylko najważniejsze miasta Słowacji i ich okolice według prostego schematu "Poprad" w samym Popradzie i "Poprad a okolie" w okolicach Popradu. Tak samo np. "Liptovsky Mikulas" i w jego okolicach "Liptovsky Mikulas a okolie". Te okolice to kilka kilometrów, dalej tj. w większej odległości od większego miasta cell info nie ma. Jedyny wyjątek jaki zauważyłem to cell info przy samej granicy z Polską "Slovakia - Sucha Hora".
Tak więc większość terytorium Słowacji cell info nie ma, występuje tylko w okolicach większych miast i tylko w T-Mobile.
 #283685  autor: Gadulski
 18 sie 2008, 20:21
WE WROCLAWIU NADAL BRAKUJE USLUGI CELL BROADCAST W SIECI ERA... :(

Tymczasem zapraszam na stronę: http://www.btsy.eu/czechy.html -> tutaj mamy nowe screeny Cell Info z sieci EUROTEL (Czechy)

Obrazek

 #283700  autor: Marens
 18 sie 2008, 21:27
zik pisze:może troszkę OT
Tam gdzie byłem, w Czechach to zauważyłem dosyć dokładne Cell Info w sieci O2.
 #283703  autor: Gadulski
 18 sie 2008, 21:48
Do Marens - a A możesz coś dokładniej napisac o tym Cell Info ??? Np. co się wyświetlało ?? Przypuszczam, że na teren Czech wchodziłeś od strony Kotliny Kłodzkiej ?? Ja do Czech wchodziłem od strony Chałupek (woj.śląskie) tam Cell Info emitowała sieć EUROTEL-CZ, a co zawarte było w cell info zobacz tu: http://www.btsy.eu/czechy.html

Obrazek

 #284320  autor: Pawrzes
 22 sie 2008, 17:04
Od wczoraj brak Cell Info (a właściwie w Erze to Cell Broadcast) w Warszawie i okolicach. Czy w innych regionach też jest przerwa :?:

Pozdrawiam

 #284340  autor: tesla
 22 sie 2008, 18:43
Pawrzes pisze:Czy w innych regionach też jest przerwa
tak, przerwa :evil:

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?
  • Strona 11 z 98
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 98
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 98